PDA

View Full Version : Любов или страст? Къде е разликата ...



stubborn
04-14-2011, 18:00
Просто една тема,в която да обсъдим разликата във това да си влюбен,да обичаш и да изпитваш страст към някой.Възможно ли е да съществуват наведнъж? Ще се радвам да чуя различни мнения :) И разбира се , всеки от опит да сподели по нищичко . :P 8-)

TheGirlNextDoor
04-14-2011, 18:03
от тук до небето

smoker4e7o
04-14-2011, 18:10
Да се влюбиш в някой ти трябва много малко време, обичта идва след време, а страстта винаги си я има.

stubborn
04-14-2011, 18:13
Аз пък смятам,че страстта е най-краткотрайна.Може би любовта оцелява във времето,но пък и тя не е вечна.За съжаление няма вечна любов :)

ivcheto0o
04-14-2011, 18:29
Според мен страстта е първоначална и в повечето случаи краткотрайна,за да се влюбиш трябва малко време,за мен обичта е най-силното и най-продължително чуство (понякога дори е завинаги ).Разликата за мен е огромна.

TheBeliever
04-14-2011, 18:39
Страстта е чисто физическото привличане, нагона. Изпитваш сексуално влечение към някого и се стремиш да удовлетвориш поривите.


Влюбването е коктейл хормони, замъгляващи съзнанието. Виждаш обекта на желанието си в най-добрата светлина. Той е всичко, за което мислиш. Изпитваш еуфория само при споменаване на името му. Включва страстта. Преходен период. След като хормоните се успокоят, съзнанието се проясни и видим човека срещу нас в пълния му "блясък" има два изхода - първия: "Какво толкова съм видял/а в теб"; и втория:


Обич - когато виждаш недостатъците, но те нямат значение. Когато всяка негова дума може да те изкара извън нерви и всеки малък жест да те накара да забравиш за какво си му ядосана. Когато едно докосване е всичко, което ти е нужно, за да заспиш спокойно. Когато от неговата болка теб те боли. Когато "твоето" бъдеще вече е "нашето" бъдеще...

Общо взето обичта е нерационална и трудна за обяснение и разграничаване. Промъква се неусетно и въобще не пита "Искаш или не". Не е толкова бурна като страстта и влюбването, няма да ти завърти главата. Голямото "сърцетуп", което получаваш при другите две, тук е нежна усмивка. И докато влюбването е сравнително краткотрайно, от обичта е трудно да се измъкнеш. Много разочарования и много болка са нужни, за да спреш да обичаш някого.

kremen4eto
04-14-2011, 18:39
За мен страстта е нещо моментно и доста физическо. Момент на страст е точно по време на секс, или при желание за секс ... Не смятам, че има нещо по-различно от чистото физическо привличане и желание в страстта.

Разликите между влюбването и обичането не ми се обясняват. Всички питате за това. Омръзна ми да се повтаря едно и също. С няколко думи: Влюбването е първичното, началното, временното чувство към човекът до нас, а обичта е дълготрайното, непървичното и много по-дълбоко чувство.

montana6
04-14-2011, 18:48
Ще се опитам да го кажа възможно най-кратко, както е според мен - страстта е вид емоция, а любовта е вид взаимоотношение между двама души. Любовта е много общо понятие, което включва много работи - страстта е едно от тях (но невинаги, защото между хора в напреднала възраст, например, може да няма страст, но пак може да има любов). Обикновено страстта в любовта се проявява най-силно в началото.

MaLkaTa_LaDy
04-14-2011, 20:55
Страстта е чисто сексуална. Влюбването е страст с примеси на чувства. Влюбваш се рязко, изведнъж, всичко бушува и е краткотрайно. Обичта е плавна,спокойна, идва след време и продължава дълго.

xBadxApple
04-14-2011, 21:56
^ Точно.

Страстта = огън

влюбването/любовта = забързана река, която си тече отскоро

обичта = улегнала, бавноплаваща река, идва след любовта и е следващата й фаза

Естествено доста често бъркаме или ползваме любов/обич като синоними, ама то по инерция в повечето случаи :)

catyyyy
04-15-2011, 07:36
^ Точно.

Страстта = огън

влюбването/любовта = забързана река, която си тече отскоро

обичта = улегнала, бавноплаваща река, идва след любовта и е следващата й фаза

Естествено доста често бъркаме или ползваме любов/обич като синоними, ама то по инерция в повечето случаи :)


Добри асоциации ((:


Според мен любов без страст няма,но страст без любов има.Нормално хората в напреднала възраст да загубят страстта.Тя е присъща за нещо непознато,нещо невиждано и неусещано до сега.След като те "разузнаят" какво е,тя постепенно се губи!

DevilWish
04-15-2011, 08:09
Страстта е чисто физическото привличане, нагона. Изпитваш сексуално влечение към някого и се стремиш да удовлетвориш поривите.


Влюбването е коктейл хормони, замъгляващи съзнанието. Виждаш обекта на желанието си в най-добрата светлина. Той е всичко, за което мислиш. Изпитваш еуфория само при споменаване на името му. Включва страстта. Преходен период. След като хормоните се успокоят, съзнанието се проясни и видим човека срещу нас в пълния му "блясък" има два изхода - първия: "Какво толкова съм видял/а в теб"; и втория:


Обич - когато виждаш недостатъците, но те нямат значение. Когато всяка негова дума може да те изкара извън нерви и всеки малък жест да те накара да забравиш за какво си му ядосана. Когато едно докосване е всичко, което ти е нужно, за да заспиш спокойно. Когато от неговата болка теб те боли. Когато "твоето" бъдеще вече е "нашето" бъдеще...

Общо взето обичта е нерационална и трудна за обяснение и разграничаване. Промъква се неусетно и въобще не пита "Искаш или не". Не е толкова бурна като страстта и влюбването, няма да ти завърти главата. Голямото "сърцетуп", което получаваш при другите две, тук е нежна усмивка. И докато влюбването е сравнително краткотрайно, от обичта е трудно да се измъкнеш. Много разочарования и много болка са нужни, за да спреш да обичаш някого.
Нямам какво да добавя, това е и моята представа ;)

fUcKsMiLe
04-15-2011, 10:11
Страстта е чисто сексуална. Влюбването е страст с примеси на чувства. Влюбваш се рязко, изведнъж, всичко бушува и е краткотрайно. Обичта е плавна,спокойна, идва след време и продължава дълго. Точно и ясно.

garfi94
05-09-2011, 16:04
Обичам го и страстно го желая... Определено съм луднала по него и физически и психически (късметлия :D ). За мен любовта и страстта трябва да вървят винаги ръка за ръка, защото тогава човек се чувства невероятно :grin: :smt007

IseeDEADbodies
05-09-2011, 16:13
Така ще го кажа...

Някой може да ти е страст но без да си влюбен в него и да гообичаш

НО не може да обичаш/да си влюбен в някок без да изпитваш страст, копнеж, да желаеш дадения човек и прочие. Поне аз така ги виждам нещата. Иии като цяло да, разликата е от земята до небето ;)

Sladkabolka
05-09-2011, 16:20
[quote="smoker4e7o"]Да се влюбиш в някой ти трябва много малко време, обичта идва след време, а страстта винаги си я има

много добре казано, съгласна съм :smt041

Sh@d0w
05-09-2011, 16:21
Любовта и страстта са дълбоко-свързани емоции.Когато ни завладее страстта, трудно разграничаваме дали сме влюбени или просто увлечени.

Понякога е доста трудно да различиш едното от другото.Ето някои особености:

Страст е, ако:
-Се усещаш тотално захласнат по външния вид на някого и те привлича тялото и лицето му.
-Дори преди да го познаваш се усещаш влюбен в него.
-В съзнанието ти преминават по-скоро сексуални помисли, отколкото трайни разсъждения какво ли семейство би имал той.
-Не ти пречи, ако с него нямате нищо общо като характери, не те вълнува и какво точно се случва с него.
-Прекарвате време заедно само, за да правите секс и гледате да се измъкнете, когато може да прекарате време на общо събиране, кино, разходка, гости и др.
Заявявате връзката си, но в същото време не се поколебавате да флиртувате с други.
След секса се измъквате и си заминавате, вместо да прекарате нощта заедно

Любов е ако:
-Сексът е само едно от нещата и далеч не основното.
-Намирате партньора си за един от най-неустоимо привлекателните хора, макар и да не е нищо особено.
-Искате да знаете какво му харесва, какво го възбужда и какво не му се нрави.
-Обожавате моментите, когато имате възможност просто да лежите до него, или да го прегърнете мълчаливо.
-Всичко, което искате е да сте заедно и не ви интересува ще правите ли секс или не.
-Готови сте да жертвате собственото си удоволствие за него.
-Планирате бъдещето си заедно.
-Споделяте му постоянно и за всичко, което ви се случва.
-Всеки път когато може да го зарадвате с малък жест, не пропускате тази възможност.
-Имате желание да го запознаете с колегите, приятелите и дори семейството си.

pomorians1
05-09-2011, 17:34
страстта не е чисто сексуална !!! стига глупости

познавам момче, до което когато застана, цялата претръпвам и ми се качват градусите поне на 38; имала съм сексуални отношения с него, беше ни много добре, но сега просто осъзнавам колко много ме респектира характера му и направо всичко в мен избухва като го слушам.. а го познавам повече от година, така че не можете да кажете, че е нещо временно ! : )