PDA

View Full Version : Алое Вера



Jakche
04-15-2011, 15:04
Здравейте, имам страшно проблемна и чувствителна кожа, използвала съм страшно много продукти, но нищо не дава постоянен ефект и обикновено вреди още повече. Наскоро ми казаха, че ако използвам алое вера ще ми помогне, но не мога да намеря чисто алое. Попадах на всякакви кремове и гелове, но отнове без огромен успех .... Някой знае от къде бих могла да си набавя алое вера цената няма значение стига да има резултат...

SexyBitch
04-15-2011, 15:14
Разсадници за цветя :-o

Cucko0
04-15-2011, 15:18
хаха от разсадник за цветя,на момичето и трябва за да се маже с него не за да го сади ..от някоя аптека

amazzing
04-15-2011, 15:24
попринцип има такива диструбутори но когато земахме на една моя роднина си струваше доста ! ...

SexyBitch
04-15-2011, 16:14
хаха от разсадник за цветя,на момичето и трябва за да се маже с него не за да го сади ..от някоя аптека

Абе я не се надувай :-x Като си вземе от разсадник за макс 10 лв. ще е истинско и ще го ползва поне 1 година. Къса листо, прецежда сока и се маже :-) НАИСТИНА ли миилиш че ще намери ИСТИНСКО алое вера от аптека :?

Rebirthing
04-16-2011, 11:07
ОМГ, е наистина не сте наясно с алоето. То така се изцеждало сок от алое...ако беше така, всички щяха да го правят.

По темата, хубаво е да приемаш алоето не само външно, но и вътрешно. Аз лично пия концентрат от алое и ми се отразява много добре. Хубави продукти с алое вера може да намериш в сайта на iherb, но трябва да имаш кредитна карта за да поръчаш.

От България, качествено алое вера може да поръчаш от тук : http://www.bilki.bg/index.php?m=320&lang=1&cat_bilki=28917&a_bilki=1&bilki_c=922&bilki_p=2072&tursene=%E0%EB%EE%E5%20%E2%E5%F0%E0&bilki_o=1 Марката е много реномирана и алоето е 99,7% натурално. Не очаквай да намериш 100 процентово алое, все ще трябва да сложат някакъв консервант за да се запази продукта.

FuckingFreak
04-16-2011, 14:41
Наистина ли лекува изгаряния и рани? Изтисквах на баба ми алое със сокоизстисквачката и знам че е възможно, но ако помага ще си направя и на мен 8-)

rockgirl0601
04-21-2011, 15:48
Здравей Jakche,
При последното ми посещение моята козметичка ме намаза с някакъв нов гел от алое вера фирмата била нова на пазара. 96% алое вера веднага успокои кожата ми, нямаше го това зачервяване, което обикновено се появава след почистване на кожата. Помага и да обриви и всякакви други възпаления на кожата, също при изгаряния и белези. Аз лично си го поръчах от няколко седмици го използвам и съм страшно доволна, ако желаеш мога да я попита за кординати и да ги дам за да си поръчаш и ти!!!

Pamaa
04-21-2011, 21:25
един литър не е ли малко множко :shock: ?

sunshine01
04-21-2011, 22:03
ОМГ, е наистина не сте наясно с алоето. То така се изцеждало сок от алое...ако беше така, всички щяха да го правят.

По темата, хубаво е да приемаш алоето не само външно, но и вътрешно. Аз лично пия концентрат от алое и ми се отразява много добре. Хубави продукти с алое вера може да намериш в сайта на iherb, но трябва да имаш кредитна карта за да поръчаш.

От България, качествено алое вера може да поръчаш от тук : http://www.bilki.bg/index.php?m=320&lang=1&cat_bilki=28917&a_bilki=1&bilki_c=922&bilki_p=2072&tursene=%E0%EB%EE%E5%20%E2%E5%F0%E0&bilki_o=1 Марката е много реномирана и алоето е 99,7% натурално. Не очаквай да намериш 100 процентово алое, все ще трябва да сложат някакъв консервант за да се запази продукта.

Ами освен да поръчам от сайта, мога ли да се сдобия с нещо например от аптеката или някой магазин? :) Съжалявам за спама!

Rebirthing
04-22-2011, 08:50
С какво нещо да се сдобиеш :D ?
Сока от алое по аптеки и магазини не знам какъв е и колко процента е...но нищо не ти пречи да провериш де.


Pamaa, един литър изобщо не е много имайки предвид дневната доза, тъй като то е направено и да се пие, а не само за външна употреба :).

Pamaa
04-22-2011, 11:28
С какво нещо да се сдобиеш :D ?
Сока от алое по аптеки и магазини не знам какъв е и колко процента е...но нищо не ти пречи да провериш де.


Pamaa, един литър изобщо не е много имайки предвид дневната доза, тъй като то е направено и да се пие, а не само за външна употреба :).
Аз си мислех, че с това само може да се мажеш и си викам 'Малеее, то има 3 години да се мажа :lol: '

sunshine01
04-27-2011, 22:36
С какво нещо да се сдобиеш :D ?
Сока от алое по аптеки и магазини не знам какъв е и колко процента е...но нищо не ти пречи да провериш де.


