PDA

View Full Version : XP или 7 ? Аре да спорим ...



MaGuSs
04-17-2011, 01:08
Тъмен ангел тази ОС от преди 10 години все още е най-добрата.

би ли избройл три предимства на XP пред 7 ?

1)Повечето игри се правят за XP
2)Няма бъгове със C,C++ отколкото 7 /поне аз съм забелязал, че при 7 ми се появяват страшни грозни неща, а в училище всичко е мед... /
3)XP не товари процесора и не заема голямо количество от RAM - паметта /Когато си инсталнах XP то ми заемаше само 183MB ,а 7 някъде към 600MB.../ - разбирам ,че по стил 7 е по-красива ОС-ма, но за програмистите това не е от значение :)

GregoryHouse
04-17-2011, 01:15
Oh look, its this thread again... :-o

Windows XP фейлва на мултикор машини които използват именно програмисти и всеки който се занимава изобщо професионално в тази насока.

Дори Heroes 3, Sacred и Age of Empires си вървят на Windows 7 без никакъв проблем.

Бъгове има във всички OS. Има си патчове за да ги оправят.

MaGuSs
04-17-2011, 01:19
Тръгнал съм да се занимавам с пачове. Аз за какво давам пари - да си тегля пачове или да се наслаждавам на работата на ОС-то ?

Ще чакаме W8, да го видим и него колко ще струва...

GregoryHouse
04-17-2011, 01:21
3 сървис пака и над 100 патча...ама иначе що да се занимаваш с патчове на... :D Желязна логика. :) Други предимства на XP освен, че ''върви перф'' на машини със 1 ядро и 512ка ддр1 ? :)

MaGuSs
04-17-2011, 01:28
Аз използвам SP2 - най-добрия и да ти кажа честно да съм инсталнал максимум 3 пача да не ми дава error-и.
Ммм да XP върви и на Pentium II, 460 MHz, 128MB RAM , 64 MB Video ...
кърти и кутията е пълен трансформър !!! :)


http://www.coastcomputerrecycling.com/images/compaq_deskpro_sff.jpg

:smt118 :smt118 :smt118

K_O_L_E_V
04-17-2011, 08:03
Тъмен ангел тази ОС от преди 10 години все още е най-добрата.

би ли избройл три предимства на XP пред 7 ?

1)Повечето игри се правят за XP
2)Няма бъгове със C,C++ отколкото 7 /поне аз съм забелязал, че при 7 ми се появяват страшни грозни неща, а в училище всичко е мед... /
3)XP не товари процесора и не заема голямо количество от RAM - паметта /Когато си инсталнах XP то ми заемаше само 183MB ,а 7 някъде към 600MB.../ - разбирам ,че по стил 7 е по-красива ОС-ма, но за програмистите това не е от значение :)

По 1) имаш грешка, повечето игри са се правели за ХР, сега повечето изискват минимум SP3.....в момента се сещам точно за GTA IV, което не върви под Win XP SP2.

DarkAngelOfHope
04-17-2011, 08:04
ако говорим за подобни компютри много ясно че XP е избора, но за съвременен компютър не стоят така нещата. Win 7 използва много по добре съвременния хардуер, вярно е и че ползва повече ресурси от XP, но какво от това ?

да Win 7 заема 15-16 GB на харда срещу 1-2 за XP, но при днешните цени на хардове това не мисля че е особен проблем. 80 GB HDD е по скъп от 160 GB, на същата цена е с 320 GB и е малко по ефтин (10-ина лв) от 500 GB

ползва и повече RAM примерно около 1 GB срещу 256 MB, но пак ... 1 GB DDR 400 е с 20-ина лв по скъпа от 2 GB DDR3 1333 (а вече може да се каже че няма компютри които да се продават с по малко от 2 GB)

всяка съвременна карта поддържа DX10 поне а при XP това не може да се ползва

при процесорите ... малкото останали едноядрени които се продават за настолни PC-та са долу горе на цената на най ефтините двуядрени

и както спомена GregoryHouse XP не може да се възползва толкова добре от съвременния хардуер колкото Win 7

Win 7 има по добра визия, работи по добре при сърфиране в нета (особено с IE), дава по големи възможности, не се скапва толкова често, има доста добра успеваемост при автоматичното търсени на driver-и от интернет, вървят и стари приложения, x64 версията на Win 7 мисля че е доста по стабилна от x64 версията на XP ...

