PDA

View Full Version : Какво им става на мъжете???



8LittleStar8
04-14-2011, 10:26
Какъв им е проблема на мъжете? Като цяло знам, че е психически, но ме интересува, каква е тази мания, да показват "мъжественост" или още по-точно криворазбрана мъжественост. Мислят си, че унижавайки жената, която обичат, държейки се лошо с нея, обиждайки я, показвайки надмощие (това е само пред приятелите им, разбира се) изглеждат много силни и истински мъже?! Не разбирам, как може дори да им мине през ума такова нещо? Забелязала съм какво представляват мъжките разговори "Тая мойта е толкова тъпа и проста, направо не е иситина" или "Гледай гледай ся к'ъв смс ще и пратя, ще я направя на парцал с тоя смс и тя пак ще ми се умилква"......
Момчета осъзнавате ли колко долно и пошло е това, което правите? В същото време не можете да живеете без тази жена, но правите мизерии, спрете, смешно е, по дяволите!

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 10:38
Нали знаеш,че не е луд тоя,който яде мекото на баницата,а тоя,който му я дава.На тоя принцип,ние момичетата просто не трябва да позволяваме да се държът така с нас.Те го правят,и ще продължават да го правят,до като не им покажем,че не могат и не позволяваме да се държът така с нас.

8LittleStar8
04-14-2011, 11:01
То и това е така, но защо са такива се опитвам да разбера, от къде главата им го ражда това, че това им държание показва мъжественост.

Ето ти пример, на мен моя като ми звънне и като знам, че е на лекции или с приятели направо не искам да му вдигам, защото знам, държи се добре само като сме си заедно или като си е сам вкъщи...

А и от момичета и от момчета съм чувала, колко грозно им изглеждало това отстрани, когато някой се държи лошо с половинката си.

Чудя се, дали всички са еднакви? И трябва ли да изчакаме да станат на 40 за да станат зрели?

Greennight
04-14-2011, 11:11
Мисля,че е от пубертета.И аз бях така преди година-2.Държах се зле с всички,за да ме видят "колко съм важен".Сега обаче съм го надрасъл тоя период,въпреки че повечето ми съученици са точно в него.Просто ми е адски смешно като ги видя как се държат като задници,за да се правят на големи "мъже" :-o :lol: Иначе не чакай докато станат на 40.Забелязъл съм,че точно в тая възраст 45-50 години 2/3 от мъжете влизат в критическата и изперкват 8-)

8LittleStar8
04-14-2011, 11:13
:-D А ако не е тайна ти на колко си сега? За да знам, горе-долу на моя колко му остава? :razz:

rebeccaa
04-14-2011, 11:17
Повечето го правят за да не видим, че са слаби, а пред приятелите си просто се прават на интересни, за да не кажат после, че са п*тки.И аз не мога да ги разбера, дори не знам самите те дали се разбират за какво го правят ?!

Greennight
04-14-2011, 11:18
На 15 съм.Най-фаталният период беше към края на 13 и началото на 14тата ми годишнина.Тогава буквално,за да съм гъзе,пушех,биех се,държах се като олигофрен,крадях и куп други неща 8-) Но вече се вразумих сравнително.Но за всеки е индивидуално.От моя клас има момчета,на които още не им е излезнало мъхче на устата и нямат косми под мишниците-сега влизат в пубертета.Така че дори да е на 17 пак може да се държи олигофренски :)

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 11:19
За да се докажат пред приятелите си,че са ''мъже'' удрят приятелките си.
Еми кв'о да ти кажа...малки недорасляци..
На 17 имат акъл като на някое 12-14годишно лапе.. :D
Поне на 25 трябва да почакаш да стане.
Макар,че един мъж простак ли е,си остава такъв.
Познавам много такива.

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 11:22
за какво го правят ?!
3а да ги забележат мацките и да изглеждат на мъжкари,но само изглеждат.

8LittleStar8
04-14-2011, 11:24
Оооооооо Greennight ти си малък, моя е доста по-голям от теб, но още няма 20 :D
то Вамприке, като гледам, не е до простащина, а до моментна среда в, която се намира.

Егати гъзарията хахах

само знам, че мъжете сте ненормални, пък твърдите, че ние не сме наред :razz: [/b]

rebeccaa
04-14-2011, 11:25
за какво го правят ?!
3а да ги забележат мацките и да изглеждат на мъжкари,но само изглеждат.


Ще порастнат..Въпреки, че момчетата понякога не порастват за цял живот до колкото знам.

