PDA

View Full Version : Поправка на windows xp



darkness848
04-12-2011, 04:49
Здравейте, искам да попитам дали при поправка на уиндоус се изтриват авноматично всички файлове от твърдите дискове?
Ако дам компютъра си за поправка, трябва ли да сваля информацията oт Д диск на дискове? :-o

hamilcar
04-12-2011, 06:08
Ами не би трябвало да ги изтриват. Какво му е на компютъра ти ?

Rivas
04-12-2011, 06:42
Един съвет от мен,ако си даваш компютъра на сервиз,най-добре си свали информацията,която ти е най-ценна на CD/DVD диск или флашка,защото така един приятел си занесе компютъра на ремонт и когато му го върнаха се оказа,че дисковете са форматирани и всичко което имаше вече го няма..

JDeel
04-12-2011, 08:07
Е, то не е и нужно някой да седне да мисли "Абе в тоя компютър дали има важна информация, дали няма? Ако има къде е, коя е...". Личната информация затова е лична и затова е важна, за да се грижим сами за нея.
За Windows обикновено се изтрива само C:, другите дялове нямат отношение към работата му, а в C: се намират My Documents, Pictures, Favorites, Desktop, които би следвало да се изтрият.

DarkAngelOfHope
04-12-2011, 15:59
да ни преди форматирането на C нищо не пречи да се копират папките :) и после да се върнат ... автора ако се притеснява толкова да си копира информацията от C някъде в друг дял и после да си я върне ... ако държи да е в C ... аз лично там държа само Фаворитите за IE и някои неща на десктопа (ест. и програми де, но те не се броят) ...

при преинсталация би трябвало само C да се форматира ... другите дялове трябва да си останат непокътнати :)

Righteousness
04-12-2011, 22:36
Зависи колко са кадърни и какво ще ти правят. Под поправка аз разбирам repair на windows който просто оправя повредените файлове от ОС-то, нито форматира нито нищо. Основателна причина да ти форматират D няма освен ако не се оправдаят с вируси.

DarkAngelOfHope
04-13-2011, 07:46
да поправка е това но не е сигурно автора какво точно икса :)

иначе може да се затрие D:-то и заради повредена файлова таблица (примерно)

GregoryHouse
04-14-2011, 19:11
Ъъъ едва ли ще почнат да бършат наред без да се консултират...ние не го правихме...

DarkAngelOfHope
04-15-2011, 06:20
по принцип не би трябвало да :), но знае ли човек ... всичко се случва

просто автора ако ще носи компютъра на сервиз да пита някой приятел за сервиз от който е останал доволен :)

ThEKiNgG
04-15-2011, 11:25
Нали на поправка никой не е казал че ще го прейнсталират.

darkness848
04-15-2011, 18:33
Ами понякога както си работя и ми излиза някакво съобщение, което пише, че има грешка в уиндоуса... Питах там приятел, който уж разбира от компютри и каза че трябва да ми поправят С: диск... На въпроса ми дали ще ми се изтрие всичко от компа... Той каза, че не би трябвало, но не бил много сигурен...
Ама аз за по-сигурно мисля да си ги сваля на диск... :D Иначе в С: диск имам само програми... Всичко друго ми е в Д...