PDA

View Full Version : КОСАТА МИ !!! ХЕЛП



asd25
04-16-2011, 06:47
здр..аз съм момиче на 15 години.както всички други изпозвам преси,маши,пяни,лакове и т.н. от няколко месеца забелязах че как да го обясня :дд там където има нещо като "кръг" косата ме е станало по рядка..нещо като дупка..е не буквално .. не е мн зле но от няколко години започна да става по-рядка. гледам да се ограничавам от пресата и машата..но и лез тях не може..защото косата ми е къса и става мн бухнала иначе..искам да пробвам да си намажа косата с тривитаминол..на вас ставало ли ви е така?ако сте го ползвали,помогнал ли ви е? мерси предварително

ver4ety
04-16-2011, 06:58
Една приятелка имаше подобен проблем, само че нейната коса много падаше направо с цели кичурчета и тя много се притесняваше. Отиде на лекар и и предписаха някакви ампули за бърз растеж на косата. Тя от средно дълга коса се подстрига много късо и и седеше много сладко, пък и ампулите и помогнаха да започне косата и расте по-здрава и се оправи. Специално за тривитаминола не знам, но ако продължи и се увеличи по-добре се посъветвай с лекар :)

DarknessAngel
04-16-2011, 07:02
Ползвала съм Тривитаминол, определено има ефект, но след 2-3 измиване.
От месец-два си връзвам косата и не ми се налага да ползвам преси и маши, освен за бретона. :)
На мен не ми се е случвало, но моята коса също не е гъста. Съвета ми е да пробваш с маски с Тривитаминол, косата ти после става мека и по-жизнена. Успех. :) [/b]

pilencaaa
04-16-2011, 08:29
Спри с пресите за извесно време.. и аз имах този проблем .. Не съм ходила на лекар , но отидох в аромати и потърсих маска за изтощена коса и ампулки за бърз растеж.. Ползвах ги около 1 месец и малко .. и определено има резултат :) А за бърз растеж на косата също и хининова вода!

asd25
04-16-2011, 08:42
Благодаря ви мацки! страхотни сте..определено ще пробвам тривитаминола.. :-)

GrippingBosh
04-16-2011, 09:46
Здрастии :) Аз също подкрепям с 2 ръце и 2 крака тривитаминола :lol: Моята коса е мн гъста ,чак чупя гребени в нея ,не ползвам маши и тем подобни само пяна за коса ,ползвам тривитаминола от 2 месеца вече стоя с шапка за баня 2 часа и колкото мога повече и има страшен ефект блясък ,жизненост каквото искаш :) Много по -добре е истински домашни готови маски,отколкото тея химии по магазините :) Все пак освен маската ,ако продължаваш да я гориш всеки ден... :)

FuckingFreak
04-16-2011, 09:54
Подкрепяйте го тривитаминола, давайте :? Нали знаете че това не е само от външен фактор, тоест не само отвън и капе косата, това е липса на нещо, близо е до акъла нали? Като го ползва тоя тривитаминол може и да започне да и се сгъстява косата, ама какво от това, косата на момичето може и да се оправи, но липсата на това "нещо" вътре в организма ще си остане, и може да доведе до по-сериозни проблеми. Може ли да сте толкова повърхностни ?!!! :? :?

Най-добре отиди на лекар, може и да ти пуснат изследвания, не съм много навътре, но определено ако косата ти става по-рядка може и да не е от пресите. Все пак може и нищо да ти няма, но е най-добре да се консултираш със специалист, като чета повечето мнения са много заблудени че като почне да им капе косата това е все едно нещо нормално и хайде, 3 пъти се мацни с този тривитаминол и проблема ти е решен.. А и можеш да пробваш да ползваш сешоар (който има и студена струя) и четка, и така няма да се гори, а и по този начин изглежда по-естествено. А можеш да пробваш с домашни маски, но не очаквай кой знае какъв ефект освен блясък, мекота и по-лесно разресване ..

Minerva
04-16-2011, 10:22
Леле, леле, кой го пусна тва с витамините за овци, ще останете без коси, ей!
Вместо да си слагаш какви ли не изгъзици на главата и да си харчиш парите за глупости, отиди на дерматолог. От друга гледа точка си тормозиш косата от такава ранна възраст, че нищо чудно, че е започнала да капе. Ако имаш навик и "да пазиш диети" = да не ядеш , наистина трябва да се замислиш.

SuperBadSuperFresh
04-16-2011, 13:46
А може и момичето да не страда от липса на каквото и да било,а просто косата й да е по-податлива на увреждания.Аз ползвам Тривитаминол от около година.Не непрекъснато разбира се,основно като се сетя :D.Най-вече през пролетта заради пролетния косопад.Нищо ми няма,не съм умряла.Познавам хора,ползващи тривитаминол от 5 години сигурно,и си имат и коси,и всичко.Срещала съм около 5 негативни мнения за Тривитаминола,все пак на всеки косата е различна.На мен например не ми влияе добре хининовата вода.

FuckingFreak
04-16-2011, 14:20
Ей, ти нямаше да имаш пролетен косопад ако косата ти не беше податлива, тоест ако имаше добре снабден организъм с всички нужни витамини и минерали. За всичко си има причина. Аз лично не вярвам в нещо, което не е научно доказано. И тоест, не може на теб да капе, на мен не, ей така,защото сме различни хора. Косите са различни да, и реагират по различен начин, но си има и причините за това. Аз пък имам позната, която точно от такива като вашите препоръчвания и хваления щеше да остане без коса, започна да го ползва и се забелязваше падане на коса по цели кичури, но тя твърдо отказваше да го спре, като смяташе че е от нещо друго. Отиде на лекар и се оказа хипервитаминоза, тъй като тя се храни здравословно и разнообразно, няма нужда на прием на повече витамини, каквито са в тривитаминола, просто на всеки косата си му е ген, колкото и да се пляскате с каквито и да е неща, не за овци, ами и за йерен (едно хипер космато същество измислено от китайците, подобно на Биг Фут и Саскуач) просто няма как да ви стане по-гъста, и по-хубава..

SuperBadSuperFresh
04-16-2011, 16:46
Никой не е казал,че и падат кичури.Няма да споря с теб,познавам и други хора които при най-малкия проблем тичат при докторите.Както и да е,успех на авторката. :)

Escarina
04-16-2011, 17:32
Тривитаминолът помага, говоря от личен опит, можеш да го използваш в маска, можеш и само него. Аз доста съм патила от изтощаване на косата, остави я да си почине. Носи диадеми, връзвай я, остави я да подиша. За няколко месеца ще забележиш промяната, а предполагам, че с тривитаминола още по-бързо ще започне да се възстановява. Ако косата ти е много чуплива или къдрава, не я реши, а и слагай балсам и я мачкай докато е влажна, така обемът няма да е толкова голям, а формата и ще е съвсем прилична :) Сподели как ти е подействал тривитаминолът :)

VaMpiRKaTaaa
04-16-2011, 18:54
Ако продължаваш с тези преси и лакове за коса..ще останеш без коса.

asd25
04-17-2011, 09:14
Благодаря,че ми каза..не знаех !! ;]xaxaxa

Pamaa
04-17-2011, 11:44
Ако продължаваш с тези преси и лакове за коса..ще останеш без коса.

:lol: :lol: :lol:
Няма да ходим рошави. Ти да не мислиш, че момичето е ползвало преса само, за да си я изтощи, просто си поддържа външния вид на ниво! :)

Като ти гледам 'прическата', май никога не си ползвала лак или преса :lol: :lol:!

TeddyGeorgieva
04-17-2011, 11:47
Една приятелка имаше подобен проблем, само че нейната коса много падаше направо с цели кичурчета и тя много се притесняваше. Отиде на лекар и и предписаха някакви ампули за бърз растеж на косата. Тя от средно дълга коса се подстрига много късо и и седеше много сладко, пък и ампулите и помогнаха да започне косата и расте по-здрава и се оправи. Специално за тривитаминола не знам, но ако продължи и се увеличи по-добре се посъветвай с лекар :)

Може ли да ми кажеш малко повече за тези ампули? От къде си ги е купила,как се казват...защото и аз имам ОГРОМЕН проблем с косата.Къса е и е къдрава а искам да не я изправям вече и да започне да расте.Ползвам тривитаминола.Косата ми стана по здрава и не изглежда толкова увредена от пресата,но все пак ми трябва нещо за бърз растеж защото съм спряла пресата и искам възможно по бързо да расте. Мерси предварително !

asd25
04-19-2011, 15:16
Ако продължаваш с тези преси и лакове за коса..ще останеш без коса.

:lol: :lol: :lol:
Няма да ходим рошави. Ти да не мислиш, че момичето е ползвало преса само, за да си я изтощи, просто си поддържа външния вид на ниво! :)

Като ти гледам 'прическата', май никога не си ползвала лак или преса :lol: :lol:!
хаха кратко и ясно!!