PDA

View Full Version : ПОМОЩ...МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ МИ СПЕШНО!!!



lunatag
04-16-2011, 18:34
1. да се намери околната повърхнина на правоъгълен паралелепипед, ако височината му е h, лицето на основата- B, а лицето на диагоналното сечение - Q.
2.Диагоналът на правилна четириъгълна призма е d и образува с околната стена ъгъл α.Да се намери околната повърхнина на призмата.
3.Да се намери околната повърхнина на правилна триъгълна призма с лице на основата B , ако лицето на сечението, което минава през основен ръб и срещулежащ връх от другата основa,е Q.
4.Да се намери повърхнината на правилна триъгълна призма с основен ръб b, ако равнината,минаваща през него и срещулежащ връх от другата основа, разделя повърхнината на призмата в отношение 2:3.
5.Основата на прав паралелепипед е ромб. Равнина, минаваща през срещуположни ръбове от двете основи, образува с едната от тях ъгъл 45°.Полученото сечение има лице Q.Да се намери околната повърхнина на паралелепипеда.
6.В правилна триъгълна призна с основен ръб b ъгълът междуу диагонал на околна стена и друга околна стена е α. Да се намери околната й повърхнина.


Много ще съм благодарна ако някой ми помогне с решения :)

beautifullslayer
04-16-2011, 18:42
Какво ще кажеш да седнеш малко да поучиш вместо да блееш пред компютъра по цял ден ! :)

markovaa
04-16-2011, 18:46
Какво ще кажеш да седнеш малко да поучиш вместо да блееш пред компютъра по цял ден ! :) напълно съгласна ;););)

lunatag
04-17-2011, 05:48
Ся първо да кажа, че самия факт, че съм писала тука, значи, че имам нужда от помощ, не от коментарите на някакви тъпи патки, които не ми се мисли и колко са компетентни в училище, за да ми дават оценки.... 8) Съвсем не вярвам, че вие знаете нещо изобщо, ако съдя по коментарите..зле сте и тва е.Такива отговори като ващите не само че показват, че самите вие не можете да решите задачите, а и, че сте супер ограничени.Като сте толкова умни защо не представихте решения? Най-лесно е човек да вземе да се прави на интересен в нета..Аз поне не се срамувам да призная, че не знам нещо, а вие прикривате незнанието си с малоумни коментари.Честито, вие явно сте поредните тъпи комплексарки :) :smt041 :smt041 :smt041

beautifullslayer
04-19-2011, 15:28
Именно за това са учителите ! За да ги питаш , когато нещо ти е неясно ! + Това - вярваш ли на напълно непознат , че ще ти даде вярното решение !