PDA

View Full Version : Работа в Германия



marioehe
04-17-2011, 10:56
Какво ми е нужно за да започна?
Тази година се дипломирам и не съм работил никъде.

GregoryHouse
04-17-2011, 11:07
Да си я намериш и да отидеш до там :)

marioehe
04-17-2011, 15:07
Тва ясно ама с документите нещо по специално да има? трябва ли ми работна виза или нещо от сорта?

GregoryHouse
04-17-2011, 15:12
Само документите които се изискват в съответната страна за да можеш да работиш. Иначе визи в Европейския съюз не са нужни.

Sarge
04-22-2011, 08:11
Университет в България или Германия завършваш? Ако е първото-не храни изобщо надежди. Ако е пък второто, където имаш все още шанс чети внимателно- тъй като още не е изтекъл 7-годишния давностен срок за отваряне на пазара на труда за българите и румънците, имаш право да стоиш в страната 1 година, през която трябва да си намериш работа, отговаряща в известна степен на специалността ти и с адекватно заплащане. Та намираш си такава работа, вадиш си необходимите документи(потърси в сайта на Arbeitsamt) и се надяваш да се сдобиеш с разрешително за работа. Визи не ти трябват.

bobilink
05-03-2011, 06:35
Университет в България или Германия завършваш? Ако е първото-не храни изобщо надежди. Ако е пък второто, където имаш все още шанс чети внимателно- тъй като още не е изтекъл 7-годишния давностен срок за отваряне на пазара на труда за българите и румънците, имаш право да стоиш в страната 1 година, през която трябва да си намериш работа, отговаряща в известна степен на специалността ти и с адекватно заплащане. Та намираш си такава работа, вадиш си необходимите документи(потърси в сайта на Arbeitsamt) и се надяваш да се сдобиеш с разрешително за работа. Визи не ти трябват.

А кога изтича давностния период, знаеш ли?

geri89
05-08-2011, 16:22
много е лесно пешеш си Lebenslauf,Bewerbung, отиваш в Finanzamt на града в които си и си вземаш Lohnsteuerkarte задължително и си готов намираш си и Arbeitsgeber разбирасе или отиваш в Arbeitsamt Agentur fuer Arbeit.Дано съм ти помогнала.Ако имаш въпроси пиши аз сега съм съм в Германия.

Sarge
05-08-2011, 19:51
Ако те вземат някъде на работа свиркай задълже :D :D Ахахахах, някой не се усещат какви глупости пишат, честно. Разберете го-в Германия не са желани балкански субекти без висше образование и (още по-лошо) не знаещи немски! Зарежете я тази мечта да емигрирате без пукната пара и след някоя друга година да се издигнете като CEO . Намираш си работодател, който ще ти е като ментор, ахахахаха, аре слезте малко на земята.


Сега сериозно-ако искаш да работиш наистина в Германия, трябва да следваш първо там, да изкараш 1-2 стажа, да си ангажиран в извънуниверситетски инициативи и чак тогава можем да говорим за някаква работа. Аман от пуберските ви изблици, честно....

geri89
05-08-2011, 20:58
Разберете го-в Германия не са желани балкански субекти без висше образование и (още по-лошо) не знаещи немски


От две години работя в Германия,аз нямам висше образование ,а когато дойдох за първи път имах ниво на езика A2.На интервютата се явявах сама(не стана от първия път) но си намерих работа и заплащанета е доста добро по 9,50 евро на час(в началото работех за 6,50 евро на час)

PainMonopoly
05-14-2011, 15:34
Ако се дипломираш от университет и знаеш езика, не би трябвало да има проблем.

Пазара е затворен само за нискоквалифицирани работници, за специалисти е отворен отдавна.

marioehe
06-22-2011, 08:26
Абе работа си има винаги :) Интересува ме как се взима раззрешение за работа. Дали мога да подам заявка от България или първо трябва да си направя адресна регистрация в Германия?

loca10
07-18-2011, 11:43
Имам въпрос, свързан е с темата... Тази година отивам в немска гимназия, ще науча немски и като изляза, ще съм с 2 езика (+англ., ходя на курсове и взимам изпити). Всичко супер, обаче ако реша да замина за Германия, какво става? Ще остана само с английски (бг там май не го говорят 8-) ) и не мисля, че ми е достатъчен. Казвали са ми, че ако знам езика на държавата, въобще нямало да има проблем, но за по- натоканите професии не трябва ли да съм с по- богат репертоар? Трябва ли да започвам да уча руски например? Моля запознатите да ми отговорят :)

gofeto917
07-18-2011, 12:21
Трябва да знаеш английски, доста фирми го изискват, друг език ще ти е в бонус, но не е задължителен, с немски и английски ще се оправиш, защото всички го говорят английски, в днешно време този език не е бонус, а необходимост! Няма смисъл да се пънеш да учиш 123123 езика и да даваш пари за уроци (освен ако не се готвиш за сертификат) Тук в Германия повечето университети предлагат безплатни курсове за почти всеки език, аз лично след 1-2 семестъра сигурно ще запиша китайски, защото и това е доста търсен език тук. Ама най-важното от всичко е да си разбираш от работата и след това езика. Ти ще си разбираш от работата ако успееш да завършиш.

neraida
10-29-2011, 20:15
Разберете го-в Германия не са желани балкански субекти без висше образование и (още по-лошо) не знаещи немски


От две години работя в Германия,аз нямам висше образование ,а когато дойдох за първи път имах ниво на езика A2.На интервютата се явявах сама(не стана от първия път) но си намерих работа и заплащанета е доста добро по 9,50 евро на час(в началото работех за 6,50 евро на час)

И аз много бих искала да си намеря работа в Германия,зная малко немски(сега уча).Ако знаете нещо,моля,помогнете ми!

windowlicker
10-30-2011, 04:15
Разберете го-в Германия не са желани балкански субекти без висше образование и (още по-лошо) не знаещи немски


От две години работя в Германия,аз нямам висше образование ,а когато дойдох за първи път имах ниво на езика A2.На интервютата се явявах сама(не стана от първия път) но си намерих работа и заплащанета е доста добро по 9,50 евро на час(в началото работех за 6,50 евро на час)

И аз много бих искала да си намеря работа в Германия,зная малко немски(сега уча).Ако знаете нещо,моля,помогнете ми!

Какво точно те интересува?

spyerrr
11-02-2011, 17:23
Не съм сигурна дали след като сме вече член на ЕС не се признава образованието от БГ направо, защото то май също е поне 3 години или се лъжа?