PDA

View Full Version : Трябва ли ?



boobooboo
04-16-2011, 16:46
Здравейте , извинете ме ако има други такива теми ... явно не съм ги намерила (но търсих) ... също така ме извинете и за правописните грешки... !

Та.. Аз съм на 15 години а приятелят ми е на 18... Разбирам , че той като по-голям е приживял повече от мен , НО аз длъжна ли съм да се променям заради него ? Той твърди , че ме харесва такава каквато съм... НЕ е имал сериозни връзки и мисли , че между нас ще стани нещо сериозно .... НО аз немисля така ... Той иска да ми се налага... Да ми казва какво да правя... Да му давам отчет с кой съм и каде ходя ? Това не е ли липса на вяра ? Нали трябва да ми има доверие (btw от малко време сме заедно но макар това аз си го харесвам много и свикнах с него) ПОМОГНЕТЕ МИ моля ви... Трябва ли да правя това което ми казва ? И винаги да става по неговия начин ?

И пак се извинявам за грешките (не съм идеална :) )

TheBeliever
04-16-2011, 16:49
Една здрава и сериозна връзка се гради на взаимно доверие и компромиси и от двете страни. Не може единия винаги да се налага, а другия винаги да отстъпва. Ти не си му вещ или подчинена, че да правиш каквото той казва.

ivcheto0o
04-16-2011, 16:49
Според мен не трябва винаги да е както каже той,в една връзка трябва да се правят компромиси и от двамата.Поговори с него.

boobooboo
04-16-2011, 16:52
оооо там е работата ,че съм говорила , но той ми се ядосва и ми казва , че неиска да води разговор с мен ...

а попринцип не съм от "послушните" момиченца... :(

TheBeliever
04-16-2011, 17:01
Не иска да води разговор с теб? Тоя за какъв се мисли?

boobooboo
04-16-2011, 17:03
ми незнам как ви звучи отстрани но се държи така ,че да ми покаже , че ТОЙ Е ПО-ГОЛЕМИЯ във връзката ни ;( а аз сега се чудя дали да го слушам или да скъсам с него (ще ми е лесно да си намеря друг , но искам да съм само с въпросното момче.. )

VaMpiRKaTaaa
04-16-2011, 17:06
Тоя за къв се мисли?
Ти да не си му вещ?
Или си малко дете,зада ти държи сметка?
Аз такива въобще не ги търпя.
На твое място,отдавна да съм го отебала...

boobooboo
04-16-2011, 17:13
VaMpiRKaTaaa , явно чувствата ми са прекалено големи за да се разделя с него :( :( :( оф просто незнам какво да правя , а неискам да го загубя :( :( :cry:

Whathurtsthemost
04-16-2011, 17:15
Вярно, че е по-голям, но това не означава, че ти трябва да правиш това, което ти казва той. Не трябва да му даваш отчет с кой, къде ходиш. Ти не си му предмет, нито вещ. И ти си имаш личен живот. В една връзка трябва да се правят компромиси и от двете страни. :?

VaMpiRKaTaaa
04-16-2011, 17:19
Момиче,разбирам,че го обичаш.
И аз съм обичала,но все пак имам някакво достойнство.
Не виждашли,че той се подиграва с теб..не те обича,според мен.
Най-малкото,ако те уважаваше нямаше да прави,това,което прави.Имай малко уважение към себе си.Ти правиш всичко,което ти каже.Това,значи,че нямаш никакво уважение към себе си,a,зада те уважават другите,първо трябва ти да се уважаваш.

lubomirky
04-16-2011, 18:27
Момиче,разбирам,че го обичаш.
И аз съм обичала,но все пак имам някакво достойнство.
Не виждашли,че той се подиграва с теб..не те обича,според мен.
Най-малкото,ако те уважаваше нямаше да прави,това,което прави.Имай малко уважение към себе си.Ти правиш всичко,което ти каже.Това,значи,че нямаш никакво уважение към себе си,a,зада те уважават другите,първо трябва ти да се уважаваш.

пхаха, достойнство имаш все пак. молА ти се.