Greennight
04-14-2011, 11:27
Оооооооо Greennight ти си малък, моя е доста по-голям от теб, но още няма 20 :D
то Вамприке, като гледам, не е до простащина, а до моментна среда в, която се намира.

Егати гъзарията хахах

само знам, че мъжете сте ненормални, пък твърдите, че ние не сме наред :razz: [/b]Еми твоя явно или е някъв бавен в развитието,или се дължи на някъв комплекс.В смисъл,ако неговия баща е псувал и пребивал майка му всеки път,когато Ицо Стоичков изпусне дузпа например,нормално е и той да стане олигофрен,макар и да не е задължително.

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 11:27
за какво го правят ?!
3а да ги забележат мацките и да изглеждат на мъжкари,но само изглеждат.


Ще порастнат..Въпреки, че момчетата понякога не порастват за цял живот до колкото знам.
3ащото долните ''глави''им говорят доста често. 8-)

rebeccaa
04-14-2011, 11:29
^ Аааа дойдохме си на думата 8-) .

Vilencety
04-14-2011, 11:41
Трябва да са важни пред приятелите си как.. хаха как едно момиче ще ги контролира хахаха! Имам ситуация в която оставям моя с приятелите му и си тръгвам звъня му след 10мин той не дига и ми звани след 1 час питам го защо не дигаш, ами защото ще си помислят че съм мъж под чехал да ти званя постоянно!

anonymous708973
04-14-2011, 11:57
На мен пък такова нещо не ми се е случвало.
Момчетата/Мъжете около мен си показват мъжествеността по съвсем различен начин, не и като обиждат половинките си или други жени.

8LittleStar8
04-14-2011, 12:04
еми значи са много зле след като си мислят, че нормалното поведение значи, че са мъже под чехъл

излиза май, че е най-добре да се хванеш със зрял мъж, че иначе... не стават

anonymous708973
04-14-2011, 12:07
Тооолкова вярно! :)

YyoOnNiItTyY
04-14-2011, 12:14
Абе мацка.. тоя дето се държи така с тебе.. нещо му хлопа :grin: Не че нещо имампротив момчето ти ,ама мислиш ли , че е нормално да се държи така, при положение ,с мен никой не се е държал по такъв начин, дори и момчешта ,с които имаме ужасни отношения..Сама си прави изводите.. :? Иначе да.. показват си мъжествеността по много странни начини, но лично аз не мисля, че този ,който споменаваш ти, е един от тях :shock:

8LittleStar8
04-14-2011, 12:22
YyoOnNiItTyY кво да ти кажа, той сам си ми го е казвал, че не може така, срам го било, онзи ден ей така на майтап по телефона 3 пъти му викам "Обичам теееееееееееееееее" и той си трайка и после "Ама златооо нали знаеш, че ше ме ебават ако ти отвърнааа :oops: " мъжете са идиоти (да ме извиняват "различните" :razz: )
но всички така си мислят, и мои приятели са ми казвали, че са така с приятелките си :D

YyoOnNiItTyY
04-14-2011, 12:27
Ахахах.. ем тогава аз не знам с какви точно приятели ходиш.. но при мен никога не се е случвало момче да не микаже обичам те защото някой ще го подиграва, даже обратното.. аз съм по стеснителна :razz: :razz:

Josefinne
04-14-2011, 12:49
Проблемът не е в мъжете, а в хората, просто всеки пол си има своите номерца и ако човекът е такъв тип - прилага ги.
Аз никога не бих търпяла мъж да се държи така с мен. Може би съм лошо момиче, може би съм индивидуалист, а може би просто си знам цената. Всеки, който ме унижи, ще бъде изхвърлен с ритници ( в буквален или преносен смисъл, както дойде).
Обаче колкото гадни са мъжете, толкова гадни могат да бъдат и жените. Не са малко истинските случаи, в които една жена се е подиграла с искрените чувства на едно момче, правила го е на глупак, казвала е, че ще го зареже, само за да го изплаши; както има мъже, които се хващат с жени само, защото са красиви и ги ползват като аксесоар към колата си, така има и жени, които си търсят гадже, да им угажда и да им прави подаръци.
Всичко зависи от човека, не от пола.

