PDA

View Full Version : Моля за бърза помощ



bada
04-15-2011, 05:47
Здравейте. на 14.04.2011 с приятелката ми правихме секс с презерватив които се е бил скъсал и по принцип имам навика преди да се "изхърля" да го изкарвам от нея та като е бил скъсан и по вагината и имаше, сперма и много съм се наплашил да не забременее и незнам дали не е попаднало нещо в нея :smt087 како ще ме посъветвате да направиме аз съм на 19 тя на 15. Моля ви без ебавки и глупави мнения, искам реална помощ и съвети какво да направиме! Благодаря предварително.

marin4itu
04-15-2011, 07:05
Кога й дойде за последно на приятелката ти? Редовна ли й е менструацията? Във влагалището имаше ли сперма? Сигурен ли си, че си свършил изцяло извън нея?

bada
04-15-2011, 08:50
Кога й дойде за последно на приятелката ти? Редовна ли й е менструацията? Във влагалището имаше ли сперма? Сигурен ли си, че си свършил изцяло извън нея?

еми цикъла и идва края на месеца по принцип, ходих до лекар познат каза ми че сега е било най-опасно. незнам дали в влагалището имаше сперма тя скочи бързо и отиде да се измие доктора ми каза да си купи 2 таблетки постинор дуо до 72 часа същото е като ескапел ама не е толкос скъпо. направо се побърквам ](*,)

Emilen
04-15-2011, 09:03
Ако добре разбирам, търсиш утеха. Защото едва ли някой ще ти каже нещо повече от лекаря, който си питал. Постинор е нещо подобно на ескапел. Според мен, няма съществена разлика в качеството, а разликата в цената, идва от парите, хвърлени за реклама на Ескапел.
Направете, каквото ви е казал лекарят. Гаранцията не е 100%, но вероятността за проблем, въпреки контрацепцията, е малка. Случват се и такива неща. За съжаление, сексът е рискован спорт, колкото и да е желан и издиган в култ.

bada
04-15-2011, 09:31
ох еми да ... говорех с приятелката ми. ще отиде до аптека да си ги вземе и да ги пие... по принцип като свършвам "го вадя" но неочаквано беше скъсан тоя презерватив и видях сперма по вагината и... незнам дали е попаднало но все пак ще ги пие ... имал съм и преди такива моменти но тогава гаджето беше много по голяма 21-22 там ми беше по спокоино... и ви благоадря че ми отделихте време. другия ми въпрос е хубаво е след като ги пие тия хапчета и след 4 5 6 дена да си направи един тест нали :neutral:

GregoryHouse
04-15-2011, 09:39
Винаги тест.

bada
04-15-2011, 10:10
Винаги тест.

Благодаря.

SummerRain
04-15-2011, 14:27
не знам какъв е бил този лекар, с когото си говорил, но съм чувала, че вече Постинор Дуо не се произвежда. Единственото хапче за спешна котрацепция е Ескапел. Купете и да го пие колкото се може по-бързо. Най-голяма е ефективността на хапчето в първите 12 часа, иначе може да се изпие до 3 дни. Тест се прави на 14 ден от рисковия полов контакт.

kalpazanka
04-15-2011, 14:30
Темата е ебавка. Тя не е ходила на никакъв гинеколог.

Тест се прави на първия ден от закъснението или на 14-тия ден от рисковия полов акт.

Aubergene
04-15-2011, 14:32
Постинор е спрян от производство, да, за съжаление Ескапел-а ви е може би единствената алтернатива на българския пазар.
Тестът улавя промени в хормоналните нива най-малко десет дни след евентуалната бременност, не се хабете 5-6 дни по-късно, ще отчете отрицателно при всички положения.
Иначе си струва да се опитате да й изчислите овулацията. При 28-дневен редовен цикъл тя е обикновено 14 дни ПРЕДИ настъпване на менструацията.

Gr0zDan0v
04-15-2011, 14:36
Темата е ебавка. Тя не е ходила на никакъв гинеколог.

Тест се прави на първия ден от закъснението или на 14-тия ден от рисковия полов акт. ;-)

Emilen
04-15-2011, 15:25
Темата е ебавка. Тя не е ходила на никакъв гинеколог.

Тест се прави на първия ден от закъснението или на 14-тия ден от рисковия полов акт.

Аз не видях пишещия да твърди, че са правили тест или че тя е ходила на гинеколог. Не знаех, че постинорът е спрян.

kalpazanka
04-15-2011, 18:43
Темата е ебавка. Тя не е ходила на никакъв гинеколог.

Тест се прави на първия ден от закъснението или на 14-тия ден от рисковия полов акт.

Аз не видях пишещия да твърди, че са правили тест или че тя е ходила на гинеколог. Не знаех, че постинорът е спрян.

Не съм казала, че са правили тест. Видях тази дивотия

одругия ми въпрос е хубаво е след като ги пие тия хапчета и след 4 5 6 дена да си направи един тест нали :neutral:
и контрирах.
Видях и този бисер:

доктора ми каза да си купи 2 таблетки постинор дуо до 72 часа същото е като ескапел ама не е толкос скъпо. направо се побърквам ](*,)
затова контрирах, че не е имало разговор с лекар /в яда си съм писала гинеколог/.

bada
04-15-2011, 18:59
Еми да спрян е ... краина сметка взе ескапел. само едно не разбрах и изобщо не съм наясно с тия цикли... 14 дни след последния полов акт ли да напваи теста ? и до колко дни да чака цикъл ?

Emilen
04-15-2011, 19:46
Тест, минимум 14 след въпросното събитие. За цикъла - едва ли някой може да каже със сигурност, защото творението "Ескапел" разбива тотално хормоналния баланс и на всяко момиче влияе различно - на някои им идва след 3-5 дни, на други закъснява с по два месеца.

SummerRain
04-15-2011, 19:46
Еми да спрян е ... краина сметка взе ескапел. само едно не разбрах и изобщо не съм наясно с тия цикли... 14 дни след последния полов акт ли да напваи теста ? и до колко дни да чака цикъл ?
14 дни след инцидента, не след последния път, в който ще се правили секс.

bada
04-15-2011, 19:52
До колкото съм разбрал края на месеца да си направи тест, по принцип тогава и идва цикъла.. хора, благодаря ви много още съм много объркан и едва ли скоро ще съм спокоен... може би близите 3 седмици няма да права секс ... просто това ми уби всички мечти

bada
04-15-2011, 19:56
Еми да спрян е ... краина сметка взе ескапел. само едно не разбрах и изобщо не съм наясно с тия цикли... 14 дни след последния полов акт ли да напваи теста ? и до колко дни да чака цикъл ?
14 дни след инцидента, не след последния път, в който ще се правили секс.

Еми то инцидента беше вчера, тоест последния път ...

bada
05-02-2011, 11:12
Извинявам се че пак повдигам темата, но може ли да ме светнете...на 14 ти миналия месец като стана инцидента и на другия ден 15 изпи ескапел и 4 дена след това на 20 и идва цикъл което уж е нормално. сега пак и дойде на 02.05 нормално ли е това ? и тамън днеска трябваше да направи теста за бременност но се чудим удачно ли е да го направи сега и това че и и идва пак нормално ли е ? 8-[

DarkTemplar
05-02-2011, 12:21
Ескапела сериозно разбърква цикъла, така че ДА, Нормално Е. Щом й е дошло 2 пъти за толкова малко време, тестът е напълно излишен. Щом има менструация, няма бебе (спестете ми филмите за цветната бременност).

bada
05-02-2011, 13:36
Много благодаря!

CHIROS
05-02-2011, 15:03
Каквото и да правите, все пак направете тест, не отнема кой знай колко пари и време :Д

bada
05-02-2011, 19:43
Еми направихме. Отрицателен е ::: ама я притеснява че цикъла и е по различен вика че по тъмен и по гъст някво такова ... много благодаря на всички отзовали се на темата :smt006 и за цялата информация за напред ще имам опит поне... може би ще посетим един частен лекар само да и разястни защо е по гъста кръвта и по тъмна и там каквото и да е та да се оспокой.

darkyy
05-05-2011, 20:42
Честито,ще ставаш баща :lol: