PDA

View Full Version : Няколко есета по Литература ...



Tonkata
04-13-2011, 15:41
Здравейте,трябва ми есе на следните еми ... или поне на част от тях :

1. Актуалността на 10-те божи заповеди днес
2. последиците от завистта
3. Трябва да имам всичко,което другите притежават
4. пустините в моя живот
5. Няма нищо ново под слънцето
6. Адът и Раят в моят живот
7. Раят в моите представи
8. Всяко нещо , което човеците да правят на вас, това и вие правете на тях.
9. Ще обърна ли другата буза
10. Истината ще ви направи свободна.
11. Който е безгрешен,нека пръв хвърли камък
12. По това ще ви познаят,че сте мои ученици ако имате любов помежду си.
13. Където са съкровищата ти,там е и сърцето ти.

Основно ми трябват 1 ; 3 ; 8 ; 12 ; 13

Спешно ми е за утре . Благодаря предварително ! :oops:

markovaa
04-16-2011, 17:44
Който е безгрешен нека пръв хвърли камък
есе


Който е безгрешен нека хвърли камък по нея, казва Исус, но никой няма да посмее, защоро всеки прави грешки, така и тои спасява една беззащитна жена.
Няма безгрешни хора, всеки прави грешки в живота си волно или неволно. Всички правим грешки, но с течениена времето се учим от тях, вземаме си поука и се опитваме никога повече да не ги повтаряме, защото когато сгрешиш и си понесеш последствията, това остава незабравима постъпка в живота ти, все едно имаш обеца на ухото която никога няма да можеш да махнеш.
Времето учи на много неща, животът също.Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Научихме се да бъркаме но не и да прощаваме.Човешко е да се греши – а божествено е да се прощава.Сократ е казал: „Познай себе си.” Човек трябва да познава себе си, след това света и накрая божеството.Всъщност е много по-лошо да упрекнеш другите с думите: „ето ти се провали” и да се взираме в чуждите грешки, отколкото да признаем „аз сгреших”
Хора видени от своята завист, омраза,гняв или неусмисляне на думите, упрекват всички други, че са сгрешили за нещо, но сами не се поглеждат.Те забравят думите не Исус към талпата готова да убие с камъни Мария Магдалена и естествено, че след като чуват словото му никой непосяга да хвърли камък, защото за минимално време осъзнават, че и те не са безгрешни. Ние нямаме право да съдим хората за постъпките им, не е наша работа да ги укрепваме за това кой какво е направил, а може да съди само този който ни е създал, или както се казва : „не съди, за да не бъдеш съден”. Животър е пълен с изкушения и ако съомяваме да се въздаржим няма да съжаляваме после за грешките си и няма да упрекваме другите за постъпките им, въпреки това понякога мислим че няма да издържим, но успяваме, друг път смятаме че ще устоим но се подаваме.
Ясно е, че няма човек в света, който да не е съгрешавал изобщо. Дали ще е нарушил една или повече от 10те Божи заповеди, дали пък е извършил нещо нередно, което няма право да прави. Всеки малко или много е кривнал от правия път. Няма безгрешен човек. Всички сме хора, всички грешим и всеки ден се учим от грешките си.
Светът върви към своят край, но усмихни си и виж – хиляди слънца пак светят..От дъното изскачаш бавно и нагоре ше вървиш, крачи смело, не гледай плахо, животът дръж в ръцете си и дори да бъде мрак около теб, ти върви напред, всяка нова крачка е победа за самия теб.
------------------------------------------------------------

с това мога да помогна аз