PDA

View Full Version : За или против избиването на улични кучета?



Страници : [1] 2

SPP
04-14-2011, 18:05
Аз съм само на 10 г. и 10 пъти съм бил преследван от куче :D и 4 пъти хапан,но винаги съм бил против избиването на уличните кучета...до вчера.Излизам си аз от блока и до една кола гледам около 7 кучета.Като ме видяха и 7-те ме нападнаха и едвам им избягах...
Та по темата...били ли сте хапани от куче?

Nakadah
04-14-2011, 18:35
Намали си подписа!

Greennight
04-14-2011, 18:46
Категорично Против!За избиването на тъпите им собственици съм!!!

xWandereRx
04-14-2011, 18:52
за избиването на човечеството съм

xoxi
04-14-2011, 19:16
Против!
Кучетата не са виновни, че държавата не се интересува и няма желание да се занимава с тях.

Yoana
04-14-2011, 19:18
Аз съм ЗА, по хуманен начин разбира се. Тези животни така или иначе не живеят нормално, защо да възпрепятстват и хората наоколо да живеят нормално? Може да звучи безчувствено, но мен ми писна като изляза от вкъщи с кучето ми на каишка(а е кокер), да ме наобикалят песове и да се чудя по кои улици да обикалям, хем в моя град и особено в моя квартал няма много бездомни кучета. Не съм нападана, но някое такова бездомно като се доближи до моето, аз за кого да мисля първо - за кучето ли, аз мен ли?? А на тези, които защитават бездомните животни - нека ги приютят..

iiordanova
04-14-2011, 19:23
ПРОТИВ! ПРОТИВ! ПРОТИВ!
И винаги ще съм ПРОТИВ!

RainbowGirl
04-14-2011, 19:24
Твърдо против. Ако нямаше толкова олигофрени и безотговорни хора на света, тези животинки нямаше да са на улицата и да гладуват, да замръзват и т.н. :o

Immortalbeloved
04-14-2011, 19:28
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. Обожавам кучетата, най - голямата ми слабост. Адски много ми е жал за уличните кутрета. За мен хора, които ги избиват, третират и т.н не са хора и сърдечно ги проклинам да умрат. : )))))

sladkish_14
04-14-2011, 19:33
Нито за едното, нито за другото.

Положението е едно и също, по въпроса така или иначе държавата няма да направи нищо. Няма пари да избие всички, няма пари и за приют. Не ми пречат, но не е приятно, като си сам (пък и дори с други) да има голями улични кучета. От хората, които се страхуват от тях съм, но все пак кои сме ние, че да убиваме други същества? Както на нас ни е даден шанс на тази земя така и на тях. :)

Lucho
04-14-2011, 19:40
Аз съм само на 10 г. и 10 пъти съм бил преследван от куче :D и 4 пъти хапан,но винаги съм бил против избиването на уличните кучета...до вчера.Излизам си аз от блока и до една кола гледам около 7 кучета.Като ме видяха и 7-те ме нападнаха и едвам им избягах...
Та по темата...били ли сте хапани от куче?

Твърдо ЗА.

Казваш, че си хапан над 4 пъти, така ли ? И продължаваш да ги обичаш ? Ами обичай ги. Дано те знаят за това... :lol: а сега сериозно. Да, прави сте, не бива да ги избиваме. А ще извадите ли от вашият джоб пари да плащате всичките им разноски за храна, ваксини, прегледи etc. и постоянното им жителство в приют/кучкарник и т.н. нещо като "данък куче". Защото да, факт е, много ви харесват, много са сладки, но друг да се грижи за тях, друг да плаща... а вие да си ги обичате. Да, но не става така. Защото същите тези "мили" иначе създания, минали през приют, кастрирани, обезпаразитени, с чипове и т.н. и т.н. също хапят, също лаят... и утре ще нахапят майка с дете, което дете ще бъде прието в пирогов с опасност за живота и кръвоизлив, с 20 шева само на главата... това ли искате ? Иначе съм съгласен с факта, че трябва сурово да се наказват хората, които изоставят кучетата си, защото много кучета биват изоставяни. А с проблема можем да се справим. Самият проблем не е, че не можем, нямаме средства и т.н., а че имаме прекалено много правозащитни организации - за защита на ромите, на кучетата, на турците и т.н. и когато стане проблема, поредното нахапано дете, което се бори за живота си, пак ще излезе някой псевдо-защитник и ще каже: Не, не е виновно кучето, че го е нахапало, виновно е детето, че като едно нормално дете в една уж нормална държава е излязло да поиграе на пясъчника пред блока ! :x

SlowDownBaby
04-14-2011, 19:51
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. Обожавам кучетата, най - голямата ми слабост. Адски много ми е жал за уличните кутрета. За мен хора, които ги избиват, третират и т.н не са хора и сърдечно ги проклинам да умрат. : )))))

Напълно съм съгласна.
За това ли сме в ЕС ? Хората да ни гледа циганията буквално.В другите страни се чудят на кое куче по напред да намерят дом,а ние ще се чудим коя отрова е най-евтина,че хем да мине евтино,хем да се оттървем.А пък кучето през какви мъки ще мине докато умре на никой не му пука нали.Да ви е*а и ши*аните деца !!! Обичам децата ама заради такива като вас предпочитам кучета.Винаги когато някой се опита да помогне на куче се изказват хора с ограничено мислене като вас "ааа ама то пари за децата няма,вие кучетата ще изхранвате".Нито така,нито иначе.Като много знаете давайте грижете се вие! Има толкова много организации които доброволно помагат в приютите със собствени средства,а винаги се появява някой за да ги нареди едно хубаво,че за "дечицата" горките никога няма нищо,а те за кучетата давали.Еми майната ви мога да ви кажа ! Има хора които обичат животните и ще се грижат за тях колкото могат,независимо колко гладни деца има !!!! :x

sladkish_14
04-15-2011, 08:02
Някои хора в България приемат Европейският съюз, като нещо, което да влага постоянно пари в нас. ЕС не са ни бащи нито майки, те не ни дължат пари и няма закакво да казвате: 'Ние сме в ЕС' и едва ли не те трябва да оправят тези неща! РАЗБЕРЕТЕ, че няма пари за децата, които имат нужда от приют, камо ли за кучетата. Разсъждавате като 10 годишни дечица обичащи малки и сладки кученца! На улицата няма такива! Там те са болни, озверени и бясни, най-често и доста голями. Като искате да не се избиват хранете ги Вие, не обвинявайте държавата. Това е българинът той НЕ е виновен и отговорен за нищо, все държавата му е виновна.

Кучетата са като циганите, нито можеш да ги спреш да се развъждат, нито можеш да помогнеш на всичките. :wink:

SisiStrange
04-15-2011, 08:14
За "избиването" им чак не съм. Но определено трябва да започне да се прави нещо по въпроса с тия улични кучета. Всички, които го давате много антихуманно и ала "ние обичаме кученцата сладинки" не сте излизали сутрин с голяма отвертка (единственото, което хем върши работа, хем мога да нося в училище) и не сте се чудили как ще си стигнете до спирката и тая сутрин. Нападали са ме, събаряли са ме, мои приятели са ги хапали... далеч съм от идеята, че трябва да ги затворим в газова камера, но същевременно според мен е нелепо да се оставят да се събират на глутници и да нападат и разкъсват хора свободно. Все пак не сме в средновековно селце в края на гора с вълци.

Nam3less3
04-15-2011, 08:24
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. Обожавам кучетата, най - голямата ми слабост. Адски много ми е жал за уличните кутрета. За мен хора, които ги избиват, третират и т.н не са хора и сърдечно ги проклинам да умрат. : )))))Сърдечно те проклинам тебе или детето ти да ви нахапят бездомни кучета, мръсна лицемерка такава.
Аз лично ако ако живеех на място, в което върлуват бездомни опасни кучета при първото ухапване щях да се погрижа за елиминирането им :D
И щях да настоявам да получа орден Стара Планина за това.
И нека всички ония от службите, които нарочно бездействат и носят отговорността(баба ми веднъж щяха да я изядат такива кучета), и всички ония безотговорни стопани да си получат заслуженото.
Не ме интересува кой е виновен в случая нито мога да разбера, нито да направя нещо, единственото което мога да направя е да спра всички опасни кучета, след като никой друг не го прави.
Пък и морално погледнато, за самите бездомни кучета смъртта е добър изход, защото живеят тежък живот а и вредят на другите така. Ние в градове ли живеем или в джунгла?

Nam3less3
04-15-2011, 08:38
А пък кучето през какви мъки ще мине докато умре на никой не му пука нали.Да ви е*а и ши*аните деца !!! Такива като тебе, които поставят животниския живот над човешкия, трябва да бъдат отделени в резерват(заедно със 100 диви и бесни кучета). По-гнусно изказването от твоето по темата едва ли може да съществува.
Трябва да си изплакна очите със светена вода, че ги омърсих с противните ти изказвания :D
Та ако ще чакаме държавата да ни свърши работата, доникъде няма да стигнем. Овцете по-горе дето са против да си прибират песовете вкъщи, че да не се ядосат по-активните хора и да отърват блоковете от тях, то мен не ме е страх толкова от пияници и луди по улиците, колкото от кучета. Тъй че ви призовавам - действайте, че да не се окажете следващия нападнат, или на чужд гръб и 100 ухапвания са малко?

Immortalbeloved
04-15-2011, 09:01
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. Обожавам кучетата, най - голямата ми слабост. Адски много ми е жал за уличните кутрета. За мен хора, които ги избиват, третират и т.н не са хора и сърдечно ги проклинам да умрат. : )))))Сърдечно те проклинам тебе или детето ти да ви нахапят бездомни кучета, мръсна лицемерка такава.
Аз лично ако ако живеех на място, в което върлуват бездомни опасни кучета при първото ухапване щях да се погрижа за елиминирането им :D
И щях да настоявам да получа орден Стара Планина за това.
И нека всички ония от службите, които нарочно бездействат и носят отговорността(баба ми веднъж щяха да я изядат такива кучета), и всички ония безотговорни стопани да си получат заслуженото.
Не ме интересува кой е виновен в случая нито мога да разбера, нито да направя нещо, единственото което мога да направя е да спра всички опасни кучета, след като никой друг не го прави.
Пък и морално погледнато, за самите бездомни кучета смъртта е добър изход, защото живеят тежък живот а и вредят на другите така. Ние в градове ли живеем или в джунгла?


Изобщо нe ти прочетах простотиите. Я ми кажи, тея хора, които режат краката на кучетата и измъчват какви за хора са бе? Що за човек ще отреже краката на невинно куче и ще се наслаждава? Какво изчадие е това, как ще гледаш това животно как се мъчи и няма да ти мигне окото? И това го правят за забавление.. Това сме ние българите, едни егоисти и нещастници и за това сме на това ниво.. Защото утре и на върху хората ще го правят това. Така, че не смей изобщо да ме убиждаш и проклинаш, идиот...

Immortalbeloved
04-15-2011, 09:02
Хората са най - долните животни на планетата. ;)

Nam3less3
04-15-2011, 09:04
Изобщо нe ти прочетах простотиите. Я ми кажи, тея хора, които режат краката на кучетата и измъчват какви за хора са бе? Що за човек ще отреже краката на невинно куче и ще се наслаждава? Какво изчадие е това, как ще гледаш това животно как се мъчи и няма да ти мигне окото? И това го правят за забавление.. Това сме ние българите, едни егоисти и нещастници и за това сме на това ниво.. Защото утре и на върху хората ще го правят това. Така, че не смей изобщо да ме убиждаш и проклинаш, идиот... Има хора дето режат и други хора, режат и животни и т.н., надявам се тука да няма такива. И това какво общо има с темата, аз не съм казвал че ще ги режа и измъчвам и т.н.
И точно ти си егоистката, дето мисли за себе си и за това колко обича кучетата и недай си боже някой да докосне опасните улични кучета заради безопасността си то той е изчадие и т.н.
И много ясно че няма да ми дочетеш поста, като нямаш аргументи срещу него.

Nam3less3
04-15-2011, 09:06
Хората са най - долните животни на планетата. ;) Хората могат да са абсолютно всякакви, и са смисълът на съществуването на живота. Тия клишета твойте са безсмислени.

fUcKsMiLe
04-15-2011, 10:16
Аз съм ЗА затварянето им в приюти.
Защо трябва да ги избиваме, при положение, че ние хората ги оставяме на улицата гладни и болни?
Но защо трябва да ги оставим на улицата, след като има толкова много приюти?

Трябва малко мозък и действия и всичко ще е наред, но няма кой да се сети. Всички си гледат кефа и не ги интересува за останалите.

Nam3less3
04-15-2011, 10:20
Аз съм ЗА затварянето им в приюти.
Защо трябва да ги избиваме, при положение, че ние хората ги оставяме на улицата гладни и болни?
Но защо трябва да ги оставим на улицата, след като има толкова много приюти?

Трябва малко мозък и действия и всичко ще е наред, но няма кой да се сети. Всички си гледат кефа и не ги интересува за останалите. Ми не всички са безделници и пенсионерки че да се занимават с това, а си има и съответните служби. Аз лично не съм оставял кучета на улицата, нито съм длъжен да ги прибирам, що ти не ги прибереш примерно или си гледаш кефа?

fUcKsMiLe
04-15-2011, 10:37
Точно за тези служби говорех. В моят град много кучета са на свобода и обикалят всички улици, точно защото тези хора не си вършат работата.
Аз имам улично куче у нас. Няма как да прибера повече, не зависи от мен. : )

SPP
04-15-2011, 11:16
Аз съм само на 10 г. и 10 пъти съм бил преследван от куче :D и 4 пъти хапан,но винаги съм бил против избиването на уличните кучета...до вчера.Излизам си аз от блока и до една кола гледам около 7 кучета.Като ме видяха и 7-те ме нападнаха и едвам им избягах...
Та по темата...били ли сте хапани от куче?

Твърдо ЗА.

Казваш, че си хапан над 4 пъти, така ли ? И продължаваш да ги обичаш ? Ами обичай ги. Дано те знаят за това... :lol: а сега сериозно. Да, прави сте, не бива да ги избиваме. А ще извадите ли от вашият джоб пари да плащате всичките им разноски за храна, ваксини, прегледи etc. и постоянното им жителство в приют/кучкарник и т.н. нещо като "данък куче". Защото да, факт е, много ви харесват, много са сладки, но друг да се грижи за тях, друг да плаща... а вие да си ги обичате. Да, но не става така. Защото същите тези "мили" иначе създания, минали през приют, кастрирани, обезпаразитени, с чипове и т.н. и т.н. също хапят, също лаят... и утре ще нахапят майка с дете, което дете ще бъде прието в пирогов с опасност за живота и кръвоизлив, с 20 шева само на главата... това ли искате ? Иначе съм съгласен с факта, че трябва сурово да се наказват хората, които изоставят кучетата си, защото много кучета биват изоставяни. А с проблема можем да се справим. Самият проблем не е, че не можем, нямаме средства и т.н., а че имаме прекалено много правозащитни организации - за защита на ромите, на кучетата, на турците и т.н. и когато стане проблема, поредното нахапано дете, което се бори за живота си, пак ще излезе някой псевдо-защитник и ще каже: Не, не е виновно кучето, че го е нахапало, виновно е детето, че като едно нормално дете в една уж нормална държава е излязло да поиграе на пясъчника пред блока ! :x Къде съм писал, че съм ги обичал някога??? :-x

SPP
04-15-2011, 11:25
Днес навръщане от даскало пред блока ми отново ме подгони 1 куче! :-x Веднъж като ме подгони подгони 1 куче в Дупница с камък му изкарах окото!Вече и в София си нося камъни като излизам!

darkPaladin
04-15-2011, 11:28
аз предлагам да решим проблема като другите европейски държави

fUcKsMiLe
04-15-2011, 11:44
Намали си подписа, пич. (;

SlowDownBaby
04-15-2011, 12:10
Nam3less3 ти нямаш ли си работа ве човек ??? Щял да си изплакне очите от мръсните ми думи.Я земи се скрий някъде,тъпак.Като ти гледам коментарите,всеки който е казал нещо в защита на кучетата и почваш да нареждаш.Хубаво,всички те разбрахме,че не ги обичаш,може да спреш ! На тва му викам аз човек без работа. И да ще си защитавам кучетата колкото мога,давала съм пари,давала съм храна,и странно - колкото пъти видя бездомно куче отивам при него и го галя.ЗАЩО ЗА БОГА ДО СЕГА И ЕДНО КУЧЕ НЕ МЕ Е УХАПАЛО ИЛИ ДА МИ Е ИЗРЪМЖАЛО ????
Нямам думи...за какви се мислите,че да отнемате животи ??? Пф...........

Nam3less3
04-15-2011, 12:14
Nam3less3 ти нямаш ли си работа ве човек ??? Щял да си изплакне очите от мръсните ми думи.Я земи се скрий някъде,тъпак.Като ти гледам коментарите,всеки който е казал нещо в защита на кучетата и почваш да нареждаш.Хубаво,всички те разбрахме,че не ги обичаш,може да спреш ! На тва му викам аз човек без работа. И да ще си защитавам кучетата колкото мога,давала съм пари,давала съм храна,и странно - колкото пъти видя бездомно куче отивам при него и го галя.ЗАЩО ЗА БОГА ДО СЕГА И ЕДНО КУЧЕ НЕ МЕ Е УХАПАЛО ИЛИ ДА МИ Е ИЗРЪМЖАЛО ????
Нямам думи...за какви се мислите,че да отнемате животи ??? Пф........... В момента съм на работа, тъй че ква друга работа искаш да си имам 8-)
И аз имам куче вкъщи, не знам тебе що не те хапят кучетата, но много хора живеят в блокове, пред които има бездомни агресивни кучета които ги нападат ей тъй :-x
И как за какъв се мисля, за какви се мислят кучетата че да ме нападат?

SlowDownBaby
04-15-2011, 12:22
По тъпо изказване от това просто не съм чувала.За какви се мислели кучетата :lol: Може би за хищници,каквито всъщност са ??? И добре,разбирам,че имаш куче,разбирам,че не искаш да има бездомни кучета,но това ли е начина ?? Аз ги обичам и то не само тях,всички животни,естествено и аз не изгарям от желание да виждам кучетата по улиците ( колкото и да те разочаровам не заради хората,а заради тях самите ) но нищо повече не мога да направя освен да им оставя храна и да ги погаля.Мислиш ли,че не искам да прибера всички на топло и да не закачат хората ? Само че съм сигурна,че на 70% от българското население не им пука за тея животни и за това ги изхвърлят."Е,куче е,нищо му няма като е на улицата" и това е мнението на всеки 2ри българин ! После питате що има бездомни кучета и как да се оттървем...когато започнем да се отнасяме със животните добре,ще се справим и с тая "напаст".............

SisiStrange
04-15-2011, 12:35
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. Обожавам кучетата, най - голямата ми слабост. Адски много ми е жал за уличните кутрета. За мен хора, които ги избиват, третират и т.н не са хора и сърдечно ги проклинам да умрат. : )))))Сърдечно те проклинам тебе или детето ти да ви нахапят бездомни кучета, мръсна лицемерка такава.
Аз лично ако ако живеех на място, в което върлуват бездомни опасни кучета при първото ухапване щях да се погрижа за елиминирането им :D
И щях да настоявам да получа орден Стара Планина за това.
И нека всички ония от службите, които нарочно бездействат и носят отговорността(баба ми веднъж щяха да я изядат такива кучета), и всички ония безотговорни стопани да си получат заслуженото.
Не ме интересува кой е виновен в случая нито мога да разбера, нито да направя нещо, единственото което мога да направя е да спра всички опасни кучета, след като никой друг не го прави.
Пък и морално погледнато, за самите бездомни кучета смъртта е добър изход, защото живеят тежък живот а и вредят на другите така. Ние в градове ли живеем или в джунгла?


Изобщо нe ти прочетах простотиите. Я ми кажи, тея хора, които режат краката на кучетата и измъчват какви за хора са бе? Що за човек ще отреже краката на невинно куче и ще се наслаждава? Какво изчадие е това, как ще гледаш това животно как се мъчи и няма да ти мигне окото? И това го правят за забавление.. Това сме ние българите, едни егоисти и нещастници и за това сме на това ниво.. Защото утре и на върху хората ще го правят това. Така, че не смей изобщо да ме убиждаш и проклинаш, идиот...
А кой изобщо тук подстрекава или въобще говори да седнем да им режем краката? :-o Мислех, че темата се отнася до решение на проблема , а не до някакви извращения.
Напълно съм съгласна с fUcKsMiLe относно затварянето им в приюти.
SlowDownBaby, не те е хапало и не ти е ръмжало, защото не си попаднала на такова куче. Аз също съм ги галила, давала съм им храна и съм си играла с тях. То не е нужно всички да са бясни хищници. Едно е напълно достатъчно. Така си изпати моя бивша позната. Минала покрай едно "безобидно" лежащо върху шахта куче. Просто минала покрай него. Не го е дразнила, не му се е зъбила, не се е опитала да му отреже краката. Сега има 14 шева за спомен.
Крайно време е общините да започнат да ги събират. Да ги събират не значи да ги кастрират, накълцат, отрежат краката им или да ги застрелят с пушка. Значи да ги махнат от улицата и да спрат да представляват опасност за гражданите.

Nam3less3
04-15-2011, 12:47
По тъпо изказване от това просто не съм чувала.За какви се мислели кучетата :lol: Може би за хищници,каквито всъщност са ??? И добре,разбирам,че имаш куче,разбирам,че не искаш да има бездомни кучета,но това ли е начина ?? Аз ги обичам и то не само тях,всички животни,естествено и аз не изгарям от желание да виждам кучетата по улиците ( колкото и да те разочаровам не заради хората,а заради тях самите ) но нищо повече не мога да направя освен да им оставя храна и да ги погаля.Мислиш ли,че не искам да прибера всички на топло и да не закачат хората ? Само че съм сигурна,че на 70% от българското население не им пука за тея животни и за това ги изхвърлят."Е,куче е,нищо му няма като е на улицата" и това е мнението на всеки 2ри българин ! После питате що има бездомни кучета и как да се оттървем...когато започнем да се отнасяме със животните добре,ще се справим и с тая "напаст"............. Повечето българи изобщо нямат кучета нито имат нещо общо с това, ами са потърпевши и здравето им е застрашено.
Но аз няма да търпя заради бездействието на някого или безотговорността на стопаните на кучета и на тия които ги оставят на улицата да ме нападат мен или семейството ми. Като друг не си свършва работата, сам ще си я свърша.

darkPaladin
04-15-2011, 13:01
имаше подобни спорове за кучетата в Букурещ Берлин и др европейски столици

германците направиха масова евтанзаия като започнаха протестите управляващите казаха

''вие пазетете кучетата ние ще пазим хората от тях''

в Букурещ имаше протести против масовата евтаназия от какви ли не медии и организации но кмета каза

''аз съм кмет на хората не на кучетата''

аз предлагам същото и в България да стане видях че тук има доста хора които са били нападани даже някои хапани многократно да не говорим случаите на разкъсани хора

ами ако вие бяхте на тяхно място?
искате ли след време вашите деца роднини приятели и тн да са на тяхно място?

пък и държавата ни не може да се погрижи за хората вие сте тръгнали за кучетата да мислите все още не сме толкова развити че да мислим за подобни проблеми

Violenza
04-15-2011, 13:20
Nam3less3, а децата без родители какво да ги правим?! 90% от тях излизат завършени проститутки/престъпници. И така и така не им е лек животът в дома за деца, ми що не земем и тях да избием?!
Не само логиката, ами и мозъкът ти липсва.

Естествено, че съм против! Това е абсурдно!

darkPaladin, кажи ми само, ти в Германия стъпвал ли си някога???

Nam3less3
04-15-2011, 13:29
Nam3less3, а децата без родители какво да ги правим?! 90% от тях излизат завършени проститутки/престъпници. И така и така не им е лек животът в дома за деца, ми що не земем и тях да избием?!
Не само логиката, ами и мозъкът ти липсва.

Естествено, че съм против! Това е абсурдно!

darkPaladin, кажи ми само, ти в Германия стъпвал ли си някога???Виж ся, ще намеря начин да се отърва от всяко животно или човек които ме нападат, заплашват и т.н. само защото си излизам пред блока, проблем? Нима това е грешно или аз съм безмозъчен и трябва да се оставя???
И не знам на кой му липсва мозъка, или си признайте че сте тъпи, или че сте лицемери, щото ако вие се озовете в такава ситуация или ви нахапят вас или роднините ви такива кучета друга песен ще запеете.
Абсурдното е в град в 21ви век да те хапят кучета по улиците, а вие сте гнусни псевдоморалисти дето поставят животните над хората.
И хората няма да ги избиваме, защото имат нещо, наречено разум и свободна воля, всеки човешки живот е безценен.

darkPaladin
04-15-2011, 13:32
Nam3less3, а децата без родители какво да ги правим?! 90% от тях излизат завършени проститутки/престъпници. И така и така не им е лек животът в дома за деца, ми що не земем и тях да избием?!
Не само логиката, ами и мозъкът ти липсва.

Естествено, че съм против! Това е абсурдно!

darkPaladin, кажи ми само, ти в Германия стъпвал ли си някога???

стъпвал съм това променя ли нещо?

а теб куче да те е хапало?

и дариус е прав малко е тъпо в 21 век да се пазиш от зверовете

и да попитам ако тия усилия за спасяването на кучетата от самите тях
бяха насочени точно към тия деца в домовете нямаше ли да е малко по-добре?

Violenza
04-15-2011, 13:36
ще намеря начин да се отърва от всяко животно или човек които ме нападат, заплашват и т.н.
Т.е. сам се наричаш потенциален убиец?


а вие сте гнусни псевдоморалисти дето поставят животните над хората.
Писнало ми е от хора, които се имат за най-висшите същества. Теб дали днес ще те има, а утре ще си 2 метра под земята, за света няма никакво значение, уверявам те.

darkPaladin
04-15-2011, 13:38
ще намеря начин да се отърва от всяко животно или човек които ме нападат, заплашват и т.н.
Т.е. сам се наричаш потенциален убиец?


а вие сте гнусни псевдоморалисти дето поставят животните над хората.
Писнало ми е от хора, които се имат за най-висшите същества. Теб дали днес ще те има, а утре ще си 2 метра под земята, за света няма никакво значение, уверявам те.

значи да разбирам че ако те нападна няма да се защитиш
и поставяш човешкия живот под този на животните

тогава защо не се жертваш за кучетата като ги нахраниш едно хубаво ще бъдеш вкусна плячка с малко повече соев сос

Violenza
04-15-2011, 13:40
стъпвал съм това променя ли нещо?

а теб куче да те е хапало?

и дариус е прав малко е тъпо в 21 век да се пазиш от зверовете

и да попитам ако тия усилия за спасяването на кучетата от самите тях
бяха насочени точно към тия деца в домовете нямаше ли да е малко по-добре?
Стъпвал си ти, в Перник...

Не, куче не ме е хапало, нищо, че всеки ден се занимавам с безомни кучета и осиновяването им.

В 21 век се пазя именно от зверовете - хората. При положение, че по улиците се разхождат извратеняци и хора, които за 5лв в джоба ще ти прережат гърлото, мен ще ме е страх от кучета?

И защо винаги трябва да противопоставяте децата с кучетата? Толкова е жалко. Не може ли човек да го е грижа и за двете?!

IQA
04-15-2011, 13:44
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ

darkPaladin
04-15-2011, 13:44
стъпвал съм това променя ли нещо?

а теб куче да те е хапало?

и дариус е прав малко е тъпо в 21 век да се пазиш от зверовете

и да попитам ако тия усилия за спасяването на кучетата от самите тях
бяха насочени точно към тия деца в домовете нямаше ли да е малко по-добре?
Стъпвал си ти, в Перник...

Не, куче не ме е хапало, нищо, че всеки ден се занимавам с безомни кучета и осиновяването им.

В 21 век се пазя именно от зверовете - хората. При положение, че по улиците се разхождат извратеняци и хора, които за 5лв в джоба ще ти прережат гърлото, мен ще ме е страх от кучета?

И защо винаги трябва да противопоставяте децата с кучетата? Толкова е жалко. Не може ли човек да го е грижа и за двете?!

виждам че нямаш кой знае какви аргументи освен едно сляпо дразнене
аз като не ходя до 3 4 посред нощ на улицата и не си търся белята насам натам никой не ме напада ама кучето скимне ли му напада и все му е тая кога напада и къде напада

и да те питам две дини под една мишница носят ли се?

Nam3less3
04-15-2011, 13:45
ще намеря начин да се отърва от всяко животно или човек които ме нападат, заплашват и т.н.
Т.е. сам се наричаш потенциален убиец?


а вие сте гнусни псевдоморалисти дето поставят животните над хората.
Писнало ми е от хора, които се имат за най-висшите същества. Теб дали днес ще те има, а утре ще си 2 метра под земята, за света няма никакво значение, уверявам те.Да, аз съм сериозен убиец, още 95та убих няколко СИК-аджии дето ме рекетираха :grin: :grin:
И нещо пропусна другата част от поста ми.
Значи би търпяла да те хапят бездомни кучета.
Да, хората са единствените разумни същества, нещо против? Да не си от зелените екстремисти?

SlowDownBaby
04-15-2011, 13:45
''вие пазетете кучетата ние ще пазим хората от тях''

Нищо повече няма да кажа. :)

Nam3less3
04-15-2011, 13:50
За жалост хората с квото и да се захванат обикновено прекаляват. Едно е да обичаш животните, друго е да ги поставяш над хората както повечето в тая тема. Гръмнете се и вземете някое бездомно куче със себе си :D

SPP
04-15-2011, 13:53
За жалост хората с квото и да се захванат обикновено прекаляват. Едно е да обичаш животните, друго е да ги поставяш над хората както повечето в тая тема. Гръмнете се и вземете някое бездомно куче със себе си :D Най-добре 2 :D

Lucho
04-15-2011, 13:54
Nam3less3 се изрази много добре горе, уважавам го за което. Ако ти приравняваш хората с кучетата, ок. Но те не знаят, че са приравнени към хората, нали ? Утре ще тръгнеш за работа например и една глутница ще те разкъса... ама равни сме, к'во пък. Както се спомена и по-нагоре, имаме толкова проблеми за решаване в нашата държава, а когато след поредният зверски нахапан човек, излиза, че не кучето е виновно, а човекът - тръгнал бил на работа и минал покрай кучето. Нека ги има псевдо-защитните организации, нека ги има и кучетата.

Violenza, искам да те попитам (теб и хората от "защитните" организации) следното: Ок, няма да се пипа нито едно куче. Ще се построят приюти, ще се събират от мобилни екипи и ще ги карат там. Вие, "защитници", готови ли сте да поемете всичките разходи по построяване на такива приюти в цялата страна, да давате пари за храна, да плащате на служителите и т.н. НЕ се измъквайте с държавата и че като европейска тя трябва да финансира това. Единственото, което тя трябва да финансира, е ефтаназията, защото на фона на липсата на здравни заведения за хората и адекватно здравеопазване например, да се хвърлят пари за кучета от държавата само заради шепа псевдо-"защитници" би било ненормална проява.

ПП - Харесаха ми примерите от Париж и Букурещ. С разликата, че там местната власт е силна и се налага - не се оставя като в някой държави да се водят по акъла на всяка втора защитна група - било то на кучета, роми или др.

SlowDownBaby
04-15-2011, 13:55
Боже сериозно почва да ми писва от теб !!!! Какъв ти е проблема за Бога ??? Който иска ще си защитава кучетата,на теб като ти пречат просто спри да пишеш само за да се караш с хората от форума.
Както каза Violenza толкова по лоши хора има по улиците,а нас да ни е страх от кучетата ! Тооолкова сте мъжествени. :)
darkPaladin като не излизаш вечер,това не означава,че нищо няма да ти се случи.Лично мой познати са ги нападали посред бял ден.Това,че не излизаш вечер не е никава гаранция.Спрете да мислите само за себе си и оставете животните на мира !!!

Nam3less3
04-15-2011, 14:01
За жалост хората с квото и да се захванат обикновено прекаляват. Едно е да обичаш животните, друго е да ги поставяш над хората както повечето в тая тема. Гръмнете се и вземете някое бездомно куче със себе си :D

Боже сериозно почва да ми писва от теб !!!! Какъв ти е проблема за Бога ??? Който иска ще си защитава кучетата,на теб като ти пречат просто спри да пишеш само за да се караш с хората от форума.
Както каза Violenza толкова по лоши хора има по улиците,а нас да ни е страх от кучетата ! Тооолкова сте мъжествени. :)
darkPaladin като не излизаш вечер,това не означава,че нищо няма да ти се случи.Лично мой познати са ги нападали посред бял ден.Това,че не излизаш вечер не е никава гаранция.Спрете да мислите само за себе си и оставете животните на мира !!!Аз животните съм ги оставил на мира, те не ме оставят мене.
Защо да не пиша, това е форум, вие заемате позиция и защитавате кучетата с разни безумни античовешки аргументи, и съответно позицията ви куца, но отказвате да приемете грешките си или да се защитите и си приказвате едно и също. Проблема ми е в такива като вас, които толерират бездомните кучета.

Violenza
04-15-2011, 14:02
виждам че нямаш кой знае какви аргументи освен едно сляпо дразнене
аз като не ходя до 3 4 посред нощ на улицата и не си търся белята насам натам никой не ме напада ама кучето скимне ли му напада и все му е тая кога напада и къде напада

и да те питам две дини под една мишница носят ли се?
Онази жена, която някакъв изнасили и после й преряза гърлото в 6 сутринта(репортаж преди няколко месеца по новините), докато е отивала на работа, дали си е търсила белята насам-натам?

Стига евтини приказки, ако всичко се решава с убийство, ПАК ви питам, защо не избиете и децата по домовете или пък пенсионерите (щото НЕ можело 2 дини под мишница да се носят).

SlowDownBaby
04-15-2011, 14:05
Nam3less3 се изрази много добре горе, уважавам го за което. Ако ти приравняваш хората с кучетата, ок. Но те не знаят, че са приравнени към хората, нали ? Утре ще тръгнеш за работа например и една глутница ще те разкъса... ама равни сме, к'во пък. Както се спомена и по-нагоре, имаме толкова проблеми за решаване в нашата държава, а когато след поредният зверски нахапан човек, излиза, че не кучето е виновно, а човекът - тръгнал бил на работа и минал покрай кучето. Нека ги има псевдо-защитните организации, нека ги има и кучетата.

Violenza, искам да те попитам (теб и хората от "защитните" организации) следното: Ок, няма да се пипа нито едно куче. Ще се построят приюти, ще се събират от мобилни екипи и ще ги карат там. Вие, "защитници", готови ли сте да поемете всичките разходи по построяване на такива приюти в цялата страна, да давате пари за храна, да плащате на служителите и т.н. НЕ се измъквайте с държавата и че като европейска тя трябва да финансира това. Единственото, което тя трябва да финансира, е ефтаназията, защото на фона на липсата на здравни заведения за хората и адекватно здравеопазване например, да се хвърлят пари за кучета от държавата само заради шепа псевдо-"защитници" би било ненормална проява.

ПП - Харесаха ми примерите от Париж и Букурещ. С разликата, че там местната власт е силна и се налага - не се оставя като в някой държави да се водят по акъла на всяка втора защитна група - било то на кучета, роми или др.

Що пък да не дава пари ? Мислиш ли,че тея защитни организации,колко и малко да са,в момента някой им плаща ? Мога да ти кажа от личен опит,защото съм била за малко в такава организация,че хората дават пари от собствените си джобове,всеки ден ходят в приютите и правят каквото могат.Не искат пари от държавата и не досаждат на никой,нооо някой изкача и пише коментари като вашите "пари за държавата няма,вие за кучетата искате" и отново изипачавате едно добро дело като мръсно престъпление.Никой не иска бездомни кучета,но не мисля,че е нужно всички кучета да се избиват.Толкова ли е трудно всички кучета да се приберат в приютите,тези които са опасни да се умъртвят (колкото и да не искам) ,а тези,който не се опасни просто да се дадат за осиновяване ? Защо когато едно куче ви е нападнало,слагате всички под общ знаменател ? Трябва ли сега защото има двама в темата,които само спорят и държат на своето,че животните трябва да умрът,да казвам че цяла България е такава,безразлична и егоистична ? Не мисля.......

Violenza
04-15-2011, 14:07
Violenza, искам да те попитам (теб и хората от "защитните" организации) следното: Ок, няма да се пипа нито едно куче. Ще се построят приюти, ще се събират от мобилни екипи и ще ги карат там. Вие, "защитници", готови ли сте да поемете всичките разходи по построяване на такива приюти в цялата страна, да давате пари за храна, да плащате на служителите и т.н. НЕ се измъквайте с държавата и че като европейска тя трябва да финансира това. Единственото, което тя трябва да финансира, е ефтаназията, защото на фона на липсата на здравни заведения за хората и адекватно здравеопазване например, да се хвърлят пари за кучета от държавата само заради шепа псевдо-"защитници" би било ненормална проява.

Аз и сега отделям достатъчно средства, нищо, че няма още приюти И щом го правя сега, ще го правя и тогава. Не съм само аз.
Какви служители, има достатъчно доброволци.

Но проблемът се корени първо в незаконните "развъдчици" на кучета и безразборното продаване на кутрета. Не всеки е способен да се грижи за животно. Именно заради такива безотговорни хора в момента е пълно с бездомни кучета.

Nam3less3
04-15-2011, 14:18
Ако щете си продайте жилищата и си основете приюти ваша си работа, в моята работа и живот бездомните кучета нямат никакво място, не знам кой е виновен за това и нищо не мога да направя, и щом службите или който и да е не дойде и не ги премахне тия кучета, аз сам ще ги премахна(и с най-голямо удоволствие бих се запознал с безотговорниците, виновни за това), защото не искам аз или някой друг който познавам да е следващия нахапан.
Най-големите егоисти сте вие, мислите си само за вас и за вашата приказна любов към животните, а не се поставяте на мястото на хората, които са нападани и нахапени щото си вървят из улиците и пред техните домове в човешки град в 21ви век. На чужд гръб и 100 камшика са малко, ама много искам на вас да ви се случи такова нещо да ви пречупи екстремизма.

Lucho
04-15-2011, 14:32
Що пък да не дава пари ? Мислиш ли,че тея защитни организации,колко и малко да са,в момента някой им плаща ? Мога да ти кажа от личен опит,защото съм била за малко в такава организация,че хората дават пари от собствените си джобове,всеки ден ходят в приютите и правят каквото могат.Не искат пари от държавата и не досаждат на никой,нооо някой изкача и пише коментари като вашите "пари за държавата няма,вие за кучетата искате" и отново изипачавате едно добро дело като мръсно престъпление.

Колкото и да дават, едва ли издържат самостоятелно даден приют. А щом настояват - да строят и да плащат. Защото е лесно държавата да строи сгради, да стопанисва, да плаща на служителите, а някой "защитник" да купува само храната (която, вярвам, ще ме убедите, че не е никак евтина, но това са средно ок. 40-50% от разходите, но едва ли плащат всичките).

За незаконните развъдчици няма две мнения - и те, наред с някой хора или деца, които си взимат куче, писва им след 1 месец и го оставят на улицата. За такива трябва солени глоби от порядъка на 10-30 000 лв. за оставено куче. А щом е решил някой да не гледа повече кучето си, да го подложи на евтаназия срещу определена сума. Така броят на бездомните кучета ще намалее до известна степен.

И пак ще се върна към втората част от поста на SlowDownBaby. Добре. Така да бъде. Няма да се избиват кучетата, стига да ги поставите на безопасно, оградено и непречещо на/за хората място. Но има едно НО. С риск да стана банален за n-ти път вече, няма да изреждам частта за това кой ще плаща, описах я по-горе. Мен куче не ме е хапало. Но това не означава, че нямам досег с подобни проблеми. А пък и като граждани на тази държава трябва да бъдем поне малко подсигурени, когато излизаме навън. В този ред на мисли, ми дойде един въпрос: Няма да се избиват всички кучета, а само агресивните. Другите са спокойни и не правят проблем на никой. Да си живеят. Кой и как ще разпознава агресивните от нормалните кучета ? "Защитниците" нека кажат.

againstyou
04-15-2011, 14:33
Tвърдо ЗА ! Значи те могат да нападат жестоко хората а на тях никой нищо да не може да им направи така ли ? Няма такива работи ..

fenastz
04-15-2011, 14:39
СМЪРТ
БИХ ГИ ИЗБИЛ СОБСТВЕНОРЪЧНО

SlowDownBaby
04-15-2011, 15:22
Lucho извинявай,но има много начини да се провери дали едно куче е агресивно или не.Явно не си гледал Animal Planet ( и защо ще го правиш като виждам отношението ти към животните :? ) там има предаване Зоополиция ( на Хюстън,Тексас,Маями и тн. ) и има много,ама много начини да различиш кучетата.Ся ще кажеш ти пък къде отиде там,кой ще ти се занимава с тея работи,но не е така.Има хора (в това съм сигурна) които биха се занимавали с това.
Така че това да ти е проблема,как да ги различим.Но както виждам здраво си държите на своето и спирам да спамя,защото ми омръзна да повтарям едно и също.
Просто когато сте ЗА избиването им,кажете само едно ЗА и стига злоба.Определено не е приятно за "нас защитниците".
fenastz да ти се връща тъпкано. :) ( след като вие можете да бъдете груби и аз мога.)

xWandereRx
04-15-2011, 16:06
Хората са най - долните животни на планетата. ;)
exactly

DieselBlood
04-15-2011, 16:17
Твърдо за!!Ако имах възможност,сам щях да ги избия.

Immortalbeloved
04-15-2011, 16:18
Tвърдо ЗА ! Значи те могат да нападат жестоко хората а на тях никой нищо да не може да им направи така ли ? Няма такива работи ..
Никой нищо не им прави ли? Почти всеки ден съм свидетел как някой наранява куче. А колко много има, за който не съм чула.
И за това, че никой не говорел за режене на крака и т.н аз аргументирах моят пост, заради когото бях убидена и дори проклета. Малко прочетете преди да пишете.

Lucho
04-15-2011, 16:28
Lucho извинявай,но има много начини да се провери дали едно куче е агресивно или не.Явно не си гледал Animal Planet ( и защо ще го правиш като виждам отношението ти към животните :? ) там има предаване Зоополиция ( на Хюстън,Тексас,Маями и тн. ) и има много,ама много начини да различиш кучетата.Ся ще кажеш ти пък къде отиде там,кой ще ти се занимава с тея работи,но не е така.Има хора (в това съм сигурна) които биха се занимавали с това.
Така че това да ти е проблема,как да ги различим.Но както виждам здраво си държите на своето и спирам да спамя,защото ми омръзна да повтарям едно и също.
Просто когато сте ЗА избиването им,кажете само едно ЗА и стига злоба.Определено не е приятно за "нас защитниците".
fenastz да ти се връща тъпкано. :) ( след като вие можете да бъдете груби и аз мога.)

Напротив, гледал съм това предаване. И наистина не гледам Animal Planet по простата причина, че не ми се гледа за животните. Гледам Discovery, защото ми се струва по-интересен. Въпрос на предпочитание, а пък и навлизаме в друга тема. Освен това, да сравняваш Америка и България е... крайно несъпоставимо. Проблемът при нас е следния: 1. Всички говорят, държавата нехае; 2. Държавата предприема мерки, "защитниците" скачат веднага; след 1 и 2 следва 3: Държавата не и се занимава, не и пука или просто оставя нещата на самотек. В случая, проблема е на държавата - защото ако има активна позиция по въпроса и приеме със закон ефтаназията (или друг удачен вариант) на уличните животни - и да пишете, и да стачкувате, и да гладувате, законът си е закон и следва да се изпълни. Нищо няма да му попречи. И на база изписаното и изчетеното в темата, имам две предложения към вас, "защитниците":

1. Изискайте от правителството да пренасочи всичките пари от фонд "Пътища" или парите от фонд "Здравеопазване" за борбата с бездомните кучета;

2. Свържете се със Сизър Милан (говорещият с кучета от NG, убеден съм, че го следите) и го помолете да дойде да поговори с бездомните кучета у нас като им внуши (този вариант май ще излезе по-евтин, не мислите ли?):
- да си намерят дом;
- да емигрират в чужбина;
- да останат тук, но с условие, че няма повече да закачат хората...

А може и двете.

radeberger
04-15-2011, 16:29
Против избиването им съм. Но съм за кастрирането. Ако не могат да се размножават, ще изчезнат след 10 тина години.

Wanderer1
04-15-2011, 16:33
Твърдо ПРОТИВ!

Nam3less3
04-15-2011, 17:41
Проблема на всичките природозащитници които сте гласували против в тая тема е, че сте хора без възгледи и потенциал, избиращи най-лесното. На първо място са хората, пък тука разни псевдоморалисти тръгнали да поставят животните над хората. Драги дечица, живеем в капитализъм, тъй че не се имайте за много морални и напреднали и неегоистични, истинските проблеми изобщо не са свързани с животни, ами с хора, но на вас си е по-лесно да спечелите емоциите на едно животно, а не на човек. Адмирации не заслужавате вие, ами по-хитрите от вас и от всичките еко и всякакви природни организации, които си правят парите на ваш гръб.
Не познавам сериозен човек, който би казал твърде против и би скочил като звяр по тая тема както вие правите, или сте хора без работа, или сте разни зелени и заблудени, или някви пенсионерки.

