PDA

View Full Version : Съвет от някой с къдрава коса...МОЛЯ



TeddyGeorgieva
04-17-2011, 17:38
Здравйте!Търсих подобна тема в която да пиша,но не открих.Извинявам се ако има такава.Значи...с къдрава коса съм,айде да съм по-точна,чуплива.От 2 години я изправям,защото се подстригах,стана много къса (до над раменете) и плюс това на етажи и станах нещо ужасно.Беше ме срам да излезна къдрава както е и до ден днешен.И заради всекидневното си изправяне косата ми спря да расте.Ползвам сега тривитаминол за растеж и др такива неща.Обаче ми писна да я изправям на ден по 2-3 пътии за това искам да си ходя къдрава.Искам да попитам момичетата с къдрави и чупливи коси какво използват след къпане,по време на къпане,за оформяне на къдриците и разни такива неща.Предполагам има по цели серии от продукти за къдрава коса но до сега не съм се интересувала защото я изправях.Моля ви кажете ми продукти от които сте доволни и оформят добре къдрици.МОЛЯ ВИ !!! :(

suNnykaty96
04-17-2011, 17:55
Чакай малко, изправяш си косата по 2 - 3 пъти на ден, и се чудиш защо не ти расте ? Че то е вредно по 2- 3 седмично, а ти на ден... недей, да не говорим че на всичкото отгоре и тая мания дето всички да се изправят.... супер тъпо е айде сега, отива ти не отива ти - мода е, изправяй се :дд За оформяне на къдрици може да ползваш дифузер, след къпане да се сплетеш на няколко плитки и така да преспиш или пък на кок, пак същата работа.., макар че според мен и с начупена коса може да си ходиш, стига да ти седи добре... а, сега се сетих - има на глис един шампоан за къдрици, казват че са много доволни, аз лично не съм го пробвала. Пробвай и да си намачкаш косата с пяна преди лягане. Отделно може да си кyпiш хининова вода и шампоан, аз съм много доволна и от двете. Успех (;

TeddyGeorgieva
04-17-2011, 18:20
знам че е МНОГО вредно обаче постоянно се къдри и адски ме е срам да ходя така.Мерси много за съветите.Ще пробвам всичко...дано се харесам някак си :(

Shizaya
04-17-2011, 18:52
С плитки според мен става най-добре. :)

strawbery
04-17-2011, 18:52
знам какво е да не можеш да се гледаш с къдрава коса но межеш да си купиш шампоан и балсам за изправяне някакъв флуид и да с изправяш само с четка и сешуар

FuckingFreak
04-17-2011, 19:07
Точно преди 1 ден се появи подобна тема, само че как да се "запазят" къдриците.. Също така няма такова животно като "няма как да се гледаш къдрава" , не ми се вярва.. Просто косата ти е станала безформена, защото си я изтощила с пресата. И в момента до къде е? Че то си е до гени все пак, например на мен най-много може да ми бъде 2 педи над кръста, поне дотолкова успях да я пусна, бях в 1ви клас и вече в 3 с/у 4ти косата ми беше до раменете, толкова много отрязах че нямаше накъде. В момента ми е до гърдите някъде и не мисля да я пускам повече от 4-5 пръста по-надолу. Та така, ползвай сешоар с дифузер със СТУДЕНА струя, за да не ти се гори косата. Забрави за пресите и машите. Има едно балсамче - на глис total repair 19, или нещо такова беше, без отмиване е и е много приятно. Слагам го на влажна коса и така суша.. Също така ползвам и пяна, все пак мога да си го позволя, тъй като косата ми не е много увредена, пък и за да ми държат поне 3 дни къдриците, че не съм от най-ранобудните всяка сутрин наново да се правя. И общо взето това. Прави си домашни маски и ще се оправи. НО!!!! Ако е изгоряла, задължително махни изгорялото. Или поне изчакай да израства и постепенно го изрежи цялото. Защото колкото и балсами и маски да ползваш, колкото и да се въздържаш от преси и маши, просто веднъж изгорял косъм в предишния вид няма да го върнеш.

GrippingBosh
04-18-2011, 08:50
Трябва да си възстановиш косата ,сигурно е страшно увредена от тея преси.Природата те е дарила с такъв дар ,как да го изтървеш :-D Имам пяна за коса на Тафт за къдрици ,розова е и след къпане мачкам на влажна коса и сешора,ако имаш дифузер още по-добре.Това ,че са модни правите коси ,не значи че на всяко момиче отива! И аз съм за домашните маски,всякакви възстановителни шампоани и прочие ,които ти препоръчаха по-горе,но ако е изгорял косъма ,по-добре го отрежи.

suNnykaty96 за първи път чувам за шампоан на глис за къдрава коса,стана ми интересно.можеш ли да покажеш снимка :)

_m1me7o_
04-18-2011, 10:37
Аз бях същата.. обаче се боядисвах и в РУСО!! Смятай.. още по зле.. Сега Се боядисах в кестеняво, използвам хума вместо шампоан или хининов шампоан, подходящ балсам, правя си маска за заздравяване на коса на ECHO слагам си хининова вода и така. Без Преса.

