PDA

View Full Version : МЕДИЦИНА, ТУРИЗЪМ, ПРАВО



gabivb
04-15-2011, 18:20
Моля някой, който е информиран да ми помогне с малко инфо относно университетите в София .. Към какво са се насочили повечето студенти .. Коя работа е добре заплатена .. Интересува ме информация относно медицина, туризъм, право.. ( Някой хора да не ме разберат погрешно НЕ правя тази тема, защото искам някой вместо мен да реши какво да следвам, а просто искам да се ориентирам като ми помогнете с повече информация по тези теми ) Благодаря .

Kinghood
04-15-2011, 22:00
Ако в момента си 12-ти клас и ти предстоят кандидат-студентските изпити си доста позакъснял/а с вземането на решение и к'вито и да било опити за влизане в специалностите: Право и Медицина в по-елитните УНИ-та ( СУ и УНСС ) ще бъде просто един блян. Казвам ти го от личен опит, понеже кандидатствам тази година Право в СУ ии подготовката с темите започна още през Септември 2010 г. Мога да ти дам съвет и да ти кажа това, което мен ме накара да поема по този път. Правото ти разкрива огромни възможности, в почти всяка сфера от нашия живот. Е, не може да станеш лекар с правно образование, но възможностите за реализация са наистина ОГРОМНИ. Естествено, това е сериозна стъпка и трябва да откриеш себе си и тогава да избереш пътя по който да тръгнеш. Желая ти успех и късмет. :)

darkPaladin
04-15-2011, 22:24
кадърния човек каквото и да подхване се справя добре

Kinghood
04-16-2011, 08:52
Добре, не удовлетворява амбициозните хора. :)

gabivb
04-16-2011, 09:50
Еми 10 клас съм и се опитвам да се ориентирам максимално по какъв път да поема и се надявах някой да ми каже предимствата. Честно казано съм съгласна относно мнението ти за правото, но това е индивидуално за самата държава и ако след известно време решиш да заминеш в чужбина става сложно. Някой да знае към кой университет да се насоча, ако реша да следвам туризъм.. ( не си мислете, че чакам информация на готово .. и в гоогле търся и какво ли не, но реших и тук да пусна тема )

GregoryHouse
04-16-2011, 10:43
Медицина в България - недей, просто недей. Не изкарваш толкова много пари, ако нямаш частна пактика, а и виждаш какво е положението в българия.Ако искаш на запад - идеално.

Туризма в момента го преексплоатират супер много и кризата превърна този сектор от златна мина във външа тоалетна... Иначе като цяло, ако си амбициозен и разтропан - далавери много.

Право - много прависти много нещо излизат в момента. Но всяка професия която можеш да упражняваш след това е много доходна, стига да си амбициозен и да успееш. Можеш да станеш - адвокат, прокурор, съдия, нотариус, следовател и... имаше още нещо ама забравих. Всички е предобре откъм пари, стига да си достатъчно пробивен, а да не останеш на ниво 3то разреден адвокат в неизвестна кантора.

Greennight
04-16-2011, 10:49
Аз лично предпочитам туризма от горепосочените.За адвокат и медицина се учи страшно много,а и после работата е много тежка,въпреки че заплащането е повече от добро повечето пъти :)

Kinghood
04-16-2011, 14:59
За да получиш, трябва и да дадеш. Учете и се насочете към това, което ви харесва. Няма нищо по-удовлетворяващо от факта да ходиш на работа с кеф. А за заплащането, според мен истината е в частния бизнес, но уви малко имат шанса и способностите да се реализират.