Vondrel
04-15-2011, 17:59
Твърдо ПРОТИВ.Първо , че бездомните кучета живеели много суров живот и т.н само глупости говорите , за да може да намерите оправдания; нали уж да ги отървем от мъките.Кучетата са за природата , не за апартаменти/къщи ...Второ , че само един човек , който не е имал куче може да говори за избиване на кучета и т.н.Нормално като не знаеш къв приятел е.Лично мен никога не са ме хапали , защото не ме е страх както половината от вас и после кучетата ви били виновни.Ем много ясно , че като показваш слабост ще се възползват , почти всеки го прави...Лично не познавам човек , който да обича кучетата , да не го е страх и да бива охапан от тях.А отделно всеки ден когато отивам до даскало виждам по няколко бездомни , всички от тях се радват и на някои от тях съм им давал храна и сега от 1 година насам ме посрещат по улиците.Е не са толкова страшни както ги описвате.
Както и да е .. не ми се занимава .Сега ще почнете с хейтърските коментари ама няма да си правя труда да ги чета.Който има куче според мен би ме разбрал. See ya

darkPaladin
04-15-2011, 17:59
а в кой случай хората ще имат по-голяма ползва ако се евтанизират или се оставят намира

нет человек нет проблем

ето ви решение тва кой кого изнасилил няма нищо общо с темата

аз природозащитниците какво да кажа това са хора без капка здрав разум

Immortalbeloved
04-15-2011, 18:32
Проблема на всичките природозащитници които сте гласували против в тая тема е, че сте хора без възгледи и потенциал, избиращи най-лесното. На първо място са хората, пък тука разни псевдоморалисти тръгнали да поставят животните над хората. Драги дечица, живеем в капитализъм, тъй че не се имайте за много морални и напреднали и неегоистични, истинските проблеми изобщо не са свързани с животни, ами с хора, но на вас си е по-лесно да спечелите емоциите на едно животно, а не на човек. Адмирации не заслужавате вие, ами по-хитрите от вас и от всичките еко и всякакви природни организации, които си правят парите на ваш гръб.
Не познавам сериозен човек, който би казал твърде против и би скочил като звяр по тая тема както вие правите, или сте хора без работа, или сте разни зелени и заблудени, или някви пенсионерки.

Ти имаш ли представа какъв би бил светът ако всички бяха като теб. Ако нямаше природни защитници и хора, които да ги интересува. Светът със сигурност отдавна нямаше да съществува. Не сме ние, тези които скачат като зверове по тая тема, а самият ти. Ти! отговаряш на всеки защитил животните. Никой друг. Щом защитаваме животните значи сме без възгледи и потенциал? Напротив, ние сме хората, които не тръгват ведната да оправят всичко с насилие и смърт. Точно ние мислим потенциално и в интерес на всички. Ако всички хора бяха такива, нямаше и изобщо да ги има тези проблеми и не само тези.
Говориш за всички под общ знаменател и нареждаш тука, кой какъв е. Ама чакай малко я се успокой, не си никакъв, че да определяш хората. Ето още едно доказателство за това колко си ограничен. Не бил познавал сериозен човек бла бла бла... ;xx Това не означава, че няма такива хора.

Vedyna
04-15-2011, 18:35
мноу сте тапи 8)

againstyou
04-15-2011, 18:51
Tвърдо ЗА ! Значи те могат да нападат жестоко хората а на тях никой нищо да не може да им направи така ли ? Няма такива работи ..
Никой нищо не им прави ли? Почти всеки ден съм свидетел как някой наранява куче. А колко много има, за който не съм чула.
И за това, че никой не говорел за режене на крака и т.н аз аргументирах моят пост, заради когото бях убидена и дори проклета. Малко прочетете преди да пишете.
Е ти може да си "свидетел" на много работи,ама и доста преувеличаваш.В моя град никой нищо не прави на кучетата,а те са супер злобните,разхождат си се най-спокойно.

Immortalbeloved
04-15-2011, 18:58
Tвърдо ЗА ! Значи те могат да нападат жестоко хората а на тях никой нищо да не може да им направи така ли ? Няма такива работи ..
Никой нищо не им прави ли? Почти всеки ден съм свидетел как някой наранява куче. А колко много има, за който не съм чула.
И за това, че никой не говорел за режене на крака и т.н аз аргументирах моят пост, заради когото бях убидена и дори проклета. Малко прочетете преди да пишете.
Е ти може да си "свидетел" на много работи,ама и доста преувеличаваш.В моя град никой нищо не прави на кучетата,а те са супер злобните,разхождат си се най-спокойно.

Изобщо не преувеличавам. В такова време живеем, че много голям брой от подрастващите са идотчета. Пред училище редовно ритат гълабите :shock: Пък какво остава за кучетата.

Unendlich
04-15-2011, 19:27
ЗА справянето най-сетне с този проблем.

В тази нашата държава АМАН от организации за защита на кучета, цигани, не знам си кво и не знам си що и да се съобрязяваме с тях постоянно. Защо няма една за защита на нормалния човек и неговите права, а не всевъзможни други простотии, които ПРЕЧАТ на държавата.

Сега за защитниците на кучета - Ние сме ХОРА, НАЙ-ВИСШИ В ХРАНИТЕЛНАТА ВЕРИГА. Благодарение на разума си сме на това ниво, а не благодарение на физическите си възможности. Да поставяте някакъв пумяр, който само консумира пред човек е абсолютна глупост, същото важи и за избиването на децата по домове и пенсионерите (тва последното ме разби - как можахте да го кажете :shock: ) Много са милички, сладички и не знам си още кви, ама уличните псета ВИНАГИ крият опасност - не знаеш от какво е болно, колко е гладно и всичко. Да, ние хората сме виновни, ако не искаме вече кучетата си и ги зарежем на улицата, но интересно защо ли аз едно хубаво куче не съм видяла, а все някакви типични пумяри.

Да се изградят приюти, да се гледат и т.н. - нали знаете колко е скъпо за всяко едно такова куче такива ЕКСТРИ? Същото важи и да остане за осиновяване - те така и ще си останат повечето, а само грижите за тях ще отидат на вятъра. Държавата не може да се занимава само с кучешките проблеми преди да е оправила доста по-важни неща.


За кучето Мима толкова хора скочиха, а за толкова нахапани хора-никва реакция. Егати и работата.. наистина не приемам жестокостта да се издевателства над животни като тва куче с отрязаните крака, ама просто не е смешно, а ЖАЛКО да ми ги защитавате след като има толкова нападани и нахапани хора постоянно. Или може би, защото издевателствата над хора са постоянни и до такава степен сме стигнали, че не ни прави впечатление, ама дайте да съжеляваме повече беззащитните пумяри? Айде не..


П.С. Имала съм кучета :)

kyka1
04-15-2011, 19:31
Против, защото те не са виновни, че държавата не и пука за хората пък камоли за кучетата, но нали знаете това е нашата държава :)

darkPaladin
04-15-2011, 19:48
Проблема на всичките природозащитници които сте гласували против в тая тема е, че сте хора без възгледи и потенциал, избиращи най-лесното. На първо място са хората, пък тука разни псевдоморалисти тръгнали да поставят животните над хората. Драги дечица, живеем в капитализъм, тъй че не се имайте за много морални и напреднали и неегоистични, истинските проблеми изобщо не са свързани с животни, ами с хора, но на вас си е по-лесно да спечелите емоциите на едно животно, а не на човек. Адмирации не заслужавате вие, ами по-хитрите от вас и от всичките еко и всякакви природни организации, които си правят парите на ваш гръб.
Не познавам сериозен човек, който би казал твърде против и би скочил като звяр по тая тема както вие правите, или сте хора без работа, или сте разни зелени и заблудени, или някви пенсионерки.

Ти имаш ли представа какъв би бил светът ако всички бяха като теб. Ако нямаше природни защитници и хора, които да ги интересува. Светът със сигурност отдавна нямаше да съществува.

едно е да пазиш животните друго е да ги поставяш над хората

Millen4ety
04-15-2011, 20:30
ЗА справянето най-сетне с този проблем.

В тази нашата държава АМАН от организации за защита на кучета, цигани, не знам си кво и не знам си що и да се съобрязяваме с тях постоянно. Защо няма една за защита на нормалния човек и неговите права, а не всевъзможни други простотии, които ПРЕЧАТ на държавата.

Сега за защитниците на кучета - Ние сме ХОРА, НАЙ-ВИСШИ В ХРАНИТЕЛНАТА ВЕРИГА. Благодарение на разума си сме на това ниво, а не благодарение на физическите си възможности. Да поставяте някакъв пумяр, който само консумира пред човек е абсолютна глупост, същото важи и за избиването на децата по домове и пенсионерите (тва последното ме разби - как можахте да го кажете :shock: ) Много са милички, сладички и не знам си още кви, ама уличните псета ВИНАГИ крият опасност - не знаеш от какво е болно, колко е гладно и всичко. Да, ние хората сме виновни, ако не искаме вече кучетата си, защото не ги искаме вече, но интересно защо ли аз едно хубаво куче не съм видяла, а все някакви типични пумяри.

Да се изградят приюти, да се гледат и т.н. - нали знаете колко е скъпо за всяко едно такова куче такива ЕКСТРИ? Същото важи и да остане за осиновяване - те така и ще си останат повечето, а само грижите за тях ще отидат на вятъра. Държавата не може да се занимава само с кучешките проблеми преди да е оправила доста по-важни неща.


За кучето Мима толкова хора скочиха, а за толкова нахапани хора-никва реакция. Егати и работата.. наистина не приемам жестокостта да се издевателства над животни като тва куче с отрязаните крака, ама просто не е смешно, а ЖАЛКО да ми ги защитавате след като има толкова нападани и нахапани хора постоянно.

Напълно съм съгласна.

Violenza
04-16-2011, 04:54
Ако не бяхте толкова устремени да обяснявате колко сте висши (о, типични представители на висши същества сте, наистина!!!), щяхте да разберете, че ние искаме едно и също - да няма бездомни кучета. Никой не се радва на нахапани хора (както си мислите) и никой не иска по улиците да се разхождат бездомничета.

На неймлес, дето научил горкичкият една думичка " псевдоморалисти" и във всеки пост я слага, а пък не знае кой бил виновен - хората са виновни, хората. Простичко, ама такива извисени като теб не виждат по-далече от носа си.

Но не може всичко да се решава с масово унищожаване. Ако беше така, то досега нямаше да ни има като вид.

wasser
04-16-2011, 05:21
Чак избиване- не, но прибране в приюти- да. Толкова много кучета нападат хора- хапят ги и до смърт се е стигало...

cecube
04-16-2011, 08:03
И все пак геноцитът над пилешкият род продължава...Ето тема за размисъл,как така кучетата са ни равни???Това са глупости.Ние сме господари те са ни подчинени,по същата логика всичките природотъпанари трябва да защитават и пиленцата.KFC anyone???А прасенцата?Да не говорим,че милиони крави биват насилствено доени всеки ден.

Djenka
04-16-2011, 08:16
Не съм съгласна с избиването им - нито на кучетата, нито на котките. Горките животни.. според мен за всичко сме виновни ние. Ние сме ги оставяли на произвола на съдбата. На нас не ни е пукало за тях. И не е проблема във финансовото състояние на държавата. Все пак някой от вас да е излизал извън България и да е виждал бездомно животно по улиците? Лично аз не. Ама това няма как да стане и в България, просто щото няма кой да си мръдне пръста. Има толкова много организации срещу това, толкова много приюти.. Ама никой не си прави труда да ги вкара в сила..
Нямам мнение .. мисля, че трябва да се погрижим да няма бездомни животни, но не да ги избиваме..

darkPaladin
04-16-2011, 08:18
добре де колко бездомни питбула сте видяли?

или бездомен доберман ротвайлер?
сега ясно ли ви е какъв процента на изоставените животни?

fenastz
04-16-2011, 12:24
http://www.gifbin.com/bin/042009/1241100353_anchorman-kicking-the-dog.gif

ThePowerOfLove
04-16-2011, 14:01
Твърдо ЗА.

Loooooser
04-16-2011, 14:22
Безпричинно - ТВЪРДО НЕ
Обаче ако кучето си го проси и създава смут за хората направо да му се реже главата !

willq
04-17-2011, 09:31
ПРОТИВ :)

ysmivka
04-17-2011, 09:53
Против съм избиването на уличните кучета. Вярно е че нападат много хора и ги нараняват - което е ужасно,, но по - добре да ги приберат в приюти от колкото да бъдат убити. :)

anonymous708973
04-17-2011, 09:55
Не съм съгласна с избиването им - нито на кучетата, нито на котките. Горките животни.. според мен за всичко сме виновни ние. Ние сме ги оставяли на произвола на съдбата. На нас не ни е пукало за тях. И не е проблема във финансовото състояние на държавата. Все пак някой от вас да е излизал извън България и да е виждал бездомно животно по улиците? Лично аз не. Ама това няма как да стане и в България, просто щото няма кой да си мръдне пръста. Има толкова много организации срещу това, толкова много приюти.. Ама никой не си прави труда да ги вкара в сила..
Нямам мнение .. мисля, че трябва да се погрижим да няма бездомни животни, но не да ги избиваме..

+

ТВЪРДО против съм.


В моя град никой нищо не прави на кучетата,а те са супер злобните,разхождат си се най-спокойно.
Уау, разхождат си се най-свободно и затова са злобни ли?

Истината е, че тези, които са ЗА избиването на животинките, ги е страх от тях, защото грам не разбират кучешката психика. Като излизам с моето песче, една банда улични кучета тръгват да бягат към мен и да лаят, но това не значи, че са агресивни. Като им кажа "ей, ей, я млък" по-силно, сядат на задни лапи и почват да махат с опашка.
Супер често ми се е случвало да изляза навън, да мина покрай някакво куче и да му кажа лигаво "ееей, дребен", при което то ляга на земята и обръща корема нагоре, за да го галя. Започна ли, няма отърване от него, гали ми се в краката, подскача ми до раменете и т.н.

За сметка на това, има сума ти хора, които решават, че могат да се разправят с кучетата на своя глава. Наскоро имаше случай, в който един идиот прегазил предните две лапи на кучето, след което го влачил по паважа до двора си, където го убил с няколко удара с камък в главата. Това много ли е хуманно? Заклевам се, ако ми беше пред очите, не знам какво щях да го направя!
И всичко това, защото тъпакът е некадърен и не познава кучетата. :?

Yunna
04-17-2011, 10:08
Твърдо против. Ако нямаше толкова олигофрени и безотговорни хора на света, тези животинки нямаше да са на улицата и да гладуват, да замръзват и т.н. :o +1 :)

WishICouldForgetYou
04-17-2011, 10:20
Съгласна съм с PinkPan7her.

Това, че не сме научени как да се държим с животинките, не ни дава право да ги избиваме по най-олигофренския начин.


Какъв психопат трябва да си, че да посегнеш на това:

http://29.media.tumblr.com/tumblr_ljrvkmruQ51qd8fu4o1_500.jpg

TeddyGeorgieva
04-17-2011, 12:44
лелеее как ми се иска да напиша една мазна псувня за всички които са "ЗА" но айде да не сатвам цинична...Не схващам как може да имате толкова плитко мислене...усещате ли се че кучета е имало още преди да се появим ние...и ние сме тези които сме застроили местата им на живеене и заради нас са изчезнали гризачите с които са се хранили.Сега те гладуват по улиците заради нас.Защото заради нашите небостъргачи блокове и магазини сега те страдат.Ок няма как без тези сгради но помислете малко трезво бе...Искате да се евтаназират всички кучета така ли? И лоши и добри...щом е куче давай да умира.За изнасилвачите и педофилите смъртна присъда няма а за животните които НИЩО не са направили да има.Еми ще ме извинявате ама няма да стане тва ;) Щом не искате да има бездомни животни ще жертвате малко от парите си за цигари и алкохол и ще ги дарите за построяване на някой приют.След година,две като се построи няма да има бездомни кучета.На всички които мразят животните или са ги наранявали им пожелавам да умрът в МРАСОТИЯ И ТИНЯ ! И ДА,АЗ ПОСТАВЯМ ЖИВОТНИТЕ НАД ХОРАТА !!!

XxInn0cencexX
04-17-2011, 12:56
Твърдо ПРОТИВ съм.Това е толкова нечовешко,просташко,олигоф ренско и т.н. Не е тяхна вината че са на улицата нали ? Те да не би да са се родили злобни ? Хората са ги направили такива ! Това, че ниe не знаем как да се държим със тях,не значи че те трябва да се убият !

Lucho
04-17-2011, 13:10
Истината е, че тези, които са ЗА избиването на животинките, ги е страх от тях, защото грам не разбират кучешката психика. Като излизам с моето песче, една банда улични кучета тръгват да бягат към мен и да лаят, но това не значи, че са агресивни. Като им кажа "ей, ей, я млък" по-силно, сядат на задни лапи и почват да махат с опашка.
Супер често ми се е случвало да изляза навън, да мина покрай някакво куче и да му кажа лигаво "ееей, дребен", при което то ляга на земята и обръща корема нагоре, за да го галя. Започна ли, няма отърване от него, гали ми се в краката, подскача ми до раменете и т.н.

:lol: Хах, ето това мнение изби рибата. Преставям си следната ситуация: приближа се глутница от 10-12 кучета, които са зверски изгладнели към човек на улицата, и той им казва: "ей, пич, хайде да не ме лаеш, а?" :razz: невиждана пародия. И те ще вземат да го чуят, ще подвият опашки и ще отидат надалеч. Изобщо четете ли това, което пишете като мнения ? И точно от такива изпълнения - погалила си го, вероятно ще му купиш и нещо да яде, и ако има още 10 такива "човека" в даден квартал, които да хранят бездомните песове, ясно, че ще се множат и ще стават глутници. Ще ти дам хубав пример.

В един град много ми хареса изпълнението, което направиха от общинската администрация, . В определен район, в един тих следобед от една най-обикновенна стара кола с регистрация от друг гард изхвърчаха няколко стрелички в различна посоки. Малко по-късно няколко броя черни торби бяха хвърлени в багажника. Вечерта райноът беше спокоен, защото нямаше нито един пес, нито пък имаше псевдоморалисти, които да правят протести за глупави каузи. So ? И хората доволни, и общината доволна. Това е единственият начин за справяне с проблемите в нашата страна - тихо и добре организирано. Иначе спасение няма.

И пак да попитам, понеже не намерих отговор назад: Виновно ли е едно 6-годишно дете, че куче се нахвърля върху него, когато то си идва от училище и си ходи съвсем спокойно по пътя, без дори да го поглежда, нито да му казва "eла куче изяж ме". И след като това куче го нахапе зверски, кажете ми, уважаеми "защитници" от кого трябва да бъде търсена вината ? (при положение, че държава може да си свърши работата, но някой уж защитник и извива ръцете?)

@WishICouldForgetYou - А какъвтрябва да си при вида на тези снимки: http://rat.blog.bg/drugi/2009/12/08/ekoravnovesie.450818 (нарочно не давам директен линк, че има хора със слаби сърца)

Biskfitka
04-17-2011, 13:23
Съгласна съм с Lucho...
И съм ЗА...човешкия живот е по-важен от живота на някакво бездомно куче,на което и без това не му е лесно на улицата...колкото и егойстично да ви звучи ;) предпочитам да си ходя спокойно на улицата,без да умирам от страх всяка вечер дали някое куче няма да ме ухапе :o

Slamdancer
04-17-2011, 14:02
Абсолютно ЗА , от няколко седмица дори си мисля да купа отрова и да избия няколко улични помяри . Просто ми е писнало да хапът всеки 2ри който мине..

kalpazanka
04-17-2011, 14:04
Ще се въздържа от коментар, защото в случая излиза, че е по-лесно да ликвидираме последиците, отколкото първопричината. Откъде, според вас, са се взели безпризорните кучета? Да не би да са пристигнали с последната совалка от Марс?
Дайте да избиваме и безмозъчните, които решават, че повече няма да гледат домашния си любимец и му показват вратата. Логиката е същата- искам да се прибирам спокойно вечер, а не да треперя и да бера страх заради някой плиткоумен. Съгласни ли сте?

Djuff
04-17-2011, 16:32
Определено съм ЗА.Толкова много ме е страх и ги мразя, че с думи не мога да го опиша.

darkPaladin
04-17-2011, 16:34
Ще се въздържа от коментар, защото в случая излиза, че е по-лесно да ликвидираме последиците, отколкото първопричината. Откъде, според вас, са се взели безпризорните кучета? Да не би да са пристигнали с последната совалка от Марс?
Дайте да избиваме и безмозъчните, които решават, че повече няма да гледат домашния си любимец и му показват вратата. Логиката е същата- искам да се прибирам спокойно вечер, а не да треперя и да бера страх заради някой плиткоумен. Съгласни ли сте?

ти колко бездомни далматинеца добермани ротвайлери и тем подобни си видяла на улицата? процента на изоставените кучета е нищожен това е оправданието на природозащитниците

darkPaladin
04-17-2011, 16:35
Съгласна съм с PinkPan7her.

Това, че не сме научени как да се държим с животинките, не ни дава право да ги избиваме по най-олигофренския начин.


Какъв психопат трябва да си, че да посегнеш на това:

http://29.media.tumblr.com/tumblr_ljrvkmruQ51qd8fu4o1_500.jpg
ако то посегне на човек с удоволствие ще го убия с лопатата

Nam3less3
04-17-2011, 16:36
лелеее как ми се иска да напиша една мазна псувня за всички които са "ЗА" но айде да не сатвам цинична...Не схващам как може да имате толкова плитко мислене...усещате ли се че кучета е имало още преди да се появим ние...и ние сме тези които сме застроили местата им на живеене и заради нас са изчезнали гризачите с които са се хранили.Сега те гладуват по улиците заради нас.Защото заради нашите небостъргачи блокове и магазини сега те страдат.Ок няма как без тези сгради но помислете малко трезво бе...Искате да се евтаназират всички кучета така ли? И лоши и добри...щом е куче давай да умира.За изнасилвачите и педофилите смъртна присъда няма а за животните които НИЩО не са направили да има.Еми ще ме извинявате ама няма да стане тва ;) Щом не искате да има бездомни животни ще жертвате малко от парите си за цигари и алкохол и ще ги дарите за построяване на някой приют.След година,две като се построи няма да има бездомни кучета.На всички които мразят животните или са ги наранявали им пожелавам да умрът в МРАСОТИЯ И ТИНЯ ! И ДА,АЗ ПОСТАВЯМ ЖИВОТНИТЕ НАД ХОРАТА !!!Хора като тебе не заслужават да живеят, трябва да си с много слаб характер че да говориш такива цинизми.
И да, на мене не ми пука че кучетата гладуват щото имало небостъргачи, проблем?
За кучетата няма да жертвам никви левове, но бих пожертвал някой лев да ти купя еднопосочен билет към Зимбабве, щото такива като тебе са вредни за човешката раса(ти си няква пародия на човек) :razz:

anonymous708973
04-17-2011, 16:40
Истината е, че тези, които са ЗА избиването на животинките, ги е страх от тях, защото грам не разбират кучешката психика. Като излизам с моето песче, една банда улични кучета тръгват да бягат към мен и да лаят, но това не значи, че са агресивни. Като им кажа "ей, ей, я млък" по-силно, сядат на задни лапи и почват да махат с опашка.
Супер често ми се е случвало да изляза навън, да мина покрай някакво куче и да му кажа лигаво "ееей, дребен", при което то ляга на земята и обръща корема нагоре, за да го галя. Започна ли, няма отърване от него, гали ми се в краката, подскача ми до раменете и т.н.

:lol: Хах, ето това мнение изби рибата. Преставям си следната ситуация: приближа се глутница от 10-12 кучета, които са зверски изгладнели към човек на улицата, и той им казва: "ей, пич, хайде да не ме лаеш, а?" :razz: невиждана пародия. И те ще вземат да го чуят, ще подвият опашки и ще отидат надалеч. Изобщо четете ли това, което пишете като мнения ? И точно от такива изпълнения - погалила си го, вероятно ще му купиш и нещо да яде, и ако има още 10 такива "човека" в даден квартал, които да хранят бездомните песове, ясно, че ще се множат и ще стават глутници.


