PDA

View Full Version : Записване на сериали от телевизор на компютър



BGMilan
04-16-2011, 19:33
Искам да записвам някой сериали от телевизора дирекно на компютара но незнам как :-o разбрах че трябва тв тунер (имам го) но незнам как се свързва така че да записва... ако някой може да обясни? Благодаря предварително

MaGuSs
04-17-2011, 00:58
Има различни начини...
1)Телвизора да ти подържа функцията "записване", от там вече някаде да се запаметява флашка или с кабел да се свързва към компа..
2)Комбинация между DVD и TV. Сега тука и двете трябва да поддържат функцията "записване", смисъл сигнала от телевизора отива в DVD-то, а то го записва на диск
3)TV тунер за компютъра. Ще ти трябва и антенка и специален software за възпроизвеждане на уловения сигнал. После ако software-a ти поддържа функцията "записване" - записваш, ако не търсиш програма за записване от монитора...
4)Вземаш една камера и поставка за нея, слагаш я пред телевизора и записваш ,но качеството и звука ще са лоши , а и от друга страна май това ще е най-лесното ^^ ...

Избирай... препоръчвам ти 4)...

П.П.Вообще не се занимавай...

DarkAngelOfHope
04-17-2011, 08:09
или ако канала се излъчва онлайн си сваляш VLC player и записваш с него, стига да имаш достатъчно добър нет.

аз не виждам защо да не се възползва от тунера който вече има

предполагам си на кабелна ТВ ... сложи кабела от кабелната в тунера и ако има инсталиран софтуер за него, пускаш го и то трябва да си намери каналите, сигурно има и за записване ... най добре кажи модела на тунера за да получиш повече помощ :)

mlakniwe2
04-17-2011, 08:12
Какъв е смисъла? Всичко, което дават по ТВ-то можеш да намериш в нета? :-o

dubi95
04-17-2011, 11:14
А аз как да записвам от лаптопа ми.Смисал имам телевизор самсунг 23 инчов телевизор с хдми порт и на лаптопа го имам(тоя хдми порт) и виваком тв(с техен приемник).И видеокартата ми е нвидиа гефоце 310м цуда 512мб.А лаптопа ми е асус.

MaGuSs
04-17-2011, 19:27
А аз как да записвам от лаптопа ми.Смисал имам телевизор самсунг 23 инчов телевизор с хдми порт и на лаптопа го имам(тоя хдми порт) и виваком тв(с техен приемник).И видеокартата ми е нвидиа гефоце 310м цуда 512мб.А лаптопа ми е асус.
Кажи си и марката на бельото и тогава ще ти отговоря :x ...

dubi95
04-18-2011, 17:36
А аз как да записвам от лаптопа ми.Смисал имам телевизор самсунг 23 инчов телевизор с хдми порт и на лаптопа го имам(тоя хдми порт) и виваком тв(с техен приемник).И видеокартата ми е нвидиа гефоце 310м цуда 512мб.А лаптопа ми е асус.
Кажи си и марката на бельото и тогава ще ти отговоря :x ...

ХАХА марката на бельото ми е Девас и Мимо хД,а са кажи как да записвам тв.Не се ебавай.