PDA

View Full Version : Смяна на динамично IP ?



Jus7DreamBoy
04-15-2011, 06:00
Клиент съм на Близооо имам модем от тях който съм вързал към Wi-fi рутер TP-LINK TL-WR34OGD. И влизам през Wi-fi от лаптопа. Проблема е че някой има същото IP което ми дава рутера и са го баннали в сървърите на cs.ro-ni.net и то permanent и сега се чудя как да сменя пустото IP ? Рестартирах рутера, вадех кабели влизам в cmd и пиша pconfig /release и после ipconfig /renew ама нищо не става :(

GregoryHouse
04-15-2011, 07:15
Според мен IP-то на модема ти си е статично, ако правилно съм разбрал конфигурацията на устройствата. Тоест... колкото и да сменяш IP-то на рутера това не променя адреса с който опитваш да се кънектнеш към CS.

Ако си сигурен, че си с динамично IP (а доколкото ми е известно близоо са с реални) просто рестартирай модема и би трябвало да се смени. Ако не, връзваш компа директно към модема с кабел и ако имаш достъп до него променяш от там. Но едва ли е динамично. Тоест - пермабан си сори :/

dimitar_ak
04-15-2011, 09:48
Няма как 2-ма да са с 1 и също IP защото това си е чист IP-conflict. Предполагам се говори за мрежа от локални адреси излизащи навън с един реален IP адрес.

GregoryHouse
04-15-2011, 09:55
Възможно е, но такива мрежи спряха да правят преди бая години, поне до колкото аз знам. Също той има предвид, че може би някой друг преди него е бил с този IP адрес и е бил баннат. А ако си отскоро е възможно, все пак адресите се махат от един клиент и се слагат на друг...

Jus7DreamBoy
04-15-2011, 19:21
Рутера от Близооо е с реално IP. До сега без проблем влизах но вчера пробвах и все ми излиза това.

AMXBANS] ===============================================
[AMXBANS] You are Banned from this server by admin -= Ro-Ni CS 1.6 Classic =-
[AMXBANS] You are permanently banned.
[AMXBANS] Banned nick : MaSaR!!!!!!!!!!!!
[AMXBANS] Reason : ' Multihack Detector '
[AMXBANS] You can complain regarding your ban @ www.cs.ro-ni.net
[AMXBANS] Your SteamID : ' '
[AMXBANS] Your IP : ' CENSORED '
[AMXBANS] ============================

Та аз дори не играя классик и ми е друг ника.

GregoryHouse
04-16-2011, 08:10
Не си поствай IP-то така... знаеш какви тарикати има :)

Реално IP може да го смениш само, ако поискаш от централата да ти бъде сменено. Иначе и да го смениш - няма да имаш интернет.