Ако щеш вярвай. Ела на центъра на Пловдив, виж 10-те кучета, викни го, погали го, виж как ти се радва като дете на близалка и тогава ми говори.
А баба ти Гена случайно да не ги е целила с камъни, както правят безброй злобни бабички, м?

darkPaladin
04-17-2011, 16:44
Истината е, че тези, които са ЗА избиването на животинките, ги е страх от тях, защото грам не разбират кучешката психика. Като излизам с моето песче, една банда улични кучета тръгват да бягат към мен и да лаят, но това не значи, че са агресивни. Като им кажа "ей, ей, я млък" по-силно, сядат на задни лапи и почват да махат с опашка.
Супер често ми се е случвало да изляза навън, да мина покрай някакво куче и да му кажа лигаво "ееей, дребен", при което то ляга на земята и обръща корема нагоре, за да го галя. Започна ли, няма отърване от него, гали ми се в краката, подскача ми до раменете и т.н.

:lol: Хах, ето това мнение изби рибата. Преставям си следната ситуация: приближа се глутница от 10-12 кучета, които са зверски изгладнели към човек на улицата, и той им казва: "ей, пич, хайде да не ме лаеш, а?" :razz: невиждана пародия. И те ще вземат да го чуят, ще подвият опашки и ще отидат надалеч. Изобщо четете ли това, което пишете като мнения ? И точно от такива изпълнения - погалила си го, вероятно ще му купиш и нещо да яде, и ако има още 10 такива "човека" в даден квартал, които да хранят бездомните песове, ясно, че ще се множат и ще стават глутници.


Ако щеш вярвай. Ела на центъра на Пловдив, виж 10-те кучета, викни го, погали го, виж как ти се радва като дете на близалка и тогава ми говори.
А баба ти Гена случайно да не ги е целила с камъни, както правят безброй злобни бабички, м?

както ти се радват така може и да те нападнат

те са ЖИВОТНИ не знаеш как ще постъпят след 1 сек

kalpazanka
04-17-2011, 17:11
ти колко бездомни далматинеца добермани ротвайлери и тем подобни си видяла на улицата? процента на изоставените кучета е нищожен това е оправданието на природозащитниците
Добермани и ротвайлери изоставени не съм видяла, но дребни породи- бол.

anonymous708973
04-17-2011, 17:13
Глупости.
Нали се водиш по-висше създание от животните? Защо тогава не разбираш психиката им? Човекът е глупаво създание - неразбирането поражда страх,но много рядко желание да разбереш. Вземи изгледай малко епизоди на "Говорещият с кучета" да видиш как укротява от свирепи немски догове до скачащи на бой йоркширски териери.

Lucho
04-17-2011, 17:24
Ако щеш вярвай. Ела на центъра на Пловдив, виж 10-те кучета, викни го, погали го, виж как ти се радва като дете на близалка и тогава ми говори.
А баба ти Гена случайно да не ги е целила с камъни, както правят безброй злобни бабички, м?

Не намесвай личните си възгледи на тема къде кучетата са по-лоши или не, ако говорим, да говорим обективно, иначе няма смисъл. Говорим за кучетата като цяло, кучетата в глутниците, които нападат хора и кучетата навсякъде. Никъде в тази тема не конкретизираме или изобщо желаем да конкретизираме кучетата в Пловдив на площада, в София пред НДК, на Батановци на гарата и т.н. Разбирам, че кучетата са ти сраст, но бъди обективна.

А по второто ще ти кажа не. Бабите, като тази баба "Гена" далеч не замерят кучетата с камъни - при все, че има доста по-добри и удачни методи за пребиване/убиване на куче. Като например различни видове отрови, рибарски принадлежности, строителни материали в подходящи пропорции и т.н. но това е извън темата в момента.

Не разбрах защо не отговори на последната част от поста ми. Защо толкова мили животни, които се намират навсякъде около нас причиняват ТОВА:

http://images1.btv.bg/2010/05/04/48115/460x354.jpg
http://3.bp.blogspot.com/_yP6gRxNPvsY/SkU4Kc5WRxI/AAAAAAAAACI/dRrNCidgbzM/s320/1175668_orig.jpg
http://i.data.bg/08/09/28/1175666_orig.jpg
http://www.24chasa.bg/Images/Cache/Image_356758_6.jpg

Или е по-лесно да питаш как хора на преклонна възраст се защитават от зверове, без да гледат интересни предавания по NG?[/img]

Източници на снимките: вестник "24 Часа", БТВ, Форум на ухапани от кучета, блогове

SlowDownBaby
04-17-2011, 17:58
Хаха извинявай много,ама като не знаеш причината как можеш да защитаваш тва дете ?? Вярно,никой не иска да е на негово място,обаче лично аз съм останала с впечатление,че днешните деца са ОТВРАТИТЕЛНИ меко казано.Оня ден минавах покрай едно училище и момченца (2-3 клас) играха мач,едното не успя да ритне топката и цитирам "Майка му да еба,за малко беше" ........ Всъщност точно децата (невинните дечица) карат кучетата да са агресивни.Не са малко лапетата които съм виждала да дразнят кучетата без причина.Кучето си лежи в тревата и не пречи на никой,докато едно глупаво и невъзпитано лапе решава да го ритне или да го замери с камъче ! Ами извинявай ама после кучето ли е виновно ?
И да,найстина има случай в който кучето е било виновно,в 30% от случайте е така.Вината е на кучето.А останалите 70% ?

А пък ти Djuff,си една тъпа глезла.Дай сега тебе като те е страх да ги избием всички ? Ами мен например ме е страх от змии,що пък да не ги избием,отровни са,гнусни са и само пречат....на кого са му притрябвали ?!

darkPaladin
04-17-2011, 17:59
ти колко бездомни далматинеца добермани ротвайлери и тем подобни си видяла на улицата? процента на изоставените кучета е нищожен това е оправданието на природозащитниците
Добермани и ротвайлери изоставени не съм видяла, но дребни породи- бол.

дребни породи като?

аз съм работил в кучкарник от 300 кучета имаше една булонка

darkPaladin
04-17-2011, 18:01
Хаха извинявай много,ама като не знаеш причината как можеш да защитаваш тва дете ?? Вярно,никой не иска да е на негово място,обаче лично аз съм останала с впечатление,че днешните деца са ОТВРАТИТЕЛНИ меко казано.Оня ден минавах покрай едно училище и момченца (2-3 клас) играха мач,едното не успя да ритне топката и цитирам "Майка му да е**,за малко беше" ........ Всъщност точно децата (невинните дечица) карат кучетата да са агресивни.Не са малко лапетата които съм виждала да дразнят кучетата без причина.Кучето си лежи в тревата и не пречи на никой,докато едно глупаво и невъзпитано лапе решава да го ритне или да го замери с камъче ! Ами извинявай ама после кучето ли е виновно ?
И да,найстина има случай в който кучето е било виновно,в 30% от случайте е така.Вината е на кучето.А останалите 70% ?

А пък ти Djuff,си една тъпа глезла.Дай сега тебе като те е страх да ги избием всички ? Ами мен например ме е страх от змии,що пък да не ги избием,отровни са,гнусни са и само пречат....на кого са му притрябвали ?!

колкото и невъзпитани да са децата те не бива да бъдат хапани от кучета

kalpazanka
04-17-2011, 18:05
Дребни породи, като например тази- http://log.bg/users_images/38/38074.jpg
Просто се чудя на акъла на стопанката.

SlowDownBaby
04-17-2011, 18:06
И как да стане тва при условие,че сами са си го изпросили ??? Кажи ми защо винаги са хапани бабички и лапета ?? Може и да има,но аз до сега не съм чула,защо поне един тийнейджър или хора на зряла възраст не са били хапани ? Ще ти кажа защо,защото всяка втора баба и всяко второ лапе се дразнят с кучетата,и за съжаление,не само с тях.И мога да ти кажа,че ако видя някоя лапе да посегне на куче без причина,ще отида и такъв ще му отвъртя,че да видим после кучето ли ще е причината за синините му ! И даааа,представи си колко съм глупава,незряла и тн. АЗ ПОСТАВЯМ ЖИВОТНИТЕ ПРЕД ХОРАТА ! Не ми пука за хора с ограничено мислене като теб,и за пострадалите от кучета,защото сами са си го търсели !!!!!!!

darkPaladin
04-17-2011, 18:23
И как да стане тва при условие,че сами са си го изпросили ??? Кажи ми защо винаги са хапани бабички и лапета ?? Може и да има,но аз до сега не съм чула,защо поне един тийнейджър или хора на зряла възраст не са били хапани ? Ще ти кажа защо,защото всяка втора баба и всяко второ лапе се дразнят с кучетата,и за съжаление,не само с тях.И мога да ти кажа,че ако видя някоя лапе да посегне на куче без причина,ще отида и такъв ще му отвъртя,че да видим после кучето ли ще е причината за синините му ! И даааа,представи си колко съм глупава,незряла и тн. АЗ ПОСТАВЯМ ЖИВОТНИТЕ ПРЕД ХОРАТА ! Не ми пука за хора с ограничено мислене като теб,и за пострадалите от кучета,защото сами са си го търсели !!!!!!!
тогава пожертвай детето си за животните като ги поставяш над хората

или пък можеш да с парите които заработваш да ги дадеш само за храна на животните защото си човек а животните са пред теб

калпазанке едва ли си видяла бездомен шпиц

и има и хора на по 20 30г които си тичат в парка и са нападнати и обезобразени

и ако тези кучета бяха умъртвени нямаше тези хора да страдат

пп

може да ти повиша правата и да те третирам като животно някой път така ще си нарвно с тези които смяташ за нещо повече от теб

kalpazanka
04-17-2011, 18:25
Айде, като не ти изнася, отричай това, което аз съм видяла.

darkPaladin
04-17-2011, 18:27
Айде, като не ти изнася, отричай това, което аз съм видяла.

аз видях господ аде отричай сега

ако някой е изхвърлил такова куче е пълен идиот тия кучета струват доста ще е на печалба ако му потърси стопанин бая пари ще вземе

за това не ми се вярва да си видяла

kalpazanka
04-17-2011, 18:29
Като говоря, че трябва да се замислим за това откъде идват бездомните кучета и надали кацат след мисия от Марс, значи имам мещо предвид. ;)

SlowDownBaby
04-17-2011, 18:31
Ама май найстина си знаеш твоето и само спориш,а ? В моя район има бездомно хъски,винаги е било бездомно и никой не го иска.И какво ? Дай като е хъски е НЕВЪЗМОЖНО да е бездомно ? Имаш страхотна логика.Виждала съм бездомни лабрадори - full ! А пък за дребните породи да не говорим...колко бигълчета съм виждала не е истина.Но спори си,какво виждам някой те слуша. :)

darkPaladin
04-17-2011, 18:32
Като говоря, че трябва да се замислим за това откъде идват бездомните кучета и надали кацат след мисия от Марс, значи имам мещо предвид. ;)

броя на изоставените бездомни кучета е нищожен пак ти казвам 90% са родени на улицата


едва ли някой е тръгнал да лази след всяко куче и да му разследва миналото

това което казваш е оправданието на природозащитниците

Lucho
04-17-2011, 20:04
Хаха извинявай много,ама като не знаеш причината как можеш да защитаваш тва дете ?? Вярно,никой не иска да е на негово място,обаче лично аз съм останала с впечатление,че днешните деца са ОТВРАТИТЕЛНИ меко казано.Оня ден минавах покрай едно училище и момченца (2-3 клас) играха мач,едното не успя да ритне топката и цитирам "Майка му да е**,за малко беше" ........ Всъщност точно децата (невинните дечица) карат кучетата да са агресивни.Не са малко лапетата които съм виждала да дразнят кучетата без причина.Кучето си лежи в тревата и не пречи на никой,докато едно глупаво и невъзпитано лапе решава да го ритне или да го замери с камъче ! Ами извинявай ама после кучето ли е виновно ?
И да,найстина има случай в който кучето е било виновно,в 30% от случайте е така.Вината е на кучето.А останалите 70% ?


Ами ти като не знаеш причината защо това куче е нахапало това дете, как може да го защитаваш ? Ок, ще приемем, че децата са отвратителни, гадни, заядливи, невъзпитани създания, наред с пенсионерите, които само търсят да наритат някое куче за да се отърват от душевните си болки. Но това само 70% от случаите, ако приемем тезата ти за вярна. Да, обаче тук идват едни 30% (а повярвайте ми, процентът е далеч по-голям от 30) от децата, възрастните и хората изобщо, които са нахапани без причина.

А защо защитавам това дете ли? Защото изгледах репортажа на БТВ, изчетох и статията на "24 часа". И защото не ми се струва нормално, по сред бял ден, в една уж европейска държава, дете, възрастен човек или всеки един гражданин на тази страна, да бъде потенциална храна на кучетата, понеже има 200-300 същества в тази уж европейска страна, които поставят бездомни песове над собственият си живот и над хората изобщо, които извиват ръцете на държавата и манипулират общественото мнение с глупави доводи, че кучетата били много спокойни и добри. И също така, защото сега е на снимката това дете, утре можеш да бъдеш ти, аз, твоето дете, детето на съседа, на познат и т.н. А защо налитат на пенсионери и малки деца ? Защото са беззащитни. Ако родител не е близо до детето, или няма активен човек на средна възраст до пенсионера, какво мислиш става ? На тийнейджъри не посягат, понеже като тръгне да хапе, ще се стоварят няколко тежки крака върху главата му... и end. е т'ва е. Хората са го казали - кучето скача според тоягата. А да махаш "тоягата" образно казано и да го галиш - да, това вече НЕ Е нормално.

Yoana
04-17-2011, 20:46
PinkPan7her, да съгласна съм с теб, че в предаването той успява да ги дресира, да направи съжителството със стопаните им почти идеарно, но не забравяй, че това все пак е предаване. А колко ли неуспешни опити е имало? И като говорим за психиката на кучетата - ами те имат определена територия. Дали ще е апартамента, където живее домашното куче, или улицата - дамо на бездомното, то си е все територия. И те си я защитават! Ако влезе в жилището ти непознат човек няма да стоиш мирно и да гледаш как си се разхожда наоколо, нали? Ми аз разбирам така нещата и при кучетата - ние сме нарушители в тириторията им и те вземат мерки срещу нас. Ти може би си попаднала нане толкова агресивни песове, но повярвай ми големия % кучета не се поддават на едното мило говорене и галене :wink: И ако бездомните кучетата са някаква приемлива бройка - ок, ще се избягват тези територии, но при толкова много песове на улицата какво трябра да сторим? Кучетата са умни, но НАЙ-РАЗУМНОТО същество на Земята е човекът. Затова според мен неговият живот трябва да бъде на първо място! Когато дете изскочи пред кола и бъде ранено, кой е виновен после - шофьорът. Следователно когато дете е нападнато от куче, същото това куче поема вината. Детето не може да сгпее да не изскача пред коли, но ше проумее как трябва да се държи с куче... А такива кучета, които нападат и дори убиват хора, за мен заслужават същото като изнасилвачите, убийците и всучки, посягащи на човешкия живот. Но тъй като е безсмислено да се наливат пари в това такива кучета просто да си седят в приюта и да си излежават "присъдата", мисля че хуманното им отстраняване е по-добрият, макар и по-жесток, вариант...
ПП: това не е само към PinkPan7her, просто първите няколко изречения се отнасят за нейния пост.

WishICouldForgetYou
04-17-2011, 20:53
Аз не мога да разбера защо толкова страници спорите, като нищо няма да направите така? Нито ще намалее броят на бездомните кучета, нито ще се заимаме с нови, кадърни и свестни управници. Като се джафкате нищо няма да постигнете.
Кучетата, които са болни, озлобени, носят зарази и т.н. трябва да бъдат подложени на евтаназия, колкото и да е неприятно, но не и да бъдат мачкани от коли, варени и драни живи, обезглавявани, гърмяни и т.н.
Животинките не са виновни, че животът ги е изплюл на улицата и видят ли детенце със сандвич в устата, му се нахвърлят.
Здравите кученца, които не са проблем за обществото би трябвало да ги кастрират, да им сложат номерче и да ги пуснат. Или да ги настанят в приюти. :)

StolenBliss
04-17-2011, 22:29
Накратко - против избиването на каквито и да е животни.

anonymous708973
04-18-2011, 06:47
Бабите, като тази баба "Гена" далеч не замерят кучетата с камъни - при все, че има доста по-добри и удачни методи за пребиване/убиване на куче. Като например различни видове отрови, рибарски принадлежности, строителни материали в подходящи пропорции и т.н. но това е извън темата в момента.


Точно пък това им е любимият номер на бабите!
Пак казвам... кучето, освен ако не е болно от бяс (което е изключено, освен по силата!), не напада без причина! Ти би ли скочил на бой, без да си провокиран?
И недей да ми казваш, че не би се сбил. Кучето не мисли, действа по инстинкт - чувства се заплашено, напада.

Кучетата, които са болни, озлобени, носят зарази и т.н. трябва да бъдат подложени на евтаназия, колкото и да е неприятно, но не и да бъдат мачкани от коли, варени и драни живи, обезглавявани, гърмяни и т.н.
Съгласна съм с това, но съм твърдо против това, кучетата да си го отнасят заради зле възпитани хлапетии и злобни бабишкери, които по незнайна причина са решили, че кучетата са зажаднели за кокалите им.

И преди да ме заядеш за селата, разгледай някои неща:
Изключително мил обичай, нали? (http://www.facebook.com/note.php?note_id=186547734713841)
Аз, ако бях.... и оживея след такова нещо, хващам един от тия изроди и му отхапвам крака и бавно и сладко си го дъвча. Малко ще му е, разбираш ли?!
Eто случая, за който говорих (http://www.dnes.bg/stranata/2011/03/01/500-leva-globa-za-zversko-ubiistvo-na-kuche.112456,7)

"Пред разследващите Велков казал, че е убил четириногото, защото се страхувал от него.
Хора от Първомай коментират, че Бък не е нападал никого от съгражданите им.
Щом кучето се е нахвърляло върху пазача, значи той се е опитвал да го удря или го е провокирал, смятат първомайци."

За това говорим. Кучето дори не го е нападнало, а изродът го е убил с чук. И заради това ще плати мизерни 500 лв. Животът на едно куче струва толкова, така ли? Интересно... колко ще ми струва, ако аз убия този? :)

Nam3less3
04-18-2011, 07:23
Не ме интересува защо и кога напада кучето(живея в град, не в кучешка държава), има такива, които нападат "мирните" граждани само защото си ходят по улиците, пред блоковете или из парковете, и ще бъдат премахнати, ако държавата и природозащитниците не ги прибират, според мен трябва да бъдат убити след като няма какво друго да се направи освен да се оставят да продължат да нападат хората.
Аргументи против?
А разни неосъзнати дечица дето не знаят в кой свят живеем(и поставят животните над хората) не заслужават да бъдат коментирани, нека да си приказват с животните.

Nam3less3
04-18-2011, 07:28
И заради това ще плати мизерни 500 лв. Животът на едно куче струва толкова, така ли? Интересно... колко ще ми струва, ако аз убия този? :)25 години затвор, сега схващаш ли разликата между животното и човека? :)

anonymous708973
04-18-2011, 07:30
Идва в темата и без да е прочел/а нищо, изказва високопарно мнение, без никакви доказателства... да си правя ли труда да коментирам. Аргументи против давам бол, но определено загубих желание след първия ред от поста ти: "Не ме интересува защо напада кучето"...
Така ли?
Хайде ела да ме риташ/целиш с камъни, да видим дали няма да ти скоча и да направя от теб пихтия. :)

Nam3less3
04-18-2011, 07:34
Идва в темата и без да е прочел/а нищо, изказва високопарно мнение, без никакви доказателства... да си правя ли труда да коментирам. Аргументи против давам бол, но определено загубих желание след първия ред от поста ти: "Не ме интересува защо напада кучето"...
Така ли?
Хайде ела да ме риташ/целиш с камъни, да видим дали няма да ти скоча и да направя от теб пихтия. :) Какви доказателства искаш, да снимам клип как както някой си върви спокойно и го нападат кучета ли?
Естествено, че няма да коментираш, като не знаеш какво да напишеш.
Нито ритам, нито целя кучетата, нито хората които познавам и са нападнати са го правили, някви други аргументи?
А дори и тъй да беше, примерно повечето малки деца закачат животните, то здравето на което и да е дете е много по-важно от това дали някое куче е уцелено с камък или не е, да ви е ясно.
А ако ми скочиш на мене, най-много да свършиш(буквално), но първо ще трябва да свалиш тия очилца :-)
Но ако се държиш като куче(да скачаш по хората) и с тебе ще се държат като с куче.
Чиба!
Ето, целя те с виртуални камъни в момента, да видим дали ще си спазиш обещанието.

SlowDownBaby
04-18-2011, 07:59
Защо въобще си правиш труда да пишеш ??? Който и да се опита да защити кучетата ти само повтаряш "Не ме интересува" .След като не те интересува защо още спориш ? Ти си на мнение,че лапетата могат да ритат и целят кучетата,защото ест не разбират ( айде моля ти се 2-3 клас знаят вече много повече от теб и мен взети заедно ) а кучето,което е с пълно право да се защити не може.Не съм съгласна.
И плюс тва не те знам от кое село си (защото явно си от такова,дори и да си от София,като се има предвит и тоя град кво село е ) но аз съм от Бургас и има най-много 10-15 бездомни кучета,които са с етикетчета на ушенцата и не пречат на никой !
На теб като ти чета коментарите,щом се отнасяш с такова отношение към кучетата,не знам що за родител ще си.После да не се чудиш що децата ти ще са наръбани от кучета........

darkPaladin
04-18-2011, 08:00
Идва в темата и без да е прочел/а нищо, изказва високопарно мнение, без никакви доказателства... да си правя ли труда да коментирам. Аргументи против давам бол, но определено загубих желание след първия ред от поста ти: "Не ме интересува защо напада кучето"...
Така ли?
Хайде ела да ме риташ/целиш с камъни, да видим дали няма да ти скоча и да направя от теб пихтия. :)

кучето напада само когато усети че човек го е страх от него

ако започнеш да целиш кучето с камъни то ще побягне няма да нападне

същото е и за ритането ако човек започне първи да рита кучето бяга запомни го

но ако целиш с камъни и риташ като си нападнат вече то няма да побягне

Nam3less3
04-18-2011, 08:05
Защо въобще си правиш труда да пишеш ??? Който и да се опита да защити кучетата ти само повтаряш "Не ме интересува" .След като не те интересува защо още спориш ? Ти си на мнение,че лапетата могат да ритат и целят кучетата,защото ест не разбират ( айде моля ти се 2-3 клас знаят вече много повече от теб и мен взети заедно ) а кучета,което е с пълно право да се защити не може.Не съм съгласна.
И плюс тва не те знам от кое село си (защото явно си от такова,дори и да си от София,като се има предвит и тоя град кво село е ) но аз съм от Бургас и има точно най-много 10-15 бездомни кучета,които са с етикетчета на ушенцата и не пречат на никой !
На теб като ти чета коментарите,щом се отнасяш с такова отношение към кучетата,не знам що за родител ще си.После да не се чудиш що децата ти ще са наръбани от кучета........ Примерно, има случай на съвсем малки деца или възрастни хора(1 такъв знам лично), които без да провокират са нападани от глутница кучета.
Това дали в село живея, дали в град(в днешно време почти всеки и на 2те места живее) няма значение, бездмони кучета има на много места. Ние също имаме куче, и ако имам деца, наистина ще се погрижа там където ходят, да няма опасни глутници от кучета които да застрашават здравето им.
Но за тебе знаем, че ако имаш деца, тъй като поставяш животните над хората, няма да ти пука(според твойте думи).