Grudi_SeXa
04-14-2011, 13:11
мога да ти покажа на мен кво ми става за другите мъже не знам :smt029

van1
04-14-2011, 13:16
Какъв им е проблема на мъжете? Като цяло знам, че е психически, но ме интересува, каква е тази мания, да показват "мъжественост" или още по-точно криворазбрана мъжественост. Мислят си, че унижавайки жената, която обичат, държейки се лошо с нея, обиждайки я, показвайки надмощие (това е само пред приятелите им, разбира се) изглеждат много силни и истински мъже?! Не разбирам, как може дори да им мине през ума такова нещо? Забелязала съм какво представляват мъжките разговори "Тая мойта е толкова тъпа и проста, направо не е иситина" или "Гледай гледай ся к'ъв смс ще и пратя, ще я направя на парцал с тоя смс и тя пак ще ми се умилква"......
Момчета осъзнавате ли колко долно и пошло е това, което правите? В същото време не можете да живеете без тази жена, но правите мизерии, спрете, смешно е, по дяволите!

Вие жените пък слагате някакви профилни снимки, на които се стараете да покажете колкото се може повече плът, а на живо се срамувате от себе си и през 5 минути в тоалетните да оправите грима или прическата. Каква е тази мания да се показва "красота" и "женственост"?
Клюкарите, особено относно мъжете - каква е тази мания да говорите зад гърба на хората??

Сега ще кажеш "Не всички жени са такива".
Да, не се слага под общ знаменател, ама ти слагаш всички мъже там. Това, че си наранена от 2-3-4 момчета, не значи че трябва да хулиш всички по форумите. Да! -по форумите, зад анонимността...

8LittleStar8
04-14-2011, 13:20
Чакай малко бе ван1, аз казах милион пъти да ме извиняват тези, които не попадат в групата. Недей да казваш, че ги поставям под общ знаменател.

Аз не съм от тези, които си слагат разголени снимки на профилна, тази, която тук ми е на аватар съм казвала вече, че не е моя.

А и тези с разголените снимки, според мен попадат под един друг знаменател, ама няма да казвам тука, да няма обидени

marin4o0
04-14-2011, 13:21
А хубаво ли е да се правим така на мъжкари?Помага ли ни нещо?Вие как мислите дали ако искам да зарибя момиче това трябва да го правя ??

YyoOnNiItTyY
04-14-2011, 13:24
А хубаво ли е да се правим така на мъжкари?Помага ли ни нещо?Вие как мислите дали ако искам да зарибя момиче това трябва да го правя ??
E бас хващам че е на по малко от 12 :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: Иначе ако искаш момичетата "да са ти в краката" не прави така.. чее не ми се мисли те после какво ще ти направят :razz: :razz: :razz: :razz:

Cucko0
04-14-2011, 13:26
ако приятелят ми е навън с компанията си най-малко бих го притеснявала,всеки има право на свободно време, което да прекара по какъвто начин иска..не виждам смисъл да му звъня през 5 минути за да го питам къде и с кого е ..имам му доврие и не откачам ако разбера ,че в компанията му има момичета ..така ,че в този случай съм на страната на мъжете

8LittleStar8
04-14-2011, 13:26
marin4o0 - 9г.?


Не, точно това говориме, че НЕ ТРЯБВА да правиш така, защото, както виждаш момичетата тук сме изключително възмутени от такова държание!


Cucko0, аз не му звъня през пет минути, само ако има нещо неотложно бих му звъннала, но той го прави, той ми звъни, когато е с момчетата някъде, за да показва пред тях колко е мъж и как може да ме унижава......... :(

Cucko0
04-14-2011, 13:36
Cucko0, аз не му звъня през пет минути, само ако има нещо неотложно бих му звъннала, но той го прави, той ми звъни, когато е с момчетата някъде, за да показва пред тях колко е мъж и как може да ме унижава......... :(

това вече е друг въпрос...леко лапешко е ,но някой са си с такъв характер и не се променят никога ...

K_O_L_E_V
04-14-2011, 13:37
И ние какво да направим, че ходиш с кретен ?

8LittleStar8
04-14-2011, 13:37
А бе има изгледи да се оправи, ама не знам дали ще съм покрай него да я изтърпя тая промяна, не издъжрам така :?

ozzy
04-14-2011, 13:37
Еми да виновни сме имаме и такива ексземпляри .. но пък и вие сте си виновни какво правите с такова момче щом се държи като вас с парцал ? ти я питаш и тя "ама аз го обичааамм :ж" ..

K_O_L_E_V
04-14-2011, 13:41
Еми да виновни сме имаме и такива ексземпляри .. но пък и вие сте си виновни какво правите с такова момче щом се държи като вас с парцал ? ти я питаш и тя "ама аз го обичааамм :ж" ..

Kaто толкова го "обичат" да си траят. :D

8LittleStar8
04-14-2011, 13:41
И ние какво да направим, че ходиш с кретен ?

въобще от тебе не искам да правиш квото и да билоо! Окей?
Просто обсъждаме, защото явно кретените са в повече...

K_O_L_E_V
04-14-2011, 13:42
И ние какво да направим, че ходиш с кретен ?

въобще от тебе не искам да правиш квото и да билоо! Окей?
Просто обсъждаме, защото явно кретените са в повече...


И да искаш няма да направя.

То е ясно, че са в повече, просто търсиш нормален, колкото и малко да са останали.

8LittleStar8
04-14-2011, 13:44
и тук следва въпроса - КЪДЕ? Защото, аз не намерих до сега :(

K_O_L_E_V
04-14-2011, 13:45
Е то ако се знаеше къде, всички момичета щяха да идат там.

Josefinne
04-14-2011, 13:46
Е то ако се знаеше къде, всички момичета щяха да идат там.

:smt023

Nam3less3
04-14-2011, 13:56
Какъв им е проблема на мъжете? Като цяло знам, че е психически, но ме интересува, каква е тази мания, да показват "мъжественост" или още по-точно криворазбрана мъжественост. Мислят си, че унижавайки жената, която обичат, държейки се лошо с нея, обиждайки я, показвайки надмощие (това е само пред приятелите им, разбира се) изглеждат много силни и истински мъже?! Не разбирам, как може дори да им мине през ума такова нещо? Забелязала съм какво представляват мъжките разговори "Тая мойта е толкова тъпа и проста, направо не е иситина" или "Гледай гледай ся к'ъв смс ще и пратя, ще я направя на парцал с тоя смс и тя пак ще ми се умилква"......
Момчета осъзнавате ли колко долно и пошло е това, което правите? В същото време не можете да живеете без тази жена, но правите мизерии, спрете, смешно е, по дяволите!Нищо не им става, просто няма любов, ами възползване, каквото е в 90% от връзките.
Сериозно ли си мислите, че мъж, който прави така, обича приятелката си?

Josefinne
04-14-2011, 14:04
Какъв им е проблема на мъжете? Като цяло знам, че е психически, но ме интересува, каква е тази мания, да показват "мъжественост" или още по-точно криворазбрана мъжественост. Мислят си, че унижавайки жената, която обичат, държейки се лошо с нея, обиждайки я, показвайки надмощие (това е само пред приятелите им, разбира се) изглеждат много силни и истински мъже?! Не разбирам, как може дори да им мине през ума такова нещо? Забелязала съм какво представляват мъжките разговори "Тая мойта е толкова тъпа и проста, направо не е иситина" или "Гледай гледай ся к'ъв смс ще и пратя, ще я направя на парцал с тоя смс и тя пак ще ми се умилква"......
Момчета осъзнавате ли колко долно и пошло е това, което правите? В същото време не можете да живеете без тази жена, но правите мизерии, спрете, смешно е, по дяволите!Нищо не им става, просто няма любов, ами възползване, каквото е в 90% от връзките.
Сериозно ли си мислите, че мъж, който прави така, обича приятелката си?

Да, понякога и повърхностните хора могат да обичат. Явно обаче за него малко по-важно е какво ще си помислят приятелите му от това как ще се почувства гаджето му.

Nam3less3
04-14-2011, 14:12
Да, понякога и повърхностните хора могат да обичат. Явно обаче за него малко по-важно е какво ще си помислят приятелите му от това как ще се почувства гаджето му.Ми не, аз поне не съм виждал такова нещо. Примерно знам повърхностни и по-елементарни хора, но 2ма такива се обичаха и не можех да повярвам, но на момчето не му пукаше какво мислят приятелите и т.н.
И не съм виждал щастлива и продължила дълго връзка, в която момчето да се държи така както авторката на темата описа. Ако е така, или се карат постоянно, или просто момичето е на същото ниво на което е момчето и заради това ходят заедно. Но да го обича и да го търпи постоянно така, е такова нещо няма, то без уважение няма любов, тъй че за мене това са пародии на връзки описаните от авторката примери. Общо взето човек си заслужава нещата, които му се случват. Постоянно виждам в някви връзки как мъжа тъпче жената и и се подиграва, а тя търпи, тъй че правилната тема е кво им става на жените.

