PDA

View Full Version : Кандидатстване извън страната



Tawny100
04-14-2011, 19:14
Здравейте,
Искам да ви попитам нещо.Надявам се да имате повече информация от мен.
Значи аз съм 6 клас и искам да кандидатствам в гимназия извън страната(САЩ) след 7ми клас.Въпросът ми е трябва ли да се подават някакви документи или да се взимат изпити.Иначе всчко е уредено защото леля ми живее там.Мисълта ми е дали е възможно да се кандидатства след 7ми клас извън България? : )Благодаря за отговорите! : )

sladkish_14
04-14-2011, 19:37
Едва ли някой ще успее да ти даде информация.
Нека леля ти намери такава, като е там. Какъв й е проблемът? :wink:

TeddyGeorgieva
04-17-2011, 18:57
А не може ли дане кандидатстваш...в смисъл не може ли да идеш и да се запишеш в обикновенна гимназия? Все пак за да те приемат трябва да знаеш перфектно езика.Ако бях на твое място просто щях да кажа на леля си да ми намери няква гимназия,да ме запише и готово :) и вече като завършиш ще си занеш езика много добре и ще можеш да идеш в колеж чак тогава... ;)

amk933
04-17-2011, 20:42
И к'ъв е смисълът да учиш в някаква малоумна американска гимназия? Ще излезеш 10 пъти по-глупав отколкото тук.

В Америка си заслужава да отидеш в някое хубаво училище-пансион, където ще те подготвят за кандидатстване в читави университети. Другото си е чиста поза и губене на време. Познавам пределно добре американската образователна система, защото съм част от хубавата и част. Това не значи, обаче, че 80% от училищата са добре материално, но зле качествено.

За читаво училище след 7 клас ще ти трябва SSAT (не SAT/PSAT), който не съм сигурен къде можеш да го държиш тук...иначе в простите гимназии не ти трябва нищо. Отиваш записваш се и си готов. И имай предвид, че училище започва рано (обикновено последната седмица на август, но зависи от щата), така че си направи плановете и...все пак се надявам си го поговорил това с ваще, защото е въпрос на доста средства и виза, която не съм сигурен точно каква ще е в случая. :)