SlowDownBaby
04-18-2011, 08:06
Айде бе,толкова ли си сигурен ??? Ще ритнеш куче и то ще избяга ?? Надявай се. Ако го уцелиш с камък е по вероятно да избяга,но да го ритнеш и да си фръцне опашката..друг път.Точно ще е обърне и ще те захапе,както и което и да е друго животно.
И за Бога престанете с тоя спор,резултата е ясен !
70% - ПРОТИВ ИЗБИВАНЕТО и мижавите 30% - ЗА
Сами си правете сметката,че колкото и нерви да хрърляте,колкото и да спорите,избиването НЯМА да стане законно,защото "досадните и егоистични защитници" няма да го позволят !

SlowDownBaby
04-18-2011, 08:09
Явно не си ме разбрал.Според мойте думи,ще науча децата си да уважават животните,а не да се чудят по какъв начин да ги убият защото пречат.Ще ги науча да дават храна на бездомните кучета и котки,и да се държат добре с тях.
И как за Бога все на теб ти се случват такива неща,а ? Мой познат бил ухапан,мой познат бил нападнат............кво да ти кажа.....кучетата явно знаят,че не сте стока. :lol:

Nam3less3
04-18-2011, 08:12
Айде бе,толкова ли си сигурен ??? Ще ритнеш куче и то ще избяга ?? Надявай се. Ако го уцелиш с камък е по вероятно да избяга,но да го ритнеш и да си фръцне опашката..друг път.Точно ще е обърне и ще те захапе,както и което и да е друго животно.
И за Бога престанете с тоя спор,резултата е ясен !
70% - ПРОТИВ ИЗБИВАНЕТО и мижавите 30% - ЗА
Сами си правете сметката,че колкото и нерви да хрърляте,колкото и да спорите,избиването НЯМА да стане законно,защото "досадните и егоистични защитници" няма да го позволят ! И как ще ми попречиш да избия глутницата кучета пред блока ми примерно? :lol:
А от тия 70%, повечето сте разни слабохарактерни тийнейджъри природозащитници, поставящи животните над хората, избиращи по-лесното и за да се оправдаете си слагате маска на моралисти, въобще фалшиви хора, не реалисти.

Nam3less3
04-18-2011, 08:17
Явно не си ме разбрал.Според мойте думи,ще науча децата си да уважават животните,а не да се чудят по какъв начин да ги убият защото пречат.Ще ги науча да дават храна на бездомните кучета и котки,и да се държат добре с тях.
И как за Бога все на теб ти се случват такива неща,а ? Мой познат бил ухапан,мой познат бил нападнат............кво да ти кажа.....кучетата явно знаят,че не сте стока. :lol: Не сме били стока, браво, нахрани ме :razz: :razz: :razz:
Добре, дори и да приемем че не сме стока, нима това е оправдание? :lol:
По тая логика кучетата трябва да нападнат половината свят.
А ако така учиш децата си, има вероятност да им пострадат ръцете, с очите си съм виждал как един който се опитваше да храни едни кучета съжеляваше за избора си. Че и квито болести може да разнасят, не, благодаря, децата по-добре да игнорират бездомните кучета.

SlowDownBaby
04-18-2011, 08:17
Не съм реалист,защото обичам животните ????? Е останах без думи,честно.А каква трябва да съм ? Егоист като теб ли ? Да мисля единственно за себе си и тъпия си страх.Извинявай много,но и мен са ме лаели кучета,и никога не ме е било страх от тях.Дай сега вас като ви е страх и кучетата да измират.Честно ли е ? Не стига,че повече от половината кучета,които ти смяташ да избиеш нямат да имат нищо общо с тези кучета които нападат,ами и ще продължаваш.Ами браво,нямам какво да ти кажа.Само се радвам,че не познавам лично хора като теб. :)

kalpazanka
04-18-2011, 08:17
Днес ни пречат кучетата- давайте да ги изтребем.
Утре ще ни пречат пенсионерите, защото работещите на практика поемат социалните тежести. Давайте да избием и тях? Вдругиден ще ви пречат безработните- давайте да избием и тях? А?
Така не се решават проблеми.

SlowDownBaby
04-18-2011, 08:20
Ето пак,ето пак.Отново ТИ си видял куче което напада. :lol: Не аз,не кalpazanka,не който и да е друг,все ти !!


Днес ни пречат кучетата- давайте да ги изтребем.
Утре ще ни пречат пенсионерите, защото работещите на практика поемат социалните тежести. Давайте да избием и тях? Вдругиден ще ви пречат безработните- давайте да избием и тях? А?
Така не се решават проблеми.

Напълно съм съгласна.

Nam3less3
04-18-2011, 08:20
Не съм реалист,защото обичам животните ????? Е останах без думи,честно.А каква трябва да съм ? Егоист като теб ли ? Да мисля единственно за себе си и тъпия си страх.Извинявай много,но и мен са ме лаели кучета,и никога не ме е било страх от тях.Дай сега вас като ви е страх и кучетата да измират.Честно ли е ? Не стига,че повече от половината кучета,които ти смяташ да избиеш нямат да имат нищо общо с тези кучета които нападат,ами и ще продължаваш.Ами браво,нямам какво да ти кажа.Само се радвам,че не познавам лично хора като теб. :) Вашето не е обич, ами крайност. И да, в днешно време за да успееш в живота, трябва да си егоист, хем на теория системата е такава, хем на практика като се огледаш е така. И в случая, живеем в градове, където не би трябвало да има бездомни кучета, това не трябва да бъде толерирано. Кучетата, които бих избил са ония, опасни глутници които нападат хората, защо да нямат нищо общо? Иначе спокойно, повечето които познаваш са точно като мен, но го крият естествено :D

Immortalbeloved
04-18-2011, 08:20
Никое куче не се е родило агресивно и злобно.
Има и много случаи, в който аз посягам да погаля някое кученце, а то бяга изплашено до смърт. И това е в следствие на какво? Само си представете какво му се е случило преди това.
И престанете с това как кучетата нападали ей така хората без нищо да са им направили. Може би конкретните хора не, но преди това не знаете през какво са минали, за да съберат тази омраза в себе си. Аз самата ако бях на тяхно място щях да правя абсолютно същото.
Така, че за това за виновни хората, който малтретират кучетата, а не самите кучета. А същите тези хора са, който след това се оплакват и реват от страх. :? Еми стахувайте се, усетете малко от това, което те усещащ всеки път щом мине някой покрай тях.
Като сте толкова висши същества, защо всичко опирате до насилие и смърт? Нали се водите по - умни от кучетата, а падате на същото ниво, че дори и под тях.

Nam3less3
04-18-2011, 08:23
Никое куче не се е родило агресивно и злобно.
Има и много случаи, в който аз посягам да погаля някое кученце, а то бяга изплашено до смърт. И това е в следствие на какво? Само си представете какво му се е случило преди това.
И престанете с това как кучетата нападали ей така хората без нищо да са им направили. Може би конкретните хора не, но преди това не знаете през какво са минали, за да съберат тази омраза в себе си. Аз самата ако бях на тяхно място щях да правя абсолютно същото.
Така, че за това за виновни хората, който малтретират кучетата, а не самите кучета. А същите тези хора са, който след това се оплакват и реват от страх. :? Еми стахувайте се, усетете малко от това, което те усещащ всеки път щом мине някой покрай тях. Не бива обикновените хора да плащат за това, което собствениците на кучетата са им сторили. Срещу такива собственици трябва да има закони.

SlowDownBaby
04-18-2011, 08:25
повечето които познаваш са точно като мен, но го крият естествено

Ооо ама разбира се,как не се бях сетила. :lol: Колко съм глупава,вярно че се преструват за да не си помисля,че са егоисти.
Ти си ИДИОТ ! За това ли тези хора идват с мен до приюта,за това ли дават пари,за това ли носят храна и одеала ?? Само защото се преструват ли ? Дааа сиг. е точно заради това.


Еми стахувайте се, усетете малко от това, което те усещащ всеки път щом мине някой покрай тях.

Страхотно изказване. :) Само дето и това ще им е малко.

Immortalbeloved
04-18-2011, 08:25
Не говоря за собственици, ама изобщо. Говоря за улични кучета и безрасъдни хора. Ами не бива да плащат, но кучето не го интересува, че този човек е невинен. Както и човека не го е интересувало, че кучето е невинно. :)

Nam3less3
04-18-2011, 08:29
повечето които познаваш са точно като мен, но го крият естествено

Ооо ама разбира се,как не се бях сетила. :lol: Колко съм глупава,вярно че се преструват за да не си помисля,че са егоисти.
Ти си ИДИОТ ! За това ли тези хора идват с мен до приюта,за това ли дават пари,за това ли носят храна и одеала ?? Само защото се преструват ли ? Дааа сиг. е точно заради това.


Еми стахувайте се, усетете малко от това, което те усещащ всеки път щом мине някой покрай тях.

Страхотно изказване. :) Само дето и това ще им е малко. Брей, че ти се движиш само в компания на дарители, ами с удоволствие бих ви пратил малко бездомни кучета тогава :D
И някой ще ми обясни ли защо трябва да се страхувам? Или и вие се радвате да се страхувате през нощта по улиците от пияници, наркомани и престъпници, чиито живот е бил много по-скапан от този на кучетата?

Nam3less3
04-18-2011, 08:32
Не говоря за собственици, ама изобщо. Говоря за улични кучета и безрасъдни хора. Ами не бива да плащат, но кучето не го интересува, че този човек е невинен. Както и човека не го е интересувало, че кучето е невинно. :) Ами това води до война :booooomb:

Immortalbeloved
04-18-2011, 08:32
повечето които познаваш са точно като мен, но го крият естествено

Ооо ама разбира се,как не се бях сетила. :lol: Колко съм глупава,вярно че се преструват за да не си помисля,че са егоисти.
Ти си ИДИОТ ! За това ли тези хора идват с мен до приюта,за това ли дават пари,за това ли носят храна и одеала ?? Само защото се преструват ли ? Дааа сиг. е точно заради това.


Еми стахувайте се, усетете малко от това, което те усещащ всеки път щом мине някой покрай тях.

Страхотно изказване. :) Само дето и това ще им е малко. Брей, че ти се движиш само в компания на дарители, ами с удоволствие бих ви пратил малко бездомни кучета тогава :D
И някой ще ми обясни ли защо трябва да се страхувам? Или и вие се радвате да се страхувате през нощта по улиците от пияници, наркомани и престъпници, чиито живот е бил много по-скапан от този на кучетата?

Ама ти разбираш ли, че с изказваничта си поставяш умовете на кучетата до тези на хората. И защо трябва да ме интересува, живота на един пияница и наркоман? Нали той е висшето същество с акъл в главата? Но колко от тях го използват. :x

Nam3less3
04-18-2011, 08:43
Ама ти разбираш ли, че с изказваничта си поставяш умовете на кучетата до тези на хората. И защо трябва да ме интересува, живота на един пияница и наркоман? Нали той е висшето същество с акъл в главата? Но колко от тях го използват. :x Кучетата не са нито невинни, нито виновни, нито имат свободна воля, разсъдък и т.н., защо трябва да ме интересува?

Immortalbeloved
04-18-2011, 08:48
Тук все едно споря с някое дете, което от целия ми пост се хваща за две думи и от няколко дни не е казлао нищо ново като аргумент. Защото толкова много неща се казаха в защита на кучетата, които просто няма как да отречете.

Nam3less3
04-18-2011, 08:53
Тук все едно споря с някое дете, което от целия ми пост се хваща за две думи и от няколко дни не е казлао нищо ново като аргумент. Защото толкова много неща се казаха в защита на кучетата, които просто няма как да отречете. Ми какви аргументи бе, просто става дума за това - живееш примерно пред блок, там тършува глутница бездомни кучета, които са агресивни и може и да те ухапят и т.н., не би го търпял нали? Никой не идва да ги прибере, нито службите, нито разни природозащитници(те не са и длъжни де), да няма да стоиш и да ги гледаш? Май не можете да си представите ситуацията, но ако можехте, щяхте да гласувате че сте за избиването на тези кучета. А тука разни филмарчета ме проклинат да умра задето се самозащитавам от любимите им "невинни" кучета.
Иначе и аз написах доста неща но никой не ми отговори, все едно споря с разни деца(а то вие сте си де).

Nam3less3
04-18-2011, 08:55
Тук все едно споря с някое дете, което от целия ми пост се хваща за две думи и от няколко дни не е казлао нищо ново като аргумент. Защото толкова много неща се казаха в защита на кучетата, които просто няма как да отречете. Ми какви аргументи бе, просто става дума за това - живееш примерно пред блок, там тършува глутница бездомни кучета, които са агресивни и може и да те ухапят и т.н., не би го търпял нали? Никой не идва да ги прибере, нито службите, нито разни природозащитници(те не са и длъжни де), да няма да стоиш и да ги гледаш? Май не можете да си представите ситуацията, но ако можехте, щяхте да гласувате че сте за избиването на тези кучета. А тука разни филмарчета ме проклинат да умра задето се самозащитавам от любимите им "невинни" кучета.
Иначе и аз написах доста неща но никой не ми отговори, все едно споря с разни деца(а то вие сте си де).

Ето и един истински гражданин - http://vbox7.com/play:e04eefcd аз лично бих му направил дарение.

darkPaladin
04-18-2011, 08:58
Днес ни пречат кучетата- давайте да ги изтребем.
Утре ще ни пречат пенсионерите, защото работещите на практика поемат социалните тежести. Давайте да избием и тях? Вдругиден ще ви пречат безработните- давайте да избием и тях? А?
Така не се решават проблеми.

калпазанке дразни ме че идиоти които дават милиони за кучетата а хората са на заден план

за 2г съм дал над 1000лв за здравни осигоровки и наскоро спуках тъпанче и двете ми уши бяха възпалени бучи боли нищо не чувам
личния ми нямаше едно фракано направление и ако нямах пари да платя на доктора какво щях да правя?
ама моето е леко има болни от диабет дето нямат пари за лекарства

искам тоя дето дава пари за животните докато ги дава да гледа в очите човек който умира защото няма пари за лекарства само това искам

недай си боже някое псе ме захапе за гъза трябва да давам пари и ваксини после

и не ми викайте че нямало злобни кучета

дори и да не е злобно то е животно може да те нападне както си те гледа
като ветеринар винаги са ме учили че на животно доверие не трябва да се има защото това че не е нападало не значи че няма да нападне

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:01
Разбира се, че съм против! Кучетата не са злобни по природа, това става благодарение на хората около тях и поради липсата на храна и болести като бяс(което вече е причина за приспиването на дадено куче дори да е домашно), но нали ние сме хора? Не трябва ли да се държим като такива? Ако риташ кучето и се гавриш с неговия живот, първичният му инстинкт е да се защити, но ако много хора са му причинили лошо е нормално животното да се озлоби, така е и при хората, ако детето е било малтретирано гледа с други очи на и без това жестокият свят. Нормално ли да чета по други форуми как баща заколил едно куче пред сина си цитирам "за да се научи на мъжественост", според мен не ... Те ни хапят да, но ние им нанасяме далеч по-големи щети, да убиеш малките ма майката не е хуманно отношение, а и това съм чувала. Не само за кучетата и котките не се третират по-добре от "уж" по-умните и виши създания хората. Едно куче отгледано с обич никога няма да нападне дори да не е глезено със скъпотии, защото кучетата не се привързват към стопаните си, защото ги хранят, а защото общуват с тях и ги обичат. Аз гарантирам за моето куче, че никога няма да нападне човек, залагам си главата така да се каже, защото е отгледана с обич и гледа само да си играе, разбирам че има родители, които не искат децата им да си играят с кучета(по неразбираеми причини за мен, кучетата ни учат на отговорност и са верен и лоялен приятел, не случайно са най-добрият приятел на човека, куче никога няма да предаде стопанина си, ако трябва ще го опази и с живота си.) Винаги си дърпам кучето от тези хора, личи че децата им ще станат като тях-злобари, но да ме заплашва, че ще го заколи, защото го е погледнало, това не е нормално. Доста се задълбочих, но наистина кучетата са добри по природа и мен ме е хапало, но въпреки това ги обичам, защото са по-добри от нас, хората и прощават. Ние се избиваме поради алчност, а на тях това не им е познато. Трябва да бъдем по-добри :)

Immortalbeloved
04-18-2011, 09:03
Тук все едно споря с някое дете, което от целия ми пост се хваща за две думи и от няколко дни не е казлао нищо ново като аргумент. Защото толкова много неща се казаха в защита на кучетата, които просто няма как да отречете. Ми какви аргументи бе, просто става дума за това - живееш примерно пред блок, там тършува глутница бездомни кучета, които са агресивни и може и да те ухапят и т.н., не би го търпял нали? Никой не идва да ги прибере, нито службите, нито разни природозащитници(те не са и длъжни де), да няма да стоиш и да ги гледаш? Май не можете да си представите ситуацията, но ако можехте, щяхте да гласувате че сте за избиването на тези кучета. А тука разни филмарчета ме проклинат да умра задето се самозащитавам от любимите им "невинни" кучета.
Иначе и аз написах доста неща но никой не ми отговори, все едно споря с разни деца(а то вие сте си де).

Да, но вината не е в кучетата, а вие ще си потърсите сметката от тях. Ето за тази несправедливост става въпрос.
И нека ОТНОВО поясня, че тези хора, за които съм слушала по новините как малтретират и убиват бавно и мъчително НЕВИННИ кучета, хора без капка човечност, ДА тях ги проклинам.

Nam3less3
04-18-2011, 09:04
Кучетата не са нито добри, нито зли, те са животни.

darkPaladin
04-18-2011, 09:05
то кучето и да не е злобно огладнее ли озлобява (http://www.youtube.com/watch?v=mdfOkoaHYio&feature=related)

Nam3less3
04-18-2011, 09:07
Да, но вината не е в кучетата, а вие ще си потърсите сметката от тях. Ето за тази несправедливост става въпрос.
И нека ОТНОВО поясня, че ако тези хора, за които съм слушала по новините как малтретират и убиват бавно и мъчително НЕВИННИ кучета, хора без капка човечност, ДА тях ги проклинам. Виж ся, няма невинни или виновни кучета, но да, за човек не е хубаво да измъчва животните, даже трябва да е наказуемо.
Ще потърся сметка от това, което ме заплашва, тъй като отновно пояснявам - животните не са нито виновни, нито невинни. Тъй че не е несправедливо, стига сте се филмирали :-x

Immortalbeloved
04-18-2011, 09:08
то кучето и да не е злобно огладнее ли озлобява (http://www.youtube.com/watch?v=-HKFEzWQ88Q)

Ако беше така всички хора щяха да са изядени до сега. И за това кучетата са толкова слаби и само чакат някой да им подхвърли нещо.

Nam3less3
04-18-2011, 09:09
И да повторя - няма несправедливост, кучетата не могат да бъдат виновни или невинни, те са си просто животни, а човека е цар на природата и не може да се остави разни кучета да го хапят, това е самозащита!!!

darkPaladin
04-18-2011, 09:10
то кучето и да не е злобно огладнее ли озлобява (http://www.youtube.com/watch?v=-HKFEzWQ88Q)

Ако беше така всички хора щяха да са изядени до сега. И за това кучетата са толкова слаби и само чакат някой да им подхвърли нещо.

тебе да те е хапало куче?

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:11
Тук все едно споря с някое дете, което от целия ми пост се хваща за две думи и от няколко дни не е казлао нищо ново като аргумент. Защото толкова много неща се казаха в защита на кучетата, които просто няма как да отречете. Ми какви аргументи бе, просто става дума за това - живееш примерно пред блок, там тършува глутница бездомни кучета, които са агресивни и може и да те ухапят и т.н., не би го търпял нали? Никой не идва да ги прибере, нито службите, нито разни природозащитници(те не са и длъжни де), да няма да стоиш и да ги гледаш? Май не можете да си представите ситуацията, но ако можехте, щяхте да гласувате че сте за избиването на тези кучета. А тука разни филмарчета ме проклинат да умра задето се самозащитавам от любимите им "невинни" кучета.
Иначе и аз написах доста неща но никой не ми отговори, все едно споря с разни деца(а то вие сте си де).

Да, но вината не е в кучетата, а вие ще си потърсите сметката от тях. Ето за тази несправедливост става въпрос.
И нека ОТНОВО поясня, че тези хора, за които съм слушала по новините как малтретират и убиват бавно и мъчително НЕВИННИ кучета, хора без капка човечност, ДА тях ги проклинам.

Това за мен не са хора, как ще гледаш едно животно как страда и това ще ти доставя удоволствие? Има специални места за такива "хора" нали ако си толкова жесток след време може и до хора да прибегнеш, мозъците на тези индивиди са садистично настроени да убиваш бавно клетото създание, което е и безпомощно срещу теб все пак сме по-силни от тях. Като нищо следващата стъпка е малко дете за съжаление. И вие защитавате тези хора, че са над кучетата? Те са по-долу и от насекомите ;]

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:13
то кучето и да не е злобно огладнее ли озлобява (http://www.youtube.com/watch?v=-HKFEzWQ88Q)

Ако беше така всички хора щяха да са изядени до сега. И за това кучетата са толкова слаби и само чакат някой да им подхвърли нещо.

тебе да те е хапало куче?

Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.

Nam3less3
04-18-2011, 09:14
Това за мен не са хора, как ще гледаш едно животно как страда и това ще ти доставя удоволствие? Има специални места за такива "хора" нали ако си толкова жесток след време може и до хора да прибегнеш, мозъците на тези индивиди са садистично настроени да убиваш бавно клетото създание, което е и безпомощно срещу теб все пак сме по-силни от тях. Като нищо следващата стъпка е малко дете за съжаление. И вие защитавате тези хора, че са над кучетата? Те са по-долу и от насекомите ;]Какво извърташ темата, никой не защитава точно тия хора?
Ами на вас как ви доставя удоволствие и защитавате бездомните кучета които нападат хората, и поставяте животните над хората, вие сте по-долу и от животните щом отричате собственият си вид.

Nam3less3
04-18-2011, 09:15
Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.И кво, това оправдава ли го?

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:15
Това за мен не са хора, как ще гледаш едно животно как страда и това ще ти доставя удоволствие? Има специални места за такива "хора" нали ако си толкова жесток след време може и до хора да прибегнеш, мозъците на тези индивиди са садистично настроени да убиваш бавно клетото създание, което е и безпомощно срещу теб все пак сме по-силни от тях. Като нищо следващата стъпка е малко дете за съжаление. И вие защитавате тези хора, че са над кучетата? Те са по-долу и от насекомите ;]Какво извърташ темата, никой не защитава точно тия хора?
Ами на вас как ви доставя удоволствие и защитавате бездомните кучета които нападат хората, и поставяте животните над хората, вие сте по-долу и от животните щом отричате собственият си вид.

Напротив ние сме по-умните и това ме дразни, че не се държим като такива нали трябва да сме разумни и хуманни...

darkPaladin
04-18-2011, 09:15
то кучето и да не е злобно огладнее ли озлобява (http://www.youtube.com/watch?v=-HKFEzWQ88Q)

Ако беше така всички хора щяха да са изядени до сега. И за това кучетата са толкова слаби и само чакат някой да им подхвърли нещо.

тебе да те е хапало куче?

Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.

не ми говори с вероятности искам 100% вярни неща

може да е измъчвано може и да не е
може и на улицата да е било цял живот

darkPaladin
04-18-2011, 09:16
Това за мен не са хора, как ще гледаш едно животно как страда и това ще ти доставя удоволствие? Има специални места за такива "хора" нали ако си толкова жесток след време може и до хора да прибегнеш, мозъците на тези индивиди са садистично настроени да убиваш бавно клетото създание, което е и безпомощно срещу теб все пак сме по-силни от тях. Като нищо следващата стъпка е малко дете за съжаление. И вие защитавате тези хора, че са над кучетата? Те са по-долу и от насекомите ;]Какво извърташ темата, никой не защитава точно тия хора?
Ами на вас как ви доставя удоволствие и защитавате бездомните кучета които нападат хората, и поставяте животните над хората, вие сте по-долу и от животните щом отричате собственият си вид.

Напротив ние сме по-умните и това ме дразни, че не се държим като такива нали трябва да сме разумни и хуманни...

като те захапе кучето не забравяй да си хуманен

Nam3less3
04-18-2011, 09:16
Напротив ние сме по-умните и това ме дразни, че не се държим като такива нали трябва да сме разумни и хуманни...Хората са всякакви, могат да се държат и да мислят по абсолютно всякакъв начин, могат и да са висши, благи и добри, могат и да са зли и мъчители. Никой не е тръгнал да избива кучетата, просто като службите и държавата не си вършат работата, никой няма да остави опасни бездомни кучета да нападат на спокойствие.

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:16
Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.И кво, това оправдава ли го?

да аз посегнах да го погаля, а то настръхна и ме ухапа кой знае какво са правили изглеждаше ужасно аз съм за приспиването на някои кучета, но приспиване не избиване и то ако е доказано, че са злобни.

Nam3less3
04-18-2011, 09:19
Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.И кво, това оправдава ли го?

да аз посегнах да го погаля, а то настръхна и ме ухапа кой знае какво са правили изглеждаше ужасно аз съм за приспиването на някои кучета, но приспиване не избиване и то ако е доказано, че са злобни.Да, но в тоя случай ти си си виновна, че си пъкаш ръцете където не им е мястото, кучето е животно, не е нито добро или зло, нито невинно или виновни, действа според инстинктите си.

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:22
Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.И кво, това оправдава ли го?

да аз посегнах да го погаля, а то настръхна и ме ухапа кой знае какво са правили изглеждаше ужасно аз съм за приспиването на някои кучета, но приспиване не избиване и то ако е доказано, че са злобни.Да, но в тоя случай ти си си виновна, че си пъкаш ръцете където не им е мястото, кучето е животно, не е нито добро или зло, нито невинно или виновни, действа според инстинктите си.

Така е виновна съм си, не се оправдавам, но ако едно куче не е заплаха защо да се отнема животът му, смисъл кои сме ние че да определяме кой да живее и кой не ... ако е болно от бяс вече е друг въпрос.

darkPaladin
04-18-2011, 09:22
Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.И кво, това оправдава ли го?

да аз посегнах да го погаля, а то настръхна и ме ухапа кой знае какво са правили изглеждаше ужасно аз съм за приспиването на някои кучета, но приспиване не избиване и то ако е доказано, че са злобни.

пфф до и да не е измъчвано пак ще те нападне за него това е вид заплаха и се самозащитава ;)

ти видя ли клипа дето го пуснах?

кажи ми с какво е провокирало това 10месечно бебе това куче което го захапва за главата в ръцете на майка му?

истината е една животното е животно макар и кротко като ангелче наморника и каишката не трябва да слизат от него иначе е потенциална заплаха

Nam3less3
04-18-2011, 09:24
Така е виновна съм си, не се оправдавам, но ако едно куче не е заплаха защо да се отнема животът му, смисъл кои сме ние че да определяме кой да живее и кой не ... ако е болно от бяс вече е друг въпрос.Ами примерно аз съм определял кой да умре и кой да живее, ако както си излизам от блока и някво диво куче ме напада и службите не си свършат работата, ще определя да умре.
Също определих и агнето ми на село да умре, за да ям агнешко, кк?
Това сме ние, хората, нещо против човешката раса? Виж какъв свят е изграден на гърба на толкова много умрели животни, ако не ти харесва, хващай пътя към Антарктида :D

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:26
Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.И кво, това оправдава ли го?

да аз посегнах да го погаля, а то настръхна и ме ухапа кой знае какво са правили изглеждаше ужасно аз съм за приспиването на някои кучета, но приспиване не избиване и то ако е доказано, че са злобни.

пфф до и да не е измъчвано пак ще те нападне за него това е вид заплаха и се самозащитава ;)

ти видя ли клипа дето го пуснах?

кажи ми с какво е провокирало това 10месечно бебе това куче което го захапва за главата в ръцете на майка му?

истината е една животното е животно макар и кротко като ангелче наморника и каишката не трябва да слизат от него иначе е потенциална заплаха

Вероятно тук си прав, ако трябваше да избирам между кучета и хора, разбира се, че хората са на първо място, но начинът по който някои хора се гаврят с кучетата ме отвращава. И не всички кучета са заплаха, мойто куче ако искаш го ритни, гарантирам, че няма да те ухапе.

Immortalbeloved
04-18-2011, 09:27
Напротив ние сме по-умните и това ме дразни, че не се държим като такива нали трябва да сме разумни и хуманни...Хората са всякакви, могат да се държат и да мислят по абсолютно всякакъв начин, могат и да са висши, благи и добри, могат и да са зли и мъчители. Никой не е тръгнал да избива кучетата, просто като службите и държавата не си вършат работата, никой няма да остави опасни бездомни кучета да нападат на спокойствие.

Ето ти го каза, и сега за това, че хората са идоти, тябва да плащат кучетата? Това не мога да го приема.

Nam3less3
04-18-2011, 09:28
Напротив ние сме по-умните и това ме дразни, че не се държим като такива нали трябва да сме разумни и хуманни...Хората са всякакви, могат да се държат и да мислят по абсолютно всякакъв начин, могат и да са висши, благи и добри, могат и да са зли и мъчители. Никой не е тръгнал да избива кучетата, просто като службите и държавата не си вършат работата, никой няма да остави опасни бездомни кучета да нападат на спокойствие.

Ето ти го каза, и сега за това, че хората са идоти, тябва да плащат кучетата? Това не мога да го приема. И какво искаш да се направи? Остави кучета, обикновено самите хора плащат и то много тежко.
А виж, вече хората, за разлика от животните могат да са невинни или виновни(невинни не по принцип, ами в дадена ситуация). Та там е трагедията, а не при кучетата.
Все едно да плачеш, че някое "невинно" дърво е отрязано за да седиш на стола си в момента

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:28
Така е виновна съм си, не се оправдавам, но ако едно куче не е заплаха защо да се отнема животът му, смисъл кои сме ние че да определяме кой да живее и кой не ... ако е болно от бяс вече е друг въпрос.Ами примерно аз съм определял кой да умре и кой да живее, ако както си излизам от блока и някво диво куче ме напада и службите не си свършат работата, ще определя да умре.
Също определих и агнето ми на село да умре, за да ям агнешко, кк?
Това сме ние, хората, нещо против човешката раса? Виж какъв свят е изграден на гърба на толкова много умрели животни, ако не ти харесва, хващай пътя към Антарктида :D

Еми пингвинчетата са готини животинки, що па не :D :D пък и хъскито ми ще му е екстра там, аме нееее много ми е студено, ще си седя в БГ :D :D

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:32
Напротив ние сме по-умните и това ме дразни, че не се държим като такива нали трябва да сме разумни и хуманни...Хората са всякакви, могат да се държат и да мислят по абсолютно всякакъв начин, могат и да са висши, благи и добри, могат и да са зли и мъчители. Никой не е тръгнал да избива кучетата, просто като службите и държавата не си вършат работата, никой няма да остави опасни бездомни кучета да нападат на спокойствие.

Ето ти го каза, и сега за това, че хората са идоти, тябва да плащат кучетата? Това не мога да го приема. И какво искаш да се направи? Остави кучета, обикновено самите хора плащат и то много тежко.
А виж, вече хората, за разлика от животните могат да са невинни или виновни(невинни не по принцип, ами в дадена ситуация). Та там е трагедията, а не при кучетата.
Все едно да плачеш, че някое "невинно" дърво е отрязано за да седиш на стола си в момента

Ми не е същото кучето се смята за най-добрия приятел на човека, те са лоялни и добри. Имат чуства а дървото не ...

darkPaladin
04-18-2011, 09:36
Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.И кво, това оправдава ли го?

да аз посегнах да го погаля, а то настръхна и ме ухапа кой знае какво са правили изглеждаше ужасно аз съм за приспиването на някои кучета, но приспиване не избиване и то ако е доказано, че са злобни.

пфф до и да не е измъчвано пак ще те нападне за него това е вид заплаха и се самозащитава ;)

ти видя ли клипа дето го пуснах?

кажи ми с какво е провокирало това 10месечно бебе това куче което го захапва за главата в ръцете на майка му?

истината е една животното е животно макар и кротко като ангелче наморника и каишката не трябва да слизат от него иначе е потенциална заплаха

Вероятно тук си прав, ако трябваше да избирам между кучета и хора, разбира се, че хората са на първо място, но начинът по който някои хора се гаврят с кучетата ме отвращава. И не всички кучета са заплаха, мойто куче ако искаш го ритни, гарантирам, че няма да те ухапе.

знаеш ли колко пъти съм го чувал това

ама то кротко не хапе
то е животно!!!

Nam3less3
04-18-2011, 09:37
Ми не е същото кучето се смята за най-добрия приятел на човека, те са лоялни и добри. Имат чуства а дървото не ...Хората пък могат да са още по-добри, лоялни и т.н., що не може да приемеш, че и те плащат? С какво едно куче е повече от човек, защо вместо да даряваш примерно за домове за кучета, не даряваш за хора? След като хората вече наистина могат да бъдат невинни(не напълно де) и т.н.
Щото май е по-лесно да спечелиш любовта на куче или да го пречупиш за разлика от човека :D

darkPaladin
04-18-2011, 09:38
абе кво се занимаваш с глупави хора

не визирам никой не се обиждайте

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:39
Мен ме е хапало, но това куче може би е било измъчвано от хора преди мен и затова да е озлобено.И кво, това оправдава ли го?

да аз посегнах да го погаля, а то настръхна и ме ухапа кой знае какво са правили изглеждаше ужасно аз съм за приспиването на някои кучета, но приспиване не избиване и то ако е доказано, че са злобни.

пфф до и да не е измъчвано пак ще те нападне за него това е вид заплаха и се самозащитава ;)

ти видя ли клипа дето го пуснах?

кажи ми с какво е провокирало това 10месечно бебе това куче което го захапва за главата в ръцете на майка му?

истината е една животното е животно макар и кротко като ангелче наморника и каишката не трябва да слизат от него иначе е потенциална заплаха

Вероятно тук си прав, ако трябваше да избирам между кучета и хора, разбира се, че хората са на първо място, но начинът по който някои хора се гаврят с кучетата ме отвращава. И не всички кучета са заплаха, мойто куче ако искаш го ритни, гарантирам, че няма да те ухапе.

знаеш ли колко пъти съм го чувал това

ама то кротко не хапе
то е животно!!!

Еми то е така, примерно братовчедка ми е мъничка на 7 години е, малко момиче си играе с кучето ама си играе като малко дете, бута го, дърпа го, скубе го доста му досажда и кучето макар и на годинка, ако щеше да я хапе отдавна да я е ухапало, а тя и в устата й бърка ...

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:43
Мислиш ли, че не се трогвам от условията за живот на някои хора, но това сме ние докато едните се чудат кво да си купят с парите си, други тънат в мизерия и се молят за хляб, такива сме колкото и жалко да е това са фактите. Аз нямам доходи имам доходите на родителите си квото ми дадат не дарявам, тук-там като има нещо копувам ако е за благотворителност, но и тези пари сигурно не отиват където трябва, защо нормалните хора да даряват като има толкова богати, които като нищо ще оправят цяла Африка примерно.

Nam3less3
04-18-2011, 09:45
Мислиш ли, че не се трогвам от условията за живот на някои хора, но това сме ние докато едните се чудат кво да си купят с парите си, други тънат в мизерия и се молят за хляб, такива сме колкото и жалко да е това са фактите. Аз нямам доходи имам доходите на родителите си квото ми дадат не дарявам, тук-там като има нещо копувам ако е за благотворителност, но и тези пари сигурно не отиват където трябва, защо нормалните хора да даряват като има толкова богати, които като нищо ще оправят цяла Африка примерно.Ами богатите могат да оправят и всички проблеми на животните също. Доста от богатите даряват, но все пак за да са богати едни хора, други трябва да са бедни.

EscapeTheWonder
04-18-2011, 09:48
Мислиш ли, че не се трогвам от условията за живот на някои хора, но това сме ние докато едните се чудат кво да си купят с парите си, други тънат в мизерия и се молят за хляб, такива сме колкото и жалко да е това са фактите. Аз нямам доходи имам доходите на родителите си квото ми дадат не дарявам, тук-там като има нещо копувам ако е за благотворителност, но и тези пари сигурно не отиват където трябва, защо нормалните хора да даряват като има толкова богати, които като нищо ще оправят цяла Африка примерно.Ами богатите могат да оправят и всички проблеми на животните също. Доста от богатите даряват, но все пак за да са богати едни хора, други трябва да са бедни.

А защо не всички да са равни? Всички имат място под Слънцето така да се каже, но това са много сериозни проблеми извън моите,твоите и на повечето хора способности, за да сме по-добри трябва да почнем да се отнасяме с животните по-добре не е хубаво да са по улиците, но като нямат дом ... Хората не си взимат кучета какво да ги правим те са животинки и те искат обич и разбирателство ..

Nam3less3
04-18-2011, 09:51
А защо не всички да са равни? Всички имат място под Слънцето така да се каже, но това са много сериозни проблеми извън моите,твоите и на повечето хора способности, за да сме по-добри трябва да почнем да се отнасяме с животните по-добре не е хубаво да са по улиците, но като нямат дом ... Хората не си взимат кучета какво да ги правим те са животинки и те искат обич и разбирателство ..Хората не си вземат най-вече защото нямат пари, или живеят в по-тесни пространства и нямат време да ги гледат.
А иначе, всички са равни само в рая, на земята няма място за утопии в близките няколко хиляди години :D
Алчността води света напред, а който има власт и пари не иска да ги губи, а да ги увеличава. Едно време който какъвто се е родил такъв си е оставал цял живот, в днешно време сме еволюирали до естествен подбор(капитализъм, по-силният и умният оцелява). Както и да е, това е тема свързана с история и политика.

WishICouldForgetYou
04-18-2011, 10:01
И преди да ме заядеш за селата, разгледай някои неща:
Изключително мил обичай, нали? (http://www.facebook.com/note.php?note_id=186547734713841)
Аз, ако бях.... и оживея след такова нещо, хващам един от тия изроди и му отхапвам крака и бавно и сладко си го дъвча. Малко ще му е, разбираш ли?!
Eто случая, за който говорих (http://www.dnes.bg/stranata/2011/03/01/500-leva-globa-za-zversko-ubiistvo-na-kuche.112456,7)[/i]

"Пред разследващите Велков казал, че е убил четириногото, защото се страхувал от него.
Хора от Първомай коментират, че Бък не е нападал никого от съгражданите им.
Щом кучето се е нахвърляло върху пазача, значи той се е опитвал да го удря или го е провокирал, смятат първомайци."

За това говорим. Кучето дори не го е нападнало, а изродът го е убил с чук. И заради това ще плати мизерни 500 лв. Животът на едно куче струва толкова, така ли? Интересно... колко ще ми струва, ако аз убия този? :) Защо да те нападам? То си е така. Всеки си има мнение по въпроса и го изразява.

Lucho
04-18-2011, 10:40
Точно пък това им е любимият номер на бабите!
Пак казвам... кучето, освен ако не е болно от бяс (което е изключено, освен по силата!), не напада без причина! Ти би ли скочил на бой, без да си провокиран?
И недей да ми казваш, че не би се сбил. Кучето не мисли, действа по инстинкт - чувства се заплашено, напада.


И какво излиза, че ние в 21 век трябва да се съобразяваме с това, дали кучетата са на кеф да минаваме покрай тях или не ?! Какъв е проблема за обичая с кучетата ? Значи успяхте близо 200 000 човека да се включите в глупава Facebook група срещу един древен обичай и за защита на животните, а един протест срещу високите цени на горивата и изобщо за цените, не можахме да направим като хората. Изводът какъв е? Отделяме внимание на глупавите и несъществени каузи. А ако тази анкета се проведе паралелно в друг форум (не тийн форум, а форум на зрели хора, не че тук няма такива, но преобладава едно мекушаво мнение) според мен резултатът щеше да е обратнопропорционален...ил иначе казано - занимаваме се с дребни и несъществени неща, които имат елементарно решение, но просто някой отказва да приеме нещата такива, каквито са.

Nam3less3
04-18-2011, 11:03
И какво излиза, че ние в 21 век трябва да се съобразяваме с това, дали кучетата са на кеф да минаваме покрай тях или не ?! Какъв е проблема за обичая с кучетата ? Значи успяхте близо 200 000 човека да се включите в глупава Facebook група срещу един древен обичай и за защита на животните, а един протест срещу високите цени на горивата и изобщо за цените, не можахме да направим като хората. Изводът какъв е? Отделяме внимание на глупавите и несъществени каузи. А ако тази анкета се проведе паралелно в друг форум (не тийн форум, а форум на зрели хора, не че тук няма такива, но преобладава едно мекушаво мнение) според мен резултатът щеше да е обратнопропорционален...ил иначе казано - занимаваме се с дребни и несъществени неща, които имат елементарно решение, но просто някой отказва да приеме нещата такива, каквито са.Ами аз кво казвам, че е по-лесно да си природозащитник, отколкото да се справяш с истинските проблеми. Просто по-слабохарактерните обикновено стават природозащитници, досега няколко страници на половината ми мнения никой не отговори, но нормално, не съществуват аргументи за това че животните са по-важни от хората, просто щото не са.

SlowDownBaby
04-18-2011, 11:12
O съжелявам много,че не ме интересуват цените на горивата!Все ми е тая ако ще и 1000лв да са.Мисля,че всеки си има право на избор за какво да дава парите си,не мислите ли ? Нямате право да съдите някой,че е решил да даде парите си за кучетата,вместо за някой човек.Вие мислите че е безмислено,ние сме на друго мнение и много ме е яд,защото съм сигурна,че половината от хората които са гласували ПРОТИВ ИЗБИВАНЕТО на тези животни имат породисти кучета.Защо не са си взели куче от приют ? Нали сте защитници ? Как не ви е срам бе ..уж сте против,а едва ли някой има куче от улицата.
Лично аз нямам куче,защото имам котка и хамстер,а апартамента ни е малък за още животни,но ако някой ден си взимам куче,то определено ще е от приют.Защо не се обърнете и към тези хора,м ? Вместо да дават по 1000 лева за подористо куче,можеха да си вземат животното от проют и да дадат скъпоценните си пари за някой човек или обичайната ви тема ЗА НЯКОЕ МИЛО И БОЛНО ДЕТЕНЦЕ !

Nam3less3
04-18-2011, 11:16
O съжелявам много,че не ме интересуват цените на горивата!Все ми е тая ако ще и 1000лв да са.Мисля,че всеки си има право на избор за какво да дава парите си,не мислите ли ? Нямате право да съдите някой,че е решил да даде парите си за кучетата,вместо за някой човек.Вие мислите че е безмислено,ние сме на друго мнение и много ме е яд,защото съм сигурна,че половината от хората които са гласували ПРОТИВ ИЗБИВАНЕТО на тези животни имат породисти кучета.Защо не са си взели куче от приют ? Нали сте защитници ? Как не ви е срам бе ..уж сте против,а едва ли някой има куче от улицата.
Лично аз нямам куче,защото имам котка и хамстер,а апартамента ни е малък за още животни,но ако някой ден си взимам куче,то определено ще е от приют.Защо не се обърнете и към тези хора,м ? Вместо да дават по 1000 лева за подористо куче,можеха да си вземат животното от проют и да дадат скъпоценните си пари за някой човек или обичайната ви тема ЗА НЯКОЕ МИЛО И БОЛНО ДЕТЕНЦЕ !Не ти пука за цените на горивата?? Явно си живееш в розовия детски свят на приказки и кученца, ще те видим ако някой ден имаш кола, а иначе който си харчи парите за глупости или не му пука за цените не заслужава да ги има.
Ти изобщо знаеш ли, че цените на всичко са свързани с цените на горивата? Ама като мама и тате дават пари сигурно не ти пука.
Ти вярно доказваш, че на вас природозащитниците не ви интересуват съществените неща, цената на горивата са по-важни от всички кучета взети заедно.

Violenza
04-18-2011, 12:23
калпазанке дразни ме че идиоти които дават милиони за кучетата а хората са на заден план

за 2г съм дал над 1000лв за здравни осигоровки и наскоро спуках тъпанче и двете ми уши бяха възпалени бучи боли нищо не чувам
личния ми нямаше едно фракано направление и ако нямах пари да платя на доктора какво щях да правя?
ама моето е леко има болни от диабет дето нямат пари за лекарства

искам тоя дето дава пари за животните докато ги дава да гледа в очите човек който умира защото няма пари за лекарства само това искам

недай си боже някое псе ме захапе за гъза трябва да давам пари и ваксини после

и не ми викайте че нямало злобни кучета

дори и да не е злобно то е животно може да те нападне както си те гледа
като ветеринар винаги са ме учили че на животно доверие не трябва да се има защото това че не е нападало не значи че няма да нападне
Е не... т'ва твоето вече дори не е простотия или дебилизизъм, ми не знам какво...

КОЙ си ти и защо НЯКОЙ трябва да си дава парите ЗА ТЕБ?! Откъде накъде?!?
Моите пари са си ЛИЧНО мои и АЗ съм си ги изкарала, така че АЗ имам правото да ги дам за каквото АЗ искам. Ако реша, мога и камината да си паля с тях, защото са си МОИ!
Как може някакъв си там да дава наставления как хората да харчат СОБСТВЕНИТЕ си пари?! Нямам думи просто.
То поне смешно да беше..

Колкото до един твой пост по-назад в темата, където споменаваш, че на куче доверие не може да се има:
Кучето действа само според инстинктите си, следователно е много придвидимо и аз мога да предположа какво ще направи. За разлика от него обаче, никога не мога да предположа какво би хрумнало на някой болен човешки мозък...

