PDA

View Full Version : Самотата ме убива!



ani445
04-17-2011, 12:18
Здравейте!!Денят е страхотен,слънчев,хубав...а аз отново съм тъжна и самотна.Тази самота...не ме напуска!Винаги е плътно до мен.Стоя сама,защото няма с кого да изляза.Самосъжалявам се и потъвам все по-надолу.Защо имам чувството,че няма смисъл от моя живот...Ето една до болка позната картина.Стоя сама,пиша си в дневника,притисната от 4-те стени на моята стая и слушам поредната тъжна песен.Омръзна ми от този живот!Искам да изчезна и никой да не чуе повече за мен.Не е трябвало да се раждам!Само страдам.Как искам да крещя,да викам...Иде ми да вия от болка.Изгубена съм,а нищо не мога да направя!Живея живота на сила!Никъде не излизам,не се забавлявам както другите мои връстници.На 17 години съм,а се чувствам като на 60.Аз съм най-голямата самотница на Света!Ето днес пак съм сама,няма с кого да изляза.И с всеки изминал ден потъвам все по-дълбоко и по-дълбоко!Не знам какво е това дискотека или купон...Изпускам най-хубавите години от живота си-САМОСЪЖАЛЯВАЙКИ СЕ!Кажете ми какво да направя...Моля Ви!Дайте ми съвет.Не искам повече да живея така!...

dreamwalker
04-17-2011, 12:22
Не се самосъжалявай. Започни да мислиш позитивно.

dimi93
04-17-2011, 12:27
Знам за какво говориш в момента и аз се намирам в абсолютно същото полужение ;(;(;( на 17... а толкова отчаян... всичко ми е толкова безразлично... пълна апатия към всичко

Sh@d0w
04-17-2011, 12:35
Като не ти харесва начина ти на живот,промени нещо.Какво те спира?Излизай повече с приятели...стоейки във вас,самосъжалявайки се нещата няма да се променят от самосебе си ;)

anonymous708973
04-17-2011, 12:38
Да не мислиш, че й помагаш така? "Излизай с приятели"? Дали има приятели, щом няма с кого да излезе?

Виж, и аз не съм най-типичният тийнейджър, да не кажа, че съм супер далеч от това 8-) Дай си сметка защо нямаш с кого да излезеш? Какво те спира да общуваш с хората и какво спира тях да общуват с теб?
Интернет е изненадващо добър начин да откриеш нови хора, с които да имаш сходни интереси. Просто ти трябва интуиция, за да различиш златото от пясъка :wink:

Sh@d0w
04-17-2011, 12:45
^пантерке Мерси че префразира въпроса,който аз зададех...

Няма човек,който да няма приятели,просто си мисля,че самотата и не е защото няма добри приятели,а по-скоро на психическа основа.Винаги можеш да създадеш нови пирятелства стига да искаш.Това че предпочита да седи у тях,пишейки в дневника си ме навежда на тази мисъл ;)

w0sh
04-17-2011, 12:47
Требе да се поучите от мен. Като не искаш да си правиш забавното, защото си мислиш, че си над останалите ще страдаш. Когато е късно вече нещата трудно се рестартират.

Ако беше и хубава нямаше да имаш такива проблеми. (не искам да ви обиждам, но сами си го причинявате)

Аз живея живота който искам евъпрекии че на 17 бех по-дебел от вампирката и вероятно щях да си остана такъв ако не бях решил да стана нарко-пропадняк.

Щастието е субективно де.

ani445
04-17-2011, 12:49
Имам една приятелка...Само с нея движа и само с нея излизам,но когато тя не желая да излезе аз какво правя...Стоя си сама и се самосъжалявам...Имам много познати,но не и приятели с които да излизам.От чмного време ме е обзела депресия,която ме съсипва,съсипва...

Arterranes
04-17-2011, 12:49
^пантерке Мерси че префразира въпроса,който аз зададех...