VaMpiRKaTaaa
04-14-2011, 16:09
8Litllestar8,както каза Nam3less3,повърхностните хора не могат да обичат.
Пък и човек,който се държи така с тебе,не те обича.
Само фактът,че един вид го е срам от теб,пред приятелите му,така излиза..говори достатъчно.Пробвай последен път да разговаряш с него,на що годе,''интелигентен''разгов р,ако не успееш го зарежи и си дай малко почивка.НО преди всичко,което ти казах да направиш,дай си ясна преценка дали все още го обичаш,дали ще можеш без него,защото,колкото и голям простак да е ..направи правилният за ТЕБ избор.Ако смяташ ,че се чувстваш добре с него..искаш за напред да сте заедно,или се опитай лека по лека,хитро да го промениш.T.E.с добро.Или му постави някакви ултиматоми,зада останеш с него.

AutomatiC
04-14-2011, 16:26
каквото им става на мъжете, такова и на жените...

Nihlathak
04-14-2011, 16:28
В един друг форум прочетох, че ако мъжът се държи много добре с жената, на нея ще и стане скучно и ще го зареже или ще каже "Нека да си останем приятели..."

concordia
04-16-2011, 20:10
Какъв им е проблема на мъжете? Като цяло знам, че е психически, но ме интересува, каква е тази мания, да показват "мъжественост" или още по-точно криворазбрана мъжественост. Мислят си, че унижавайки жената, която обичат, държейки се лошо с нея, обиждайки я, показвайки надмощие (това е само пред приятелите им, разбира се) изглеждат много силни и истински мъже?! Не разбирам, как може дори да им мине през ума такова нещо? Забелязала съм какво представляват мъжките разговори "Тая мойта е толкова тъпа и проста, направо не е иситина" или "Гледай гледай ся к'ъв смс ще и пратя, ще я направя на парцал с тоя смс и тя пак ще ми се умилква"......
Момчета осъзнавате ли колко долно и пошло е това, което правите? В същото време не можете да живеете без тази жена, но правите мизерии, спрете, смешно е, по дяволите!


...Мнооого сериозен проблем. И много реален. Естествено, не всички мъже са такива, но общо взето, в България има още много да се желае като отношение към жената. Образците ли са ни грубиянски, историята ли ни е тръшкала повече от необходимото, време ли сме нямали, за да улегнем и развием аристократизъм, примерите ли си вземаме от изток, а не от запад, кръвта ли ни е много гореща - не знам, но насилието по начало в българското общество е прекалено високо и се е просмукало до мозъка на обществената тъкан. Под насилие разбирам не само побоищата, но:

1. Обиди. Хората с прекалена лекота се наричат "олигофрен", "тъпанер", "задръстеняк", "говедо", "скапаняк", "диване" и т.н. Не знаят, разбира се, че думите имат огромна разрушителна сила и един човек, обиден така (особено в детска и подрастваща възраст) получава рана за цял живот, а също започва да се държи така - било за да не се различава, било като реакция.

Насилственическият начин на говорене се наблюдава и у някои от най-висшите ни управници. Това определено създава и последователи.

2. Сърдим се лесно. Готови сме да захвърлим десет-двадесетгодишни приятелства само за една дума, казана накриво. Не търсим диалога, а просто се нацупваме, млъкваме, преставаме да отговаряме на обажданията и т.н. Това е направо престъпление, ако не към друго, то към собственото ни време и чувства. Но от гордост бързяме да се дръпнем. Хич не ни бива по взаимното спокойно обяснение и прошката.


3. Бием децата си непростима лекота и лесно ги обиждаме. Казвам това отделно, въпреки че се припокрива с точка първа, за да подчертая, че това е направо смъртоносно за тях - създава озлобени, груби и налагащи се на другите бъдещи възрастни.

4. Удоволствие да караме другите да се чувстват виновни.

5. Патологична критика на всекиго и всичко наоколо, освен нас самите - ние сме идеалнете.

6. Непоздравяване между непознати. Неотвръщане на поздрав или смънкване на нещо неопределено.

7. Неотговаряне на зададен въпрос.

8. Неотговаряне на направен коментар, приканващ към разговор.

9. Въртене на очи във всички посоки, докато другият говори. Явна незаинтересованост от разговора.

10. Трудно ни е да признаем, че сме сгрешили и да се извиним.

11. Прекалено много мъже искат да се покажат мачо, като - е, да не са фрапантните примери, които даваш, но не наричат приятелките и жените си по име, срамуват се да ги държат за ръка и използват тон, с който искат да покажат кой е шефа.

12. Изключително ниско ниво на общуване между половете. Хората не се изслушват, лесно се обвинявавт и раняват. Смесва се темпераментност и грубянство, насилие и " гореща кръв ". Неспособност да изразяваш чувствата си с думи, което е причина за изкривени представи и крайна нападателност.

13.Спекулация със страха на жената да не бъде изоставена. Естествено, има и жени-кокетки, но жената е в по-слабо положение във връзката и поради това е склонна на по-големи отстъпки.

14. Забрани от страна на мъжа към - за посещаване на места, за срещи с определени хора, за това да говори, когато реши и т.н. Тези забрани могат да прелеят и в манипулация - тоест да се покаже ясно, че това е неприятно на мъжа и тя да започне да се съобразява, за "да не го дразни", за да "не стават излишни скандали".

15. Безвременни сексуални претенции.

16. Студено отношение към родителите на жената, което я раздвоява и ранява.

17. Прекаляване с алкохола, откъдето идват и многото грубости и унижения, които след това трябва да бъдат простени, защото мъжът не е бил трезвен.

18. Дребни и едри лъжи, които трябва да бъдат прощавани и т.н.

19. ИРОНИЯ. Нарочно я написах с големи букви, защото в България иронията е част от общуването, а всъщност е крайно разрушителна и унизителна практика. Винаги има един потърпевш, който трябва да търпи от "деликатност". Отвратителна черта, защото подигравачът никога не поема отговорност за думите си, а когато го предизвикаш да застане зад тях или да се изясни, се прави на учуден.

20. Натрапчиво следене: обаждане по телефона през петнадесет минути, разпитване до най-големи подробности къде и с кого си (си била), какво сте говорили и т.н.

21. Отвратителни забележки за външността, особено за някой по-голям или по-малък недостатък. Забележките се изказват с безапелационен или ироничен тон, насаме или пред хора.

22. Отвратителни забележки по повод на роднини, произход, местоживеене, предпочитания, вкусове, навици, бивши връзки, за които вече е взето решение да не се говори, работа и работно място странности и т.н.

23. Финансово изнудване.

24. Открито недоволство от подаръци и жестове на внимание.

25. Открит шантаж: "Ще си ходя", "Не те обичам вече", "Не издържам повече, нещо трябва да направя " и подобни, без обаче ясен, искрен разоговор, в който да се определят проблемите и да се потърси решение.

26. Полов шантаж. Предбрачните полови отношения създават възможност жената да бъде поставена в още по-слаба позиция.


27. Изключително ниска способност да се придъжа личното поведение към някакъв етичен код, тоест знаменитият български нихилизъм. Смесваме безпардонността и безотговорното държане със свобода.


...Има и още, но това е, което ми хрумва на момента. Благодаря ти, че откриваш тази тема. Страшно е наболяла.


....Между другото, в подкрепа на това, което казвам, можете още на този сайт, особено в ръздел "Секс" можете да видите някои примери. Един от участниците например има подпис, който е явно унизителен за жената като пол. Същото може дасе каже за едного, който епределя правилата на поведение на останалите.
Погледнете добре и ще видите. Не е нужно да се ходи кой-зане къде в търсене на доказателства.

С огромна лекота се правят шегички на полова тема, където жената е мишената, а мъжът - по-силния, само защото има един издатък напред.


Поздрав,

Конкордия
.

Eclipsercho
04-16-2011, 20:11
От кога 16 годишните са Мъже? :-o

BlueFace
04-16-2011, 23:17
Смятай с какви кретени и глупаци общуваш щом това са наблюденията ти...Нормални и свестни хора има навсякъде. Това, че тези жени си избират такива мъже и търпят унижението и издевателствата си е техен проблем. Всеки човек има избор, някои избират да търпят, други с повече мозък се осъзнават на време.
Просто е абсурдно да се слагат всички под общ знаменател. Тези неща са си строго индивидуални.

TheNewReligion
04-16-2011, 23:22
^ Абсолютно.

Пак задавам въпросът: каква е тая шибана мания да се генерализират строго индивидуални неща? По-компетентни ли изглеждате така, а?

Escarina
04-16-2011, 23:40
Ми аз като бях на 12 така се показваха симпатии. Я стига, какво им ставало на мъжете, какво им ставало на жените, всички са женкари и курви, да, разбрахме.

kameliyar
04-16-2011, 23:51
На такива си случила. Ако им даваш повод да те нареждат зад гърба ти, то тогава причината си е в теб, те просто се възползват от това. Ако не им даваш повод да те уважават няма как да очакваш добро отношение :?

anonymous708973
04-17-2011, 09:38
Конкордия, научи се да пишеш по темата.
Въпросът се отнасяше до това как мъжете се държат с приятелките си в компания, а не до това как се държим с другите като цяло в обществото.
А и ако всеки път, когато някой ме нарече някаква, ми оставаше рана за цял живот, щях да си ходя цялата ранена и кървяща. Вземи се в ръце, моля ти се :)


...Мнооого сериозен проблем. И много реален. Естествено, не всички мъже са такива, но общо взето, в България има още много да се желае като отношение към жената. Образците ли са ни грубиянски, историята ли ни е тръшкала повече от необходимото, време ли сме нямали, за да улегнем и развием аристократизъм, примерите ли си вземаме от изток, а не от запад, кръвта ли ни е много гореща - не знам, но насилието по начало в българското общество е прекалено високо и се е просмукало до мозъка на обществената тъкан.

