PDA

View Full Version : Ревност



Whathurtsthemost
04-17-2011, 14:27
Приятелят ми винаги е казвал, че ми има доверие и знае, че никога няма да му изневеря. Но от една седмица започна много да ревнува от бившия ми без да има повод за това. Казва, че не иска да се виждам с него, нито дори да говоря с него. Как да го накарам да спре да ревнува и да му покажа, че той е единствен за мен ?

GregoryHouse
04-17-2011, 14:29
Спри да се виждаш с бившия?

djipsito
04-17-2011, 14:32
Не, няма да спираш, просто си ограничи контактите с него.

VaMpiRKaTaaa
04-17-2011, 14:35
Това,че той ти е изневерил,не му дава повод да те ревнува.

againstyou
04-17-2011, 14:36
Спри да се виждаш с бившия?
+1
В една връзка трябва да се правят компромиси,да му доказваш,а не да му казваш.Нормално е да ревнува от бившия ти.

Whathurtsthemost
04-17-2011, 14:37
Няма как да спра да се виждам с него, защото сме в един клас. Незнам защо той ревнува при положение, че сме на "здравей", "здрасти". :(

againstyou
04-17-2011, 14:39
Няма как да спра да се виждам с него, защото сме в един клас. Незнам защо той ревнува при положение, че сме на "здравей", "здрасти". :(
Кажи му да не те занимава,даже здрасти да не ти казва,понеже приятеля ти ревнува и толкова.Пълен игнор.

djipsito
04-17-2011, 14:39
Нормално е да ревнува от бившия й ако има за кво, тва, че той й няма доверие е друга тема...
И тя кво трябва да направи ? Да смени училището ли ? Или да се запише в училище за монахини да няма момчета, щото някой не е достатъчно уверен в себе си ?

Shakiro
04-17-2011, 14:40
Няма как да спра да се виждам с него, защото сме в един клас. Незнам защо той ревнува при положение, че сме на "здравей", "здрасти". :(
Ми обясни му :)

Whathurtsthemost
04-17-2011, 14:45
Той знае това днес бяхме навън с приятели и мина бившия ми и ми каза "здрасти", при което и аз го поздравих и приятеля ми веднага каза " За какво му се усмихна".

againstyou
04-17-2011, 14:47
Нормално е да ревнува от бившия й ако има за кво, тва, че той й няма доверие е друга тема...
И тя кво трябва да направи ? Да смени училището ли ? Или да се запише в училище за монахини да няма момчета, щото някой не е достатъчно уверен в себе си ?
Това,че ревнува не значи,че и няма доверие.Тва е далеч от истината.Ревността е породена точно от това,че може би прекалено много я обича и го е страх,да не я изгуби.

Whathurtsthemost
04-17-2011, 14:58
VaMpiRKaTaaa Заедно сме от 2 години и го познавам добре и знам, че не ми е изневерил.

SisiStrange
04-17-2011, 15:01
Нормално е да ревнува от бившия й ако има за кво, тва, че той й няма доверие е друга тема...
И тя кво трябва да направи ? Да смени училището ли ? Или да се запише в училище за монахини да няма момчета, щото някой не е достатъчно уверен в себе си ?
Точно \:D/
Има си ниво на здравословна ревност, която поддържа тръпката и кара половинката да се чувства желана. След преминаването на това ниво, вече човек се чувства ограничен и задушен.

djipsito
04-17-2011, 15:13
Нормално е да ревнува от бившия й ако има за кво, тва, че той й няма доверие е друга тема...
И тя кво трябва да направи ? Да смени училището ли ? Или да се запише в училище за монахини да няма момчета, щото някой не е достатъчно уверен в себе си ?
Това,че ревнува не значи,че и няма доверие.Тва е далеч от истината.Ревността е породена точно от това,че може би прекалено много я обича и го е страх,да не я изгуби.

Страх да не я загуби... ? Ако е достатъчно уверен в себе си няма да го има този страх. Да ревнува в рамките на нормалното, окей, ама кво е тва "За кво му се усмихна" ? Аз не мога да търпя такива работи. Поставяли са ми ултиматоми разни, само щото си бях ДРАСНАЛА ДВА РЕДА с един бивш и то общи работи. Тва вече клони към вманиачаване и почва да отблъсква.

againstyou
04-17-2011, 15:16
Нормално е да ревнува от бившия й ако има за кво, тва, че той й няма доверие е друга тема...
И тя кво трябва да направи ? Да смени училището ли ? Или да се запише в училище за монахини да няма момчета, щото някой не е достатъчно уверен в себе си ?
Това,че ревнува не значи,че и няма доверие.Тва е далеч от истината.Ревността е породена точно от това,че може би прекалено много я обича и го е страх,да не я изгуби.

Страх да не я загуби... ? Ако е достатъчно уверен в себе си няма да го има този страх. Да ревнува в рамките на нормалното, окей, ама кво е тва "За кво му се усмихна" ? Аз не мога да търпя такива работи. Поставяли са ми ултиматоми разни, само щото си бях ДРАСНАЛА ДВА РЕДА с един бивш и то общи работи. Тва вече клони към вманиачаване и почва да отблъсква.
Добре,щом си толкова сигурна. :D

kalpazanka
04-17-2011, 15:18
Това,че той ти е изневерил,не му дава повод да те ревнува.
Те това ми убягна.

Може да се е почувствал застрашен. Дали ти не прекаляваш? Дала ли си му повод? Да куца нещо във взаимоотношенията ви? Дали не е подочул това-онова за теб и бившия?

Whathurtsthemost
04-17-2011, 15:54
kalpazanka Не мисля че прекалявам както казах не съм му давала повод. С бившия ми дори и едно изречение на ден не съм си казала. Поздравявам го от уважение. Незнам от какво е тази ревност. Преди малко говорих с него по телефона и разбрах, че ми се сърди, защото днес сам му се усмихнала. И накрая се изцепи "ти си правиш каквото искаш". Какво искаше да каже с това ?

Josefinne
04-17-2011, 17:16
Ми, не се виждай с бившия си.

Whathurtsthemost
04-17-2011, 17:18
Не мога, защото сме в един клас.

Josefinne
04-17-2011, 17:22
Добре, а какво точно очаква сегашния ти да направиш? Да се преместиш в друг клас ли? Просто наистина му кажи , че от тук нататък сте на здравей-здрасти, дори и да е било така винаги. Кажи му, че не искаш да създаваш излишно напрежение в класа, което излишно би привлякло вниманието на бившия ти към теб, за това се дъжиш учтиво и го поздравяваш само, когато и той. И толкова. Повече от това няма какво да направиш. Аз лично дори просто бих обяснила, че сме приятели и това е, да се постарае малко да ми влезне в положението. Но аз съм си друг характер и човек 8-)

Whathurtsthemost
04-17-2011, 17:25
Благодаря, много на всички. :)

Shakiro
04-20-2011, 06:58
Той знае това днес бяхме навън с приятели и мина бившия ми и ми каза "здрасти", при което и аз го поздравих и приятеля ми веднага каза " За какво му се усмихна".

Така като те слушам, ми се струва, че той иска да те държи в изолация от себеподобните си. Ако толкова държи на тази изолация, просто се сбогувай с него. :)