Няма човек,който да няма приятели,просто си мисля,че самотата и не е защото няма добри приятели,а по-скоро на психическа основа.Винаги можеш да създадеш нови пирятелства стига да искаш.Това че предпочита да седи у тях,пишейки в дневника си ме навежда на тази мисъл ;)
Тс.. не е така. Преди 3 години се преместихме тук където живея в момента и все още нямам никакви приятели. Аз съм хипер социален по принцип, но тук хората са само бабички и дядовци, не съм видял един на моята възраст. Пък приятелите ми живеят на десетки километри от мен, отнема ми час и нещо да стигна до тях и е много досадно.

Sh@d0w
04-17-2011, 12:52
От чмного време ме е обзела депресия,която ме съсипва,съсипва...

А на какво се дължи тази депресия?Може би на ниско самочувствие?Опитай се да обясниш.И все пак,опитай се да завържеш нови приятелства,по възможност с момчета и ще видиш колко бързо ще излезеш от тази депресия.Бъди уверена в себе си,няма от какво да се притесняваш не хапем :)


Тс.. не е така. Преди 3 години се преместихме тук където живея в момента и все още нямам никакви приятели. Аз съм хипер социален по принцип, но тук хората са само бабички и дядовци, не съм видял един на моята възраст. Пък приятелите ми живеят на десетки километри от мен, отнема ми час и нещо да стигна до тях и е много досадно.

Ок,радвам се че сподели,но това какво общо има с темата извинявай?Не мисля че авторката се намира в обкръжение на бабички и дядовци.И също така това не е извинение :)

ani445
04-17-2011, 12:54
Знаете ли къде е голямата ирония...Хубава съм,висока 182,винаги усмихната в училище и навън.Хората остават с впечатлението,че съм щастлива,а не съм!Момчетата ме харесват,но не са сериозни.Общо-взето съм едно момиче,което не знае как да се справи с безполезния си живот!

w0sh
04-17-2011, 12:55
suddenly interested.

8)

защо искаш на 17 години да водиш сериозен живот със сериозни хора хм?

iiordanova
04-17-2011, 12:59
Започни с промяната днес , сега! Ти самата го искаш.
Казаха ти - мисли позитивно! Подкрепям това. Мисли по-позитивно. И розовите очила да сложиш, какво от това. Позитивното мислене не става от днес за утре. Постепенно ще осъзнаеш, че си придобила това полезно
мислене. Нямаш приятели? Банално, но .. намери си. И Интернета е вариант. Може да се запишеш на някакъв спорт или хоби. Какво обичаш да правиш?
Предполагам, че нямаш цели в живота. Ето сега е момента да помислиш над това какво искаш от живота и т.н. И следвай свойте цели.
Ти си на 17, всичко е пред теб! Може в момента да не си в най-прекрасния си период, но какво от това. Всеки човек има свойте депресивни дни и моменти. И в тези дни си мисли, че е най-нещастния и в живота няма смисъл. И твоето Слънце ще изгрее. Какво мислиш, че си най-най-най-нещастната на планетата ли? Е, не си.
Помогни си сама, никой не може да го направи вместо теб самата! Никой не може да ти помогне по-добре от теб.
Кажи си "СТОП"! Спри със самосъжелението. Това те съсипва още повече.

asasfdf
04-17-2011, 12:59
от възрастта, много хора минават през това, търсейки себе си и някакъв смисъл във всичкото около нас..ами няма решение, чакаш да мине, търсиш си нови приятели, или в минутите, когато няма никой около теб, се разсейваш със спорт,филми,книги,рисуване или каквото там ти хрумне

ani445
04-17-2011, 13:04
Момчетата никога не са ми били приятели...за съжаление;(Така се получава,защото те искат повече от приятелство.Не гледат на мен като на приятелка,а като на нещо повече.Както казах не ходя никъде,защото няма с кого...По някого излизам сама,когато ми стане много кофти и тъжно...Не знам до кога ще продължавам така.