Ей това беше вярно обаче.
Както и да е. Или пиши по темата, или недей да пишеш.

Към авторката: Ще се изненадаш колко свестни момчета има. Просто не са тези, които ти се набиват в очите от пръв поглед.

concordia
04-17-2011, 10:09
Конкордия, научи се да пишеш по темата.
Въпросът се отнасяше до това как мъжете се държат с приятелките си в компания, а не до това как се държим с другите като цяло в обществото.
А и ако всеки път, когато някой ме нарече някаква, ми оставаше рана за цял живот, щях да си ходя цялата ранена и кървяща. Вземи се в ръце, моля ти се :)


...Мнооого сериозен проблем. И много реален. Естествено, не всички мъже са такива, но общо взето, в България има още много да се желае като отношение към жената. Образците ли са ни грубиянски, историята ли ни е тръшкала повече от необходимото, време ли сме нямали, за да улегнем и развием аристократизъм, примерите ли си вземаме от изток, а не от запад, кръвта ли ни е много гореща - не знам, но насилието по начало в българското общество е прекалено високо и се е просмукало до мозъка на обществената тъкан.

Ей това беше вярно обаче.
Както и да е. Или пиши по темата, или недей да пишеш.

Към авторката: Ще се изненадаш колко свестни момчета има. Просто не са тези, които ти се набиват в очите от пръв поглед.


Не е нужна голяма прозорливост, за да се види, че започвам от общото, за да стигна до частното. Иначе щеше да прозвучи прекалено едностранчиво, т.е. че мъжете (или голяма част от тях) са лоши, а да не говорим изобщо за всички.

Моля те да проследяваш логиката на постовете, преди да използваш повелителното наклонение. Това не ти придава важност. Мисля, че човек трябва да си е поставил за цел да напада другия, за да коментира така, а да загърбва положителното.

Недей. И недей да ме караш да обяснявам постовете си. Имам чувството, че искаш да ме злепоставиш. Защо?

.

Taam
04-17-2011, 10:15
Мда, с две думи- изпедерастява се работата.

jghgh
04-17-2011, 10:29
Пантеро, ти па с тоя наставнически тон... Личи си, че жената е писала за някакъв конкретен мъж, но има попадения в поста й. Освен това, защо не спреш да се правиш на силната, всемогъща жена и не знам си какво, че и наставляваш.. Думите наистина нараняват. Ако ти не си получавала груба дума от човек, когото ОБИЧАШ или означава много за теб, нищо чудно, че не знаеш какво е да си 'ранена' и 'кървяща'.
Освен това, ти говориш само за себе си, че не те боли и тн. Има толкова много чувствителни хора, които се нараняват от лошите думи и ширещото се грубиянство. Включително и от хора като теб, например, които винаги се изкарват по-умни. Казвам го, да го имаш предвид. Има всякакви хора..

По темата, разбира се, че не всички мъже са такива. Има изключително мили и добри момчета, но тях просто никой не ги поглежда. А и проблемът си е твой, ако позволяваш да те унижават така. Разбери, жената трябва да знае, че е в ролята на ИЗБИРАЩА, а не на избирана. И в природата мъжкия колкото и да се пъчи, женската избира дали да го допусне и да създадат потомство. Твоята сила на жена е възможността ти да избираш и подбираш кандидатите за сърцето ти или да ги учиш какви са правилата с теб или аут. Ако мъжът не е готов да се държи добре с теб, за да сте заедно, го пусни да си ходи, а не бъди глупачка, която от слабост и емоции решава да се задоволи с това, което има, само за да не е сама или защото се страхува, че няма да намери приятен човек. Не оставай с грубиян, щом не покрива желанията ти и отношението му не те устройва.
Създай си критерии. Не се обвързвай с мъже, които те унижават или те обиждат. Изисквай. Знай си цената.


Второ, никога не се захващай с комплексари! НИКОГА! Бъди красива, достойна и нежна и се опитвай да си спечелваш алфа-мъжкари без комплекси. По-добре е да си с красив и некомплексиран мъж, отколкото да търпиш някакво говедо, което по-лесно се "сваля".
Повярвай, посредствените и комплексирани мижитурки, ама и хора като цяло, не могат да ОБИЧАТ. Те търсят само как да си запълнят празнините в егото, като лъжат, мамят, унижават и т.н. Бога ми, не се хващай с мъж, който го подиграват приятелите, последна дупка на кавала е в компанията си, или е комплексар, който все се съревновава. Не си струват, защото са готови да лъжат приятелите си, да си измислят истории за теб, колкото да си спасят реномето пред приятели, да те унижават и т.н. Това не са истински мъже, а пълни неудачници и комплексари и вината ще е твоя, ако им позволяваш да си избиват комплексите и несигурностите на твой гръб!

jghgh
04-17-2011, 10:51
Сори и за дабълпоста, ама не ми се едитва постоянно - трябва голям усет, за да надушиш комплексара, не винаги той е "последната дупка на кавала" или най-големия неудачник. Понякога стига и само една пробойна в самочувстието му и тясна, неопрощаваша душичка, и гледай за какъв изрод си говорим. Винаги е по-добре да се целиш към красивите и/или умните, емоционално зрели момчета, за които е сигурно, че дори да имат рани и комплекси, осъзнават как да си ги преодолеят, а не вредят на останалите същества с тъпотата си - напр. да те унижават пред приятели, "за да не ги ебават" безмозъчните им приятели (които също са комплексари), да лъжат че са правили секс с теб пак поради тая причина, да говорят непрекъснато за секс, измисляйки си всевъзможни истории и т.н... -> Alert! Признаци за комплексираност и голяма вътрешна несигурност, да се избягват такива мъже! Все пак е и пределно ясно, че истинският мъжага не губи време да лала за секс-завоеванията си, точно както истинският богаташ или важен човек никога не говори за състоянието си и колко неща зависят от него. Парадирането с нещо е най-сигурния знак, че човекът или го няма това нещо, или му е в твърде малки, недостатъчни количества.

Да спечелиш до себе си един алфа мъжки е много по-трудно, отколкото да примамиш комплексираната мижитурка. Най-малкото се искат много достойни качества, за да те предпочете теб пред всички други. Но е сигурно, че повече ще те уважава, ако е влюбен в теб, и няма да има нужда да се доказва пред никого, че да му се налага да те унижава или да се прави на това, което не е. Разбира се, не е лесно да се добереш до алфа, с минимум вътрешна несигурност, при положение, че около тези мъже винаги има върволяк жени. Човек освен с тях, трябва да се бори и с ревността си.


Това е моето мнение. Може да не е по темата, но имах голяма нужда да го напиша.

anonymous708973
04-17-2011, 11:28
jghgh, беше си баш по темата. За разлика от поста на конкордия, който въобще не знам за какъв частен случай говори, след като нищо от поста му не беше по темата. Нормално е аз да излизам лошата, защото той е този със захаросаните приказки, които, както беше казал DarkTemplar, само замаскират пропаганда.
Получавала съм достатъчно гру.и думи от близки хора...при това не някакви мижави обиди като "тъпачка", "говедо" и прочее. Те въобще не ме трогват. Когато собствената ти майка тръгне да те нарежда на всякаква, тогава ми говори. И не, не съм безчувствена, просто съм силна и се справям с гадостите, защото животът не е розов.

Адски правилно беше това с алфа-мъжкия. Най-редките и най-ценните екземпляри са. И най-трудни за улавяне :)

againstyou
04-17-2011, 11:49
До 18 години са такива,после повечето се оправят,научат какво наистина искат от живота,научават се да бъдат себе си.Да,конкретизирам специален човек.По-горе бяха споменали от пубертета - абсолютно вярно,ще го минат тоя период.Просто не им обръщай внимание,пълен игнор.

xBadxApple
04-17-2011, 12:09
За да бъдат сложени на място и знаещи как да се държат мъжете, трябва да има жени, които да отговарят на същото. Момчета/момичета също, ясно е, имайки предвид възрастите, които имаме предвид...

Само че понякога е стига до патови ситуации тип 'оф, моя е прекалено сантиментален, искам го по-груб' или 'оф, моя е много груб, искам го по-сантиментален' и изведнъж се оказва, че параметрите не са много правилно наложени.


Т'ва го казвам без да целя да обиждам някой във или извън форума :)