по някои въпроси може да ти казва, че не му е приятно, не му харесва и не иска да правиш нещо - преценяваш дали си заслужава да се лишиш от нещо заради него и, ако да, го правиш по неговия начин. това не означава, че всеки път трябва да е така.

това с даването на отчет къде и кога ходиш - нормално, аз също предпочитам да знам къде и какво прави приятелката ми, някак си по-спокойно ми е. това, че не е имал сериозни връзки не е фактор - той може досега да не е имал и приятелка, ама да е наясно какво иска от теб и от връзката ви.

сама си решавай дали си заслужава да правиш компромиси за него. ако държиш да 'запазиш достойнството си' и да се откажеш от нещо, към което, по твои думи, имаш прекалено големи чувства, е пълна глупост за мен.

VaMpiRKaTaaa
04-16-2011, 18:35
lyubomirko,имам по-голямо достойнство от тебе.

againstyou
04-16-2011, 19:00
Той иска сериозна връзка,ти разсъждаваш незряло,ако толкова го обичаше както казваш,това нямаше да ти пречи.

boobooboo
04-16-2011, 19:14
Той иска сериозна връзка,ти разсъждаваш незряло,ако толкова го обичаше както казваш,това нямаше да ти пречи. АЗ? АЗ ЛИ РАЗСЪЖДАВАМ НЕЗРЯЛО ? НЕЗРЯЛО Е , ЧЕ ТЪРЗЯ САВЕТИ КАКВО ДА ПРАВЯ ЛИ ? КОЕ Е НЕЗРЯЛО ЗА ТЕБ БЕ МОМИЧЕ ????????????????? СЕРИОЗНА ВРЪСКА НЕ СЕ ЛИ КРЕПИ НА ДОВЕРИЕ ???? АЗ КАЗАХ , ЧЕ СИ ГО ХАРЕСВАМ , А НЕ ЧЕ ГО ОБИЧАМ... ТИ РАЗЛИКА ПРАВИШ ЛИ ? ТИ ЧЕТЕШ ЛИ ? такива безмислени коментари не е много добре да пишиш :) .... пф била съм незряла ... кат гледам ти си УЗРЯЛА и направо ИЗГНИЛА ;)

bonbonS
04-16-2011, 19:32
Ако си мислиш, че можеш да го търпиш си остани с него :)

umri
04-16-2011, 19:49
lyubomirko,имам по-голямо достойнство от тебе.
И по-голямо тегло...... В преносен смисъл, разбира се.

TheNewReligion
04-16-2011, 20:48
Фактът, че си задаваш тоя въпрос, ти дава отговора.
Приятелят ти или има грешна представа за това какво е връзка, поради липса на опит, или е някакъв комплексар..

againstyou
04-17-2011, 18:41
Той иска сериозна връзка,ти разсъждаваш незряло,ако толкова го обичаше както казваш,това нямаше да ти пречи. АЗ? АЗ ЛИ РАЗСЪЖДАВАМ НЕЗРЯЛО ? НЕЗРЯЛО Е , ЧЕ ТЪРЗЯ САВЕТИ КАКВО ДА ПРАВЯ ЛИ ? КОЕ Е НЕЗРЯЛО ЗА ТЕБ БЕ МОМИЧЕ ????????????????? СЕРИОЗНА ВРЪСКА НЕ СЕ ЛИ КРЕПИ НА ДОВЕРИЕ ???? АЗ КАЗАХ , ЧЕ СИ ГО ХАРЕСВАМ , А НЕ ЧЕ ГО ОБИЧАМ... ТИ РАЗЛИКА ПРАВИШ ЛИ ? ТИ ЧЕТЕШ ЛИ ? такива безмислени коментари не е много добре да пишиш :) .... пф била съм незряла ... кат гледам ти си УЗРЯЛА и направо ИЗГНИЛА ;)
Така,внимавай малко как ми говориш ( пишеш).Просто не знаеш какво искаш,там е проблема.Имаш една прекрасна връзка,с човек който държи на тебе ( по писането ти така изглежда ),кво повече искаш не мога да разбера ? Държал ти сметка .. по-добре ли е да не се интересува ? Пфф ..