ForzaFelipe
04-17-2011, 13:15
В подобно положение с разликата че съм на 18 вече и съм момче...но ето,успявам да събера хора с който да си прекарам страхотно,да се напия да пея и т.н. и спира да ми пука за самотата...и аз се чувствам адски самотен просто защото не намирам някой който да ме обича,имам приятели но все едно не ми е достатъчно.Ако обаче само се самосъжаляваш няма как да стане,съвета излизай по често,може да е изтъркан но е правилен,живота е такъв какъвто си го направиш,това е.

sonnyto
04-17-2011, 13:18
Разбирам те , но няма да оправиш нищо седейки вкъщи мислейки колко ти е тежко Трябва да си намериш хора с които да излизаш все има някои в училище с които да се движите през междучасията а ако няма си намери не е толкова трудно в началото ще си говорите за училище и с времето ще имате много неща които да си кажете или се запиши на някакъв курс, танци някъде където ще можеш да се срещаш с много хора Замисли се защо нямаш приятели защото ги отблазкваш било то защото те е срам или защото си необщителна Ако бях на твоето мяста щях да се замисля какво обичам да правя и да потърся къде бих могла да го правя заедно с хора , които харесват това което и аз .. можеш да се запишеш на всякакъв курс където можеш да се представиш в различна светлина и да си намериш много приятели , но ако само се самосъжаляваш нищо няма да постигнеш дори ще става по зле Бъди усмихната и живота ще ти се усмихне! :-) :) :) :)

jghgh
04-17-2011, 13:24
Уош, сефте не помогна никак на момичето, учудена съм!


Но аз пък ще ти дам практически съвет - харесай си някого - от класа ти, от някое обкръжение и започни да му предлагаш компанията си. Трябва да си по-активната, защото седейки си вкъщи, няма да завалят обаждания и покани отникъде. Искай телефонни номера, звъни, търси, дори това да те унижава или с риск да си досадна - трябва да се почне отнякъде. Даже отначало да не случиш на точния човек, той поне ще може да те пренасочи към друг или сама да го направиш, като наблюдаваш някой негов далечен познат, с който нямат нищо общо и т.н.
Просто си харесай някого, напр. от класа и започни да предлагаш компанията си за междучасия, да седите заедно, етц. Изслушвай, разбирай хората - така ще ги спечелиш.
Не вярвам да нямаш и някакви познати или братовчеди - звъни им, кани ги на кино, намирай си предтекст да ги видиш - така ще има отклик на усилията ти и труда ти (звъненето, търсенето) ще се отблагодари в срещи и излизания.

Не съди хората, приемай недостатъците им. Не бъд придирчива към хората, поне не в началото.

w0sh
04-17-2011, 13:26
Уош, сефте не помогна никак на момичето, учудена съм!




Аз днеска съм щастлив, защото мога да си почина и да си почета книжок и затова не ми вървят сериозните разсъждения.
Пък и каква помощ искат тея хора като сами си го причиняват.

ivcheto0o
04-17-2011, 14:33
И аз съм в това положение,но чесно казано съм преживявала и далеч по-гадни неща от самотата.И на мен много пъти ми се е искало да отида някъде и да започна живота си на чисто,но не това е начина,това може да го постигнеш навсякъде ако се стегнеш.А това за приятелите,сигурна ли си че не се самоизолираш? Намери си някакво хоби,тръгни на някакъв спорт,където ще завързваш нови познанства.

elizabethg
04-17-2011, 15:00
Аз съм в абсолютно същото положение ;(

daniGirl
04-17-2011, 17:47
И на мен много пъти ми се е искало да отида някъде и да започна живота си на чисто.
Мога да кажа, че съм се замисляла по този въпрос много често. Аз например сега съм в периода, че никой не ме харесва и няма да си хвана гадже. :neutral:

djipsito
04-17-2011, 17:58
Няма да повтарям мнението на другите.
Просто знай, че само с искане не става, трябва и воля. Щом искаш да промениш тва, почни отнякъде. Доста идеи ти дадоха. Бъди активна и се научи щастието ти да не зависи от другите.

