PDA

View Full Version : Моята програма за сила !



DownloadVirus
04-12-2011, 12:15
След като погледах няколко статии и поговорих с някои хора и понеже не ми хареса въобще тази програма в бб-теам 5x5 , направих моя програма за сила!

*Изпълнява се 1 месец - 1 месец и половина и целта е всеки път та мога да покачвам с 2-3 кила,същите повторения , като първата серия ще е лесна,втората вероятно по-трудно и тн .. Тежеста е еднаква..

*Смятам повтернията да са 3-5 и да включвам 2-3 базови + 1- 2 упражнения!

* Сетовете се намалят с 1/3 - 1/4 Тоест правили сме 16-20 серии за гърди , сега правим 12 серии ! Правили сме 24 серии за гръб, сега правим 16-18 серии

*Друго което се чудя е за малки мускулни групи,като бицепса дали да изпълня подобна силова програма!

*Сериите ще са 4 почвайки от 3 повторения първите 2 и на останалите 2 по 5 повторения!

* Почивки между сериите няма точни,когато аз се почуствам готов,за да изкарам с определни тежести повторенията почвам

Тренировъчната програма е проста и мисля да е следната:

Гърди

1.Лег 4x 3-3-5-5
2.Полулег 4x 3-3-5-5
3.Успоредка 4x 4x8-10 (тука не може да направя по друг начин но няма значение)

Гръб

1.Дърпане на лост зад глава 4 x 3-3-5-5
2.Дърпане на лост тесен хват 4 x 3-3-5-5
3.Гребане 4x 3-3-5-5
4.Гребане с дъмбел 4x 3-3-55
5.2 серии pulldown 4-4

Рамо

1.Подвигнае на щанга зад глава 4 x 3-3-5-5
2.Пред глава 4x 3-3-5-5
3.Разтваряне на гири встрани 4x 3-3-5-5

Бицепс-трицепс (не знам дори дали трябва да правя подобно нещо за толкова малка мускулна група)

Всичко по 5 повторения!!

1.Larry scott 3x5
2.Чукове 3x5
3.Концетрирано сгъване 3x5

1.Бутане на лост за трицепс 4x5
2.Опъване на въже 4x5
3.Успоредка (може и първо да го вкарам) , не е сигурно! 4x10

firstdiesel
04-12-2011, 12:23
всички "*" са ти в правилна посока :) +

малките ги махах, аз съм ги манал .... понякога ги правя, ако се чувствам не изморен (само 2 серии)

DownloadVirus
04-12-2011, 13:46
всички "*" са ти в правилна посока :) +

малките ги махах, аз съм ги манал .... понякога ги правя, ако се чувствам не изморен (само 2 серии)

Иначе за упражненията какво ще кажеш? Чудя се много и си мисля,понеже ни искам да откажа мускула,или пък да откажа трицепса и на другият ден да правя гърди ,разбираш,се чудя дали да не правя бицепс-трицепс в един ден само по 2 упражнения и за 2те 4x10 общо стават 8 серии бицепс и 8 серии трицепс и да го мина така , за да мога да правя добри тренировки в другите 3-4 дни с базовите? (говорим все пак за отделен ден,в който тренирам само бицепс-трицепс)

Също така какво мислиш за повторенията,добре ли са?? (5-5-3-3)

Chacho
04-12-2011, 16:21
Аз за сила тренирах в тридневен сплит - Гърди+трицепс, гръб+бицепс, рамо+крака. Повторенията ми бяха 6-4-2-1 и гледах, колкото се може по-бързо да добавям +5кг (по-малки опции нямаше във залата). За около 2 месеца стигнах от 45кг до 70кг лежанка.

Имай впредвид, че малко върнах форма и крайните килограми след тези тренировки са 70 (не са много, по-нагоре по-бавно се качват постиженията). Все пак това е опитът, който мога да споделя. Задължително се зареждай здраво с въглехидрати преди тренировка, на гладно никакви тежести не можех да отлепя.

Дръж ни в течение какви са резултатите от тренировките и какви изводи си вадиш, че и мен много ме вълнуват тези за сила :)

LastFN
04-12-2011, 16:58
Аз пък като тренирах за сила не правех ръце, за да не ги натоварвам.Успях да стигна до 8 повторения с 120(преди да започна правех с около 90) кг лег,8 повторения с 150(110 преди) кг тяга,клек с 100 (от 80),гребане от 70 на 90, и рамо от 40 на 65.Затова според мен остави ръцете те си се помпат достатъчно пък и като дигаш тежко ще се помпат доста.Но ако толкова държиш да ги правиш френско или тесен хват лег за трицепс + лост и дъмбели за бицепс ще ти бъде достатъчно.

DownloadVirus
04-12-2011, 17:07
Аз пък като тренирах за сила не правех ръце, за да не ги натоварвам.Успях да стигна до 8 повторения с 120(преди да започна правех с около 90) кг лег,8 повторения с 150(110 преди) кг тяга,клек с 100 (от 80),гребане от 70 на 90, и рамо от 40 на 65.Затова според мен остави ръцете те си се помпат достатъчно пък и като дигаш тежко ще се помпат доста.Но ако толкова държиш да ги правиш френско или тесен хват лег за трицепс + лост и дъмбели за бицепс ще ти бъде достатъчно.

Еми значи ще сложа едни тогава проста програмка за бицепс-трицепс,ще правя две упражнения за всяко 3-4x10 обаче с малко кила..Тоест ако правя примерно концетрирано сгъване със 1 кило тогава мисля да правя със 800-850 грама :D Чувал съм също така много хора слагат някакви трен за сила 15x1 ама много става някак :?

@Chacho ще информирам , все още не съм я започнал,както виждаш още омувам,но се надявам още първите 2 седмици да имам голям напредък,все пак 2-3 месеца почти не съм мърдал ..

firstdiesel
04-12-2011, 18:54
за упражненията .....

Гърди ...
вкарай Флайс задължително но с тежко, ако трябва леко сгъвай в лактите (аз правя с 25КГ дъмбел 6 повт, последната серия сгъвам в лактите)
И ако ша правиш твоите си, трябва да са подредени или отгоре надолу или обратно ...
Аз за гърди правя прав лег (Бенч преса) 6 серии, успоредка (слагам колан с тежест) 4 серии, флайс 4 серии ... накрая правя 3-4 серии Бенч преса по един път с макс тежест, пълен ход.

Гръб ... мъртва тяга не праиш ли? Мъртвата тяга е като клековете, влиза насякъде ....

Рамената .... са добре, но можеш да вкараш едно придърпване пред гърди, там влизат мускули и от 3 части на ръката (предмишница, бицепс, предно рамо)

Пък за ръцете не знам, аз хич не барам .... ако правя бицепс то е след Гърдите 2 серии с правия лост с тежко
трицепс след Гърба ... френско (широк хват) и от лег с тесен хват по 2 серии.

и мисля че е голям недостатък че не праиш крака ....

*Аз лично след тренировка правя допълнителни 3-4 серийки основното упражнение за деня по едно повторение с макс тежест (тая която съм вдигал последната серия, само че повече пъти)

DownloadVirus
04-12-2011, 19:34
за упражненията .....

Гърди ...
вкарай Флайс задължително но с тежко, ако трябва леко сгъвай в лактите (аз правя с 25КГ дъмбел 6 повт, последната серия сгъвам в лактите)
И ако ша правиш твоите си, трябва да са подредени или отгоре надолу или обратно ...
Аз за гърди правя прав лег (Бенч преса) 6 серии, успоредка (слагам колан с тежест) 4 серии, флайс 4 серии ... накрая правя 3-4 серии Бенч преса по един път с макс тежест, пълен ход.

Гръб ... мъртва тяга не праиш ли? Мъртвата тяга е като клековете, влиза насякъде ....

Рамената .... са добре, но можеш да вкараш едно придърпване пред гърди, там влизат мускули и от 3 части на ръката (предмишница, бицепс, предно рамо)

Пък за ръцете не знам, аз хич не барам .... ако правя бицепс то е след Гърдите 2 серии с правия лост с тежко
трицепс след Гърба ... френско (широк хват) и от лег с тесен хват по 2 серии.

и мисля че е голям недостатък че не праиш крака ....

*Аз лично след тренировка правя допълнителни 3-4 серийки основното упражнение за деня по едно повторение с макс тежест (тая която съм вдигал последната серия, само че повече пъти)

Ми то флайса колко по различен от лега е :D Само,че свалям по-долу :D


Какво имаш впредвид от горе на долу ?
Толкова серии колкото правиш като вкарам 3-3-5-5 мускула ще "откаже" , ще кача ли кг?

За гръб не обичам мъртвата тяга,ако се наложи бих я вкарал..

Какво е това придърпване към гърди за рамо? Нещо не схващам?

За ръцете ще ги правя бицепс след гърди 2 серии конценрирано и 2 серии с щангата и тва е а за трицепса ще го правя с гръб 3 серии бутане на лост и 3 серии опъване на въже

Да съм споменал някъде,че не правя крака? Грешен извод си си извадил,просто не ме интересува да си увелича силата там..

Значи на края на тренировката правиш 3-4 серии с макс тежест 4 серии по 1 повторение?

Интересното е,че не знам дали ще се получи особенно както ти ми го описваш,става голямо претоварване ? Аз очаквам да кача сила..
Иначе повторения мислиш ли да падам ? Гледам тука ме съветваха 15 серии по 1 повторение ?

Също се чудя как ще стане номера 3-3-5-5,тоест 5-5 надали ще мога да направя същата тежест и там ще сваля и се чяда дали да не слога първо 5-5 и после 3-3 ?

firstdiesel
04-13-2011, 12:01
за упражненията .....

Гърди ...
вкарай Флайс задължително но с тежко, ако трябва леко сгъвай в лактите (аз правя с 25КГ дъмбел 6 повт, последната серия сгъвам в лактите)
И ако ша правиш твоите си, трябва да са подредени или отгоре надолу или обратно ...
Аз за гърди правя прав лег (Бенч преса) 6 серии, успоредка (слагам колан с тежест) 4 серии, флайс 4 серии ... накрая правя 3-4 серии Бенч преса по един път с макс тежест, пълен ход.

Гръб ... мъртва тяга не праиш ли? Мъртвата тяга е като клековете, влиза насякъде ....

Рамената .... са добре, но можеш да вкараш едно придърпване пред гърди, там влизат мускули и от 3 части на ръката (предмишница, бицепс, предно рамо)

Пък за ръцете не знам, аз хич не барам .... ако правя бицепс то е след Гърдите 2 серии с правия лост с тежко
трицепс след Гърба ... френско (широк хват) и от лег с тесен хват по 2 серии.

и мисля че е голям недостатък че не праиш крака ....

*Аз лично след тренировка правя допълнителни 3-4 серийки основното упражнение за деня по едно повторение с макс тежест (тая която съм вдигал последната серия, само че повече пъти)

Ми то флайса колко по различен от лега е :D Само,че свалям по-долу :D


Какво имаш впредвид от горе на долу ?
Толкова серии колкото правиш като вкарам 3-3-5-5 мускула ще "откаже" , ще кача ли кг?

За гръб не обичам мъртвата тяга,ако се наложи бих я вкарал..

Какво е това придърпване към гърди за рамо? Нещо не схващам?

За ръцете ще ги правя бицепс след гърди 2 серии конценрирано и 2 серии с щангата и тва е а за трицепса ще го правя с гръб 3 серии бутане на лост и 3 серии опъване на въже

Да съм споменал някъде,че не правя крака? Грешен извод си си извадил,просто не ме интересува да си увелича силата там..

Значи на края на тренировката правиш 3-4 серии с макс тежест 4 серии по 1 повторение?

Интересното е,че не знам дали ще се получи особенно както ти ми го описваш,става голямо претоварване ? Аз очаквам да кача сила..
Иначе повторения мислиш ли да падам ? Гледам тука ме съветваха 15 серии по 1 повторение ?

Също се чудя как ще стане номера 3-3-5-5,тоест 5-5 надали ще мога да направя същата тежест и там ще сваля и се чяда дали да не слога първо 5-5 и после 3-3 ?

на лега товариш външната част, с флайса вътрешната ...
тренировката на гърдите трябва да ти почва с горни гърди след това с долни или обратно ....

За рамото онва упр още се нарича хеликоптер ...
Не знам за твоята школа, но аз така тренирам и така качвам сила ....
При мене повторенията винаги са 4-6, разликата е в тежестите, след всяка серия товаря с оше 10 или с още 5 (при рамената с 5 и по 2.5)

И също мисля че с 3 повторения нищо не се праи в началото на тренировката ... но тва си е мое мнение.

Ам краката с кво ги комбинираш тогава, в тая схема ти ги няма ....
За сила наблягай на големи мускули и мускулни групи, тялото расте в синхрон.

Има трибойци, които правят само 5 упражнения ... тяга, клекове, бенч преси, гребане и раменни преси

DownloadVirus
04-13-2011, 12:21
Просто така стават много сериите и за това..Еми добре щом казваш ще правя 4-6 повторения вместо 3-5 значи да вкарам 4-4-6-6 така ли?

Еми почвам с лега после полулег успоредка и тва е..Ако заменя успоредката с флайс ама нз ?

За рамото не го знам упражнението "хеликоптер" :D

Значи от начало слагам 4-6 повторения така че да ми е лесно и с всяка серия покачвам килата като държа повторенията едни и същи? Колко серии ???

Краката в момента правя (и ще продължа)

Пресата 4 серии
Четириглав
Двуглав
2 машинки за крака дето дори не им знам имената :D
Прасец и това е..

DownloadVirus
04-13-2011, 12:22
Просто така стават много сериите и за това..Еми добре щом казваш ще правя 4-6 повторения вместо 3-5 значи да вкарам 4-4-6-6 така ли?

Еми почвам с лега после полулег успоредка и тва е..Ако заменя успоредката с флайс ама нз ?

За рамото не го знам упражнението "хеликоптер" :D

Значи от начало слагам 4-6 повторения така че да ми е лесно и с всяка серия покачвам килата като държа повторенията едни и същи? Колко серии ???

Краката в момента правя (и ще продължа)

Пресата 4 серии
Четириглав
Двуглав
2 машинки за крака дето дори не им знам имената :D
Прасец и това е..

firstdiesel
04-13-2011, 12:44
абе слагаш килограмите на щангата и вдигаш ... гледаш да вдигнеш поне 4 пъти и най-много 6.

На основно упражнение правя по 6 серии (примерно клекове, мъртва тяга) .... на другите по 4 (примерно за прасец, набиране)

за рамо онва е ... http://www.bb-team.org/exercise/1195_povdigane-na-shtanga-do-bradata-vertolet#axzz1JKkDJiqE ... е тва първото

гледай всичко да ти е със свободни тежести ....

anonymous546178
04-13-2011, 14:25
това упражнение, което ти дадоха за рамо от личен опит ти казвам че е най доброто упражнение за рамо... EVER!! след като го правя имам чуството че рамото ми ще експлодира . само че правя първите 4 серии по 12 повторения, а последната до отказ, не знам дали е правилно но ефекта е налице.

LastFN
04-13-2011, 14:55
Хубаво е да имаш партньор за да правиш пълно движение без да се притесняваш.За сила имаше също 1 вариант слагаш максимални килограми за да можеш да направиш 1 повторение,после махаш малко и правиш 2 после махаш малко и правиш 3 повторения (без почивка).

Chacho
04-13-2011, 15:20
Максимална сила се постига с тренировки с по под 5 повторения в серия и много близки до 1RM килограми (най-тежките килограми, които можеш да вдигнеш веднъж). В повечето места, в които са публикувани статии за подобен вид тренировки, повторенията са пирамидални, като почти винаги последната серия е от 1 повторение.

Това е метод на тренировка, който е за покачване на сила, не за покачване на маса и растежът на ММ е по-малък отколкото при стандартните бодибилдърски програми. Това е начин на трениране специално ориентиран към увеличаването на 1RM.

DownloadVirus
04-13-2011, 15:41
Хубаво е да имаш партньор за да правиш пълно движение без да се притесняваш.За сила имаше също 1 вариант слагаш максимални килограми за да можеш да направиш 1 повторение,после махаш малко и правиш 2 после махаш малко и правиш 3 повторения (без почивка).

Така вече става за издръжлиивост вече..

DownloadVirus
04-13-2011, 15:43
абе слагаш килограмите на щангата и вдигаш ... гледаш да вдигнеш поне 4 пъти и най-много 6.

На основно упражнение правя по 6 серии (примерно клекове, мъртва тяга) .... на другите по 4 (примерно за прасец, набиране)

за рамо онва е ... http://www.bb-team.org/exercise/1195_povdigane-na-shtanga-do-bradata-vertolet#axzz1JKkDJiqE ... е тва първото

гледай всичко да ти е със свободни тежести ....

Това упражнение го махнах след около 2 месеца защото вече нищо не ми прави..

Иначе 4-6 повторения за всички серии ли да ги държа така?? Със същите килограми или ? Тоест ако дигам от лежанка 25 кг да направя 4 серии по 4-6 повторения с 25 кг всички серии?

Chacho
04-13-2011, 15:54
Ето ти една статия, в която е написано броя на повторенията до какви резултати води:

http://www.brianmac.co.uk/weight.htm

Под Power се разбира предимно експлозивна сила и трябва да се добави, че вдигането на тежеста трябва да става възможно най-бързо (като внимава човек да не се контузи), за да се активират максимален брой бързи мускулни влакна.

DownloadVirus
04-13-2011, 17:39
Ето ти една статия, в която е написано броя на повторенията до какви резултати води:

http://www.brianmac.co.uk/weight.htm

Под Power се разбира предимно експлозивна сила и трябва да се добави, че вдигането на тежеста трябва да става възможно най-бързо (като внимава човек да не се контузи), за да се активират максимален брой бързи мускулни влакна.

Значи предполагам ще ми трябва помощ ? 100% Тогава ще хвана тежести дето правя 7-8 повторения и ще правя 4-5 повторения :P

Иначе нещо на БГ имаш ли няква статия?

Chacho
04-14-2011, 14:11
Ми ще я преведа тази:


Как да станем по-силни?

Мускулът заяква само тогава, когато е принуден да работи отвъд обичайната му интензивност (претоварване). Претоварването може да се постигне чрез увеличаване на:
-съпротивлението, например добавяне на 10кг към лоста
-броят повторение с дадена тежест
-броят серии на дадено упражнение


Хипертрофия на мускулните влакна

Тренировките със съпротивление (към тях спадат и тежестите) увеличават размера на мускулите (хипертрофия). Мускулният растеж зависи от типът мускулни влакна, които се активират и възстановяването. Мускулният растеж е придизвикан от една или повече от следните адаптации:

Увеличен брой съкращаващи белтъци (актин и миозин)
Увеличен брой и размер на миофибрилите на мускулните влакна.
Увеличено количество на съединителната тъкан
Повече ензими и съхранени хран. вещества

Следва една табличка, в която са подредени упражненията според нужният електричен стимул от нервната система за изпълнението им, което е показател за това, кое упражнение води до най-голям мускулен растеж.

Тук почва интересното:

Различните видове сила и как да тренираме за тях

-Силова издръжливост

Позволява на мускулите да продължават да се съкращават дори в състояние на умора. Постига се чрез трениране с 15+ повторения и 30-50% от 1РМ (1РМ е максималните килограми, които можеш да вдигнеш веднъж)

-Сила (експлозивна)

Възможността да извършваш бързи, силни движения. Постига се чрез трениране с 6-10 повторения с тежест около 70-80% от 1РМ. (Това не е в статията, но когато се стремиш да изпълняваш максимално бързо движението се активират повече бързи мускулни клетки, което гарантира "бързите" силни движения)

-Максимална сила

Този вид сила позволява да се вдигат максимални килограми (с други думи след време ще вдигаш килограми, които не си могъл преди). Тренира се чрез серии с 1 до 5 повторения и 80-100% от 1РМ.

-Растеж и сила

Води до растеж на мускулите и се тренира с 8-12 повторения с 70-80% и нагоре от 1РМ.



Тук има разни други щуротии изписани и стигаме до:

Най-голямото увеличение на силата настъпва при трениране с 4-6 повторения в серия. Броят на сериите не е от особено значение. (според проучвания)

При тренировките за сила е нужна почивка от 3-5 минути между сериите (като изключение прави издръжливостта, за която е нужна минимална почивка)

Ето и връзката между повторенията и типът мускулна сила, която се развива.

1 до 3 - невромускулна сила
4 до 6 - максимална сила чрез стимулиране на мускулна хипертрофия
6 до 12 - мускулен растеж (хипертрофия) с известен приръст на максимална сила (Fleck & Kraemer, 1996)
12 до 20 - мускулен растеж (по-малък отколкото при 6-12 повт.) и мускулна издръжливост

Мускулите се възстановяват от подобен вид тренировка поне 48 часа.

Сериите могат да бъдат както прости, така и пирамидални (по равен брой повторения или намаляващ). Съответно простите серии са за начинаещи, пирамидалните за напреднали. Останал съм с впечатлението, че си за пирамидален тип тренировка - опира до правилната техника при упражненията.

Това е общо взето в статията.



Като цяло методите са за оптимални резултати в дадената насока, но всеки вид тренировка покачва всички видове сила, просто в различна степен. Затова при тренировки на маса покачваш и сила, и издръжливост. При тренировките за сила все някаква маса се покачва, както и издръжливост. Не може да изключиш нито един от трите компонента, можеш просто да се съсредоточиш върху някои. Сега предстои да си избереш цел и да адаптираш тренировките си за нея.

Хубаво е да се разнообразяват тренировките, за да се развиваш хармонично и да притежаваш и трите атрибута. Тренировките за "невромускулна сила" четох, че е хубаво да не се изпълняват за много дълъг период от време. Месец-два мисля, че беше оптималният вариант.

Като последна вметка, броят повторения означава трениране с килограми, които ти позволяват толкова повторения да направиш. Иначе казано, толкова трябва да са повторенията до отказ, а ти си подбираш килограмите за целта.

В долната част на сайта има калкулаторче за средностатистически 1РМ, който се изчислява според килограмите, ръста и упражнението. Отдолу изписва килограмите за 1РМ при начинаещ, опитен и напреднал.

Упражненията са следните:

Military press - раменна преса
Bench press - лежанка
Squat - клек
Dead lift - мъртва тяга
Clean - на това не му знам името, но е общо взето повдигане на щанга от земята до над главата.

DownloadVirus
04-14-2011, 15:57
Супер,може по-късно да направя една с тези 15+ повторения и минимални почивки , както и тази от 1-5 след 4-6..

А като казва прости серии ? Как може една серия да е проста ? :-o

Chacho
04-14-2011, 16:40
Прости серии са тези, в които не променяш броя на повторенията.

3х10 са прости серии

Друг тип са пирамидалните - 4 х 10-8-8-6 примерно

Трети тип серии са суперсериите.


Досега не съм тренирал по методът с 4-6 повторения. Преди, като все още ходех във фитнеса, почти винаги съм тренирал за маса и въртях между 10 и 6 повторения, пирамидални серийки. След време пробвах тази с 1-5 и според мен доста бързо дръпнах, но тогава не бях тренирал дълго време. Като се вземе впредвид, че връщах форма и започнах от малки тежести ми е трудно да кажа дали резултатите наистина бяха от начинът ми на трениране.

Аз бързо спрях с фитнеса и се насочих към бойни изкуства и от тогава гледам да тренирам за издръжливост и бързина, без да качвам мускулна маса и се ориентирах към тренировки за издръжливост - лост, успоредка, коремни, клякания, лицеви, джогинг, т.н. Мускулна издръжливост доста развих, но почти не промених килограмите, които избутвах на лежанка примерно.

Сега нямам пари да ходя в залата, не се храня много здравословно и имам един куп пороци - студентски живот :D . Но пък ако се върна във фитнеса ще си направя цикълче с различните видове тренировки, които коментирахме. Като извод успях да си извадя, че всяко едно от качествата - сила, бързина, издръжливост, дори и маса са нужни. Как ще ги балансираш е личен избор, но да зарежеш едно е като да зарежеш мускулна група.

DownloadVirus
04-14-2011, 16:52
Пирамидалните ги остави за после..Нито те нито пък тия простите имат работа в програма за сила! 1-5 4-6 това трябва да са..Като трябва винаги да спускам бързо и после бавно да вдигам и това сигурно при всички упражнения гърди гръб крака рамо..

Мисля да направя за 1 месец - 1 месец и половина тренировка 1-5 повторения!

После за 1 месец и половина - 10-8-8-6

И после да направя една тренировка 4-6 и така ще видиме :D

Сега да мисля за упражненията!

Почваме едно по едно:

Гърди мисля

Лег
Полулег
Флайс
Какво още ?

Всичко по 4 серии с по 4-5 повторения

Рамо:

Щанга зад глава
Щанга пред глава
Разтваряне на ръце встрани

Всичко както при гърдите

Chacho
04-14-2011, 17:08
Е то тези 1-5 и 4-6 трябва да са все на някакви серии, освен ако не решиш да ги правиш по 1 серия на упражнение.

1-5 може да означава 5-3-3-2-1 примерно 5 серии или нещо такова, идеята е на серия да имаш между 1 и 5 повторения. Не много по различно от стандартните 4 серии по 10-8-8-6 примерно, просто почваш от 5 и вървиш към 1.


Гърдите мисля, че е достатъчно. Можеш да изпълняваш на лежанките както с щанга, така и с дъмбели.

Рамо:
Бих добавил нещо за задно рамо.

DownloadVirus
04-14-2011, 18:42
Ако добавя нещо за задно рамо ще трябва да махна едно упражнение защото ще станат много сериите..

Мисля да сложа седвал вдигане на гири встрани

И да правя 4 серии 5-5-3-2 ? Как ти се вижда ? 1 няма да правя..То се чудя и за 2ката дали да я правя....

Chacho
04-14-2011, 18:51
Ми както решиш. То по принцип задно рамо се товари при разни други упражнения, не е чак толкоз важно.

Сериите са супер, 5-5-3-2 е добре. Знам, че звучи странно да правиш 1, но над това 1 отива толкова пот, колкото и при 5-те повторения първата серия. При доста тежки килограми се усеща смисълът от малкото повторения, поне аз така си мисля. Пък и в една тема видях, че дори ти го беше написал: "прилагай, наблюдавай".

DownloadVirus
04-14-2011, 19:20
Ми както решиш. То по принцип задно рамо се товари при разни други упражнения, не е чак толкоз важно.

Сериите са супер, 5-5-3-2 е добре. Знам, че звучи странно да правиш 1, но над това 1 отива толкова пот, колкото и при 5-те повторения първата серия. При доста тежки килограми се усеща смисълът от малкото повторения, поне аз така си мисля. Пък и в една тема видях, че дори ти го беше написал: "прилагай, наблюдавай".

Казах на awewr "четеш , прилагаш , наблюдаваш" В момента може да се рече,че още чета,никога не съм се интересувал за силови и до сега съм правил само пирамида,като слагам и накрая едно силово.. Тоест 12-10-8-6-4 както и за хипертрофия , тоест 8-12 :)

Ще приложа това,сега нека да реша какви ще са упражненията и какъв ще им реда.Имам срок ДО КРАЯ НА ВЕЛИКДЕН :)

Мислиш ли ,че са добре подредени?

Лег
Флайс
Полулег ?

Chacho
04-14-2011, 19:27
Ми тук не съм много компетентен, аз по-напред правя упражненията, които усещам че изпълнявам най-правилно и ме натоварват най-много. Така като ги правя с по-големи килограми, защото още не съм изморен, съм сигурен, че съм направил качествено натоварване.

Може и да има значение подредбата, но не мисля, че е кой знае какво.

DownloadVirus
04-14-2011, 19:42
Аз флайс съм правил ехеее преди над година и нещо и сега си нямам представа колко ще вдигам.. Ще пробвам следващата си тренировка с флайса сменяйки chest press .. Така ще направя след лег..

Еми виж за подредбата първо по принцип се слагат базовите упражнения,ама кво да река,тука освен базови упражнения не виждам! Лег полулег флайс..За успоредка мисля,ама да го правя с помощ , без тежести,но едно повторение да е 20 секунди,но не знам дали пасва..

За гръб мисля да правя:

Горен скрипец
Придъпване на лост с тесен хват
Мъртва тяга
Гребане с дъмбел

Всичко ще е 5-5-3-2 как ти се виждат упражненията?

Chacho
04-14-2011, 21:17
От успоредката надали ще има голям смисъл. По принцип такъв тип програма рядко включва упражнения със собствена тежест, пък трудно се нацелва да закачиш правилните килограми, лесно се стига до контузии.

За гърба мисля, че са добре, аз също бих ги подбрал така.

Всичко 5-5-3-2 също е добре.

Може да обмислиш едно упражнение за трапец (горна част). Противно на повечето фитнес програми, аз го слагам при рамене. Много от упражненията за рамо напрягат и трапеца, и в края на тренировката добавям едно повдигане на раменете от стоеж с дъмбели, за да донатоваря мускулът.

DownloadVirus
04-15-2011, 11:43
Я дай ако имаш от кякъде упражнения за трапец да си избера :D :D

И също така Бицепс-Трицепса да правя ли силова и там?И дали да е в отделен ден? Или по-добре да сложа трицепс с гръб и бицепс с гърди..

Ще се водя по 4дневен ! Тоест гърди + бицепс , рамо + трицепс , гръб , крака..

За крака

Преса
Четириглав
Двуглав
1 машинка
1машинка
Прасци и това е :D
5-5-3-2 отново..

Chacho
04-15-2011, 12:18
Ми мисля, че е по-добре да ги комбинираш, за да няма прекалено голяма почивка. До 72 са напълно възстановени.

Eто го упражнението за трапец:

http://www.pro-weight-training.com/Big/dumbell_shoulder_shrugs%20copybig.jpg

И просто повдигаш раменете нагоре. Става и с щанга. Трапец общо взето се товари, като свиваш раменете към главата.

DownloadVirus
04-15-2011, 16:58
Ами добре , изкарах си програмката , решавам да кача сила навсякъде! И по ръцете включително! Благодаря на Chacho ;)

Ето и програмата! Всичко е 5-5-3-2 ВСИЧКО ПО 4 СЕРИИ!

Гърди-бицепс

Понеделник

Лег
Флайс
Полулег

Концентрирано
Чукове

Сряда

Гръб

Горен скрипец
Тесен хват
Мъртва тяга
Гребане с дъмбел

Четвъртък

Рамо + трицепс

Вдигани на щанга зад врат
Пред врат
Вдигане на гири встрани ;

Бутане на лост
Опъване на въже

Петък

Крака


Преса
Четириглав
Двуглав
2 машинки
Прасци

DownloadVirus
04-17-2011, 22:04
Ъпвам темата,за да съобщя,че при бицепса и трицепса реших накрая да правя 2 упражнения 5x5 .. Бицепса след гърди трицепса след рамо..

Трицепса ще е бутане на лост и опъване на въже

Бицепса ще е Щанга и Концентрирано,но мисля да променям упражненията с Сгъване и Чукове..

redbul2
04-18-2011, 11:31
И как ще изглежда цялата ти програма по дни и упражнения? Можеш да я копираш тук и да дадем компетентното си мнение.

DownloadVirus
04-18-2011, 15:20
Еми я по-горе ;) Само замени бицепс-трицепс..

redbul2
04-18-2011, 15:28
Да,обаче виждам само дните понеделник и сряда. Всичко в двата дни ли правиш?

DownloadVirus
04-18-2011, 16:44
Да,обаче виждам само дните понеделник и сряда. Всичко в двата дни ли правиш?

Не! Просто съм забравил да напиша другите дни :D

Тренирам 4 дена и 1 ден прая по принцип кардио 1 час..

redbul2
04-18-2011, 19:43
Не се разбира добре в кой ден какво правиш.

DownloadVirus
04-18-2011, 23:06
Готово.Виж сега..

redbul2
04-19-2011, 11:35
Получават се 3 дни без почивка:сряда,четвъртък и петък.Но ти си знаеш най-добре. А "вдигани на щанга зад врат" е всъщност раменни преси с щанга зад врат :)

DownloadVirus
04-19-2011, 16:30
Получават се 3 дни без почивка:сряда,четвъртък и петък.Но ти си знаеш най-добре. А "вдигани на щанга зад врат" е всъщност раменни преси с щанга зад врат :)

"ВдиганИ" ????????????????????????????

Не 4 дни са пич ;)

Гърди-бицепс
Крака
Рамо-трицепс
Гръб...

redbul2
04-19-2011, 17:33
"ВдиганИ" ????????????????????????????

Не 4 дни са пич ;)

Гърди-бицепс
Крака
Рамо-трицепс
Гръб...

Ами вдиганИ е написано.Аз само го цитирам и уточнявам,че упражнението се нарича раменни преси с щанга зад врат. Да пич,разбрах,че са 4 дни. Но трите от тях са подредени един след друг без никаква почивка.Но не искам да ти се меся в нещата.

DownloadVirus
04-19-2011, 17:48
"ВдиганИ" ????????????????????????????

Не 4 дни са пич ;)

Гърди-бицепс
Крака
Рамо-трицепс
Гръб...

Ами вдиганИ е написано.Аз само го цитирам и уточнявам,че упражнението се нарича раменни преси с щанга зад врат. Да пич,разбрах,че са 4 дни. Но трите от тях са подредени един след друг без никаква почивка.Но не искам да ти се меся в нещата.

Е кой е казал,че това е потредбата ? :D

И упражнението се казва вдигане на щанга зад главата ;)

redbul2
04-19-2011, 17:58
И упражнението се казва вдигане на щанга зад главата ;)

Съгласен съм.Някои упражнения са известни с 2-3 различни имена.

DownloadVirus
04-19-2011, 18:24
И упражнението се казва вдигане на щанга зад главата ;)

Съгласен съм.Някои упражнения са известни с 2-3 различни имена.

Разгърни книгата на Арнолд "Тайните на моят успех" и виж на тренировките му за рамо как се казва упражнението ;)

redbul2
04-19-2011, 18:33
Това упражнение на английски си има утвърдено и общоприето име у нас на български http://www.bb-team.org/exercise/1167_ramenni-presi#axzz1Jzl45Vw6
А в книгите зависи и от компетентността на преводача,дали лично е тренирал фитнес и познава упражненията. Но както и да е,съгласям се и няма да оспорвам мнението ти. Нека бъде на твоето :D

DownloadVirus
04-19-2011, 19:04
Това упражнение на английски си има утвърдено и общоприето име у нас на български http://www.bb-team.org/exercise/1167_ramenni-presi#axzz1Jzl45Vw6
А в книгите зависи и от компетентността на преводача,дали лично е тренирал фитнес и познава упражненията. Но както и да е,съгласям се и няма да оспорвам мнението ти. Нека бъде на твоето :D

Нека бъде това,което казва Арнолд!

DownloadVirus
05-02-2011, 12:23
Ъпвам темата,за да Ви съобщя,че след 2 часа ми е тренировката и почвам по тази програма за сила! Ще пиша повече по-късно..

DownloadVirus
05-02-2011, 16:19
Значи много изморителна тренировка изкарах..

На лежанка правих 5 серии --> 5-5-3-3-2
Полулег 4 серии 5-5-3-2
Изталскване на дъмбели от лег 5-5-5-5 , нямаше как да сваля,защото трябваше да кача килограми! Не знам как да го направя,защото не мога повече кг да кача и тва е..Има разлика 4 кг и не става работата..

Сега искам да питам:

Мисля понеже е за сила лежанката да я увелича на 6 или 8 серии ? Какво мислите? И какви други упражнения да правя? Лег,полулег .. Друго?? (полулег - 4 серии)

Chacho
05-02-2011, 20:37
По-добре вкарай и флайс и си дръж 3х5 серии

DownloadVirus
05-02-2011, 21:10
По-добре вкарай и флайс и си дръж 3х5 серии

Първо защо му викате флайс бе?Не мога да разбера..Аз тренирам в Гърция и повечето на гръцки си го знам и гледай сега кво е тва флайса дето викаш,еми това в книгата на Арнолд го пише като "разтваряне на ръцете встрани с дъмбели"

Второ от лег да го правя нали?

Значи ще станат доста серии,но нищо! 8 серии лег 4 серии полулег и 3-4 серии флайс по 5 повторения всички? Лега викам да го направя 5-5-3-3-2-2-1-1 или нещо подобно а пък полулега 5-5-3-2 както съм споменал и преди..

Chacho
05-03-2011, 10:02
Флайс се казва, защото му е такова името - Flys/Flies. А имената на упражненията в книгата на Арнолд са пародично смешни - повдигане на горната част на тялото от лег са коремни преси.

Второ - да от лег го прави.

Ти си преценяваш колко серии, но е хубаво по-бързо да се стига до 1-то повторение, за да можеш да избуташ по-големи килограми преди да си се изморил. Вместо 8 серии можеш да го цепнеш на 2х4 и да правиш още нещо.

И все пак опитът е най-добрият съветник. Опитай за себе си и прецени кой вариант ти изнася повече.

anonymous546178
05-03-2011, 10:32
Да споделя една добра техника при гърдите, поне при мен дава резултати.. не помня точно как го наричаха, но ще ти обясня принципа.
Например макса ти на лежанка е 100кг. Със 90 кг можеш да направиш да речем 4 повторения. Слагаш си макса на лежанката и избутваш веднъж, почиваш 3-5 минути и след това слагаш тежеста с която можеш да направиш 3-4 повторения и я изцеждаш до край, обикновенно повторенията на по-малката тежест се вдигат двойно по този начин... Бяха го обяснили със това че след вдигането на голяма тежест мускула очаква същата и дефакто мускула си "мисли", че ще избута нещо тежко, а ти буташ по-леките килограми... съответно като правиш повече повторения с по-големи килограми (в сравнение, когато не прилагаш тази техника) трупаш повече мускулна маса. Не знам до колко е вярно това, обаче поне при мен даде точно този резултат :)
едит. Махни изтласкването на дъмбел от лег и го замени с изтласкване на дъмбел от долна лежанка. Вкарай флайс задължително, много добро упражнение.

DownloadVirus
05-03-2011, 13:09
Флайс се казва, защото му е такова името - Flys/Flies. А имената на упражненията в книгата на Арнолд са пародично смешни - повдигане на горната част на тялото от лег са коремни преси.

Второ - да от лег го прави.

Ти си преценяваш колко серии, но е хубаво по-бързо да се стига до 1-то повторение, за да можеш да избуташ по-големи килограми преди да си се изморил. Вместо 8 серии можеш да го цепнеш на 2х4 и да правиш още нещо.

И все пак опитът е най-добрият съветник. Опитай за себе си и прецени кой вариант ти изнася повече.

И как би предложил да ги правя? Не забравяй,че правя първи път силова програма,все пак го имай в предвид!

DownloadVirus
05-03-2011, 13:12
Да споделя една добра техника при гърдите, поне при мен дава резултати.. не помня точно как го наричаха, но ще ти обясня принципа.
Например макса ти на лежанка е 100кг. Със 90 кг можеш да направиш да речем 4 повторения. Слагаш си макса на лежанката и избутваш веднъж, почиваш 3-5 минути и след това слагаш тежеста с която можеш да направиш 3-4 повторения и я изцеждаш до край, обикновенно повторенията на по-малката тежест се вдигат двойно по този начин... Бяха го обяснили със това че след вдигането на голяма тежест мускула очаква същата и дефакто мускула си "мисли", че ще избута нещо тежко, а ти буташ по-леките килограми... съответно като правиш повече повторения с по-големи килограми (в сравнение, когато не прилагаш тази техника) трупаш повече мускулна маса. Не знам до колко е вярно това, обаче поне при мен даде точно този резултат :)
едит. Махни изтласкването на дъмбел от лег и го замени с изтласкване на дъмбел от долна лежанка. Вкарай флайс задължително, много добро упражнение.

Еми значи следващите ми тренировки може да бъдат такива! Все пак ми е първи път за програма за сила! Но не мога да вкарам толкова много упражнения.. Лег полулег от долна и флайс тва става към 20 серии ще го пре*ба тоя мускул.. Аз се мъча да правя 12-14,ч
е и по-малко,за да не го отказвам.. Иначе съм доволен..

Chacho
05-03-2011, 13:18
8 серии на 1 упражнение според мен са много, аз бих избрал другият вариант.

И не мисля, че има смисъл да вдигаш повече пъти някакви клограми, при условие, че можеш да добавиш още тежест и да направиш 1-2 повторения. Няма да говоря пак за това, вече е обсъждано.

anonymous546178
05-03-2011, 13:20
http://www.youtube.com/watch?v=_OSRdZgtMHs&feature=player_embedded
Аз правя 3-4 серии, според тонуса. Класически серии, тръгваш от по-малка тежест с повече повторения (не повече от 10) до по-голяма тежест с по-малко повторения (не по-малко от 4)

fatrat
05-03-2011, 13:20
абе 3 упражнения за гърди ве кви са тея супер повишаващи тъпотии. Тва го има когато зобта и храната са на ниво! Яжте си като хората и правете 3-4 упражнения за група няма смисъл от сложни сетове, сплитове и т.н

DownloadVirus
05-03-2011, 13:32
http://www.youtube.com/watch?v=_OSRdZgtMHs&feature=player_embedded
Аз правя 3-4 серии, според тонуса. Класически серии, тръгваш от по-малка тежест с повече повторения (не повече от 10) до по-голяма тежест с по-малко повторения (не по-малко от 4)

Тая пирамидалната вече съм я минал..За тва,че няма смисъл пак да я правя..След месец (+) ще вкарам пак само за месец и после продължавам..

DownloadVirus
05-03-2011, 13:33
абе 3 упражнения за гърди ве кви са тея супер повишаващи тъпотии. Тва го има когато зобта и храната са на ниво! Яжте си като хората и правете 3-4 упражнения за група няма смисъл от сложни сетове, сплитове и т.н

Еми друг начин да си повиша кг-тата на базовите и общата сила не виждам..

DownloadVirus
05-03-2011, 20:32
Чачо аз викам да направя така за гърдите!

Лег 5-5-3-3-2-2 . Като при ще видя как ще е и според това най-вероятно всеки път ще увеличавам кг-тата ! (за 5-5 съм 100% сигурен) за другите ще се види как ще е ..

Полулег 5-5-3-2 (увеличавам във всички)

Флайс 5-5-5-5 (няма как да стане иначe,това е упражнениe,което ако добавя 2 килца и вече не става както трябва..)

Ще правя и програма за рамо+трицепс,утре ще опиша горе-долу какво смятам да правя,тренировката е за четвъртък,утре ми е почивка! Пиша,защото станаха някои промени ..

Благодаря за помоща!

DownloadVirus
05-26-2011, 17:52
3 седмици комютъра беше развален и за това се наложи да не пиша..

Значи първо да опишем гърдите кво правим.Направих една тренировка с треньора си.. Той прави нещо такова:

Лег

100kg - 8 повторения
110 кг - 6 повторения
120 кг - 4-5 повторения
120 кг - 4-5 повторения
110 кг - 5-6 повторения
110 кг - 5-6 повторения
100 кг - 10 повторения

Пек дек 4 серии по 10-12 и Chest press machine 4x10-12 Обяснява ми там всяко едно защо да го правя , как да го правя и тн тн .. Да не навлизам в подробности (ако някой иска нещо да пита)


Това ми даде и обща представа как да си направя тренировката.. Не само за гърди.. Но пък за гръб всичко го правя >8 повтоерния само първата серия ми е по 8 повторения..

Има клипчета и треньора ми в youtube (горовят на гръцки де,но се виждат кг-та :D) Ето http://www.youtube.com/user/turbanthropos

SolomonIceberg
05-27-2011, 09:38
Не искам да ти звучи грубо, обаче това в никакъв случай не е програма за сила.
А ако "треньора ти" е тоя с очилата и леко плешивия - бягай с 300 от него - че той е освободен от физическо, 'къв треньор е ;)

Една програма за сила трябва да съдържа само базови упражнения, малко повторения, големи килограми, стресиране за нервната система, малко на брой серии и по-често трениране на едни и същи неща през седмицата...

ако ти се чете нещо по въпроса :
http://daobg.com/?showtopic=46914

Chacho
05-27-2011, 10:13
Тя такава и беше, точно ориентирана към развиване на по-силна нервна стимулация за свиване на мускулите (в по-голямата си част, беше на границата между това и сила чрез хипертрофия).

Download, ти каза, че си я почнал около Великден, предполагам си потренирал поне малко по нея. Какви са ти впечатленията?

DownloadVirus
05-27-2011, 12:14
Тя такава и беше, точно ориентирана към развиване на по-силна нервна стимулация за свиване на мускулите (в по-голямата си част, беше на границата между това и сила чрез хипертрофия).

Download, ти каза, че си я почнал около Великден, предполагам си потренирал поне малко по нея. Какви са ти впечатленията?

С програма ти ми 5-5-3-3-2-2 беше много здрава,обаче ми трябва през цялата тренировка някой да ме пази и за това не е много удачно..

DownloadVirus
05-27-2011, 12:15
Не искам да ти звучи грубо, обаче това в никакъв случай не е програма за сила.
А ако "треньора ти" е тоя с очилата и леко плешивия - бягай с 300 от него - че той е освободен от физическо, 'къв треньор е ;)

Една програма за сила трябва да съдържа само базови упражнения, малко повторения, големи килограми, стресиране за нервната система, малко на брой серии и по-често трениране на едни и същи неща през седмицата...

ако ти се чете нещо по въпроса :
http://daobg.com/?showtopic=46914

Треньора ми е тоя русият с дългата коса ..

http://www.youtube.com/user/turbanthropos#p/u/4/gvo9CKIAw1A

Chacho
05-27-2011, 12:30
Тя такава и беше, точно ориентирана към развиване на по-силна нервна стимулация за свиване на мускулите (в по-голямата си част, беше на границата между това и сила чрез хипертрофия).

Download, ти каза, че си я почнал около Великден, предполагам си потренирал поне малко по нея. Какви са ти впечатленията?

С програма ти ми 5-5-3-3-2-2 беше много здрава,обаче ми трябва през цялата тренировка някой да ме пази и за това не е много удачно..

Аз сега ще правя нещо подобно, затова питам. В момента съм във въвеждаща фаза, че съм излязал малко от форма. Подбрал съм упражнения за стрийт фитнес, които ми позволяват да правя по толкова някъде повторения и също е за сила.

Тренирам:
1 ден - гърди + трицепс + рамо + корем
2 ден - крака + кръст
3 ден - гръб + бицепс + корем
4 ден - почивка

Още малко ще изкарам по нея и ще се опитам да направя:

1 ден - горна част на тялото
2 ден - почивка
3 ден - долна част на тялото

Като направя 6 дена, 7-ят също ще е почивка.

Програмата е по една книга за гимнастици, аз писах за нея в друга тема. Надявам се да ми не изчезне мотивацията и да не се появи изобщо някаква причина да спра. Като мине известно време и се появят някакви резултати, ще напиша мнението си за нея.

DownloadVirus
05-27-2011, 12:44
Ама правиш мускулните групи по 2-3 пъти на седмица ли? И една тренировка гърди-трицепс-рамо ми отнема около 2.5 часа което е много..
И пак зависи от упражненията сериите и повторенията,но и начина на изпълняване.

Chacho
05-27-2011, 13:08
Да, по няколко пъти се получава.

Звучи много, но всъщност ми отнема малко време да ги правя. Правя комплексни упражнения - натоварвам всички мускули за деня наведнъж във всяко от упражненията. Отнема ми към 20 минути и съм приключил. По-различно е от залата, там прекарвах по 1ч30мин средно на мускулна група.

Ето пример за краката:

Клякания с един крак - по 5 на крак.
Клякания с един крак с отскок на дължина след това - по 5 на крак.
Клякания на един крак с 10 килограма тежест (раница) - 2 серии по 3 клякания на всеки крак.
Повдигания за прасец на един крак с 10 килограма тежест - 2х15-на на всеки крак
Подскоци за максимална височина отново с тежестта - 2х6 на всеки крак.
Има едно упражнение за задната част на бедрото, което не му знам името, но и от него.

Като цяло бързо приключвам, за другите мускулни групи също си избирам упражнения, които да не мога да правя по много серии и повторения и бързо да ме изцедят. Също така при самите повторения се съсредоточавам изпълнението да е изцяло от контракцията на съответните мускули, без чийтване.


Увеличил съм около двойно храната и много сън. Също така, за момента нямам никакъв стрес в ежедневието си и смятам, че успявам да се възстановя.

SolomonIceberg
05-27-2011, 13:35
Момчета, тренировките за сила са си тренировки за сила :)
Те така или иначе водят до хипертрофия, но не очаквайте от тях някакъв свръхрастеж.Както и обратното - от тренировката за хипертрофия не очаквай да имаш много сила :)

Като искаш сила има няколко основни неща :

1.Комплексни многоставни движения.
2.Малко повторения.
3.По-малко серии в една тренировка и повече тренировки на едни и същи движения за една седмица.

p.s.И русия е освободен от физическо :) 134 кг лег :)
едно от моите момчета на 18 години, на 80ина кг лично тегло бута повече :)

Chacho
05-27-2011, 13:46
Това коментирахме, че захванеш ли се със силова тренировка, означава това да е основната ти цел. За ММ има и по-бързи методи. Просто не са идеално изолирани една от друга тренировките и ще има ефект в двете направления. Хайде да не ти повтарям думите, мисълта ми беше, че програмата за сила, която се основава на минимален брой повторения, не е препоръчително да се практикува прекалено дълго и след известно време, ако все още това е целта ти, е хубаво да разнообразиш с програма, която е на границата между такава за хипертрофия и сила (да вдигнеш малко повторенията и свалиш килограмите).

Последната, която съм пуснал е с цел, на ниско лично тегло да буташ големи килограми (примерно да тласкаш двойно на собствената си тежест). Имаш ли някакви съвети в тази насока, че и аз още я моделирам?

DownloadVirus
05-27-2011, 15:31
Момчета, тренировките за сила са си тренировки за сила :)
Те така или иначе водят до хипертрофия, но не очаквайте от тях някакъв свръхрастеж.Както и обратното - от тренировката за хипертрофия не очаквай да имаш много сила :)

Като искаш сила има няколко основни неща :

1.Комплексни многоставни движения.
2.Малко повторения.
3.По-малко серии в една тренировка и повече тренировки на едни и същи движения за една седмица.

p.s.И русия е освободен от физическо :) 134 кг лег :)
едно от моите момчета на 18 години, на 80ина кг лично тегло бута повече :)

И кво ? Бил 80 кг и бутал бутал :D Па кой знае къв е 1,65 1,70 дето прилича на няква топка да го ритам докато докат се спука :lol: А пък и видето ти не го виждам :D Аз пък знам едно момче на 12 години 45 кг,ама бута 180 кг от лег 6 повторения без майтап,че пък и всяко повторение го прави по 20 секунди 10 сек докато свали и 10 докато качи.Лудак е нали :D

HHristov
05-28-2011, 16:35
Момчета, тренировките за сила са си тренировки за сила :)
Те така или иначе водят до хипертрофия, но не очаквайте от тях някакъв свръхрастеж.Както и обратното - от тренировката за хипертрофия не очаквай да имаш много сила :)

Като искаш сила има няколко основни неща :

1.Комплексни многоставни движения.
2.Малко повторения.
3.По-малко серии в една тренировка и повече тренировки на едни и същи движения за една седмица.

p.s.И русия е освободен от физическо :) 134 кг лег :)
едно от моите момчета на 18 години, на 80ина кг лично тегло бута повече :)

И кво ? Бил 80 кг и бутал бутал :D Па кой знае къв е 1,65 1,70 дето прилича на няква топка да го ритам докато докат се спука :lol: А пък и видето ти не го виждам :D Аз пък знам едно момче на 12 години 45 кг,ама бута 180 кг от лег 6 повторения без майтап,че пък и всяко повторение го прави по 20 секунди 10 сек докато свали и 10 докато качи.Лудак е нали :D
Баш, баш 1,65 :) Пък и да го риташ чак - зор ще видиш ;) Ама ми се струва, че нещо те хвана яд ?

DownloadVirus
05-28-2011, 18:22
Момчета, тренировките за сила са си тренировки за сила :)
Те така или иначе водят до хипертрофия, но не очаквайте от тях някакъв свръхрастеж.Както и обратното - от тренировката за хипертрофия не очаквай да имаш много сила :)

Като искаш сила има няколко основни неща :

1.Комплексни многоставни движения.
2.Малко повторения.
3.По-малко серии в една тренировка и повече тренировки на едни и същи движения за една седмица.

p.s.И русия е освободен от физическо :) 134 кг лег :)
едно от моите момчета на 18 години, на 80ина кг лично тегло бута повече :)

И кво ? Бил 80 кг и бутал бутал :D Па кой знае къв е 1,65 1,70 дето прилича на няква топка да го ритам докато докат се спука :lol: А пък и видето ти не го виждам :D Аз пък знам едно момче на 12 години 45 кг,ама бута 180 кг от лег 6 повторения без майтап,че пък и всяко повторение го прави по 20 секунди 10 сек докато свали и 10 докато качи.Лудак е нали :D
Баш, баш 1,65 :) Пък и да го риташ чак - зор ще видиш ;) Ама ми се струва, че нещо те хвана яд ?

Или ме хвана смях :razz: Не,че не е възможно,но все ми е тая.. 100 да вдигам за 4-5 повторения ме устройва идеално!

По темата: Мисля след някоя седмица да почна да правя и една програмка наистина за сила 1x10 (1 повторение по 10 серии) базовите упражнения и да продължа така и на следващите,да почвам макса си от там дето правя 4-5 повторения,тоест сега макса си правя с 85-90 , значи после ще си правя с 70-75 1 повторение , за да може на 3та 4та серия да почне да гори мускула.Оставям 1 мин 1 мин и 30 сек горе-долу между сериите.Бива ли?

SolomonIceberg
05-30-2011, 06:57
Последната, която съм пуснал е с цел, на ниско лично тегло да буташ големи килограми (примерно да тласкаш двойно на собствената си тежест). Имаш ли някакви съвети в тази насока, че и аз още я моделирам?

Мен ли питаш?
Имам, да :)

1.Избери си един период от около 12 седмици, в които ще караш само по силова програма.
2.Прочети оня линк, който пуснах и после питай за конкретни неща за да не става много писане, пък малко файда :)









Момчета, тренировките за сила са си тренировки за сила :)
Те така или иначе водят до хипертрофия, но не очаквайте от тях някакъв свръхрастеж.Както и обратното - от тренировката за хипертрофия не очаквай да имаш много сила :)

Като искаш сила има няколко основни неща :

1.Комплексни многоставни движения.
2.Малко повторения.
3.По-малко серии в една тренировка и повече тренировки на едни и същи движения за една седмица.

p.s.И русия е освободен от физическо :) 134 кг лег :)
едно от моите момчета на 18 години, на 80ина кг лично тегло бута повече :)

И кво ? Бил 80 кг и бутал бутал :D Па кой знае къв е 1,65 1,70 дето прилича на няква топка да го ритам докато докат се спука :lol: А пък и видето ти не го виждам :D Аз пък знам едно момче на 12 години 45 кг,ама бута 180 кг от лег 6 повторения без майтап,че пък и всяко повторение го прави по 20 секунди 10 сек докато свали и 10 докато качи.Лудак е нали :D
Баш, баш 1,65 :) Пък и да го риташ чак - зор ще видиш ;) Ама ми се струва, че нещо те хвана яд ?

Или ме хвана смях :razz: Не,че не е възможно,но все ми е тая.. 100 да вдигам за 4-5 повторения ме устройва идеално!

По темата: Мисля след някоя седмица да почна да правя и една програмка наистина за сила 1x10 (1 повторение по 10 серии) базовите упражнения и да продължа така и на следващите,да почвам макса си от там дето правя 4-5 повторения,тоест сега макса си правя с 85-90 , значи после ще си правя с 70-75 1 повторение , за да може на 3та 4та серия да почне да гори мускула.Оставям 1 мин 1 мин и 30 сек горе-долу между сериите.Бива ли?

Много е голяма почивката за тия единични повторения и сериите са много.Нещо от сорта на 3-3-1-1-1 за основните движения е доста по-добре.След това добавяш още 2-3 многоставни упражнения 5х5.
Като цяло и за тебе важат нещата, които написах на Chacho.
Ся, дали ше ме послушате или не - все ми е тая :)Ако ме послушате ще имате доста полза, ако не - нищо не губите, така и така си тренирате за кеф.

p.s.
С видео, без видео...показвам на живо 220 лег без химия :)
p.p.s.
Не се увличай в това да риташ някой до спукване... :razz: Щото точно това момче силовата я тренира между другото :-P

DownloadVirus
05-30-2011, 08:11
Все ми е тая колко вдигаш..

Друг е въпроса за това,което спомена,че няма смисъл в него,когато правя макса си 1 повторение колко почивка да оставям?Дори 1 мин 1 мин и половина е малко..Да не говорим,че ако скъсиш под минута това вече става като кардио!

ПП: Зад монитора аз вдигам 1 тон от лежанка ;)

SolomonIceberg
05-30-2011, 09:47
Все ми е тая колко вдигаш..
И на мен ми е все тая колко вдигаш ти :-P :-P



Друг е въпроса за това,което спомена,че няма смисъл в него,когато правя макса си 1 повторение колко почивка да оставям?Дори 1 мин 1 мин и половина е малко..Да не говорим,че ако скъсиш под минута това вече става като кардио!
Аз не ти говоря да правиш контролно с максове с 1 минута почивка между тях, аз ти говоря за силова тренировка.Това е тренировка със строга насоченост към максимално бързо повишаване на постиженията ти и издръжливостта ти.Тук няма кардио, напомпване и хипертрофия като го разбират билдърите.Тук има функционалност, която после ти помага в другото ти трениране(независимо какво е то).
Не виждам какво има да си почиваш толкова, след като си вдигнал един или три пъти 80-90 кг от лег - напротив, трябва да мислиш как да стресираш мускулите взели участие в това движение с още нещо подобно.
Най-вероятно не си виждал как тренират щангистите - единици, двойки, понякога и тройки през 30-45 секунди.
Не се плаши, че от добре конструирана силова програма за определен период, ще "претренираш" или ще ти "спаднат обемите" - нищо такова няма да се случи.
Писах го - прочетете линка, не е трудоемко, но е полезно да научиш нови неща :)



ПП: Зад монитора аз вдигам 1 тон от лежанка ;)
За тебе не знам...ма кат ти гледам "треньора" ми е смешно :) И ми е жал за теб.

DownloadVirus
05-30-2011, 10:52
Все ми е тая колко вдигаш..
И на мен ми е все тая колко вдигаш ти :-P :-P



Друг е въпроса за това,което спомена,че няма смисъл в него,когато правя макса си 1 повторение колко почивка да оставям?Дори 1 мин 1 мин и половина е малко..Да не говорим,че ако скъсиш под минута това вече става като кардио!
Аз не ти говоря да правиш контролно с максове с 1 минута почивка между тях, аз ти говоря за силова тренировка.Това е тренировка със строга насоченост към максимално бързо повишаване на постиженията ти и издръжливостта ти.Тук няма кардио, напомпване и хипертрофия като го разбират билдърите.Тук има функционалност, която после ти помага в другото ти трениране(независимо какво е то).
Не виждам какво има да си почиваш толкова, след като си вдигнал един или три пъти 80-90 кг от лег - напротив, трябва да мислиш как да стресираш мускулите взели участие в това движение с още нещо подобно.
Най-вероятно не си виждал как тренират щангистите - единици, двойки, понякога и тройки през 30-45 секунди.
Не се плаши, че от добре конструирана силова програма за определен период, ще "претренираш" или ще ти "спаднат обемите" - нищо такова няма да се случи.
Писах го - прочетете линка, не е трудоемко, но е полезно да научиш нови неща :)



ПП: Зад монитора аз вдигам 1 тон от лежанка ;)
За тебе не знам...ма кат ти гледам "треньора" ми е смешно :) И ми е жал за теб.

Аз като гледам ще си въртя програмите,сега ще си свърша програмата,още около месец,дето треньора ми каза,квото да говориш човека е учил висше в едно от най-добрите университети в Солун,най-вероятно знае повече от теб и мен,после след 1 месец ще вкарам по 1 повторение базови ,след това експозивна сила,като повечето упражнения ще са под 8 повторения,после една и за силова издръжливост с 15-20 повторения, и после пак за сила ще правя но този път няма да гледам повторенията а бавното сваляне на щангата и килограмите,само дето ще ми трябва някой да ми хелпва..

Chacho
05-30-2011, 11:00
Темата в даото наистина е интересна.

На този етап съм на упражнения със собствено тегло. Мисля да правя такава тренировка:

1 кръг:

Кофички
Американски подскоци
Набирания с широк хват
Лицеви опори
Набирания с тесен хват
Раменни преси (от стойка на ръце)
Коремни преси

2 кръг:

Кофички с тежест
Клек с тежест
Набирания с широк хват
Лицеви опори с тежест
Набирания с тесен хват с тежест
Раменни преси
Коремни преси


Идеята е, че първия кръг е като разгряващ/ въвеждащ в тренировката.

Хванал ли съм горе-долу принципите или има нужда от модификации? Ще правя такива кръгови тренировки засега 3 пъти седмично.


Също така, целта ми не е само да качвам на сила, но и колкото може да си запази собственото тегло.


ПС: По-натам сигурно ще се върна в залата, но засега нямам възможност. И сесия ми предстои, чак към средата на лятото ще успея.

SolomonIceberg
05-30-2011, 11:05
[quote=SolomonIceberg]

Аз като гледам ще си въртя програмите,сега ще си свърша програмата,още около месец,дето треньора ми каза,квото да говориш човека е учил висше в едно от най-добрите университети в Солун,най-вероятно знае повече от теб и мен,после след 1 месец ще вкарам по 1 повторение базови ,след това експозивна сила,като повечето упражнения ще са под 8 повторения,после една и за силова издръжливост с 15-20 повторения, и после пак за сила ще правя но този път няма да гледам повторенията а бавното сваляне на щангата и килограмите,само дето ще ми трябва някой да ми хелпва..
Ами не знам къде и какво е учил треньора ти, но и ти не знаеш къде и какво съм учил аз :) И не най-вероятно, ами със сигурност не знае повече от мен, защотоо...европейски шампион няма подготвен от него...па ако ще по ядене на гироси да е :)
Нито пък знаеш кои хора къде съм извел когато съм ги тренирал :)
Т'ва, което си написал ше ти е толкова от полза, колкото и...да почнеш да пиеш по 3 литра мляко на ден :razz:
Наясно ли си какво точно е "силова издръжливост" и как се постига???
Искаш ли да ти пусна един тест за истинска силова издръжливост и да се опиташ да го покриеш след всичките тези тренировъчни цикли? :razz:

p.s.
Да си чувал за Иван Абаджиев примерно?

Прави си каквото си си наумил...То след като многоразбиращияиучен треньор вдига 134 кг макс на лежанка е ясно колко ще ти е прогреса :)

DownloadVirus
05-30-2011, 11:21
Е не знам какъв ще ми е прогреса с този треньор,обаче знам,че си доста добър на думи,и кой си подготвял?И къде са ти доказтелствата?И колко си вдигал?И къде са ти доказателствата?

SolomonIceberg
05-30-2011, 13:50
Темата в даото наистина е интересна.

На този етап съм на упражнения със собствено тегло. Мисля да правя такава тренировка:

1 кръг:

Кофички
Американски подскоци
Набирания с широк хват
Лицеви опори
Набирания с тесен хват
Раменни преси (от стойка на ръце)
Коремни преси

2 кръг:

Кофички с тежест
Клек с тежест
Набирания с широк хват
Лицеви опори с тежест
Набирания с тесен хват с тежест
Раменни преси
Коремни преси


Идеята е, че първия кръг е като разгряващ/ въвеждащ в тренировката.

Хванал ли съм горе-долу принципите или има нужда от модификации? Ще правя такива кръгови тренировки засега 3 пъти седмично.


Също така, целта ми не е само да качвам на сила, но и колкото може да си запази собственото тегло.


ПС: По-натам сигурно ще се върна в залата, но засега нямам възможност. И сесия ми предстои, чак към средата на лятото ще успея.

След като не можеш да ходиш в зала за момента, това е приличен вариант.Обаче имай едно на ум, че силен се става с тежко.



Моето момче, имам 2ма в тройката на европейски първенства - по киокушин и по кудо.
Имам 5-ма републикански шампиони - киокушин, гребане, бокс.
Колко вдигам вижда всеки, който дойде да тренира с мен :)
И за какво ми е да ти доказвам каквото и да било?Моите резултати си ги имам :) опита и знанията също.Нито искам да ти доказвам, нито ме грее дали ти искаш да станеш по-силен, защото ако искаше щеше да ме послушаш, а както чета май вече си станал суперкомпетентен и си навлезнал навътре в нещата и нужда от помощ нямаш...макар да имаш цел 100кг няколко пъти :)

SolomonIceberg
05-30-2011, 13:58
Темата в даото наистина е интересна.

На този етап съм на упражнения със собствено тегло. Мисля да правя такава тренировка:

1 кръг:

Кофички
Американски подскоци
Набирания с широк хват
Лицеви опори
Набирания с тесен хват
Раменни преси (от стойка на ръце)
Коремни преси

2 кръг:

Кофички с тежест
Клек с тежест
Набирания с широк хват
Лицеви опори с тежест
Набирания с тесен хват с тежест
Раменни преси
Коремни преси


Идеята е, че първия кръг е като разгряващ/ въвеждащ в тренировката.

Хванал ли съм горе-долу принципите или има нужда от модификации? Ще правя такива кръгови тренировки засега 3 пъти седмично.


Също така, целта ми не е само да качвам на сила, но и колкото може да си запази собственото тегло.


ПС: По-натам сигурно ще се върна в залата, но засега нямам възможност. И сесия ми предстои, чак към средата на лятото ще успея.

След като не можеш да ходиш в зала за момента, това е приличен вариант.Обаче имай едно на ум, че силен се става с тежко.



Моето момче, имам 2ма в тройката на европейски първенства - по киокушин и по кудо.
Имам 5-ма републикански шампиони - киокушин, гребане, бокс.
Колко вдигам вижда всеки, който дойде да тренира с мен :)
И за какво ми е да ти доказвам каквото и да било?Моите резултати си ги имам :) опита и знанията също.Нито искам да ти доказвам, нито ме грее дали ти искаш да станеш по-силен, защото ако искаше щеше да ме послушаш, а както чета май вече си станал суперкомпетентен и си навлезнал навътре в нещата и нужда от помощ нямаш...макар да имаш цел 100кг няколко пъти :)

DownloadVirus
05-30-2011, 14:47
Темата в даото наистина е интересна.

На този етап съм на упражнения със собствено тегло. Мисля да правя такава тренировка:

1 кръг:

Кофички
Американски подскоци
Набирания с широк хват
Лицеви опори
Набирания с тесен хват
Раменни преси (от стойка на ръце)
Коремни преси

2 кръг:

Кофички с тежест
Клек с тежест
Набирания с широк хват
Лицеви опори с тежест
Набирания с тесен хват с тежест
Раменни преси
Коремни преси


Идеята е, че първия кръг е като разгряващ/ въвеждащ в тренировката.

Хванал ли съм горе-долу принципите или има нужда от модификации? Ще правя такива кръгови тренировки засега 3 пъти седмично.


Също така, целта ми не е само да качвам на сила, но и колкото може да си запази собственото тегло.


ПС: По-натам сигурно ще се върна в залата, но засега нямам възможност. И сесия ми предстои, чак към средата на лятото ще успея.

След като не можеш да ходиш в зала за момента, това е приличен вариант.Обаче имай едно на ум, че силен се става с тежко.



Моето момче, имам 2ма в тройката на европейски първенства - по киокушин и по кудо.
Имам 5-ма републикански шампиони - киокушин, гребане, бокс.
Колко вдигам вижда всеки, който дойде да тренира с мен :)
И за какво ми е да ти доказвам каквото и да било?Моите резултати си ги имам :) опита и знанията също.Нито искам да ти доказвам, нито ме грее дали ти искаш да станеш по-силен, защото ако искаше щеше да ме послушаш, а както чета май вече си станал суперкомпетентен и си навлезнал навътре в нещата и нужда от помощ нямаш...макар да имаш цел 100кг няколко пъти :)

Хах :D Много си забавен,както и да е няма пак да се повтарям и да ти казвам,че си само на думи тук в този форум..

Гледай сега колко е просто... Имаме във фитнес залата 3 жени треньори и 2 мъже треньори,жените меко казано са за украска,едната ми вика да не съм ял въглехидрати след тренировка,другите само пият кафета и нищо не правят.От мъжете единият не тренира даже и се чудя дали бута 40 кг 1 повторение,а другият е ей този русият,ае кажи ми ся аз кво да правя?Той е най-добрият в тази зала...И външно изглежда и вдига най-много от треньорите..

Иначе пък залата е добре оборудвана на 1550 квадрата на 3 етажа..Обаче...

pencilwarrior
05-30-2011, 15:45
Според мен треньора е по-важен от залата. Квито и ще уреди да има тая зала, за какво са ти, ако не знаеш кво да ги правиш или ако го правиш грешно и няма кой да ти поправи грешките.

Chacho
05-30-2011, 17:19
@SolomonIceberg

Днес пробвах този вариант, на 3 кръга се поразмазах ^^.

Въпросът ми е, към колко кръга на тренировка трябва да се стремя и какъв обем на тренировката по подобна програма за сила?

DownloadVirus
05-30-2011, 18:01
Сега се сетих за една зала в града,дето има много добри треньори,обаче не виждам как ще стъпя там...Най-малката тежест на дискове им е 10 кг :D Само това стига да ви кажа.. Най-малките дъмбели са по 12 кг :D И как ще правя аз от 60 кг лег на 80 :D

Друго на ум е,че там всички са професионалнисти,90+% са над 30 и са меко казано изроди..

Тоя дето държи залата там вдига 12 повторения по 220 кг...

Да ида ли там,дали ще е удачно :D

SolomonIceberg
05-31-2011, 06:27
@SolomonIceberg

Днес пробвах този вариант, на 3 кръга се поразмазах ^^.

Въпросът ми е, към колко кръга на тренировка трябва да се стремя и какъв обем на тренировката по подобна програма за сила?

Зависи от това през колко дни тренираш и как се чувстваш на следващия ден след тренировката, но примерно 5 кръга в тренировка през ден е нормално, говорим след като си се адаптирал към натоварването.
Помисли за два варианта и ги върти през тренировка.



Хах Много си забавен,както и да е няма пак да се повтарям и да ти казвам,че си само на думи тук в този форум..
Взе да ставаш много досадно нагъл...8)
"В тоя форум-в оня форум ", но не аз питам как да вдигна 100 кг няколко пъти, нали?



Гледай сега колко е просто... Имаме във фитнес залата 3 жени треньори и 2 мъже треньори,жените меко казано са за украска,едната ми вика да не съм ял въглехидрати след тренировка,другите само пият кафета и нищо не правят.От мъжете единият не тренира даже и се чудя дали бута 40 кг 1 повторение,а другият е ей този русият,ае кажи ми ся аз кво да правя?ГТой е най-добрият в тази зала...И външно изглежда и вдига най-много от треньорите..
Е, това не те ли навежда на мисълта, че те са там да си вземат заплатката и толкоз?То тоя хубаво е най-добрия треньор в залата, ама нали си чувал поговорката, че в страната на слепите едноокия е цар? :-P
Що не се замислиш, че качествата на един треньор като такъв, се мерят с две неща - прогрес на трениращите и личен пример .
Ай сега си виж прогреса в силата и силата на треньора си и си отговори сам става ли или не.



Иначе пък залата е добре оборудвана на 1550 квадрата на 3 етажа..Обаче...
Е какво ти пречи да ползваш залата без треньор?




Сега се сетих за една зала в града,дето има много добри треньори,обаче не виждам как ще стъпя там...Най-малката тежест на дискове им е 10 кг Само това стига да ви кажа.. Най-малките дъмбели са по 12 кг И как ще правя аз от 60 кг лег на 80
Е, и?
Ако ходиш и правиш там само силови тренировки какъв ти е проблема?
Пък и в моята зала най-малките дискове са 10 кг, но това не пречи на никого - идват слаби, стават яки.Само внимателно и полека.



Друго на ум е,че там всички са професионалнисти,90+% са над 30 и са меко казано изроди..
Супер, тъкмо ще можеш да "откраднеш" нещо.И най-вероятно и да те научат на нещо - точно тия, които изглеждат като изроди, обикновено са точни и не се надуват :)

Тоя дето държи залата там вдига 12 повторения по 220 кг...
Притесняваш се, че ще те кара да го пазиш ли?




Да ида ли там,дали ще е удачно
Комплекси ли имаш? :razz:
Отивай :)

DownloadVirus
05-31-2011, 12:06
@SolomonIceberg

Днес пробвах този вариант, на 3 кръга се поразмазах ^^.

Въпросът ми е, към колко кръга на тренировка трябва да се стремя и какъв обем на тренировката по подобна програма за сила?

Зависи от това през колко дни тренираш и как се чувстваш на следващия ден след тренировката, но примерно 5 кръга в тренировка през ден е нормално, говорим след като си се адаптирал към натоварването.
Помисли за два варианта и ги върти през тренировка.



Хах Много си забавен,както и да е няма пак да се повтарям и да ти казвам,че си само на думи тук в този форум..
Взе да ставаш много досадно нагъл...8)
"В тоя форум-в оня форум ", но не аз питам как да вдигна 100 кг няколко пъти, нали?



Гледай сега колко е просто... Имаме във фитнес залата 3 жени треньори и 2 мъже треньори,жените меко казано са за украска,едната ми вика да не съм ял въглехидрати след тренировка,другите само пият кафета и нищо не правят.От мъжете единият не тренира даже и се чудя дали бута 40 кг 1 повторение,а другият е ей този русият,ае кажи ми ся аз кво да правя?ГТой е най-добрият в тази зала...И външно изглежда и вдига най-много от треньорите..
Е, това не те ли навежда на мисълта, че те са там да си вземат заплатката и толкоз?То тоя хубаво е най-добрия треньор в залата, ама нали си чувал поговорката, че в страната на слепите едноокия е цар? :-P
Що не се замислиш, че качествата на един треньор като такъв, се мерят с две неща - прогрес на трениращите и личен пример .
Ай сега си виж прогреса в силата и силата на треньора си и си отговори сам става ли или не.



Иначе пък залата е добре оборудвана на 1550 квадрата на 3 етажа..Обаче...
Е какво ти пречи да ползваш залата без треньор?




Сега се сетих за една зала в града,дето има много добри треньори,обаче не виждам как ще стъпя там...Най-малката тежест на дискове им е 10 кг Само това стига да ви кажа.. Най-малките дъмбели са по 12 кг И как ще правя аз от 60 кг лег на 80
Е, и?
Ако ходиш и правиш там само силови тренировки какъв ти е проблема?
Пък и в моята зала най-малките дискове са 10 кг, но това не пречи на никого - идват слаби, стават яки.Само внимателно и полека.



Друго на ум е,че там всички са професионалнисти,90+% са над 30 и са меко казано изроди..
Супер, тъкмо ще можеш да "откраднеш" нещо.И най-вероятно и да те научат на нещо - точно тия, които изглеждат като изроди, обикновено са точни и не се надуват :)

Тоя дето държи залата там вдига 12 повторения по 220 кг...
Притесняваш се, че ще те кара да го пазиш ли?




Да ида ли там,дали ще е удачно
Комплекси ли имаш? :razz:
Отивай :)

Мен ма бъзе като видя ония сегашният ми треньор да вдига 110-120 кг ,камо ли 220 :d;

Целта ми е както ти казвам 100 кг за 5-6 повторения,дори мисля,че е много,ама не е много приятно ми говорят зад гърба,всеки идиот,очакват тъпаците като видят някоя малко по от тях да вдига 200 от лег :X

И как точно става номера с 10 кг дисковете,как точно вдигаш 20 + кг? Не ми става ясно?! Значи правиш примерно някаква пирамидална 12-10-8-6-6 и кво правиш? 12 повторения-60 кг 10-повторения-80 кг 8 повторения-100 кг 6 повторения-120 кг ?Като макса ти е 80 ли?То не напразно си ги има 1 - 2 - 5 кг дискове в залата..

Chacho
05-31-2011, 12:16
Тва да се обсъжда някой в залата колко вдига са някви тинейджърски интриги. Изобщо да не те тревожат такива хора, сам знаеш, че пътят е стръмен, но води нагоре и в един момент ще вдигаш такива килограми на тежестите, които няма да смеят да коментират.

Това с 10 килограмовите дискове обаче наистина звучи проблемно. +20кг така ли се добавят от една тренировка за следващата..

redbul2
05-31-2011, 13:40
Мен ма бъзе като видя ония сегашният ми треньор да вдига 110-120 кг ,камо ли 220 :d;
Целта ми е както ти казвам 100 кг за 5-6 повторения

Ти трибоец ли искаш да ставаш или културист? Трибойците имат за самоцел да вдигат огромни тежести. И след това да се фукат колко вдигат и си мерят пишките. За културистите тежестите са само средство за натрупване на мускулна маса.А голямата сила идва покрай другото. :)

DownloadVirus
05-31-2011, 13:46
Нямам за цел 200 кг,но искам в момента малко сила,защото да стоя с 70 кг на лег,е смешно наистина.Със силата идва и хипертрофията и мускулната маса,като и хранителният режим е на лице всичко е бомба :D

Chacho
05-31-2011, 13:57
Мен ма бъзе като видя ония сегашният ми треньор да вдига 110-120 кг ,камо ли 220 :d;
Целта ми е както ти казвам 100 кг за 5-6 повторения

Ти трибоец ли искаш да ставаш или културист? Трибойците имат за самоцел да вдигат огромни тежести. И след това да се фукат колко вдигат и си мерят пишките. За културистите тежестите са само средство за натрупване на мускулна маса.А голямата сила идва покрай другото. :)

Е тва пък е ебати изказказването. Мериш си пишките със сила, а не си ги мериш с мускулна маса.. Реално погледнато, за чиф са ти размерите?

Нали точно псевдокултурягите се мерят на см обиколка и брой оформени плочки, и после обиколят басейните.

SolomonIceberg
05-31-2011, 14:10
Това с 10 килограмовите дискове обаче наистина звучи проблемно. +20кг така ли се добавят от една тренировка за следващата..
Звучи проблемно, но всъщност не е чак толкова проблемно.
Тежестта не се вдига през 20 кг, а през 10 и през 5 - примерно на един 20 кг лост като сложиш 2х15 кг и 2 х10 кг става 70, като сложиш 2х20 и 2х10 става 80, пък и във всяка зала има ключове а те тежат по 2.5 кг единия :)
Пък и като правиш 1 х 80 кг лег, свалиш ли на 70 ще правиш поне 3ка, така че...мисля, че стана ясно :)


Нямам за цел 200 кг,но искам в момента малко сила,защото да стоя с 70 кг на лег,е смешно наистина.Със силата идва и хипертрофията и мускулната маса,като и хранителният режим е на лице всичко е бомба
Еми да де - какво се мъча да ти кажа аз вече незнамсикой ден :)
Един силов цикъл в тренировки поне веднъж годишно само ще ти е от полза !Ако това на аватара си си ти...имаш физика, защо да нямаш и адекватна сила?


Ти трибоец ли искаш да ставаш или културист? Трибойците имат за самоцел да вдигат огромни тежести. И след това да се фукат колко вдигат и си мерят пишките. За културистите тежестите са само средство за натрупване на мускулна маса.А голямата сила идва покрай другото.
По-МОШТНА тъпотия не бях чел отдавна :razz:

awerw
05-31-2011, 15:24
Това с 10 килограмовите дискове обаче наистина звучи проблемно. +20кг така ли се добавят от една тренировка за следващата..
Звучи проблемно, но всъщност не е чак толкова проблемно.
Тежестта не се вдига през 20 кг, а през 10 и през 5 - примерно на един 20 кг лост като сложиш 2х15 кг и 2 х10 кг става 70, като сложиш 2х20 и 2х10 става 80, пък и във всяка зала има ключове а те тежат по 2.5 кг единия :)
Пък и като правиш 1 х 80 кг лег, свалиш ли на 70 ще правиш поне 3ка, така че...мисля, че стана ясно :)


Нямам за цел 200 кг,но искам в момента малко сила,защото да стоя с 70 кг на лег,е смешно наистина.Със силата идва и хипертрофията и мускулната маса,като и хранителният режим е на лице всичко е бомба
Еми да де - какво се мъча да ти кажа аз вече незнамсикой ден :)
Един силов цикъл в тренировки поне веднъж годишно само ще ти е от полза !Ако това на аватара си си ти...имаш физика, защо да нямаш и адекватна сила?


Ти трибоец ли искаш да ставаш или културист? Трибойците имат за самоцел да вдигат огромни тежести. И след това да се фукат колко вдигат и си мерят пишките. За културистите тежестите са само средство за натрупване на мускулна маса.А голямата сила идва покрай другото.
По-МОШТНА тъпотия не бях чел отдавна :razz:
А се пише МОЩНА

DownloadVirus
05-31-2011, 15:58
Това с 10 килограмовите дискове обаче наистина звучи проблемно. +20кг така ли се добавят от една тренировка за следващата..
Звучи проблемно, но всъщност не е чак толкова проблемно.
Тежестта не се вдига през 20 кг, а през 10 и през 5 - примерно на един 20 кг лост като сложиш 2х15 кг и 2 х10 кг става 70, като сложиш 2х20 и 2х10 става 80, пък и във всяка зала има ключове а те тежат по 2.5 кг единия :)
Пък и като правиш 1 х 80 кг лег, свалиш ли на 70 ще правиш поне 3ка, така че...мисля, че стана ясно :)


Нямам за цел 200 кг,но искам в момента малко сила,защото да стоя с 70 кг на лег,е смешно наистина.Със силата идва и хипертрофията и мускулната маса,като и хранителният режим е на лице всичко е бомба
Еми да де - какво се мъча да ти кажа аз вече незнамсикой ден :)
Един силов цикъл в тренировки поне веднъж годишно само ще ти е от полза !Ако това на аватара си си ти...имаш физика, защо да нямаш и адекватна сила?


Ти трибоец ли искаш да ставаш или културист? Трибойците имат за самоцел да вдигат огромни тежести. И след това да се фукат колко вдигат и си мерят пишките. За културистите тежестите са само средство за натрупване на мускулна маса.А голямата сила идва покрай другото.
По-МОШТНА тъпотия не бях чел отдавна :razz:

А знаеш ли къв е проблема? Че при тези силови тренировки се изключват бицепса-трицепса,че и рамото,нали само базови упражнения.Squats (normal , hack и front) , deadlift , bench press . Бяха ми направили една подобна програма,имам я в пс-то,ако я намеря ще я постна,въпреки,че ми изглеждаше леко смешна :D

Chacho
05-31-2011, 16:01
Нищо не се изключва.

Лег, Тяга, Клек, Раменни преси, Набирания, Кофи, Коремни, power clean (забравих му българското наименование). Коя мускулна група отсъства?

DownloadVirus
05-31-2011, 16:04
Нищо не се изключва.

Лег, Тяга, Клек, Раменни преси, Набирания, Кофи, Коремни, power clean (забравих му българското наименование). Коя мускулна група отсъства?

Набиранията биват премахнати,раменните преси и кофите също,коремните и те!

DownloadVirus
05-31-2011, 16:06
Ето програмата дето ми извадиха!

day 1:

squat 5Χ5
bench press 5Χ5
deadlift

day2:

squat 5x5
OHP 5x5
clean Deadlift 1X5

Day 3:
Squat 5X5
Bench press 5X5
Deadlift Inverted row 3XF

Chacho
05-31-2011, 16:16
Нещо не разбрах чия програма коментираш. Мислех, че е от темата в даото, която solomon публикува.

Тази е доста изчистена, макар и да има рамо (OHP)

DownloadVirus
05-31-2011, 16:34
Нещо не разбрах чия програма коментираш. Мислех, че е от темата в даото, която solomon публикува.

Тази е доста изчистена, макар и да има рамо (OHP)

Казвам за тази,която ми даде "уж" човек разбиращ ,обаче искам да има бицепс и трицепс и рамо и всичко,не става така! И програмата е за 20-25 минути и само 3 пъти в седмицата..

SolomonIceberg
06-01-2011, 05:40
Нещо не разбрах чия програма коментираш. Мислех, че е от темата в даото, която solomon публикува.

Тази е доста изчистена, макар и да има рамо (OHP)

Казвам за тази,която ми даде "уж" човек разбиращ ,обаче искам да има бицепс и трицепс и рамо и всичко,не става така! И програмата е за 20-25 минути и само 3 пъти в седмицата..Тая програма, дет са ти я дали не е най-най-добрата, която съм виждал :)
Наистина изключва важни неща - кофички и набирания.
Виж бицепс и трицепс и да няма в отделни упражнения - не се коси, кзах ти, че няма да спаднеш от към обеми.
Ако си навит да тренираш силово известно време ще ти направя аз една :)

SolomonIceberg
06-01-2011, 07:01
А се пише МОЩНА
Питай РЕЛЕФАТ как се пише :D

SolomonIceberg
06-01-2011, 07:04
А знаеш ли къв е проблема? Че при тези силови тренировки се изключват бицепса-трицепса,че и рамото,нали само базови упражнения.Squats (normal , hack и front) , deadlift , bench press . Бяха ми направили една подобна програма,имам я в пс-то,ако я намеря ще я постна,въпреки,че ми изглеждаше леко смешна :D
Програмата е куца.
Бицепса и трицепса в хубава програма за сила влизат достатъчно, макар и не с изолирани упражнения.Рамото няма как да го пренебрегнеш - след време почват проблеми със ставите...И продължителността в една силова програма не е най-важното...

DownloadVirus
06-01-2011, 08:29
Да обаче може да река,че дори ме е страх да направя подобна силова,защото ако не към обем,ще спадна към сила на повечето упражнения,които може да ги наречем "допълващи" Пример:

Правя 38 кг сгъване на щанга за бицепс 8 повторения,после с колко ще правя?

Придърпване на горен скрипец 80 кг 6 повторения,после с колко ще правя

С тесен хват 90 кг 6 повторения ..

Искам да кажа,че не искам да увелича на базовите и да правя примерно мъртва тяга със 150-160 кг за 10 повторения,а като ида и правя горният скрипец да се чудя дали ще мога с 50 или не..

Chacho
06-01-2011, 08:43
Ако има достатъчно базови упражнения, ще дръпнеш на сила и на изолиращите. С лег и кофички ще качиш сила на флайс/трицепсово разгъване на скрипец.

DownloadVirus
06-01-2011, 08:44
Казаха ми,че набирания и кофи,въобще упражнения със собствено тегло не влизат!

SolomonIceberg
06-01-2011, 08:50
Да обаче може да река,че дори ме е страх да направя подобна силова,защото ако не към обем,ще спадна към сила на повечето упражнения,които може да ги наречем "допълващи" Пример:

Правя 38 кг сгъване на щанга за бицепс 8 повторения,после с колко ще правя?

Придърпване на горен скрипец 80 кг 6 повторения,после с колко ще правя

С тесен хват 90 кг 6 повторения ..

Искам да кажа,че не искам да увелича на базовите и да правя примерно мъртва тяга със 150-160 кг за 10 повторения,а като ида и правя горният скрипец да се чудя дали ще мога с 50 или не..

Виж сега къде е разминаването - има силова и силова, както има джип с мотор 200 коня и камион с мотор 200 коня.
Джипа може да ускорява по-бързо от камиона, да мине отвсякъде, да вдигне по-голяма максимална скорост, камиона може да тегли ремарке, което е по-тежко от 15 такива джипа.
Тая схема, която са ти я дали е като да тунинговаш камион - много е ограничено в целите.
Една КОМПЛЕКСНА силова програма ще ти повиши ВСИЧКИ показатели.Вероятно в някои изолирани упражнения да не усетиш прогрес веднага след нея и това ще е защото те не са важни, но в никакъв случай няма свалиш в силата на комплексни упражнения като тоя горен скрипец например.Освен това чисто практически погледното НЯМА КАК да имаш 10ка на 150 тяга и да не можеш да дърпаш яко с гърба скрипец или квот' там се сетиш.

SolomonIceberg
06-01-2011, 08:51
Казаха ми,че набирания и кофи,въобще упражнения със собствено тегло не влизат!
Кои ти го казаха това велико умозаключение? :D

DownloadVirus
06-01-2011, 08:54
И каква примерна програма би ми препоръчал? Щом няма да изостана от към сила на другите упражнения(надявам се наистина да е така) .

SolomonIceberg
06-01-2011, 08:59
И каква примерна програма би ми препоръчал? Щом няма да изостана от към сила на другите упражнения(надявам се наистина да е така) .
Дай изходни данни - максове на клек, лег, тяга, раменна преса и максималната бройка набирания и кофички, които можеш да направиш.

DownloadVirus
06-01-2011, 09:04
И каква примерна програма би ми препоръчал? Щом няма да изостана от към сила на другите упражнения(надявам се наистина да е така) .
Дай изходни данни - максове на клек, лег, тяга, раменна преса и максималната бройка набирания и кофички, които можеш да направиш.

Еми значи :

Максове на squat,не знам! Вкарах преди 2 седмици тва упражнение и правя 70x4-5,най-вероятно макса ми е 80-85 кг!

Лег-80-85 кг

Тяга- Считай около 100 кг


Раменна преса - Седнал ли?

Нямам максимална бройка набирания и кофички,правя ги на серии (кофите),набирания НЕ правя

Кофите като правя ги слагам в 4 серии 4x10-12 с 1 мин почивка,като за първо упражнение,после слагам кг на другите упражнения и трицепса гори 3-4 дена после :D

SolomonIceberg
06-01-2011, 09:11
И каква примерна програма би ми препоръчал? Щом няма да изостана от към сила на другите упражнения(надявам се наистина да е така) .
Дай изходни данни - максове на клек, лег, тяга, раменна преса и максималната бройка набирания и кофички, които можеш да направиш.

Еми значи :

Максове на squat,не знам! Вкарах преди 2 седмици тва упражнение и правя 70x4-5,най-вероятно макса ми е 80-85 кг!

Лег-80-85 кг

Тяга- Считай около 100 кг


Раменна преса - Седнал ли?

Нямам максимална бройка набирания и кофички,правя ги на серии (кофите),набирания НЕ правя

Кофите като правя ги слагам в 4 серии 4x10-12 с 1 мин почивка,като за първо упражнение,после слагам кг на другите упражнения и трицепса гори 3-4 дена после :D

Ами те не правиш набирания и кофички, ама трябва да ги правиш :)
Опитай и ми кажи какви са ти максовете - един път преди тренировка и един път след тренировка.
Раменна преса - както си я правиш по принцип, за предпочитане е прав.При мен разликата килата прав или седнал е 20кг повече като съм седнал.

DownloadVirus
06-01-2011, 09:20
Мразя да се набирам,но не днес като ида в залата ще видя! Широк,тесен хват или ?

Еми от стоеж я правя 65 кг 3-4 повторения,макса смятай го колко ще е г-д!

SolomonIceberg
06-01-2011, 09:32
Мразя да се набирам,но не днес като ида в залата ще видя! Широк,тесен хват или ?

Еми от стоеж я правя 65 кг 3-4 повторения,макса смятай го колко ще е г-д!
Широк надхват.Не да се изсилиш с някакъв измислен максимално широк хват де - максимум две ширини на раменете.
И колкото и да мразиш да се набираш ще се наложи да се набираш доста, че вероятно и с тежест :)Кофичките също - и там пробвай макс на свежо и на уморено.

Раменната преса идва към 70кг макс.

DownloadVirus
06-01-2011, 09:38
Мразя да се набирам,но не днес като ида в залата ще видя! Широк,тесен хват или ?

Еми от стоеж я правя 65 кг 3-4 повторения,макса смятай го колко ще е г-д!
Широк надхват.Не да се изсилиш с някакъв измислен максимално широк хват де - максимум две ширини на раменете.
И колкото и да мразиш да се набираш ще се наложи да се набираш доста, че вероятно и с тежест :)Кофичките също - и там пробвай макс на свежо и на уморено.

Раменната преса идва към 70кг макс.

Искаш да кажеш да правя кофички след тренировка на трицепс и набирания с широк надхват точно след гръб?

SolomonIceberg
06-01-2011, 09:42
Мразя да се набирам,но не днес като ида в залата ще видя! Широк,тесен хват или ?

Еми от стоеж я правя 65 кг 3-4 повторения,макса смятай го колко ще е г-д!
Широк надхват.Не да се изсилиш с някакъв измислен максимално широк хват де - максимум две ширини на раменете.
И колкото и да мразиш да се набираш ще се наложи да се набираш доста, че вероятно и с тежест :)Кофичките също - и там пробвай макс на свежо и на уморено.

Раменната преса идва към 70кг макс.

Искаш да кажеш да правя кофички след тренировка на трицепс и набирания с широк надхват точно след гръб?
Да.
Искам да ги направиш и преди тренировка или пък в ден, в който не тренираш и да ми кажеш и двата резултата.
Искам да ти кажа и още нещо - не робувай на стереотипи :)

DownloadVirus
06-01-2011, 09:45
Днес ми е нетренировъчен ден и ще ида около 5 часа и ще пробвам да видя колко ще направя,но то ще бъде само като съм починал! В петък имам гръб и тогава ще видим накрая как ще е работата!

А за какви стереотипи става дума ? :d

SolomonIceberg
06-01-2011, 10:05
А за какви стереотипи става дума ? :d
Че всичко трябва да се тренира по отделно, че под определен брой серии няма файда, че една група се тренира веднъж седмично, че трябва непременно да има изолирани упражнения...Каквото се сетиш от тоя сорт.

DownloadVirus
06-01-2011, 10:09
На и тоя дето ми даде програмата,изчистената,каз ва,че била идеална:

ПП: Повечето неща дори не ги и знам :D


38yrs
Squat: 240x3
Squat to Press: 100X3
Power shrug: 270X3
Rack pull: 250x3
DL: 255X1
SOHP:112x1
BP close grip: 130X1
Row: 190X2
High pull SG 120X3
Zercher Squat 160X1
Hang power snatch: 77X1

SolomonIceberg
06-01-2011, 10:25
На и тоя дето ми даде програмата,изчистената,каз ва,че била идеална:

ПП: Повечето неща дори не ги и знам :D


38yrs
Squat: 240x3
Squat to Press: 100X3
Power shrug: 270X3
Rack pull: 250x3
DL: 255X1
SOHP:112x1
BP close grip: 130X1
Row: 190X2
High pull SG 120X3
Zercher Squat 160X1
Hang power snatch: 77X1
И аз :D

От всичко разбрах, че е на 38, сравнително силен в краката и слаб в горната половина на тялото и по-точно в разгъващите движения :)
Не е кой знае какво като постижения това, да не говорим, че някои са направо смешни...BP close grip: 130X1...

Както и да е...

DownloadVirus
06-01-2011, 10:48
А мислиш ли ,че е възможно да мина моя треньор на лега? Или няма как да стане? 134 от лег !!!

Писна ми да ми вика псевдокултуряга , щото съм бил вдигал със 60-70 кила и така на повечето вика,защото има доста в нашата зала,дето зобат,и вика двойни колкот него,ама се борят със 70-80 кг..

Chacho
06-01-2011, 10:56
Хахаха, бати келеша, честно! Ще го минеш, изобщо не се притеснявай. Направо не мога да повярвам, че има такива треньори, които си избиват комплексите пред трениращите.

Между другото, вече съм някъде 2ра седмица по програма за сила (беше сходна на кръговата, към която ме насочи solomon, за което благодаря) и съм адски доволен. Сега се прибирам на София и мисля да ида за 1 тренировка да замеря максове, и да си следя прогреса.

SolomonIceberg
06-01-2011, 11:47
А мислиш ли ,че е възможно да мина моя треньор на лега? Или няма как да стане? 134 от лег !!!

Писна ми да ми вика псевдокултуряга , щото съм бил вдигал със 60-70 кила и така на повечето вика,защото има доста в нашата зала,дето зобат,и вика двойни колкот него,ама се борят със 70-80 кг..

Ами като ти каже "псевдокултуряга" спри да му плащаш...Щото явно е псевдотреньор - колкото и да си силен, як, нацепен и незнамсикакъв още, след като си треньор на някого нямаш моралното право да го обиждаш на псотижения и резултати - грешката етреньорска, не на трениращия щото той прави каквото му кажат.
Абсолютно възможно е да го минеш в близките 3-4-5-6 месеца.Това зависи само от теб!

DownloadVirus
06-01-2011, 12:50
А мислиш ли ,че е възможно да мина моя треньор на лега? Или няма как да стане? 134 от лег !!!

Писна ми да ми вика псевдокултуряга , щото съм бил вдигал със 60-70 кила и така на повечето вика,защото има доста в нашата зала,дето зобат,и вика двойни колкот него,ама се борят със 70-80 кг..

Ами като ти каже "псевдокултуряга" спри да му плащаш...Щото явно е псевдотреньор - колкото и да си силен, як, нацепен и незнамсикакъв още, след като си треньор на някого нямаш моралното право да го обиждаш на псотижения и резултати - грешката етреньорска, не на трениращия щото той прави каквото му кажат.
Абсолютно възможно е да го минеш в близките 3-4-5-6 месеца.Това зависи само от теб!

Аз не му плащам,той си влиза в сметката на фитнес залата!

И да ти река много големи надежди ми даваш :D :D

ПП: Ти като треньор подигравал ли си се така на някой ?

SolomonIceberg
06-01-2011, 13:39
Аз не му плащам,той си влиза в сметката на фитнес залата!
явно иска да му даваш и някое евро отгоре - да ти вика "ти си най-големия".Византиец....



И да ти река много големи надежди ми даваш :D :D
Аз ти давам, сега остава да си повярваш и да ги направиш реалност.
па и да ти река, че след като имаш опит и стаж даже би следвало да са по-големи резултите за 6 месеца.



ПП: Ти като треньор подигравал ли си се така на някой ?
Не.
Редовно се бъзикам с момчетата, както и те с мен, но това са си приятелски шеги.Подигравки кой колко и какво може няма, пък и мисля, че им е ясно, че това е най-прекия път да напуснат залата завинаги.Виж, често им се карам, но то си е за тяхно добро :D

DownloadVirus
06-01-2011, 15:37
Отидох в залата направих три десетки набиранията,не знам ся къв е макса,просто не мога да определям макс на набиранията,това да не би да е лежанка :D :D

Утре имам рамо-трицепс ! Като направя рамото ще започна с трицепса на успоредката колкото мога в една серия въпреки,че и там максове ... Но както и да е :D Ще направя и накрая на тренировката да се види,ама се изцеждам до край,така,че повече от 8-10 едва ли :D

awerw
06-01-2011, 16:21
Аз не му плащам,той си влиза в сметката на фитнес залата!
явно иска да му даваш и някое евро отгоре - да ти вика "ти си най-големия".Византиец.... :lol:

SolomonIceberg
06-02-2011, 05:27
Отидох в залата направих три десетки набиранията,не знам ся къв е макса,просто не мога да определям макс на набиранията,това да не би да е лежанка :D :D

Утре имам рамо-трицепс ! Като направя рамото ще започна с трицепса на успоредката колкото мога в една серия въпреки,че и там максове ... Но както и да е :D Ще направя и накрая на тренировката да се види,ама се изцеждам до край,така,че повече от 8-10 едва ли :D
Мен ме интересуваше колко най-много ще направиш без да е на сериии, ама карай - добих някаква представа :)
Следобяд ще ти я пусна на л.с. пък ако искаш я пускай тук за обсъждания.

DownloadVirus
06-02-2011, 07:07
Еми ок,мерси 8-)

DownloadVirus
06-03-2011, 14:35
След доста въпроси от моя страна (около 15-20 ЛС-та си пратихме със Соломон :D) вече е готова програмата и разбрах как стават нещата :D Само остава да си хапвам добре особенно преди тренировка :D

Мерси много за програмата,ще пиша за прогреса си !

Ааа и СОЛОМОН ще се налага ли някой да ме пази? На лег особенно .. :D

SolomonIceberg
06-03-2011, 15:39
След доста въпроси от моя страна (около 15-20 ЛС-та си пратихме със Соломон :D) вече е готова програмата и разбрах как стават нещата :D Само остава да си хапвам добре особенно преди тренировка :D

Мерси много за програмата,ще пиша за прогреса си !

Ааа и СОЛОМОН ще се налага ли някой да ме пази? На лег особенно .. :D
Axa :)

DownloadVirus
06-03-2011, 16:28
Един по един се опитвам да преодолея проблемите :D

Сега идва още един :D Трябва буквално казано залата да е моя :D За да мога да си подготвя 8те упражнения и никой да не ми ги бара , не знам къде и кога ще ходя,ама ако съм аз и още 5 човека в залата няма стане работата.Пък ако е както в тая зала дето ходя тук в Гърция и тази в България няма никакъв шанс , то се редуваме по 3-4 човека само за една машинка или каквото и да е упражнение :D

DownloadVirus
06-03-2011, 16:28
Един по един се опитвам да преодолея проблемите :D

Сега идва още един :D Трябва буквално казано залата да е моя :D За да мога да си подготвя 8те упражнения и никой да не ми ги бара , не знам къде и кога ще ходя,ама ако съм аз и още 5 човека в залата няма стане работата.Пък ако е както в тая зала дето ходя тук в Гърция и тази в България няма никакъв шанс , то се редуваме по 3-4 човека само за една машинка или каквото и да е упражнение :D

DownloadVirus
06-04-2011, 13:38
СОЛОМОН , искам да питам ! 12 седмици едни и същи килограми ли да правя ? Или да вдигам всяка седмица или кога? :D

Chacho
06-04-2011, 14:26
Когато усетиш, че можеш - вдигаш.

DownloadVirus
06-04-2011, 18:17
Не знам точно как ще успея да вдигна защото си я преглеждам постоянно и си е направо самоубиствиенна :D Аз се чудя как ще имам 8 упражнения едно след друго да ги правя всичките да са готове като включваме най-различни като примерно за 5 минути трябва да направя Тесен - широк хван (лег) после клекове после раменни преси пред глава и направо .. :D
Требва ми зала без хора ;d

DownloadVirus
06-04-2011, 18:18
Соломон сигурен ли си да вкарвам коремни преси в началото?

И 3тият ден дето има раменните преси да ги правя пред глава или на машинка? Защото нищо не пише ? :d

awerw
06-04-2011, 18:31
Чел съм, че не е хубаво корем в началото на трена.

SolomonIceberg
06-06-2011, 07:02
СОЛОМОН , искам да питам ! 12 седмици едни и същи килограми ли да правя ? Или да вдигам всяка седмица или кога? :D
Когато усетиш, че ти олекват :)
Обикновено първите 4 седмици има един период на адаптация към натоварването и най-вероятно няма да е през тях.След 6та седмица ще можеш да сложиш по едни 10 кг отгоре.




Соломон сигурен ли си да вкарвам коремни преси в началото?
И 3тият ден дето има раменните преси да ги правя пред глава или на машинка?

Да, сигурен съм - така хем си тренирал пресата, хем си загрял тялото за последващото натоварване.
Раменните преси - пред гърди, с щанга.

DownloadVirus
06-06-2011, 07:55
Имаш ли някакъв ориентир горе-долу за колко време трае всяка една от тренировките? За да знам точно да гледам дали спазвам всичко :)

И според теб налага ли се да намаля килограмите на упражненията?Защото ще стане малко трудно де :D Аз ще го усетя де,ама да знам как ТРЯБВА да е :)

SolomonIceberg
06-06-2011, 08:02
Имаш ли някакъв ориентир горе-долу за колко време трае всяка една от тренировките? За да знам точно да гледам дали спазвам всичко :)

И според теб налага ли се да намаля килограмите на упражненията?Защото ще стане малко трудно де :D Аз ще го усетя де,ама да знам как ТРЯБВА да е :)
Времеви ориентир не мога да ти дам.На мен такава тренировка ми отнема малко защото я правя без почивка между кръговете.На теб сигурно ще ти трябват тези 5 мин между кръговете :)

В началните тренировки може и да се наложи да намалиш тежестите, но след тях - би трябвало да усетиш къде ти е леко и къде - тежко.
Общо взето цялата програма би трябвало да я изпълняваш максимално тежко :)

DownloadVirus
06-06-2011, 08:06
Да ясно ми е,че трябва да е тежко,но ако от първият кръг ми стане тежко на следващият кръг няма да изкарам със същите кг повторенията и плюс това ще трябва да се бавя докато извадя тежестите от всяко едно упражнение ехее тя отиде тренировката :D

Другата седмица се връщам в България и като се върна ще я почвам там :D Тук когато и да идеш фитнес залата има хора и то доста,такава тренировка няма шанс да стане ..

SolomonIceberg
06-06-2011, 08:12
Да ясно ми е,че трябва да е тежко,но ако от първият кръг ми стане тежко на следващият кръг няма да изкарам със същите кг повторенията и плюс това ще трябва да се бавя докато извадя тежестите от всяко едно упражнение ехее тя отиде тренировката :D

Другата седмица се връщам в България и като се върна ще я почвам там :D Тук когато и да идеш фитнес залата има хора и то доста,такава тренировка няма шанс да стане ..
Е, ще намалиш повторенията и пак ще стане.Не е нужно да робуваш на тия 5 повтрения.И с 3 може.
Къде "в България" се връщаш?

DownloadVirus
06-06-2011, 08:37
Еми от Гърция :D

SolomonIceberg
06-06-2011, 08:51
Еми от Гърция :D
И в България :)
Аз питах в кой град.

DownloadVirus
06-06-2011, 08:53
Кз :D

SolomonIceberg
06-06-2011, 09:02
Кз :D
Разходи се някой ден до Пловдив :)
С три литра узо и 5 кила октоподи :)

DownloadVirus
06-06-2011, 09:15
Все се каня да дойда в Плодвив щото имам 2-3 познати там,ама все си викам "остай далеч е " пък и не мога да карам кола,с кво с рейса ли да идвам :X На 17год съм..

SolomonIceberg
06-06-2011, 10:55
Все се каня да дойда в Плодвив щото имам 2-3 познати там,ама все си викам "остай далеч е " пък и не мога да карам кола,с кво с рейса ли да идвам :X На 17год съм..
Е ти като не можеш да караш, някой авер с книжка няма ли?

DownloadVirus
06-06-2011, 11:17
Кой е тоя авер на 15-16 години дето има книжка да кара ? :D

SolomonIceberg
06-06-2011, 11:34
Кой е тоя авер на 15-16 години дето има книжка да кара ? :D
Тогава ти остава варианта с колелото... :)

DownloadVirus
06-06-2011, 11:48
Хах,голям си бъзиклия :D 115-120 км с колело ? :D И къде ще си носи нещата ? :D

Chacho
06-06-2011, 12:05
Хах,голям си бъзиклия :D 115-120 км с колело ? :D И къде ще си носи нещата ? :D

Имам приятел, които ги върти от София до Враца като се прибира. Слага раницата и е в джаза.

DownloadVirus
06-06-2011, 13:55
Ае да се мине тая седмица и после се надявам да се поотпусна малко!

DownloadVirus
06-09-2011, 10:21
Соломон правих клекове до долу (задника е на няколко мм от земята!) , но колената много ме болят и въобще около тях и направо не знам..:X

SolomonIceberg
06-09-2011, 10:42
Соломон правих клекове до долу (задника е на няколко мм от земята!) , но колената много ме болят и въобще около тях и направо не знам..:X
Не клякай толкова ниско.Малко след момента, в който бедрата са хоризонтални на пода е достатъчно.

DownloadVirus
06-09-2011, 10:45
Соломон правих клекове до долу (задника е на няколко мм от земята!) , но колената много ме болят и въобще около тях и направо не знам..:X
Не клякай толкова ниско.Малко след момента, в който бедрата са хоризонтални на пода е достатъчно.

Е как така бедрата хоризонтални на пода ? :X:X Те не са в една права xx ;d

SolomonIceberg
06-09-2011, 10:55
Соломон правих клекове до долу (задника е на няколко мм от земята!) , но колената много ме болят и въобще около тях и направо не знам..:X
Не клякай толкова ниско.Малко след момента, в който бедрата са хоризонтални на пода е достатъчно.

Е как така бедрата хоризонтални на пода ? :X:X Те не са в една права xx ;d
Да, в началото бедрата ти са перпендикулярни на пода, тоест си прав и колкото по-ниско слизаш, толкова повече се доближават до успоредна позиция с пода.Ако клекнеш много ниско, ъгъла между бедрата и пода става остър, ако клекнеш на половина - прав ъгъл.Ся разбрали как - малко след правия ъгъл стават успоредни на пода, малко под това положение е достатъчно.

Chacho
06-09-2011, 10:56
Малко повече от споредни на пода, демек малко по-малко от 90 градусов ъгъл.

DownloadVirus
06-09-2011, 11:02
А краката как да са? Да сочат напред или настрани??

SolomonIceberg
06-09-2011, 11:15
А краката как да са? Да сочат напред или настрани??
напред.

DownloadVirus
06-09-2011, 14:34
А краката как да са? Да сочат напред или настрани??
напред.

Така де! Не краката а стъпалата! Обърках :D

HatersAlwaysGonnaHate
06-26-2011, 17:22
Такам :D Утре ще ми е първата тренировка!

Ще пиша отзиви! :P

HatersAlwaysGonnaHate
06-27-2011, 15:18
Не стана тренировката добре.. Взеха ми лега с тези помощните и не можех да правя клекове и раменни преси... Не става тая работа , дано утре сутринта да няма хора.. Направо се изнервих :X

HatersAlwaysGonnaHate
06-28-2011, 08:36
Супер тренировка днес,яка раота майна ( :D :D ) Тренировката беше B.

@SolomonIceberg Пулса ми след 4ти кръг беше 41 за 10 секунди,след 5ият кръг пулса ми беше 35-40 за 10 секунди,3 минути след 5тия кръг пулса ми беше 10-11 за 10 секунди

Дано влезеш да кажеш как е работата с пулса и да та питам след тренировката усетих лека болка за малко в корема,нормално ли е :?

SolomonIceberg
06-30-2011, 09:58
Супер тренировка днес,яка раота майна ( :D :D ) Тренировката беше B.

@SolomonIceberg Пулса ми след 4ти кръг беше 41 за 10 секунди,след 5ият кръг пулса ми беше 35-40 за 10 секунди,3 минути след 5тия кръг пулса ми беше 10-11 за 10 секунди

Дано влезеш да кажеш как е работата с пулса и да та питам след тренировката усетих лека болка за малко в корема,нормално ли е :?
Висок ти е пулса, да не си объркал нещо???
Принципно е възможно да е такъв в началото де, но след 10ина тренировки трябва да слезе на 30.Иначе разликата ти е много добре :)
А защо си регнал втори ник?

Chacho
06-30-2011, 10:18
Доколкото знам не е проблем високия пулс, ако има такова възстановяване. Според мойте книжки, за 5мин трябва да е <120. Може огранизма му да е такъв, че да качва много бързо висок пулс, когато правя кардио, може да кача 5 стъпала и пулсът ми е 140+, но не ми пречи на тренировката. Свързвам го с това, че се отделя повече адреналин, когато се захвана с физическа дейност, което се влияе от психиката.


@Download, болката в корема или отстрани е, и тъпа/остра болка ли чувстваш, мускулна ли е? На мен ми се случва понякога, когато правя по-дълги тренировки и съм започнал да чувствам глад.

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 09:01
Супер тренировка днес,яка раота майна ( :D :D ) Тренировката беше B.

@SolomonIceberg Пулса ми след 4ти кръг беше 41 за 10 секунди,след 5ият кръг пулса ми беше 35-40 за 10 секунди,3 минути след 5тия кръг пулса ми беше 10-11 за 10 секунди

Дано влезеш да кажеш как е работата с пулса и да та питам след тренировката усетих лека болка за малко в корема,нормално ли е :?
Висок ти е пулса, да не си объркал нещо???
Принципно е възможно да е такъв в началото де, но след 10ина тренировки трябва да слезе на 30.Иначе разликата ти е много добре :)
А защо си регнал втори ник?

Нищо не съм объркал.Толкова ми е.Утре ще правя тренировка C , огромна почивка си дадох щото не бях в града и така..

Регнах се с втори ник защото ме баннаха :D

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 09:02
Доколкото знам не е проблем високия пулс, ако има такова възстановяване. Според мойте книжки, за 5мин трябва да е <120. Може огранизма му да е такъв, че да качва много бързо висок пулс, когато правя кардио, може да кача 5 стъпала и пулсът ми е 140+, но не ми пречи на тренировката. Свързвам го с това, че се отделя повече адреналин, когато се захвана с физическа дейност, което се влияе от психиката.


@Download, болката в корема или отстрани е, и тъпа/остра болка ли чувстваш, мускулна ли е? На мен ми се случва понякога, когато правя по-дълги тренировки и съм започнал да чувствам глад.

Болката в корема беше за 1-2 мин след тренировката,не беше мускулна най-вероятно..

Тренировките стават трудно,ся одя по-рано като няма хора към 9-9,30 сутринта..

Chacho
07-02-2011, 11:39
Не мисля, че трябва да й обръщаш внимание, стига да не се появява всеки път.

HatersAlwaysGonnaHate
07-02-2011, 13:25
Днес нямах помощ и понеже тренирах:

Неделя
Вторник
И днес (Събота)

Бях на село и нямах възможност , а трябваше в Четвъртък да тренирам :-x

Днес какво направих:

Лег

4 серии по 5 повторения по 1-1мин и 1/2 почивка

Тяга 4 серии по 5 повторения (КРАКА И ТРИЦЕПС МИ СЕ Е*АХА!)

Раменни преси 4 серии по 5 повторения

Гребане от хоризонтален скрипец 1 серия по 8 повторения и 2 серии по 5 повторения

ПРОБА ЗА КЛЕГ- НЕУСПЕШНА! - КОЛЕНАТА МИ И ВРЪТА НА ИЗДЪРЖАХА!

Chacho
07-03-2011, 10:28
В нашата зала, когато няма други трениращи или инструктор, тези на бара идваха да ти пазят. Ако пак ти се случи, може да потърсиш някой от работещите.



Между другото, Вирусе, малко е скоро, но как е напредъкът?

HolyShit
07-03-2011, 10:39
В нашата зала, когато няма други трениращи или инструктор, тези на бара идваха да ти пазят. Ако пак ти се случи, може да потърсиш някой от работещите.



Между другото, Вирусе, малко е скоро, но как е напредъкът?

Еми знам,ама остави :D Не ги познавам и ми е някак тъпо ся го карам да ме пази..

Иначе напредък с 2 тренировки , дори първа седмица не съм завършил , едва ли :D

Соломон ми каза след 4та - 6 та седмица ще вдигна кг-тата , то аз на лега след 3тият кръг кг-тата дето бутам 5-6 повторения правя 2-3 повторения с помощ :X:X

DA0Trooper
07-03-2011, 10:47
Кво като не ги познаваш?
Викаш им- Ей келеш/малака/ и т.н ела тука и точка!

HolyShit
07-03-2011, 10:52
Кво като не ги познаваш?
Викаш им- Ей келеш/малака/ и т.н ела тука и точка!

xaxaxaax :D И тва в България , не съм в Гърция сега ;ddd

DA0Trooper
07-03-2011, 10:54
Ми аз редовно ако кисна по фитнесите си им викам- келеш , келеме, пич, брато , батенце- много ме кефи как се изнервят 8)

HolyShit
07-03-2011, 11:27
Ми аз редовно ако кисна по фитнесите си им викам- келеш , келеме, пич, брато , батенце- много ме кефи как се изнервят 8)

Едва ли ако искам другият да ме пази ще се обърна така към него!

TodorMarkov
07-03-2011, 11:33
Ми аз редовно ако кисна по фитнесите си им викам- келеш , келеме, пич, брато , батенце- много ме кефи как се изнервят 8)
Като гледам кви ги пишеш,не ти давам повече от 15-16години.Нещо вашите са те изпуснали,то бива аграрщина ама твойто на нищо не прилича.

DA0Trooper
07-03-2011, 12:15
Ми аз редовно ако кисна по фитнесите си им викам- келеш , келеме, пич, брато , батенце- много ме кефи как се изнервят 8)
Като гледам кви ги пишеш,не ти давам повече от 15-16години.Нещо вашите са те изпуснали,то бива аграрщина ама твойто на нищо не прилича.Хах цент не ме ебе колко ми даваш говньо! За наще нямаш право да говориш щото на живо ако ми кажеш нещо ще ти избия зъбките! Ако щеш ми вярвай! + тва не ти е минавало през тъпата кратуна ,че мога да се шегувам нали? Ама ти си толко прост от тоя бб тийм да четеш, че неможеш да осъзнаеш! Много ясно ,че на публично място няма да се държа като първия селянин ми ще помоля културно, тъпако!

TodorMarkov
07-03-2011, 12:26
Знам ви кви сте чат побойници!Нищо,ама нищо общо нямам с бб-тийм.Аз не знам тука няма ли някой модератор,който да те спре.Писна ми да ти гледам малоумните постове,селянин безподобен.

DA0Trooper
07-03-2011, 12:36
Знам ви кви сте чат побойници!Нищо,ама нищо общо нямам с бб-тийм.Аз не знам тука няма ли някой модератор,който да те спре.Писна ми да ти гледам малоумните постове,селянин безподобен.
Аре бе! Щом не те е страх! Отиаме при първия нотариус подписваш бележка ,че няма да ме съдиш за нанесени телесни вреди дори и смърт (от де да те знам ,че няма да си глътнеш езика- не че немога да го извадя просто ще те оставя да умреш като куче) щото не ми се виси по затвори от тебе и ме гледай какъв съм побойник! А тоя умрял форум дето го рекламираш не струва за нищо!

TodorMarkov
07-03-2011, 12:58
Да не чувам децки глас и скърцане на биберони!

HolyShit
07-03-2011, 18:54
@SolomonIceberg

Няк'ва промяна може ли да има :? В смисъл правил съм 2 тренировки точно (А и Б) , ще се наложи за известно време да не правя тези силови(иска се помощ ;d) и за това искам да те питам:

След тези 2 седмици да продължавам с тренировка C ли ?? Или да почна отново от начало?!

SolomonIceberg
07-04-2011, 07:29
@SolomonIceberg

Няк'ва промяна може ли да има :? В смисъл правил съм 2 тренировки точно (А и Б) , ще се наложи за известно време да не правя тези силови(иска се помощ ;d) и за това искам да те питам:

След тези 2 седмици да продължавам с тренировка C ли ?? Или да почна отново от начало?!
Почни отначало ако чак толкова форсмажорна е работата.

HolyShit
07-04-2011, 08:05
Около 2 седмици няма да мога да тренирам по тази,пак трябва да се отлага,нервя се направо.

Иначе тренировката Б я изкарвам без помощ , щото няма лег и раменни преси ;d С другите няма да стане..

Тренировка C ми се вижда добре изпълнима,защото не е нужно да имам 7-8 упражнения едно след друго (лежанки/smith/2 щанги/успоредка/лост и тн

DownloadVirus
07-15-2011, 13:19
Днес изкарах хубава тренировка за гърди бре ! :D

бутнах от лег и от полулега повече пъти,лошото е,че си неам на представа на какво се дължи :D