FuckingFreak
04-18-2011, 11:08
Аз бях същата.. обаче се боядисвах и в РУСО!! Смятай.. още по зле.. Сега Се боядисах в кестеняво, използвам хума вместо шампоан или хининов шампоан, подходящ балсам, правя си маска за заздравяване на коса на ECHO слагам си хининова вода и така. Без Преса.

Хума, хума и правиш ОГРОМНА грешка!!!! Вярно е естествен продукт, но тъй като кусата ти е суха и изтощена от боите, с хумата става още по-зле. Тя се препоръчва за хора с мазни коси или склонни към омазняване, в никакъв случай ако косата ти е изтощена (значи и със сигурност е суха, или поне в краищата си) не ползвай хума, не правиш добро за себе си.

slun4o2
04-18-2011, 13:58
http://woman.hotnews.bg/static/uploads/tinymce/easyschoolhairstyles2-2.jpg
Моята коса е нещо такова само дето е по-обемна опитах с пяна и се получи доста сполучливо , опитай и ти. Докато е влажна сложи пяна и с дифузера :)

TeddyGeorgieva
04-18-2011, 16:33
FuckingFreak косата ми е г/д маааалко под раменете (ама много малко под тях) изправена,но в къдраво състояние ми е 2-3 пръста над раменете.И стои адски гадно.Виждала съм коси като моите,но добре направени и къдриците падат надолу а не става някаква рошава и да бухва или да става още по-къса.Искам да става нещо подобно на нейната прическа (макарче косата ми е по-къса разбира се,но няма да елошо да е нещо такова)

http://prikachi.com/images.php?images/888/3209888i.jpg

amnessia
04-18-2011, 18:03
Моята коса е хем чуплива , хем леко къдрава :D Къпя се с шампоан от Avon за всякакъв тип коса един зелен.След баня използвам пяна за коса на Nivea - като се правя с нея си стискам крайщата , мачкам ги и става страхотна :) Преса за коса използвам много рядко!

FuckingFreak
04-18-2011, 18:10
Защото не се грижиш,затова бухва. И вероятно я решиш, и затова. Аз моята я реша САМО с пръсти, с гребен само след баня и нямам такива проблеми. Иначе ако трябва да се реша-абсурд, стои безформена, бухнала, изпръхнала, точно както ти обясняваш.. А така както показваш, се получава моята, след 1вия ден от когато съм била с дифузер + малко ершене с пръсти :)

BrokenInnocence
04-19-2011, 08:57
Защото не се грижиш,затова бухва. И вероятно я решиш, и затова. Аз моята я реша САМО с пръсти, с гребен само след баня и нямам такива проблеми. Иначе ако трябва да се реша-абсурд, стои безформена, бухнала, изпръхнала, точно както ти обясняваш.. А така както показваш, се получава моята, след 1вия ден от когато съм била с дифузер + малко ершене с пръсти :)

Точно това щях да кажа. Чуплива/къдрава коса не бива да се сресва с гребен в сухо състояние, защото след това изглежда отвратително! Моята е доста чуплива, да не кажа къдрава и я сресвам само преди баня, защото така ми е по-лесно да нанеса шампоана и след баня докато е още влажна. През останалото време и аз я оправям от тук от там с пръсти и понякога си мокря ръцете с вода и пак така с пръсти. Така къдриците си запазват формата и си стоят супер и косата не изглежда раздърпана и гадна.

По темата, а пробвала ли си да не си постоянно с пусната коса? Примерно нещо да я захванеш отстрани с фибички, с диадема, някакви такива истории... обикновено къдрави коси изглеждат добре като ги прихванеш от тук от там с фиби. Така хем няма да ти се налага да я изправяш, хем може да се харесаш повече отколкото къдрава и пусната коса.

LegaCalcio
04-19-2011, 11:12
гола глава ми ходи най-много!

TeddyGeorgieva
04-19-2011, 17:46
от известно време сега ходя с вързана коса,проблема и че ушите ми са щръкнали и никога до сега не съм си прибирала косата а пускам някои друг кичук отпред над ушите като пак ги изправям тях.Иначе с разни фиби или диадеми пак ми се виждат ушите а и на мен ми отиват мого малко прически...да не кажа почти никакви.. ето ви и моя снимка да придобиете представа как съм с къдрава коса..но мисля че имах снимки след къпане.. ако я намеря ще я сложа и нея

Ето с права : http://prikachi.com/images.php?images/67/3244067O.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/89/3244089A.jpg

намерих и тази на която съм точно след баня..снимаката е г/д от преди 1 година но косата ми е на абсолютно същата дължина,но мога да кажа,че сега става по бухнала и от преди :x

http://prikachi.com/images.php?images/194/3244194E.jpg

(знам,че си казвате "леле колко по-добре е с права коса" хахах знам и аз така мисля :D