Всеки сам избира към коя страна на живота да "гледа", в каквото и положение да се намира.

ghahg
04-17-2011, 18:28
Тази депресия твоята е много блек метълска :lol:

Ами моето момиче, ти сама си виновна за положението в което се намираш, със самосъжаление и хленчене нищо няма да постигнеш. Голямата част от проблема ти се дължи на това, че не знаеш какво искаш или евентуално нямаш волята да го направиш. Ами ако нямаш цел в живота, донякъде и живот нямаш. :)
Така, че направи промяна, смени начина на мислене, смени музиката, търси нещо ново.. Опитай се да се разбереш, да намериш ключа към себе си, иначе няма да стане. ;)

Lincheto
04-17-2011, 20:06
на 17 бех по-дебел от вампирката и вероятно щях да си остана такъв ако не бях решил да стана нарко-пропадняк.

Щастието е субективно де.
:razz:

Очаквах го :Д
Да. Очаквах го.

BladeDancer
04-17-2011, 20:37
Здравейте!!Денят е страхотен,слънчев,хубав...а аз отново съм тъжна и самотна.Тази самота...не ме напуска!Винаги е плътно до мен.Стоя сама,защото няма с кого да изляза.Самосъжалявам се и потъвам все по-надолу.Защо имам чувството,че няма смисъл от моя живот...Ето една до болка позната картина.Стоя сама,пиша си в дневника,притисната от 4-те стени на моята стая и слушам поредната тъжна песен.Омръзна ми от този живот!Искам да изчезна и никой да не чуе повече за мен.Не е трябвало да се раждам!Само страдам.Как искам да крещя,да викам...Иде ми да вия от болка.Изгубена съм,а нищо не мога да направя!Живея живота на сила!Никъде не излизам,не се забавлявам както другите мои връстници.На 17 години съм,а се чувствам като на 60.Аз съм най-голямата самотница на Света!Ето днес пак съм сама,няма с кого да изляза.И с всеки изминал ден потъвам все по-дълбоко и по-дълбоко!Не знам какво е това дискотека или купон...Изпускам най-хубавите години от живота си-САМОСЪЖАЛЯВАЙКИ СЕ!Кажете ми какво да направя...Моля Ви!Дайте ми съвет.Не искам повече да живея така!...
не си най-самотната...
няма съвети. Няма оправия. Личен опит.

TheNewReligion
04-17-2011, 20:40
Боже...използвай добрия си външен вид и маската, която слагаш пред другите.
В момента си пилееш времето на тоя свят и правиш впечатление на някакъв лигав дроб! Такава си по собствено желание.

DarkTemplar
04-18-2011, 11:46
Самотата е личен избор. Колегите тук изписаха доста практически съвети, възползвай се от някои от тях.

НЕ се самосъжалявай, струваш повече, отколкото предполагаш. ;)

Josefinne
04-18-2011, 11:54
Добре, явно си видяла проблема, това е половината решение. Важното е сега да се вземеш в ръце и да пристъпиш към решението.
Явно те мъчи това, че нямаш достатъчно приятели - добре, мънкайки и сама вкъщи това няма да се оправи от само себе си. Човек трябва да създава условия за нови приятелства. Излизай дори и сама - карай колело, иди в центъра, чети книга, ако видиш някоя интересна компания там - може да се запознаеш с тях; Или се запиши на някакъв курс или на някакъв спорт, танци - там ще срещнеш различни хора на твоята възраст, с които постепенно ще се сприятелите, а и ще имаш занимавка за вкъщи, да се упражняваш и няма да се чувстваш самотна.
Купоните и дискотеките за мен не са върха на социума, но щом ти се ходи на дискотека - какво те спира. Трябва да навиеш някоя приятелка и да отидете. Дори да е за 2 часа, вълнението и приготовленията повдигат настроението.
Не се забивай сама вкъщи да се самосъжаляваш на фона на някакви тъжни песни. Амбицирай се, усъвършенствай се, върви напред!

