PDA

View Full Version : Да сложа ли край?



catyyyy
04-11-2011, 19:14
Здравейте драги съфорумници.И аз реших да излея проблема си,да получа критики съвети или просто спам постове.Случаят е следният:
Имам си приятел от малко повече от 3 месеца. Смея да твърда,че го обичам или по скоро обичах. ( доколкото може да бъде наречено така )
Почти всичко в началото беше перфектно като изключим ревността.Но естесшено всяко момиче обича да бъде изревнувано от време на време.Поне според мен така половинката показва колко много държи на теб и го е страх да те загуби.Тая ревност след това се превърна в някаква маниа за лична собственост(поне аз така я определях на шега).Продължавам да държа на човека до мен.Определено съм му споделила много неща и за един определен период той беше най-близкият за мен човек,но както казах от 2-3 седмици насам всичко е различно.Той се държи различно.Вече ги няма галените обръщения няма ги целувките прегръдките и дори погледите.Най-големият проблем е,че когато го питам дали всичко е наред той ми отговаря с думите:"Спокойно всичко ще се орпави.Знаеш,че сега имам проблеми."
Каквито и да са проблемите не смятам,че отношението ти към любим човек може да се промени толкова коренно.Какво смятате драги съфорумници?Мислите ли,че е редно аз да сложа края преди той да ми каже "Ми сории ама аз само те разигравах последните седмици" или да изчакам наистина малко време?
Благодаря за отделеното време и смятам,че наистина ще ми помогнете макар и малко

CherryBell13
04-11-2011, 19:31
Хмм :-o аз мисля че трябва да му дадеш малко време не го разпитвай остави го да се оправи, а когато реши ще ти сподели може да е нещо сериозно но да иска сам да се погрижи за него. Довери му се остави го да помисли и му дай малко пространство докато реши проблема си и може би след това ще ти каже какъв е бил той и всичко ще си е както преди ;)

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 19:31
3начи,вариятните са 2.
Щом така е охладнял към теб.
Вариянт 1:изневерил ти е,в което съм сигурна 99%
вариянт 2:наистина сега е изнервен и има нужда да остане за малко сам.
Отдръпни се,ако не те потъри до седмица,ясно,че е първият варият.
3ащото мъжете така внезапно им изтиват чувствата,когато са изневерили и се чувстат гузни.И то не,че е спрял да те обича,но най-вероятно му е неловко.Или пък ,ако много го ревнуваш и задушаваш,тогава много бързо ще стане студен към теб.

Gr0zDan0v
04-11-2011, 19:36
ако не се оправи до 1 седмица започни да го питаш какви са проблемите му ( преди това го увери че си дискретна и няма да има проблеми ако ти се довери) ако охладнее още повече - бий му шута

catyyyy
04-11-2011, 19:57
Аз проблемите ги знам и това най ме е яд,че не са проблеми от сорта на социални или здравословни а чисто материални.От тази гледна точка проблемите ги отписвам и не смятам,че са такъв проблем,че да охладнее толкова много.
А за изневярата... Не искам да звуча наивно може би сте прави,но до колкото го познавам не смятам,че може би го е направил.
По скоро му се е щяло... не знам ...

VaMpiRKaTaaa
04-11-2011, 20:21
Изчакай и ще разбереш.
Същевременно се отдръпни.

Nakadah
04-11-2011, 20:32
Да, край!

Rorschach
04-12-2011, 05:30
На негово място аз бих те разкарал...


Вампирката пък ме изненадва искрено със скудоумието си, а и веднага лепна присъда. Когато един мъж има проблеми, били те финансови, здравословни или други - той изгражда защитна стена около себе си и се вглъбява в проблема, но няма да признае слабост. А това, че плиткото женско мозъче казва, че е изневерил е просто поредното доказателство за липсата на каквато и да е логическа мисъл.


За авторката - зарежи го, вие нямате връзка, защото ако имахте - ти щеше да мислиш за това как да му помогнеш да разреши проблемите си или поне да се разсее от тях, а ти просто създаваш нови такива. Поне го зарежи и му се махни от главата - в началото ще му е малко по-гадно, ама ще е за по-кратко.

LadyDi
04-12-2011, 06:01
За авторката - зарежи го, вие нямате връзка, защото ако имахте - ти щеше да мислиш за това как да му помогнеш да разреши проблемите си или поне да се разсее от тях, а ти просто създаваш нови такива.

Защо трябва да си го правите толкова трудно сами?
Когато казвате, че имате връзка, какво разбирате под това? Сладки думички, държене за ръчичка и пощипване отзад? Връзката си идва с проблемите и на единия, и на другия, и ако не може да застанете един до друг и да се подкрепите, тогава просто няма смисъл.
Авторката, не можеш да си центъра на вниманието в живота му. Поне не винаги и колкото по-рано свикнеш с тази мисъл (занапред) толкова по-малко връзки ще съсипеш.

anonymous708973
04-12-2011, 06:22
Мислите ли,че е редно аз да сложа края преди той да ми каже "Ми сории ама аз само те разигравах последните седмици"

Значи ти искаш да отрежеш, а не да бъдеш отрязана? По-леко ли ще ти е?
Пф. За мен няма никакво значение кой с кого е скъсал в една връзка, важното е, че тя е приключила. Never mind, that's just me...