FuckingFreak
04-19-2011, 19:08
Една приятелка е с щръкнали уши и и викаме ушкопляс, всеки път като го чуя избухвам в смях и е с къса коса, но нейната е права. Пробвай със сешоар, нищо не губиш, а и ако струята е студена изобщо не се гори косата.. Та тя, същата, изобщо не си връзва косата, или я връзва ниско. Тя ми каза, че това било някакъв хрущялен дефект и ако го оставиш така може и да ти се увреди слуха и се правило някаква операция. Оф стига съм се имала за лекар, да давам по същество, или поне да свършвам. С къдравата коса ти отива страшно много, твоята е по-къдрава от естествената ми къдрава коса и ти завиждам :oops: :lol:

rainbow_in_the_dark
06-25-2011, 19:42
Къдраво ти е по-симпатично! Пробвай да си я начупваш с бира, има повече блясък.

Lorinka
06-25-2011, 20:45
Аз също съм с къдрава коса имаше един период,в който всеки ден с преса щото си бях въобразила,че щом такава е модата трябва и аз да съм така ... обаче косата ми ужасно су изтощи ии след това я оставих доста време да ми стой къдрава ... сега вече се боядисах черна и ее доста по-добре за това ти препоръчвам да си оставиш косата естествена ии след време сама ще започнеш да си се харесваш :) :) :) :P

Lorinka
06-25-2011, 20:47
Аз също съм с къдрава коса имаше един период,в който всеки ден с преса щото си бях въобразила,че щом такава е модата трябва и аз да съм така ... обаче косата ми ужасно се изтощи ии след това я оставих доста време да ми стой къдрава ... сега вече се боядисах черна и ее доста по-добре за това ти препоръчвам да си оставиш косата естествена ии след време сама ще започнеш да си се харесваш :) :) :) :P

ver4ety
06-26-2011, 06:27
До 4 клас косата ми беше дълга до кръста, гъста и леко начупена. След това ме подстригаха до ушите и косата ми се накъдри многоо :D в началото и аз не се харесвах и се изправях преди, сега само понякога мн рядко за разнообразие и си харесвам адски много косата :-D

тука е късичка преди около година и половина :
http://prikachi.com/images.php?images/101/3496101m.jpg :D

тази е от октомври 2010, сега е по дълга
http://prikachi.com/images.php?images/102/3496102a.jpg :)

иии това е изправена и така ми сеги за 2-3 дни, ако не я измия до тогава

:grin:
http://prikachi.com/images.php?images/103/3496103y.jpg

Whathurtsthemost
06-26-2011, 07:03
Имам много къдрева коса и използвам гел-пяната на SERI оформя страхотни къдрици. :-) :-) http://www.parfumsbg.com/2009-02-19-09-28-11.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2394&category_id=29 :-)

amar4eto
06-26-2011, 07:26
2-3 пъти на ден да се изправяш нормална ли си? :shock: :shock: :shock:
Така само ще си останеш без коса аз след къпане използвам Тафт един зеленичък спрей си го втривам в косата.След това не се реша 2 дена докато не се изкъпя костата ми си остава същата и уникалана.Много си добре с къдрава коса.Спри с тая преса Ходи си с къдравата коса
моята е нещо такова http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTeT_-ryTML1vTnSbz3ZpinD5rN9VGFou1IL0Tgjmzzt0LW3NAkLQ и с тафта става още по уникална. Абе кво се срамуваш бе много си си добре с къдравата коса. :) :) :) :) :) Къдравите коси са такъв дар а ти да си унищожаваш косата щото било мода.Е*и и майката на модата и си ходи както си ;) ;) ;) ;) ;)

FuCKkK13
06-26-2011, 07:45
това все едно аз съм го писала -за проблема с ушите говоря.. и моито стърчат и косата ми е чуплива и не ходя вързана..макар че е имало моменти през които ей така от нищото е спирало да ми пука и съм си ходила вързана :D ..ами можеш да си хващаш косата само т едната страна с фибичка..но първо отрежи изгорялото,прави ДОМАШНИ маски..за оформяне на къдрици има много неща..защо не отидеш при фризьорката си и й кажи да ти даде нещо за оформяне..тя най-добре знае от какво има нужда твоята коса...аз мога да ти кажа да си я начупваш с бира,пияна,дифузер .. също така с някакво масло да я оформяш с пръстчета - хем ще има блясък, хем ще ти я подхранва..предлагам ти масло от пшеничен зародиш..пробвала ли си да я направиш на ролки, за да ти се оформят по-добре къдриците ? .. можеш и с плитки..на влажна коса сплиташ колкото плитки искаш и стоиш докато ти изсъхне косата после разплиташ и си готова...на мен така косата ми стои до следващото къпане.. ами за друго не се сещам.. :)

mixii017
06-26-2011, 08:34
С плитки според мен става най-добре. :)

и аз така мисля но ти става много бухнала зависи какви плитки си правиш :D