whitediamond
04-21-2011, 18:52
Спорт,някакво хоби. Седенето вкъщи е за луди,според мен де. Излез навън с колело например,някъде в парка с книга,знам ли,важното е да не си във вас.Чак пък нито една приятелка да нямаш не вярвам. Дори една,две да са можеш да се запознаеш с техни приятели,познати. Сещаш се запознанства с нови хора,после звънкаш ала бала аз съм приятелка на еди коя си и ткам. Седенето вкъщи ако не е еднато ЗАТЪПЯВАНЕ,а на тия години си е срам.

sunshinee92
04-21-2011, 21:15
И аз бях в същото положение преди 2-3 години. Също пишех по форуми и общо взето всички ми казваха едно и също. Викни някои момичета от училище или от квартала, които ти допадат, на кафе или увас с времето все ще се намери някой който да ти допадне по характер :)

asp1r1n94
04-21-2011, 21:54
Хмммм ... и аз днес нямаше с кого да излезна,като имам само 1 фр,с когото ходим да играем тенис,но пък всеки ден излизам и тренирам сам.
Извод:намери си хоби ! 8)

rebeccaa
04-21-2011, 22:17
Oбщувай с повече хора.Завръзвай нови запознанства и найстина се очисти от тези мисли, че си сама, най-самотната и.т.н.Така само още повече се затормозяваш и привличаш негативната енергия към себе си.Погледни живота от хубавата му страна.

tnp123
04-21-2011, 22:26
Да, и аз съм самотен...какво значение има че имам някакви си успехи в училите, като едно прекрасно момиче ми се изплъзна между пръстите...или предполагам тя сама ме е отряза... :-k

NightGuardian
04-21-2011, 22:36
Здравейте!!Денят е страхотен,слънчев,хубав...а аз отново съм тъжна и самотна.Тази самота...не ме напуска!Винаги е плътно до мен.Стоя сама,защото няма с кого да изляза.Самосъжалявам се и потъвам все по-надолу.Защо имам чувството,че няма смисъл от моя живот...Ето една до болка позната картина.Стоя сама,пиша си в дневника,притисната от 4-те стени на моята стая и слушам поредната тъжна песен.Омръзна ми от този живот!Искам да изчезна и никой да не чуе повече за мен.Не е трябвало да се раждам!Само страдам.Как искам да крещя,да викам...Иде ми да вия от болка.Изгубена съм,а нищо не мога да направя!Живея живота на сила!Никъде не излизам,не се забавлявам както другите мои връстници.На 17 години съм,а се чувствам като на 60.Аз съм най-голямата самотница на Света!Ето днес пак съм сама,няма с кого да изляза.И с всеки изминал ден потъвам все по-дълбоко и по-дълбоко!Не знам какво е това дискотека или купон...Изпускам най-хубавите години от живота си-САМОСЪЖАЛЯВАЙКИ СЕ!Кажете ми какво да направя...Моля Ви!Дайте ми съвет.Не искам повече да живея така!...

Искала да изчезне :D :D :D Ти по този коментар дето си написала си личи , че вече си изчезнала :) С никой не си излизала хахха , ами най-малкото отиди в даскалото и бъди по-готина , не да се самосъжаляваш :) Кажи на някой да излезете ...

minionka
04-21-2011, 23:13
:lol: Оф, не че нещо, ама си жалка. Сама си го правиш. Има хора в къде по-лошо положение от твоето. Не знам какво да ти кажа. Излез, разходи се, ако си хубава все някой ще дойде и ще се запознае с теб. Ако не, отиваш ти и се запознаваш, няма нищо срамно. Не се самосъжалявай, запълни си времето с нещо по-интересно. Даже излез сама, ама ся' някой ще изтърси, че т'ва е за загубени. :?