Дай на момчето малко време. Питала си го, дал ти е честен отговор, какво повече искаш? Ако беше разбрана, щеше да попиташ не дали всичко е наред, а как можеш да му помогнеш нещата да станат наред.

catyyyy
04-12-2011, 06:49
Аз съм го питала не веднъж как мога да му бъда в помощ.Естесвено отговора беше "С нищо".Но на инат правех всичко което можеше поне малко да го накара да излзе от батака.Така че упреците,че гледам само себе си не ги приемам,защото смея да твърдя, че аз съм дала повече от колкото съм получила.


Значи ти искаш да отрежеш, а не да бъдеш отрязана? По-леко ли ще ти е?


Не е ли по леко на всеки?

LofYou
04-12-2011, 07:00
Моето мнение, че имате нужда от почивка и двамата. Може да е за ден-два или седмица сами решете. Обмислете на какво ниво е връзката ви и накъде сте се запътили.

SisiStrange
04-12-2011, 07:24
Аз проблемите ги знам и това най ме е яд,че не са проблеми от сорта на социални или здравословни а чисто материални.От тази гледна точка проблемите ги отписвам и не смятам,че са такъв проблем,че да охладнее толкова много.

Мислиш като момиченце. Финансовите проблеми са нещо сериозно за едно момче. Мъжете черпят самочувствие от това да имат пари. Самият факт (докато ги има) не им прави впечатление, но в момента, в който се окажат в затруднение, се чувстват все едно са им отрязали оная работа с 2 сантиметра. Това не важи само в случаите, в които гаджето им е материалистка. Важи и в случаи като твоя. Той сигурно иска да те води насам натам, като излезете да ти купи, дет се вика, един сладолед и не му е много гот като не може.

anonymous708973
04-12-2011, 08:21
Аз съм го питала не веднъж как мога да му бъда в помощ.Естесвено отговора беше "С нищо".Но на инат правех всичко което можеше поне малко да го накара да излзе от батака.Така че упреците,че гледам само себе си не ги приемам,защото смея да твърдя, че аз съм дала повече от колкото съм получила.


Значи ти искаш да отрежеш, а не да бъдеш отрязана? По-леко ли ще ти е?


Не е ли по леко на всеки?

Не. За мен това, че връзката приключва, е най-тежко. Няма значение кой е казал финалните думи.
Обаче има хора, които вярват, че излизат чисти и един вид... печени от цялата работа, ако те са тези, които късат.

DarkTemplar
04-12-2011, 08:28
Не. За мен това, че връзката приключва, е най-тежко. Няма значение кой е казал финалните думи.
Обаче има хора, които вярват, че излизат чисти и един вид... печени от цялата работа, ако те са тези, които късат.
Абсолютно съм съгласен.

ivcheto0o
04-12-2011, 12:22
Поговори с него,кажи му как се чустваш от това негово държание.И ако след това продължава да е такъв край.

WrongLife
04-12-2011, 13:32
На негово място аз бих те разкарал...


Вампирката пък ме изненадва искрено със скудоумието си, а и веднага лепна присъда. Когато един мъж има проблеми, били те финансови, здравословни или други - той изгражда защитна стена около себе си и се вглъбява в проблема, но няма да признае слабост. А това, че плиткото женско мозъче казва, че е изневерил е просто поредното доказателство за липсата на каквато и да е логическа мисъл.


За авторката - зарежи го, вие нямате връзка, защото ако имахте - ти щеше да мислиш за това как да му помогнеш да разреши проблемите си или поне да се разсее от тях, а ти просто създаваш нови такива. Поне го зарежи и му се махни от главата - в началото ще му е малко по-гадно, ама ще е за по-кратко.Точно и изчерпателно. Изключително начетен отгоров, след който, темата става безсмислена!

VaMpiRKaTaaa
04-12-2011, 13:39
На негово място аз бих те разкарал...


Вампирката пък ме изненадва искрено със скудоумието си, а и веднага лепна присъда. Когато един мъж има проблеми, били те финансови, здравословни или други - той изгражда защитна стена около себе си и се вглъбява в проблема, но няма да признае слабост. А това, че плиткото женско мозъче казва, че е изневерил е просто поредното доказателство за липсата на каквато и да е логическа мисъл..
^^Виж какво сега мойто момче,щом го казвам значи съм го изпатила и знам точно за кво става на въпрос.Не си по вещ от мене и няма да бъдеш.3ащото не си минал през това,което а3 съм минала.

Josefinne
04-12-2011, 15:02
Помоли го да ти сподели за проблемите, които се предполага, че има. Кажи му, че щом сте двойка трябва да си споделяте всичко, че искаш да му помогнеш и че така ще задълбочите връзката между вас, което ти искаш.

catyyyy
04-12-2011, 16:17
Еммм мисля,че това би бил последния пост след който темата може би трябва да бъде заклювена.Благодаря на всички за мненията коментарите и критиките. Нещата се развиха не така както очаквах.Общо взето когато му казах какво мисля и като му казах,че се измъчваме и двамата,той ми отгвори с думите:"И аз мислех да ти го казвам ама...."След което ми стана ясно абсолютно всичко.
Отново изказвам благодарности!