Pamaa, един литър изобщо не е много имайки предвид дневната доза, тъй като то е направено и да се пие, а не само за външна употреба :).

Нямах предвид за сока от алоето, а за нещо друго.. например някой шампоан и т.н. Защото не видях някъде да пише, че можем да намерим някой продукт от сайта в аптеките :)

antoniq1
05-07-2011, 06:49
Aloe Liquid Soap /038/ Неутрален течен сапун 2 пъти дневно. Сапунът с Алое почиства в дълбочина и е антисептичен. 2. Aloe Propolis Creme /051/ Алое Вера крем с прополис - всеки ден.
3. Forever Bee Propolis /027/ Пчелен прополис, ефикасен природен антибиотик; убива бактериите и вирусите; укрепва имунната система: 4 до 6 таблетки на ден (по 1 или 2 таблетки с храната). Forever Мийте лицето си с течен неутрален сапун с балансирано PH всеки ден, сутрин и вечер, за отстраняване на мазнината. Добро решение е измиването на лицето и с концентриран чай от лайка. Подсушавайте го с хартиена кърпичка, така че кожата да не се замърси отново. Не използвайте сапуни, съдържащи сулфиди, йод, бромиди или мазнина.
2. Използвайте Алое Вера крем с прополис (може да бъде основа за грима).
3. Добра идея е да се почиства кожата в дълбочина с почистваща маска за лице на плодово-кисела основа, съдържаща ретинол за постепенно коригиране и възстановяване на увредената кожа, 2 пъти седмично. Тя ще отстрани мръсотията и мазнината от по-дълбоките слоеве на кожата. Може да използвате и почистваща маска с каолин, два или повече пъти седмично
4. Вземайте редовно витаминно - минерални комплески /Бета-каротин, витамин Е, С, D и минерали – хром, селен и цинк /. Това е много важно, тъй като минералите подпомагат активността на хормоните.
5. Взимайте природни антибиотици, като Пчелен прополис, докато инфекцията отшуми.
6. Консумирайте колкото е възможно по-малко захар, тестени и пържени храни, масло, шоколад и пълномаслено мляко.
7. Увеличете консумацията на храни, съдържащи фибри (растителни влакна), също кисело мляко, защото те почистват стомаха и вътрешностите.
8. Избягвайте употребата на мазни кремове и козметика.
9. Избягвайте оралните контрацептиви и лекарства, съдържащи йодиди и бромиди.

Bebolinkaf
07-24-2011, 21:04
Има много хубави продукти на LR с алое вера.
Съдържат витамини, ензими, основни аминокиселини, захари и други.
Провери на сайта им,все ще намериш нещо подходящо за теб. Надявам се ,че съм помогнала. =)

microslushalki
08-18-2011, 18:03
Аз отглеждах алое, но в последствие една позната ми препоръча този сайт http://aloesofia.com/ и вече не се занимавам с отглеждане, а директно си го пия, от този сайт ми пратиха продукти по еконт без проблем, много съм доволен като цяло

Sigrina
08-18-2011, 21:39
Аз си имам алое вкъщи и си късам от листенцата и си мажа лицето, супер ми е. А м/увременно съм взела един гел на Краутерхов, който е 96% алое, който можа ако се изгоря, или ако имам белег и също мн ми помага :)

Hilary_
08-19-2011, 06:56
С две ръце съм за LR .. имат уникални неща ;)

Maaggiiee
08-19-2011, 08:13
Аз имам такова растение в къщи, но не се мажа с него.

gynecomastia
05-15-2015, 06:32
Вие още ли купувате скъпите продукти на българските фирми?!? Стига сте им плащали надценките и сте им пълнили джобовете! Ползвам Алоето от години, пробвала съм десетки продукти. Ето този концентрат от Алое - http://goo.gl/EYV7Ol , който е 120 мл се равнява на 4,8 литра сок. От година купувам само от него. Всички положителни свойства и ефекти си ги има, дори понякога действа по-добре от другите, защото е концентрат и явно има повече активни вещества в една доза. Цената му е $7.64, вземам си по три на веднъж (около 23$), равняват се на близо 15 ЛИТРА СОК! Цената на доставката е 4$ и пристига за 10 работни дни. А понеже цената е 23$, пратката идва директно в пощата и не се занимавате с митници, ДДС, ... вземате си го само срещу лична карта. В България няма коя фирма да предложи подобна цена,а пък и при първа поръчка от iHerb има и 5$ отстъпка. Само за сравнение същия продукт в БГ е 27 лева - http://apteka.framar.bg/30036724/%D0%BD%D0%B0%D1%83-%D1%84%D1%83%D0%B4%D1%81-%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%86%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D 0%B0%D1%82-120-%D0%BC%D0%BB- Дали ни доят българските фирми дистрибутори, вие сами решете. Аз за себе си съм го направила и вече пазарувам само от iHerb.

kalpazanka
05-15-2015, 06:56
^Темата е леко неактуална.
Иначе съм за iHerb с всички крайници :)