Пазете се от кучетата, те ви дебнат.. :-o Ама то от другаде ще ви дойде и ще разберете. :)

Lucho
04-18-2011, 15:28
O съжелявам много,че не ме интересуват цените на горивата!Все ми е тая ако ще и 1000лв да са.Мисля,че всеки си има право на избор за какво да дава парите си,не мислите ли ? Нямате право да съдите някой,че е решил да даде парите си за кучетата,вместо за някой човек.Вие мислите че е безмислено,ние сме на друго мнение и много ме е яд,защото съм сигурна,че половината от хората които са гласували ПРОТИВ ИЗБИВАНЕТО на тези животни имат породисти кучета.Защо не са си взели куче от приют ? Нали сте защитници ? Как не ви е срам бе ..уж сте против,а едва ли някой има куче от улицата.
Лично аз нямам куче,защото имам котка и хамстер,а апартамента ни е малък за още животни,но ако някой ден си взимам куче,то определено ще е от приют.Защо не се обърнете и към тези хора,м ? Вместо да дават по 1000 лева за подористо куче,можеха да си вземат животното от проют и да дадат скъпоценните си пари за някой човек или обичайната ви тема ЗА НЯКОЕ МИЛО И БОЛНО ДЕТЕНЦЕ !

О, няма да ти е все тая и в най-скоро време друга песен ще запееш, повярвай ми. Когато билета София - Бургас, както е 32 лева, стане 40-50 лв. например, а нафтата 3.50, тогава определено ще те забърка с едно ходене до София по работа най-просто и елементарно казано. Изобщо да не ходиш до София, до Долно Езерово да отидеш, пак билета ще е двойно по-скъп, горивата - също. Не вярвам да притежаваш електромобил, а пък и да имаш, и да нямаш, все трябва да купуваш нещо от магазините, така че, ще ти запука, гарантирам го.

Аз лично никъде не призовавам да си давате парите за болни деца, хора и т.н. Просто ми беше интересен факта, че се биете в гърдите и защитавате глупави каузи със зъби и нокти, а реалните каузи, които трябва да бъдат подети от всеки един човек в тази страна за подобряване на положението, ги отминавате с лека ръка, като чели не се интересувате от заобикалящият ви свят, не живеете тук (може би ?!) и сте вперили очи само в кучетата - най-големият проблем на държавата. Не ме бъркат хората с породисти кучета, както казах и по-горе - никъде не казвам парите да се дават на "мило и болно детенце", всеки сам си ги изкарва, съответно преценява как ще ги похарчи. Не е проблем, че някой си е взел породисто куче за 1000 лв. Щом е дал толкова пари за куче, значи има къде да го гледа, това животно ще живее добре (поне в повечето случаи). Хайде пак да попитам природозащитниците: Защо не водите разясните кампании на хората, че не могат да гледат 5 домашни любимци на територия 45-50 кв. м. ?

Immortalbeloved
04-18-2011, 16:57
И какво излиза, че ние в 21 век трябва да се съобразяваме с това, дали кучетата са на кеф да минаваме покрай тях или не ?! Какъв е проблема за обичая с кучетата ? Значи успяхте близо 200 000 човека да се включите в глупава Facebook група срещу един древен обичай и за защита на животните, а един протест срещу високите цени на горивата и изобщо за цените, не можахме да направим като хората. Изводът какъв е? Отделяме внимание на глупавите и несъществени каузи. А ако тази анкета се проведе паралелно в друг форум (не тийн форум, а форум на зрели хора, не че тук няма такива, но преобладава едно мекушаво мнение) според мен резултатът щеше да е обратнопропорционален...ил иначе казано - занимаваме се с дребни и несъществени неща, които имат елементарно решение, но просто някой отказва да приеме нещата такива, каквито са.Ами аз кво казвам, че е по-лесно да си природозащитник, отколкото да се справяш с истинските проблеми. Просто по-слабохарактерните обикновено стават природозащитници, досега няколко страници на половината ми мнения никой не отговори, но нормално, не съществуват аргументи за това че животните са по-важни от хората, просто щото не са.

Говориш абсурдни неща. Точно слаби са тези хора, които тръгват да оправят нещата с насилие! А хората, които търсят други начини за справяне с проблема са силните и умно разсъждаващите. И кой тук говори кой е по важен и кой не, ти изобщо не си в час. Не мога просто да се занимавам аз. Толкова много писах и казах за какво става въпрос ти си продължаваш да тъпчеш на едно място. На мен ми писна да се повтарям, то е ясно, че нищо няма да ти влезе в главата. По - добре спри да пишеш, всички по няколко стотин пъти чухме мнението ти ;xxx :?

Nam3less3
04-18-2011, 17:14
Говориш абсурдни неща. Точно слаби са тези хора, които тръгват да оправят нещата с насилие! А хората, които търсят други начини за справяне с проблема са силните и умно разсъждаващите. И кой тук говори кой е по важен и кой не, ти изобщо не си в час. Не мога просто да се занимавам аз. Толкова много писах и казах за какво става въпрос ти си продължаваш да тъпчеш на едно място. На мен ми писна да се повтарям, то е ясно, че нищо няма да ти влезе в главата. По - добре спри да пишеш, всички по няколко стотин пъти чухме мнението ти ;xxx :? И аз писах много нови неща, но никой не ми отговори, тъй че кво друго да ти кажа.
Та последните 3-4 страници мисля че обясних защо мисля, че не сте силни и умно разсъждаващи.

darkPaladin
04-18-2011, 18:01
калпазанке дразни ме че идиоти които дават милиони за кучетата а хората са на заден план

за 2г съм дал над 1000лв за здравни осигоровки и наскоро спуках тъпанче и двете ми уши бяха възпалени бучи боли нищо не чувам
личния ми нямаше едно фракано направление и ако нямах пари да платя на доктора какво щях да правя?
ама моето е леко има болни от диабет дето нямат пари за лекарства

искам тоя дето дава пари за животните докато ги дава да гледа в очите човек който умира защото няма пари за лекарства само това искам

недай си боже някое псе ме захапе за гъза трябва да давам пари и ваксини после

и не ми викайте че нямало злобни кучета

дори и да не е злобно то е животно може да те нападне както си те гледа
като ветеринар винаги са ме учили че на животно доверие не трябва да се има защото това че не е нападало не значи че няма да нападне
Е не... т'ва твоето вече дори не е простотия или дебилизизъм, ми не знам какво...

КОЙ си ти и защо НЯКОЙ трябва да си дава парите ЗА ТЕБ?! Откъде накъде?!?
Моите пари са си ЛИЧНО мои и АЗ съм си ги изкарала, така че АЗ имам правото да ги дам за каквото АЗ искам. Ако реша, мога и камината да си паля с тях, защото са си МОИ!
Как може някакъв си там да дава наставления как хората да харчат СОБСТВЕНИТЕ си пари?! Нямам думи просто.
То поне смешно да беше..

Колкото до един твой пост по-назад в темата, където споменаваш, че на куче доверие не може да се има:
Кучето действа само според инстинктите си, следователно е много придвидимо и аз мога да предположа какво ще направи. За разлика от него обаче, никога не мога да предположа какво би хрумнало на някой болен човешки мозък...

Пазете се от кучетата, те ви дебнат.. :-o Ама то от другаде ще ви дойде и ще разберете. :)
казах че има по важни неща да даваш благотворителност и че хората които си дават парите закучета са глупави

не съм казал харчи си парите за това и онова по голяма простотия от твоя коментар не бях чел


и не никой не може да предвиди какво ще направи едно животно

qsiii
04-18-2011, 18:37
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. Обожавам кучетата, най - голямата ми слабост. Адски много ми е жал за уличните кутрета. За мен хора, които ги избиват, третират и т.н не са хора и сърдечно ги проклинам да умрат. : )))))

Nam3less3
04-18-2011, 18:50
КАТЕГОРИЧНО ЗА. Обожавам хората, най - голямата ми слабост. Адски много ми е жал за хората по улиците. За мен кучета, които ги избиват, третират и т.н не са кучета и сърдечно ги проклинам да умрат. : )))))+1

anonymous708973
04-18-2011, 18:56
4 страници словесна диария от страна на Неймлес или нещо от сорта. Единственото смислено нещо:



И как за Бога все на теб ти се случват такива неща,а ? Мой познат бил ухапан,мой познат бил нападнат............кво да ти кажа.....кучетата явно знаят,че не сте стока. :lol:


Кучето действа само според инстинктите си, следователно е много придвидимо и аз мога да предположа какво ще направи. За разлика от него обаче, никога не мога да предположа какво би хрумнало на някой болен човешки мозък...
Ето това се опитвам да кажа.


Какъв е проблема за обичая с кучетата ?
КВО?!?!

Nam3less3
04-18-2011, 19:03
И все пак на нито 1 пост не ми отговори, аз дадох доста аргументи за вашите постове, но от тебе нито 1 не видях, тъй че ти си безсмислена.

Lucho
04-18-2011, 20:13
И все пак на нито 1 пост не ми отговори, аз дадох доста аргументи за вашите постове, но от тебе нито 1 не видях, тъй че ти си безсмислена.
Не очаквай да получиш отговор. Те обичат да отговарят фрагментарно. Което не го правим ние, поради което сме "лошите".



Какъв е проблема за обичая с кучетата ?
КВО?!?!

От всички съществени проблеми, за които можеш да се сетиш, задаваш въпрос за най-несъществения. Хората си правят някакъв ритуал - казвате, че е антихуманно, античовешко, антиживотинско, проява на дебилизъм/идиотизъм etc. мъчели животните. Ами животните, определени по-горе като кучета не мъчат ли хората, като ги хапят и т.н. Не е ли едно и също ? Не е ли античовешко това ? И понеже знаете да давате отговори само на определени фрагменти от постовете ми, както и на другите хора, изказващи мнението "ЗА" убиването на кучетата, аз ще поставям на дневен ред въпроса си от последното мнение, на който тактично трети защитник не пожела да отговори а продължи да пише неща, несвързани с дискусията, докато не получа отговор.


Защо не водите разясните кампании на хората, че не могат да гледат 5 или повече домашни любимци на територия 45-50 кв. м., а обяснявате надълго и нашироко какви проблеми имат кучетата и защо те са над хората ?

scandalousLady
04-18-2011, 20:18
КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ. Обожавам кучетата, най - голямата ми слабост. Адски много ми е жал за уличните кутрета. За мен хора, които ги избиват, третират и т.н не са хора ...

darkPaladin
04-19-2011, 06:46
4 страници словесна диария от страна на Неймлес или нещо от сорта. Единственото смислено нещо:



Кучето действа само според инстинктите си, следователно е много придвидимо и аз мога да предположа какво ще направи. За разлика от него обаче, никога не мога да предположа какво би хрумнало на някой болен човешки мозък...
Ето това се опитвам да кажа.



и на идея си нямаш колко грешите животните са непредвидими

SisiStrange
04-19-2011, 09:23
Има хиляда неща, които могат да накарат едно добро и попринцип кротко животно да издивее. И хич никой да не обяснява, че те скачат само, ако ги дразниш. :-o Имахме ирландски сетер - най-кроткото куче, което съм срещала. Сладур пълен. Аз съм му бъркала в устата като дете, близал ми е раните след падане, даже като бебе са ме качвали на гърба му. Ем чудесно. Ама един път се развилня и нахапа баба ми. По-късно се разбра, че е заради някаква женска кучка, която била на другия тротоар. Ето ви един хубав пример. И става дума за домашно, възпитано животно със стопанин с каишка да го озапти. Ако беше уличен пес да е изял някое дете по улицата, докато беснее. Те са животни. Да, поддават се на дресировка, имат известен разум, а често и добър характер, но това не значи, че изведнъж стават високоинтелигентни второсигнални същества с преценка. Те си действат инстинктивно. Кооолкото и да са били кротки до преди 2 минути.
Впрочем мен са ме нападали рано сутрин, защото глутницата в квартала ми беше решила, че алеята пред входа ми е тяхна територия. Всеки път като излизах рано рано за училище треперех като лист дали и тая сутрин нещо ще ми скочи в гръб, докато си излизам от блока. Не. Не съм ги дразнила с нищо.

amk933
04-19-2011, 10:23
Не следя темата изкъсо, но по-голяма тъпотия от това, че животните са предвидими, не бяха чел. :lol: :lol:

Дрън-дрън-дрън...Животните са диви, колкото и да се оптиомени, и никога не се знае кога природата, дивото и животинското в тях ще проговорят.

Аз лично съм виждал на улицата как доберман, който познавам от 7-8 години и е най-кроткото животно, си върви съвсем спокойно, подминава го майка с дете от блока, която го познава и кучето нея, и, която не я е страх, а то след това се обръща и я захапва за крака. И кое му е предвидимото на това, като сте много оборотни? Сигурно сте екстрасенси?! Това в добавка с горния коментар на Сиси показва колко са ви безумни твърденията.

А иначе съм ПРОТИВ масовото избиване на кучета, но нямам нищо против такива, които лаят и хапят всеки срещнат, да бъдат ликвидирани по какъвто и да е начин. Иначе има много добри животинки, които нищо не правят, и стига да са кастрирани, нямам против да си витаят наоколо. Но някакви злобни песове да ми се моткат и да ходя все въоръжен, защото не знам кога ще ми нападнат домашното куче или някоя майка с дете - не, мерси. Като сте такива хуманисти, приберете си ги у вас и си ги гледайте, а не накзвайте околните с вашите безумия. Само после да няма олеле, защото сте "предвидили" грешно как ще реагира кучето, познавайки инстинктите му. :lol:

Violenza
04-19-2011, 12:46
Ако не действат според инстинктите си, КАК действат?
Просветлете ме, драги ми смехурковци.

darkPaladin
04-19-2011, 12:59
Ако не действат според инстинктите си, КАК действат?
Просветлете ме, драги ми смехурковци.

вече 5г се занимавам с животни и мога да ти кажа че съм виждал доста неща но няма да разказвам всичко много е дълго

и първия урок който ми предадоха вет лекари още в училището

е че животното е непредвидимо дори и да е кротко да не е нападало даже и спокойно да изглежда може да те нападне всеки момент за това трябва да е 100% обездвижено

и да животните действат също като хората според 3 инстинкта
да се нахранят
самосъхранят
разможът

но как ще постъпят е друг въпрос ка моли да знаеш кога ще направят нещо

amk933
04-19-2011, 13:01
Ако не действат според инстинктите си, КАК действат?
Просветлете ме, драги ми смехурковци.

Да, действат си според инстинкта, но той е достатъчно непредвидим, за да звучат аргументите и постовете ти напълно абсурдно. Предвидими са до някаква степен. Като ги избие съчмата и дивото, какво ще предвидиш? На баба ми едни части.

А ти колкото искаш си мисли, че ги познаваш. Хубаво е човек да си живее в заблуда.

Или като си такава "експертка" айде обясни горните две ситуации - тази в моя пост и в този на момичето над мен.

Говориш абсолютни врели-некипели. То човек не може да се предвиди, какво остава за куче, което пак подесетвам е животно.

Violenza
04-19-2011, 13:17
Аз не съм написала, че са абсолютно предвидими и то във всички случаи. Но кучето е такова, каквото си го възпиташ, цял живот кучета гледам, моите защо не са се "побъркали"? Няма смисъл да ми посочвате изолирани случки.
И да, за мен именно човекът е най-НЕпредвидимото нещо на тоя свят.

darkPaladin
04-19-2011, 13:21
Аз не съм написала, че са абсолютно предвидими и то във всички случаи. Но кучето е такова, каквото си го възпиташ, цял живот кучета гледам, моите защо не са се "побъркали"? Няма смисъл да ми посочвате изолирани случки.
И да, за мен именно човекът е най-НЕпредвидимото нещо на тоя свят.

като ветеринар ти казвам че говориш пълни глупости

programings
04-19-2011, 14:06
Твърдо за! Броят им трябва да се ограничава!
Говоря за безстопанствените кучета!
Бездомното животно е носител на зарази и паразити, което го прави опасно за здравето на околните!
Естествено умъртвяването трябва да се прави изцяло по хуманен начин, и като цяло по такъв, чрез който смъртта ще настъпи най-леко!

Всеки втори стопанин на куче казва :
- Ама моето е домашно, то не е диво! То не е опасно!

Няма такова нещо домашно и диво куче, дали ще е домашно, дали ще е диво, то все е куче, и има еднакви инстинкти за самосъхранение!
Кучето е хищник, а не домашен любимец!
Запомнете го това, когато отново започнете да защитавате правата на животните, и в частност кучетата!
А за тези, които писаха в горните постове, че са за избиването на човечеството - просто не разбирам как може на един човек да му е толкова промит мозъка!
Не разбирам също и хората, които даряват пари за приюти за кучета, и се самозалъгват, че парите им са отишли на правилното място при положение, че в България има толкова бездомни и изоставени деца на по 1-2 годинки, които още нищо не са видели от този живот, и са обречени на мъка и тъга занапред в живота!
Не разбирам също така как може толкова известното вече куче Мима днес да е с протези на краката, а за хилядите деца, родени с увреждания да не му пука на никого!?!
Не разбирам защо ако едно куче бива осакатено от неизвестен извършител, то за броени секунди хиляди хора се събират в любимата социална мрежа, и излизат на протест за да защитават въпросното животно, и да искат смъртна присъда за този, които го е осакатил, като се има в предвид, че всеки ден по пътищата стават толкова катастрофи, в които загиват млади хора! Защо никой не излиза на протест за това?
Сигурно защото кучето вече е нещо по-висшо от човека?
Просто не разбирам, и не искам да разбера, защото истината ще е ужасяваща, а именно, че кучетата имат повече права от хората в 21 век!

Lucho
04-19-2011, 14:30
Аз не съм написала, че са абсолютно предвидими и то във всички случаи. Но кучето е такова, каквото си го възпиташ, цял живот кучета гледам, моите защо не са се "побъркали"? Няма смисъл да ми посочвате изолирани случки.
И да, за мен именно човекът е най-НЕпредвидимото нещо на тоя свят.

Не си написала, че са абсолютно предвидими, но се подразбира. Твоите кучета напрактика също представляват изолиран случай на спокойни животни. Никога не можеш да говориш за дадено нещо в зоологията (Биологията) като за единствено. В 99% от случаите има изключения. А дадените по-горе в мненията примери ясно показват, че освен масова евтаназия на улични кучета, ще е хубаво със закон да задължат собствениците им да ги разхождат навън с наморник - може би това ще е най-безопасното решение за всички ни. И моля ви, уважеми защитници, не казвайте, че наморникът ще попречи на кучетата да живеят живота си пълноценно!

programings
04-19-2011, 14:37
Много си прав, Лъчо! На животното не може да му кажеш какво да направи, то действа по инстинкт! Именно за това наморникът е задължителен когато животното се извежда на разходка! Ако кучето е без наморник, то всеки един минувач се превръща в потенциална жертва на животното, защото то не може да се контролира!
А за тези, които твърдят, че наморникът ще попречи на кучето да си живее пълноценно живота, то явно все още са във розовият детски свят, изпълнен със животни и приказки от изток, запад, север и юг!

amk933
04-19-2011, 14:44
Аз не съм написала, че са абсолютно предвидими и то във всички случаи. Но кучето е такова, каквото си го възпиташ, цял живот кучета гледам, моите защо не са се "побъркали"? Няма смисъл да ми посочвате изолирани случки.
И да, за мен именно човекът е най-НЕпредвидимото нещо на тоя свят.

Не си написала, че са абсолютно предвидими, но се подразбира. Твоите кучета напрактика също представляват изолиран случай на спокойни животни. Никога не можеш да говориш за дадено нещо в зоологията (Биологията) като за единствено. В 99% от случаите има изключения. А дадените по-горе в мненията примери ясно показват, че освен масова евтаназия на улични кучета, ще е хубаво със закон да задължат собствениците им да ги разхождат навън с наморник - може би това ще е най-безопасното решение за всички ни. И моля ви, уважеми защитници, не казвайте, че наморникът ще попречи на кучетата да живеят живота си пълноценно!

Точно това е...да си дойдем на думата. И ние цял живот сме гледали кучета с наще и много добре знам какво е, така че тоя номер не върви. В темата става въпрос за улично куче и това, че можеш да предвидиш евентуално реакцията на твоето, което гледаш от ен на брой месеца, не значи, че можеш да предвидиш реакцията на някое, което си видяла преди 30 секунди. :lol: А като се знае, че е лаещо, хапещо и злобно, мястото определено не му е между хората. В най-добрия случай в приют, в най-лошия - евтаназия. :)

Violenza
04-19-2011, 14:54
Лъчо, аз нямам против кучетата ми да са с наморДник на всички места, където има в близост други хора. Регистрирани са, с платен данък, чипирани, обезпаразитени, с всички ваксини. Така трябва да бъдат и всички домашни кучета, задължително. НО след като аз ще спазвам абсолютно всичко това, искам кучетата да могат да се возят в градския транспорт (с платено билетче и с намордник, разбира се, както е и навсякъде другаде) и да имат заградени места (достатъчно големи, не 5квадрата) където ще мога да ги пусна да се наиграят. Не може да има твърде високи изисквания към стопаните, а в същото време да бъдат крайно ограничавани. Мен лично градския транспорт не ме бърка, защото съм с кола, но не всеки има и не може да търсиш ветеринари само близо до вкъщи, защото няма как да се придвижваш.

darkPaladin, къде си ветеринар, драги, и как се казваш?

programings, само не разбрах какво общо с кучетата имат младите хора, които загиват на пътя??? И за тях какъв протест може да се огранизира?
Ей такива като теб, дето само мрънкат и естествено си мислят, че след като даряваш за животни, то ЗАДЪЛЖИТЕЛНО мразиш хората и със сигурност не си направил нищо за тях, под път и над път циврят по форуми. Вместо да се възмущаваш, направи ТИ нещо.

programings
04-19-2011, 15:06
А ти замисляла ли си се защо умират тези хора? Дали ако пътищата бяха хубаво направени, дали ако всички пътни знаци си бяха на мястото, дали ако имаше по-малко пияни идиоти щеше да има толкова много катастрофи?
Защо някой не излезе на протест за това - лошата инфраструктура, пияните шофьори и безхаберието на управляващите, а се излиза на протест за глупости? За глупост намирам това да се излиза на протест за едно животно например!?!
Ти не ме познаваш, за да знаеш дали съм направил нещо или не съм, а още по-малко имаш право да ми държиш сметка за това какво ще пиша по форумите, свободата на словото си е право на всеки гражданин, който живее във демократична страна, и никой не може да ми го отнеме!
Това, че гледаш кучета не е наш проблем, гледай си ги, но не можеш да казваш, че хората, които даряват пари на приюти за кучета правят нещо добро, като се има в предвид хилядите хора, които се нуждаят в пъти повече от тези пари, които въпросният човек ще даде за да може едно животно да има какво да яде! Не съм казал, че хората, които обичат животните мразят хората, но за жалост съм виждал доста идиотски постове из форуми и сайтове, като например теория, че трябва да се избият всички хора, и на планетата да заживеят само животни, това за мен може да го напише и да си го помисли само психичноболен индивид!
Искам да ми отговориш честно - кое е по-важно за теб? Едно бебе или едно кутре?
Не искам да ми правиш съпоставка между двете, а да избереш едното и да го напишеш!

iiordanova
04-19-2011, 15:11
Темата стана пълен кокошарник. :?

Nam3less3
04-19-2011, 15:16
Повечето природозащитници и маниаци по кучетата като че ли са разни заблудени идеалисти и пенсионерки, а специално в тая тема - до една са разни объркани ученички, направете си изводите сами.
Забележете, че всички настървени защитнички са някакви момиченца витаещи в розови облачета.

