PDA

View Full Version : Порграма за пауер от старата школа



firstdiesel
04-14-2011, 18:10
http://www.bb-team.org/workout/1280_sila-v-zavet-ot-starata-shkola#axzz1JWMhBrgk

програмата е тая ... но мисля да махам бицепса и трицепса и да добавя една Мъртва тяга със серии като на Клековете.

какво ще кажете ?

Целта е ЯКА СИЛА, майната и на визията ...

DownloadVirus
04-14-2011, 18:35
Малко се обърках като ги гледам така ама карай :D И + това е 3 днивен сплита :D

Chacho
04-14-2011, 18:37
Не бих махнал бицепса и трицепса, изолиращите ги упражнения ги карат да се сгъват и отпускат в пълна амплитуда, а това доколкото знам е важно за този вид тренировка. Също така ако се съсредоточаваш и върху малките мускулни групи, ще качваш сила навсякъде и така по-бързо ще буташ по-големите килограми при по-големите мускулни групи.

Мъртвата тяга е ефикасна за покачване на мускулна маса. Уважавам я като упражнение, но първо - това са доста големи килограми, второ - идеята е да качиш сила на гърба, а гребане и скрипец го изолират чудесно. Мъртвата тяга върви по-към кръста.

За трицепс, ако все пак се навиеш да правиш - бих сложил трицепсово разгъване на скрипец, вместо щанга с тесен хват. Много по-съсредоточено е върху триглавия това упражнение, докато в другото има и гърди и рамо.

Задно рамо винаги го изключват от такива програми, незнам защо.

Myrth
04-14-2011, 19:13
Гръб и сила без набиране...

Chacho
04-14-2011, 19:20
Ако вкара и набиране доста ще стане. Програмата е много тежка. Сигурен съм, че и така ще дойдат резултатите.

firstdiesel
04-15-2011, 11:34
DownloadVirus ти има ли нещо дет да го схавеш от първия път ? :D

на бореца му трябва як гъз и кръст ... затова без мъртва тяга, няма как
И то е .... като тренираш големи муск. групи качваш навсякъде. Поне в нашето село е така.

DownloadVirus
04-15-2011, 11:37
DownbloadVirus ти има ли нещо дет да го схавеш от първия път ? :D

на бореца му трябва як "задни части" и кръст ... затова без мъртва тяга, няма как
И то е .... като тренираш големи муск. групи качваш навсякъде. Поне в нашето село е така.

Ника ми не се пише така :?

firstdiesel
04-15-2011, 11:42
за едно Б .... ама аре опраих го, КЕФИ СА

Chacho
04-15-2011, 12:28
Ми кръстът и задника са много силни мускули по-принцип и качването на сила там според мен е достатъчно от нормалните програми. Естествено, колкото повече, толкова повече, но широкият гръбен мускул и вътрешната част на гърба винаги съм ги смятал за по-нуждаещи се. В борбата дърпащата сила винаги е била от изключителна важност. Е, все пак си е до твойта преценка и може да съм с грешни впечатления. Пък и взависимост от стила ти на борене може да имаш по-различни нужди от тези, които аз си представям.

ПС: Може сега да потренираш по тази програма, после да разнообразиш нещо и евентуално, ако я подхванеш втори път да промениш упражненията. Така в дългосрочен план всичко е ок :)