GregoryHouse
04-17-2011, 10:43
x64 на ЕксПи беше рядко бъгаво нещо :D

Btw на лаптопа със седмица единствения драйвър който дърпах беше за видеото. Седмака си намери всичко останало. И досега за година и половина не съм имал НИТО ЕДИН BSOD, зависване или нужда от принудителен рестарт. Имах оригинална виста, 1 бсод - преинстал към седмица. Грижи от тогава нямам. На XP-то на настолния в месеца, ако не удари 5 BSOD-а не може да живее 8-)

Mileva
04-17-2011, 11:23
Аз използвам SP2 - най-добрия и да ти кажа честно да съм инсталнал максимум 3 пача да не ми дава error-и.
Ммм да XP върви и на Pentium II, 460 MHz, 128MB RAM , 64 MB Video ...
кърти и кутията е пълен трансформър !!! :)


http://www.coastcomputerrecycling.com/images/compaq_deskpro_sff.jpg

:smt118 :smt118 :smt118

Флопито работи ли ти? Кога за последно го използва?

dubi95
04-17-2011, 11:29
На лаптопа ми е уин 7 а на настолния хп.И да ви кажа хп-то дава повече грешки от уин 7 и трябва да го поправяш а 7-мицата почти не дава грешки(и всички работи игри и програми вървят на 7-е с някои програми-тръгват)

MaGuSs
04-17-2011, 12:18
Флопито работи ли ти? Кога за последно го използва?
Ами ние го взехме за 56 лв. миналата година... щяхме да го ползваме за пускане на интернет, но се отказахме и така остана.. даже още не сме му сложили ОС...

dimitar_ak
04-19-2011, 12:12
@GregoryHouse

Пускал съм седмица на едно ядро и 512MB Ram. Резултата е подобен на обява за стара кола в американски вестник. Там срещу състояние на автомобила пише - RUNS :razz:

Kinghood
04-19-2011, 13:17
WIndows 7 :grin: задължително! Всеки, който ме е попитал съм му го казъл! По-добър е от всякъде. Имах единствен проблем с инсталирането на принтера, но го разреших и съм адски доволен. Вече 2-ра година съм с него и не смятам да се разделим :-)

asp1r1n94
04-19-2011, 13:49
В зависимост според нуждите на човека,в даскало сме на убунту,аз не бих си я сложил ,все пак играя и някоя друга игра...

ThEKiNgG
04-19-2011, 14:23
Как така повечето игри се правят за експи всички игри за експи си тръгват на седмицата даже някой игри който не ми тръгват на експи ми тръгват на седем седмицата има много предимства пред експи най важното от тях е че почти всички драйвъри са вградени и не е нужно да инсталираш други глупости аз вече втора години и половина първо с бетата и не съм бил по доволен. Няма какво да се спори седмицата е по добра това се знае това че експи е бил повече години на пазара и е имало повече софтуер за него не значи че е по добър.

darkPaladin
04-19-2011, 14:39
ако имам комп с мин 4гб рам и двуядрено бръмчи нещо си което е поне 3гх що да не си сложа 7?

уиндолс 7 има много повече опции от хп

но компа ми има 2гб рам и 1,8гх процесор пак ще тръгне ама няма смисъл да се тормозя

ThEKiNgG
04-19-2011, 14:44
Няма какво да се мъчиш инсталирането става по лесно от колкото някоя игра на моя 1гб рам 215видео и 3.60гхз и въври перфектно вярно игрите не вървят толкова добре затова имам два уиндолса и когато ще играя игри си пускам еспи но определено седмицата е по добре.

Kinghood
04-19-2011, 15:04
Аз ползвам 7-мака и за игри и за програми и за всичко. РАМ - 2 гб. бочи си перфектно, без никакви забележки. Единствения софт., който няма бъгове е този, който не е произведен!

Nam3less3
04-19-2011, 15:09
Много ясно, че всяка нова версия е по-добра от старата му версия.
Както и да е, темата е тъпа защото си зависи от нуждите и способностите на човека, но все пак windows 7 естествено е по-добър от xp, не знам как на някой може да му хрумне обратното, но хората са способни на всякакви простотии.

mlakniwe2
04-19-2011, 15:11
Аз съм със 7-цата от 2009 и няям никви проблеми!
Върви ми много по-бързо от ХР-то!
Има повече функции и много подобрения!
Не ми натоварва компа!
Инсталира си по-лесно и бързо!
Новото си е ново! Аз чакам да излезе 8-цата през 2012 :grin: Не може да се сравнява Ос от 2001 и от 2009 :-o Аз не знаех, че още има хора с ХР! :-o

Btw Microsoft фейлнаха с вистата, но са си взели поука при 7-цата!