Violenza
04-19-2011, 15:17
А ти замисляла ли си се защо умират тези хора? Дали ако пътищата бяха хубаво направени, дали ако всички пътни знаци си бяха на мястото, дали ако имаше по-малко пияни идиоти щеше да има толкова много катастрофи?
Защо някой не излезе на протест за това - лошата инфраструктура, пияните шофьори и безхаберието на управляващите, а се излиза на протест за глупости? За глупост намирам това да се излиза на протест за едно животно например!?!
Ти не ме познаваш, за да знаеш дали съм направил нещо или не съм, а още по-малко имаш право да ми държиш сметка за това какво ще пиша по форумите, свободата на словото си е право на всеки гражданин, който живее във демократична страна, и никой не може да ми го отнеме!
Това, че гледаш кучета не е наш проблем, гледай си ги, но не можеш да казваш, че хората, които даряват пари на приюти за кучета правят нещо добро, като се има в предвид хилядите хора, които се нуждаят в пъти повече от тези пари, които въпросният човек ще даде за да може едно животно да има какво да яде!
Искам да ми отговориш честно - кое е по-важно за теб? Едно бебе или едно кутре?
Стига с тия оправдания - НЕ МОЖЕ едното да е за сметка на другото.(въобще няма да коментирам простотиите за знаците и пияните идиоти) Както писах и в предните страници - тогава пенсионери ли ще храним или деца по домовете, защото нали не може 2 дини под една мишница?
И както споменаваш за свободата на словото си, така аз ти казвам, че всеки човек е свободен да излезе на протест за каквото сам реши.
За парите също съм споменала - разпределяйте си собствените и не учете хората как да харчат своите.
Не знам как е възможно дори да има толкова нагли хора...

mlakniwe2
04-19-2011, 15:20
Ами аз по принцип съп против убиването на всички животни, но обичам да си хапвам месце :( някво противоречие стана май

programings
04-19-2011, 15:24
Не ми отговори на последният въпрос!
Много ще ми е интересно да чуя какво мислиш по него!

darkPaladin
04-19-2011, 15:26
Violenza
я прочети тази тема
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=400330&postdays=0&postorder=asc&start=0

само глупав човек може да си даде парите за едно куче което ще го згази колата утре като има още такива хора

не трябваше ли хората да си помагаме?

ти си давай парите за каквото искаш един умен човек никога не би си дал парите за улично куче


и какво те интересува кой съм и къде работя?

егн да дам искаш ли?

Nam3less3
04-19-2011, 15:32
ти си давай парите за каквото искаш един умен човек никога не би си дал парите за улично кучеОсвен ако не ги дава за пари за пушка за улични кучета :D

Violenza
04-19-2011, 15:38
darkPaladin
Писна ми да повтарям едно и също. За н-ти път споменавам, че не всички са ограничени колкото теб и мислят, че можеш да помогнеш ИЛИ само на животно, ИЛИ само на човек.

Спомена, че си "ветеринар", затова питам.

programings, на абсурдни въпроси нямам намерение да отговарям.

darkPaladin
04-19-2011, 15:40
darkPaladin
Писна ми да повтарям едно и също. За н-ти път споменавам, че не всички са ограничени колкото теб и мислят, че можеш да помогнеш ИЛИ само на животно, ИЛИ само на човек.

Спомена, че си "ветеринар", затова питам.

programings, на абсурдни въпроси нямам намерение да отговарям.

дано се намери някой да ти помогне на теб

пък колко съм ограничен не си ти човека който ще казва не си достойна ;)

programings
04-19-2011, 15:40
Много точно казано!
Само един глупав човек може да си даде парите за едно улично куче, което утре ще го згази някоя кола!
Ето това изречение изчерпва целият спор, който започна от преди няколко поста!

Nam3less3
04-19-2011, 15:46
Даряването на пари за улични кучета е лоша инвестиция(даряването също е инвестиция), която не носи никакви ползи на човечеството, и има къде къде по-важни и добри места на които да си дариш парите.

darkPaladin
04-19-2011, 15:47
Много точно казано!
Само един глупав човек може да си даде парите за едно улично куче, което утре ще го згази някоя кола!
Ето това изречение изчерпва целият спор, който започна от преди няколко поста!

Виоленза, искам да те поставя в една ситуация :

Представи си, че се прибираш се у вас, и с мъка разбираш, че кучето ти е хванало някаква болест, и умира, а в същият момент 2 годишната ти дъщеря е болна от грип със висока температура! Какво ще направиш първо?
Ще заведеш кучето на ветеринар или ще заведеш 2 годишната ти дъщеря на лекар?

кучето тъй като тя поставя животните над хората

programings
04-19-2011, 15:50
Стига сме спорили! Малко да разведрим обстановката!

Поздрав! (http://www.youtube.com/watch?v=EpFS2e9YOEs)

Violenza
04-19-2011, 15:54
Много точно казано!
Само един глупав човек може да си даде парите за едно улично куче, което утре ще го згази някоя кола!
Ето това изречение изчерпва целият спор, който започна от преди няколко поста!

Ми що ядете, при положение, че ПАК ще огладнеете?!

И пак ти казвам - на подобни въпроси изобщо няма смисъл да отговарям. На какъв език да ти го кажа? Не знам дори как ти идват на акъла...

ДаркПаладин, не ми преписвай реплики, жалко е.

Стига сме се въртяли в кръг, най-важното, което исках да напиша, съм го написала, така че към вас поне нямам какво повече да добавям.

Rot
04-19-2011, 15:58
Избиването на кучетата е лесен начин да се оттървем от една напаст.
Който се прави на природозащитник искренно му пожелавам да го нахапе глутница улични кучета.

Да даряваме пари за да ги пазим, смисъл такъв да се изграждат някакви съоръжения за тяхното пребиваване или обезпаразитяване?

Пълна глупост.

Аман от дечица, въобще не знаете в какъв свят живеете. Да не говорим за понятия като икономика и бюджет.

programings
04-19-2011, 16:02
+ 1

Който не го е хапало куче, той не знае какво е!

Nam3less3
04-19-2011, 16:53
Избиването на кучетата е лесен начин да се оттървем от една напаст.
Който се прави на природозащитник искренно му пожелавам да го нахапе глутница улични кучета.

Да даряваме пари за да ги пазим, смисъл такъв да се изграждат някакви съоръжения за тяхното пребиваване или обезпаразитяване?

Пълна глупост.

Аман от дечица, въобще не знаете в какъв свят живеете. Да не говорим за понятия като икономика и бюджет.+1, лапешка история.

darkPaladin
04-19-2011, 16:57
Много точно казано!
Само един глупав човек може да си даде парите за едно улично куче, което утре ще го згази някоя кола!
Ето това изречение изчерпва целият спор, който започна от преди няколко поста!

Ми що ядете, при положение, че ПАК ще огладнеете?!

И пак ти казвам - на подобни въпроси изобщо няма смисъл да отговарям. На какъв език да ти го кажа? Не знам дори как ти идват на акъла...

ДаркПаладин, не ми преписвай реплики, жалко е.

Стига сме се въртяли в кръг, най-важното, което исках да напиша, съм го написала, така че към вас поне нямам какво повече да добавям.

не ти преписвам реплики разсъждавам логически следвайки твоята логика

и да пак ще огладеем но кой искаш да яде бабата или кучето до нея?

въобще не знам защо се мъча да ти налея акъл в главата

BrokenInnocence
04-19-2011, 17:17
Твърдо против. Ако нямаше толкова олигофрени и безотговорни хора на света, тези животинки нямаше да са на улицата и да гладуват, да замръзват и т.н. :o

+1

Но съм твърдо ЗА кастрацията им, защото иначе размножаването им става неконтролируемо и проблема се задълбочава.

Lucho
04-19-2011, 17:56
Лъчо, аз нямам против кучетата ми да са с наморДник на всички места, където има в близост други хора. Регистрирани са, с платен данък, чипирани, обезпаразитени, с всички ваксини. Така трябва да бъдат и всички домашни кучета, задължително. НО след като аз ще спазвам абсолютно всичко това, искам кучетата да могат да се возят в градския транспорт (с платено билетче и с намордник, разбира се, както е и навсякъде другаде) и да имат заградени места (достатъчно големи, не 5квадрата) където ще мога да ги пусна да се наиграят. Не може да има твърде високи изисквания към стопаните, а в същото време да бъдат крайно ограничавани. Мен лично градския транспорт не ме бърка, защото съм с кола, но не всеки има и не може да търсиш ветеринари само близо до вкъщи, защото няма как да се придвижваш.


Но и никой в градският транспорт не е длъжен да търпи твоето куче, нали ? Тъй като не бях особено добре подготвен по този въпрос, потърсих чуждестранни форуми за проблемите с кучетата в градският транспорт, понеже не бях обърнал внимание на лепенките забранено за кучета в автобусите. Направи ми впечатление, че някой превозвачи в Германия го забраняват, някой разрешават, в Англия положението е почти същото - някъде е забранено, някъде е разрешено, някъде всичко просто опира до шофьора в съответното превозно средство. Аз обаче съм твърдо против и ще кажа защо.

Основно, градският транспорт не е зоологическа градина за да се возят там всякакви животни (колкото и изтъркано да прозвучи). Да не говорим потенциалната опасност от това даден пътник да бъде нападнат от куче. Нека имат намордник, нека имат и билет (второто АБСОЛЮТНО задължително!) но и да бъдат в клетка. Ако не - да ходят пеша. Никой не е длъжен в превозно средство от системата на масовият градски транспорт да гледа, докосва или усеща наличието на определено животно. Попринцип градският транспорт е за хора, а не за превоз на багаж/чували/кучета/котки и т.н. Попринцип е разрешен малкият ръчен багаж като раници, чанти и други. От една страна, решението за това, дали да се возят кучета в МГТ е на фирмата - ако прецени, че желае автобусите и да бъдат съсипвани - няма лошо. Но да очакваш повече от 5 квадрата заградено място за едно куче, което я се качи, я не веднъж в годината е повeче от сюреалистично. На автобусният парк в България, както навсякъде му трябват четири неща: Нисък под + платформи поне на една врата; Обособено място в автобуса за бременни, майки с колички и инвалиди; ергономичност + точност; екологичност (двигатели на метан, пропан-бутан, а най-добре - тролейбуси, трамваи и метро), и най-важното за да е налице всичко това: култура от страна на ползващото транспорт животно (куче, стопанинът му, братът на стопанинът му и т.н.)

anonymous708973
04-19-2011, 18:29
Ей такива като теб, дето само мрънкат и естествено си мислят, че след като даряваш за животни, то ЗАДЪЛЖИТЕЛНО мразиш хората и със сигурност не си направил нищо за тях, под път и над път циврят по форуми. Вместо да се възмущаваш, направи ТИ нещо.

Това, че дарявам за животни, изобщо не означава, че мразя хората. Куца ти причинно-следствената връзка.

amk993, видях много нападки и никакви факти.

Violenza
04-19-2011, 18:39
Лъчо, в столицата на модата влизам в магазина за дрехи, дори в супермаркета с кучето и си пазарувам, без никакъв проблем, за градския транспорт да не говорим. Във Виена е абсолютно същото. Там хората какви са???
Колкото до търпението и "съсипването" на автобуса - и аз не съм длъжна да търпя нечистоплътни хора, ама на тях не им забраняват да влизат в автобусите, нали? И не ми е ясно как едно куче може да съсипе автобус? Няма проблем за малките лекета, дето драскат навсякъде с маркерчетата, ама едно куче направо ще го изяде автобуса, барабар с хората вътре!

PinkPan7her, постът ти към мен ли е насочен?

darkPaladin
04-19-2011, 18:44
Лъчо, в столицата на модата влизам в магазина за дрехи, дори в супермаркета с кучето и си пазарувам, без никакъв проблем, за градския транспорт да не говорим. Във Виена е абсолютно същото. Там хората какви са???
Колкото до търпението и "съсипването" на автобуса - и аз не съм длъжна да търпя нечистоплътни хора, ама на тях не им забраняват да влизат в автобусите, нали? И не ми е ясно как едно куче може да съсипе автобус? Няма проблем за малките лекета, дето драскат навсякъде с маркерчетата, ама едно куче направо ще го изяде автобуса, барабар с хората вътре!

PinkPan7her, постът ти към мен ли е насочен?

в кой супер маркет пазариш в куче?

ХЕИ забранява подобни неща май лъжеш нещо

а за автобуса да не говорим кучето кърлежи бълхи и какви ли не паразити може да пренася без да знае стопанина плюс това ако реши да се изходи няма да се спре пред нищо

Violenza
04-19-2011, 18:46
Ти пък хайде прочети за къде става дума и после пак ми обяснявай за ХЕИ.

Те хората нищо не пренасят, спокойно.

Nam3less3
04-19-2011, 18:48
Ето какви са фактите за мене:
-кучетата са животни, не могат да бъдат добри или лоши, виновни или невинни
-хората са по-важни от животните и стоят над тях
-"въздействащи" улични животни не трябва да има(общо взето става въпрос за кучета)
-уличните кучета трябва да бъдат прибрани от държавните служби, които вероятно се финансират от нашите данъци(не знам точно)
-когато улично куче е опасно, и държавните, частните и доброволческите организации не го приберат, то трябва да бъде убито от местните хора
-даряването на пари за улични кучета е безсмислено, лоша инвестиция е и има по-подходящи места за даряване
-90% от защитниците тука се оказаха разни ученички, на някой от които не им пука толкова за реалните проблеми и хората, колкото за случайни бездомни кучета(ами дърветата??) :D

darkPaladin
04-19-2011, 18:52
Ти пък хайде прочети за къде става дума и после пак ми обяснявай за ХЕИ.

Те хората нищо не пренасят, спокойно.

абе ти от къде падаш?

пътуването в градския транспорт с куче е забранено пазаруването в супер маркет с куче е забранено защото пренасят паразити и зарази

и да хората също пренасят но нашата имунна система е друга доста по-крехка кучето може да яде от земята и нищо да не му стане
но човек ако не измие ръцете хваща хепатит

бтв точно това се прави като се прибереш от някъде миеш си ръцете не знаеш кой какво е пипал

и това е забранено от много по-умни хора от теб и мен които не мсилят като теб ;)

Nam3less3
04-19-2011, 18:54
Тия сигурно биха дали и конституционни права на кучетата :lol:

darkPaladin
04-19-2011, 18:55
Тия сигурно биха дали и конституционни права на кучетата :lol:

мани само да ми каже тя в кой хипер маркет пазарува с това куче ще падат глоби

anonymous708973
04-19-2011, 18:57
Избиването на кучетата е лесен начин да се оттървем от една напаст.
Аман от дечица, въобще не знаете в какъв свят живеете. Да не говорим за понятия като икономика и бюджет.

Напаст, ЧАСТ от която не е направила нищо!
Икономика ли... за икономика ли ще си говорим... Хайде тогава да изтребем всички пенсионери, а? Или всички семейства, които декларират по-нисък доход (половината българи, жалка история), за да взимат някви жалки детски, докато хора като баща ми плащат всеки месец луди данъци, а?

Хайде да не изместваме темата.

Violenza, не, беше насочено към ДаркПаладин. С теб съм повече от съгласна.

За ученички, витаещи в облаците, ще говорите на някой друг, хитлеристи с хитлеристите...

Violenza
04-19-2011, 18:59
ДаркПаладин, ти наистина си малоумен.
Първо - в София е разрешено пътуването на животни в градския транспорт, за другаде не знам.
Аз говорех конкретно за Милано и Виена, където на адски малко места е забранен достъпът на домашни животни. Така че можеш да си си навсякъде с кучето.
Сега ще ми обясниш ли колко са глупави? 8-)

Rot
04-19-2011, 19:01
Защо даваш примери с западно европейските лайна?

Ти забравяш, че стопаните там имат съвсем други навици и по градинките няма кучешки лайна.

Щото е супер забавно чавето ти да отиде да си играе и се върне да ти покаже, че е намерило мини-кебабче и го държи гордо в ръка.

Nam3less3
04-19-2011, 19:03
Избиването на кучетата е лесен начин да се оттървем от една напаст.
Аман от дечица, въобще не знаете в какъв свят живеете. Да не говорим за понятия като икономика и бюджет.

Напаст, ЧАСТ от която не е направила нищо!
Няма невинни животни! Или извисяваш кучетата до хората? А останалата част от мнението ти е толкова жалка, че не заслужава да я цитирам даже.

Violenza
04-19-2011, 19:06
Защо даваш примери с западно европейските лайна?

Ти забравяш, че стопаните там имат съвсем други навици и по градинките няма кучешки лайна.

Щото е супер забавно чавето ти да отиде да си играе и се върне да ти покаже, че е намерило мини-кебабче и го държи гордо в ръка.
Нека да има игрища и за кучета и няма стопаните да са принудени да ги разхождат по тротоарите.
И НЕ оправдавам безотговорни стопани - на миналата страница това съм го написала. Но не може да има много изисквания, а данъците и глобите (задължително трябва да има такива!) да се губят в нечий джоб.

anonymous708973
04-19-2011, 19:07
абе ти от къде падаш?

пътуването в градския транспорт с куче е забранено пазаруването в супер маркет с куче е забранено защото пренасят паразити и зарази

и да хората също пренасят но нашата имунна система е друга доста по-крехка кучето може да яде от земята и нищо да не му стане
но човек ако не измие ръцете хваща хепатит


ДаркПаладин, не си информиран, моля те, спри се. Не само че не си ветеринар, но и не отглеждаш куче, затова прочети малко информация и тогава изказвай невярни твърдения.

1. НЯМА КАК кучето ми да пренася бълхи и кърлежи. На всеки два месеца минава едноседмичен курс на лечение срещу това.
2. Момичето ти казва, че в МИЛАНО и ВИЕНА влиза с куче в магазин за дрехи, ти обаче продължаваш да повтаряш, че било забранено. Еми, очевидно не е.
3. Кучето ми няма да се изходи, защото няма да го кача в автобуса 5 секунди след като съм го извела. То излиза два пъти на ден за по достатъчно време, за да свърши нуждите си. Не ги прави вкъщи.
4. Само за информация, устата на улично куче съдържа три пъти по-малко бактерии от устата на случаен човек, спрян на улицата. Не се хаби, проверен източник е.

Violenza
04-19-2011, 19:09
-кучетата са животни, не могат да бъдат добри или лоши, виновни или невинни




Няма невинни животни!

А? 8-)

PinkPan7her, с теб добре си допълваме мислите.

darkPaladin
04-19-2011, 19:09
ДаркПаладин, ти наистина си малоумен.
Първо - в София е разрешено пътуването на животни в градския транспорт, за другаде не знам.
Аз говорех конкретно за Милано и Виена, където на адски малко места е забранен достъпът на домашни животни. Така че можеш да си си навсякъде с кучето.
Сега ще ми обясниш ли колко са глупави? 8-)

ти ми кажи в кой маркет пазаруваш и каза ''във Виена е същото'' къде във Виена пускат кучета в маркетите

и те че са глупави глупави са но ти няма да го разбереш и точно това са едни от градовете в които имаше масова евтаназия затова там и не се виждат улични кучета много често

много европейски градове евтанизираха бездомните кучета като си толкова ''европейка'' що не мислиш като тях?

пп
до някои създания по ниски от тревата да внимават как ме наричат

Violenza
04-19-2011, 19:14
ДаркПаладин, прати ХЕИ във Виена и Милано!!! 8-)

Глупави били, затова им е такъв стандартът...

darkPaladin
04-19-2011, 19:15
абе ти от къде падаш?

пътуването в градския транспорт с куче е забранено пазаруването в супер маркет с куче е забранено защото пренасят паразити и зарази

и да хората също пренасят но нашата имунна система е друга доста по-крехка кучето може да яде от земята и нищо да не му стане
но човек ако не измие ръцете хваща хепатит


ДаркПаладин, не си информиран, моля те, спри се. Не само че не си ветеринар, но и не отглеждаш куче, затова прочети малко информация и тогава изказвай невярни твърдения.

1. НЯМА КАК кучето ми да пренася бълхи и кърлежи. На всеки два месеца минава едноседмичен курс на лечение срещу това.
2. Момичето ти казва, че в МИЛАНО и ВИЕНА влиза с куче в магазин за дрехи, ти обаче продължаваш да повтаряш, че било забранено. Еми, очевидно не е.
3. Кучето ми няма да се изходи, защото няма да го кача в автобуса 5 секунди след като съм го извела. То излиза два пъти на ден за по достатъчно време, за да свърши нуждите си. Не ги прави вкъщи.
4. Само за информация, устата на улично куче съдържа три пъти повече бактерии от устата на случаен човек, спрян на улицата. Не се хаби, проверен източник е.

имаше едно глупаче херкуле дето и то мислеше че не съм ветеринар ама му показах дипломата си и млъкна ако не вярваш питай го
и гледам куче и мога да ти кажа че това обезпаразитяване не действа на всички паразити и може да не се обезпаразити на 100% има места където може да се скрият някои гадини

номер 2

тя в магазани за дрехи у супер маркета това как да го разбирам?
чети внимателно

номер 3
животното се изхожда когато му се изхожда няма определен час и не може да стиска не ми говори глупости

номер 4
БЛАФОДАРЯ
ти доказа че кучето пренася зарази не бих искал да ме близне някъде

Iskromet
04-19-2011, 19:16
Ето какви са фактите за мене:
-кучетата са животни, не могат да бъдат добри или лоши, виновни или невинни
-хората са по-важни от животните и стоят над тях
-"въздействащи" улични животни не трябва да има(общо взето става въпрос за кучета)
-уличните кучета трябва да бъдат прибрани от държавните служби, които вероятно се финансират от нашите данъци(не знам точно)
-когато улично куче е опасно, и държавните, частните и доброволческите организации не го приберат, то трябва да бъде убито от местните хора
-даряването на пари за улични кучета е безсмислено, лоша инвестиция е и има по-подходящи места за даряване
-90% от защитниците тука се оказаха разни ученички, на някой от които не им пука толкова за реалните проблеми и хората, колкото за случайни бездомни кучета(ами дърветата??) :D


След като не могат да бъдат носители на вина защо осъждаш действията им (на смърт)? Или, когато е удобно, няма проблем в тва да бъдат обвинявани?

darkPaladin
04-19-2011, 19:16
ДаркПаладин, прати ХЕИ във Виена и Милано!!! 8-)

Глупави били, затова им е такъв стандартът...

тук в Бълагрия стандратите са различни но при нас трихофития няма защо ли?

anonymous708973
04-19-2011, 19:16
пп
до някои създания по ниски от тревата да внимават как ме наричат

Естествено, като нямаш какво да кажеш. Давам логични, подредени аргументи и ти мълчиш, защото освен с обиди, няма с какво друго да отговориш. Май някой друг е по-нисък от тревата.

Къде във Виена ли? По вътрешния ринг. Говори ли ти нещо? Не? Ами да ти обясня, БАШ центъра на Виена.

Violenza, супер тийм сме :Д

Nam3less3
04-19-2011, 19:19
След като не могат да бъдат носители на вина защо осъждаш действията им (на смърт)? Или, когато е удобно, няма проблем в тва да бъдат обвинявани?Нито ги осъждам, нито им държа сметка.
Просто някой създават неприятности и това трябва да бъде спряно.
Все едно да влезе някой комар и да почне да ме хапе, бих го убил, но нито ще го мразя, нито ще го съдя и обвинявам, е сигурно защитниците на бездомните и невинни комари ще ми се скарат :razz: