PDA

View Full Version : Как мога да върна от 7 на XP?



lubo111
04-12-2011, 14:22
Как мога да върна от 7 на XP?
Дава ми грешка
***STOP: 0x0000007B (0xF78D2524,0xC0000034,0x00000000,0x00000000)
Компютърът си е още от закупуването му с 7

Serphent
04-12-2011, 14:35
еми заведи го на сервиз :D

lubo111
04-12-2011, 15:59
еми заведи го на сервиз :D
Едва ли ще го направя..

RadioMan
04-12-2011, 16:24
преинстал

DarkAngelOfHope
04-12-2011, 16:52
!? кога я дава тази грешка ?

като се опиташ да boot-неш диск с Win XP ли ?

ако е тогава значи че не си намира Sata driver-ите
в такъв случай влизаш в BIOS и търсиш настройките на харда за да я смениш от Achi/Sata на IDE и инсталираш

друг вариант е да си намериш XP с вградени driver-и за Sata-та ... или да си направиш такъв диск ...

Mileva
04-12-2011, 17:53
Като за начало провери дали моделът ти лаптоп поддържа драйвери за ХР, защото моят лаптоп не поддържа всички драйвери и ако сложа ХР ще е по-зле от колкото е сега.. И след като се убедиш, че всичко и е наред и имаш всичко необходимо преминаваш към нещата, които DarkAngelOfHope ти каза, ама внимавай като бъркаш по Биоса да не хванеш да се заиграеш и ептен да му .... майката :)

lubo111
04-12-2011, 20:23
!? кога я дава тази грешка ?

като се опиташ да boot-неш диск с Win XP ли ?

ако е тогава значи че не си намира Sata driver-ите
в такъв случай влизаш в BIOS и търсиш настройките на харда за да я смениш от Achi/Sata на IDE и инсталираш

друг вариант е да си намериш XP с вградени driver-и за Sata-та ... или да си направиш такъв диск ...
Точно това гледах, но нещо съм зле с очите :shock: :lol:

lubo111
04-12-2011, 20:27
Като за начало провери дали моделът ти лаптоп поддържа драйвери за ХР, защото моят лаптоп не поддържа всички драйвери и ако сложа ХР ще е по-зле от колкото е сега.. И след като се убедиш, че всичко и е наред и имаш всичко необходимо преминаваш към нещата, които DarkAngelOfHope ти каза, ама внимавай като бъркаш по Биоса да не хванеш да се заиграеш и ептен да му .... майката :)
Тук ми дадоха една програмка, която търси и намира драйвъри (УЖ) :D ако не стане обратно .. най-обичам да си играя така 8-)

Righteousness
04-12-2011, 23:47
Тъмния ангел ти каза точно какво трябва да се направи :)

Другия вариант е да търсиш вградени драйвери в инсталационния диск, или да ги добавяш с дискета.. не е работа.

DarkAngelOfHope
04-13-2011, 08:02
програма която ти търси driver-и не е решение ... тя работи под windows, а на теб ти трябва да сложиш тия driver-и преди да си сложил windows-а (трябват ти за да можеш да инсталираш windows-a)

какво не можеш да видиш ? къде са настройките за HDD ли ?

дай инфо за системата, най - вече за дъното за да може някой да те насочи :)

lubo111
04-13-2011, 13:18
За дъното не мога да ти дам инфо но мога да ти кажа какъв е лаптопа.. HP G62 a30SA

Tennnnn
04-13-2011, 14:17
Пробвай направо да форматираш сички дискове

Righteousness
04-13-2011, 17:13
Пробвай направо да форматираш сички дискове
:lol: :lol: :lol:

lubo111
04-13-2011, 17:37
Пробвай направо да форматираш сички дискове
Пробвах не дава 8-) , виждам че май нема стане скоро та ще е по добре да ми кажете как да разделя дисковете без преинсталация и ... :oops:

DarkAngelOfHope
04-14-2011, 07:11
в сайта на HP има driver-и само за Win 7 ... така че няма смисъл да се мъчиш да го връщаш към XP ... а и при подобна конфигурация също не виждам смисъл. Защо си си купил съвременен лаптоп като ще ползваш ОС от пред 10 години ? :)

иначе за разделяното под Win 7

десен бутон на Computre -> Manage -> Disk Managment -> и после десен бутон на дял който ще намаляш и избираш shring volume ... след това избираш с колко да го намалиш (то и изписва с колко най - много можеш) и след това от отделената част си съзадаваш нови тедялове

ама не съм го пробвал това ... но съм чувал че win 7 се справя добре с тази функция :)

lubo111
04-14-2011, 12:23
в сайта на HP има driver-и само за Win 7 ... така че няма смисъл да се мъчиш да го връщаш към XP ... а и при подобна конфигурация също не виждам смисъл. Защо си си купил съвременен лаптоп като ще ползваш ОС от пред 10 години ? :)

иначе за разделяното под Win 7

десен бутон на Computre -> Manage -> Disk Managment -> и после десен бутон на дял който ще намаляш и избираш shring volume ... след това избираш с колко да го намалиш (то и изписва с колко най - много можеш) и след това от отделената част си съзадаваш нови тедялове

ама не съм го пробвал това ... но съм чувал че win 7 се справя добре с тази функция :)
:D Като не става xp искам да го преинсталирам (пак 7 да си остане), но като боотвам диска ми дава по горе посочената грешка... Не виждам HDD менюто..(т.е. не виждам от каде мога да го сменя на IDE или SATA)..

DarkAngelOfHope
04-14-2011, 19:08
аа ... щом с Windows 7 ти дава тази грешка не е от там проблема ... имаш ли някаква важна информация на хард диска ? предполагам че няма още ...

сваляй един hiren's boot cd и форматирай харда направо и си създай нови дялове и т.н.

ако ти трябва помощ за hiren's-a пиши ще ти помагаме :) само пиши коя версия си свалил :)

lubo111
04-15-2011, 14:55
аа ... щом с Windows 7 ти дава тази грешка не е от там проблема ... имаш ли някаква важна информация на хард диска ? предполагам че няма още ...

сваляй един hiren's boot cd и форматирай харда направо и си създай нови дялове и т.н.

ако ти трябва помощ за hiren's-a пиши ще ти помагаме :) само пиши коя версия си свалил :)
13.2 Как се работи с тая програма :?

DarkAngelOfHope
04-15-2011, 16:04
boot-ваш от диска после избираш dos programs->partititon tools->Gpart (може да не е точно същото но ще се ориентираш, по принцип след dos programs другите неща са на позиция 1.) след това ти зарежда известно време ... и ти отваря самата програма от нея триеш всички дялове и си ги създаваш после на ново (внимавай като ги правиш да избереш NTFS защото по подразбиране ги прави за linux) после горе от менютата има да потвърдиш промените и това е ... рестартираш ... слагаш диска с windows и инсталираш

пак казвам така ще затриеш всичката информация от компютъра :)

vankata5555555
04-15-2011, 19:25
Тъмен ангел тази ОС от преди 10 години все още е най-добрата.

lubo111
04-15-2011, 20:18
boot-ваш от диска после избираш dos programs->partititon tools->Gpart (може да не е точно същото но ще се ориентираш, по принцип след dos programs другите неща са на позиция 1.) след това ти зарежда известно време ... и ти отваря самата програма от нея триеш всички дялове и си ги създаваш после на ново (внимавай като ги правиш да избереш NTFS защото по подразбиране ги прави за linux) после горе от менютата има да потвърдиш промените и това е ... рестартираш ... слагаш диска с windows и инсталираш

пак казвам така ще затриеш всичката информация от компютъра :)
Няма никакви лични файлове на него, но ще видим какво ще стане :D

DarkAngelOfHope
04-15-2011, 20:22
Тъмен ангел тази ОС от преди 10 години все още е най-добрата.

би ли избройл три предимства на XP пред 7 ?

GregoryHouse
04-16-2011, 09:06
Айде почва се пак...не спамете темата на човека, ами му помагайте. Ако ще спорите - отделна тема :)

vankata5555555
04-16-2011, 21:07
Няма да споря за глупости.

lubo111
04-22-2011, 19:16
Пробвах програмата на друг компютър: Стана!
На този : Не стана!
Накрая се обадихме на едно приятелче и каза че се е изгубил драйвъра на Харда

GregoryHouse
04-22-2011, 21:56
Драйвъра на харда едва ли се е загубил. Просто използвате диск на ХП който няма вградени Сата драйвери. Намерете такъв със SP3. Мисля, че в него има интегрирани такива.

DarkAngelOfHope
04-23-2011, 07:13
аз пък до колкото знам ако не е бутан XP SP3 няма Sata но както и да е ... до колкото разбрах автора иска да инсталира Windows 7.

lubo111 коя програма си пробвал ? пробва ли с това което ти бях написал ?

WooDy
04-23-2011, 10:44
Сложи Vista с нея ще стане,а за ХP трябва да промениш в BIOS харда да го разпознава като ИДЕ.Друг вариант, освен този, е да използваш NLite, за да "вградиш" в инсталационен диск на WINDOWS ХР драйвери за SATA диск. Друго спасение няма. Ако не можеш да си направиш инсталационен диск с драйвери потърси готов такъв в Zamunda или ARENABG

lubo111
04-23-2011, 19:08
Използвах програмата на 2 компютъра
на единия МУЦКА :-)
Ама на тоя лаптоп викам сега оуу е ся стана :-D и като боотвам програмата заби... Бам от копчето и на тоя приятел... каза, че ос-то не се включва и драйвъра на харда се е затрил и затова не иска да се боотва и да се пуска.. Нямало драйвър за харда на Хп-то в официалния сайт... и сега аз го поемам защото съм се мъчел да направя компютъра на брат ми :(
Благодаря за помощта аз повече с този компютър няма да се занимавам ...
Харда ще се закачи на настолен компютър с специално устройство от там ще се форматира и инсталира...

DarkAngelOfHope
04-23-2011, 21:00
незнам на какво викаш специално устройство ама ако тръгнете да инсталирате windows на харда от друг компютър нищо няма да стане (да речем че има малък % за успех, но мене лично ме съмнява) ... може само да се форматира

последно не разбрах XP ли искаш да слагаш или 7, пробва ли с hiren's boot CD ?

lubo111
04-24-2011, 06:47
незнам на какво викаш специално устройство ама ако тръгнете да инсталирате windows на харда от друг компютър нищо няма да стане (да речем че има малък % за успех, но мене лично ме съмнява) ... може само да се форматира

последно не разбрах XP ли искаш да слагаш или 7, пробва ли с hiren's boot CD ?
Пробвах хиренс ще се форматира на настолен компютър и след това трябва да се инсталира т.е. нормално .. от лаптопа