PDA

View Full Version : Linux Помощ



RadioMan
04-12-2011, 17:48
Скоро си купих лаптоп и незнам как да вляза в биос мениото за да си инсталирам windows 7 моля помогнете

dimitar_ak
04-12-2011, 21:30
Това няма нищо общо с Linux. Пробвай с F2

Righteousness
04-12-2011, 22:42
F2 F8 DEL - най-често използваните за биос-а
Windows не се инсталира от биос-а, единственото което може да ти помогне е да си го настроиш да ти прочете диска преди харда. Новите машини (пбк и старите също) си имат копче за буут меню, така ръчно можеш да си посочиш кое да ти буутне :)

GregoryHouse
04-12-2011, 23:30
F8 или Del копчето. Разбира се стига диска с Win-a да е записан читаво...

RadioMan
04-13-2011, 09:18
След дълго ровене намерих това в нета SystemRescueCD но незнам как да го стартирам може би е това за боот на сд , че да може да започне самата инсталация

Auriss
04-14-2011, 11:01
о0 Мили боже. Слушай сега. В началото ,като ти зарежда компютъра (ама баш в началото като се появява черния екран с цифричките) някъде долу или по средата излиза надпис Press X for boot menu ,където X е или F2 ,F8 или del.
Като го натиснеш ти излиза прозорче ,в което имаш опции от къде да зареди - твърдия ти диск или оптичното ти устройство (CD/DVD-rom-а ти).

Ако го откриеш - отваряш си CD-то ,вкарваш си диска с Win7 и цъкаш OK. Би трябвало да започне инсталация.


Вариант 2) Отваряш си Биос менюто и намираш Boot секцията. На Primary boot / First boot device / нещо такова / избираш оптичното си устройство (по принцип би трябвало да е избран твърдия диск).

RadioMan
04-14-2011, 12:25
Нправих windows 7 вече на лаптопа обаче нета не ми тръгва

Righteousness
04-14-2011, 12:51
о0 Мили боже. Слушай сега. В началото ,като ти зарежда компютъра (ама баш в началото като се появява черния екран с цифричките) някъде долу или по средата излиза надпис Press X for boot menu ,където X е или F2 ,F8 или del.
Като го натиснеш ти излиза прозорче ,в което имаш опции от къде да зареди - твърдия ти диск или оптичното ти устройство (CD/DVD-rom-а ти).

Ако го откриеш - отваряш си CD-то ,вкарваш си диска с Win7 и цъкаш OK. Би трябвало да започне инсталация.


Вариант 2) Отваряш си Биос менюто и намираш Boot секцията. На Primary boot / First boot device / нещо такова / избираш оптичното си устройство (по принцип би трябвало да е избран твърдия диск).

За буут менюто нема Del само F8 или F2 :P

RadioMan
04-14-2011, 12:58
Така е и като цъкна на него ми се появи Boot Options написах на него Boot CD и стана и инсталацията тръгна .

Auriss
04-14-2011, 21:36
@Righteousness ,
възможно е. Аз съм си сложил като primary boot оптичното устройство ,така че ако ми се наложи ,изобщо не се занимавам с тези менюта. Просто опитах да съм максимално описателен.
Радвам се ,че е сработило.


Нправих windows 7 вече на лаптопа обаче нета не ми тръгва

Ако си с wi-fi (безжичен) интернет нямам абсолютно никакво понятие защо не ти тръгва. Ако си на кабел ,който влиза в компютъра , пиши да ти обясня.