PDA

View Full Version : вашето мнение



shalalala
04-16-2011, 16:17
Здравейте ! Ще бъда кратка .. имам географски език (бял) ии искам да попитам,когато се целувам с език дали усещането ще е някво различно .. мерси предварително .. ааа и не съм сигурно дали темата трябва да е в този раздел :)

xSANYAx
04-16-2011, 17:36
Искаш да кажеш,че ти е обложен,нали? Ако е това,няма причина да е различно усещането. :)

Red_Hair
04-17-2011, 10:22
за усещането незнам но от медицинска гледна точка обложения език крие проблеми с други органи

shalalala
04-17-2011, 10:51
Никъде не съм писала,че езикът ми е обложен .. езикът ми е ГЕАГРАФСКИ ии съм си родена с такъв език .. а разлика между обложен и географски доколкото знам ИМА ! :)

WishICouldForgetYou
04-17-2011, 10:52
То усещането ще е същото, но ако имаш супер лош дъх на партньорът ти няма да му е много приятно.
Както каза Red_Hair обложеният език е причина да имаш проблем с други органи. Зависи какво си яла, колко си яла и т.н. По този начин организмът се бори с токсините. За около седмица-две предполагам, че ще ти се изчисти. :)

shalalala
04-17-2011, 10:53
географски *

shalalala
04-17-2011, 10:56
WishICouldForgetYou за трети път .. езикът ми е ГЕОГРАФСКИ,а не обложен иии разлика ИМА !! :)

xSANYAx
04-17-2011, 12:01
То всъщност какво означава това географски език? :-D

WishICouldForgetYou
04-17-2011, 12:07
Извинявай, взех под внимание това, което са написали по-долу и така.
Ами значи.. аз не съм имала такова нещо никога... но щом като имаш географски език значи, че имаш хиперкератинизация на филиформните папили.. това е вроговяване .. и не знам ... може би наистина може да е различно усещането :-o

Но пак ти казвам.. това нещо е 100% свързано с лошо храносмилане или дори матаболитни нарушения като захарен диабет и други заболявания, локални химични въздействия - хранителни и сладки оцветители и консерванти, антибиотици, хигиенни и козметични средства. А ако пушиш може да се дължи и на прекомерното тютюнопушене свърано с лоша устна хигиена.

А можеш да приложиш следното лечение:
Редовно третиране гърба на езика с мека четка за зъби самостоятелно или добавяне на воден разтвор на урея или 0,05% на Ретин А, който води до опадане на хиперкератозата (вроговяването). При значителни наслоения от вроговения епител може да приложи кюртиране или елктрокоагулация. С 1 дума - трябва да имаш много добра устна хигиена и ще се оправиш. :)

shalalala
04-17-2011, 13:18
xSANYAx амииии по езика има бели ивици,които оформят нещо като петна на езика и наподобяват географска карта,а от там идва и наименованието му,дано се изразих добре :)

shalalala
04-17-2011, 13:25
WishICouldForgetYou олее незнам,но аз лично не съм чувала такива неща като например за лошото храносмилане,захарният диабет ии така нататък :shock: както споменах аз съм си родена с такъв език,а и не само аз попринцип географския език не си получава постепенно,аа той си е по рождение ии тва за заболяванията нещо не сe връзва.Единственото нещо,когато имаш такъв език е че си предразположен към алергии ..

WishICouldForgetYou
04-17-2011, 13:53
Еми щом така си се родила... не мога да ти помогна. 8-) Не знам... аз преди доста време съм чела в интернет за разни такива заболявания...
Ти не се стряскай де... щом си си родена така.. значи не е свързано с тези неща.