PDA

View Full Version : От рижаво към тъмнорусо - edit: *сложих снимки*



mycel
04-17-2011, 18:28
Мацки, косата ми е рижаво-кестеняво-червена, повече отива към светлите тонове и искам да я направя пепеляво руса за бала, за да ми върви повече на роклята, която е черна :D Възможно ли е да се премине към този цвят без тотално обезцветяване (и съответно "смъкване" от косъма), защото косата ми е тънка и това определено няма да и понесе... Примерно оксидант около 20-30 vol. и после евентуално матиране?
Thnx за отговорите :D

elinchica
04-17-2011, 18:34
мила пусни снимки за да можем да преценим.. иначе бяло русо ли искаш или сиво русо.. пак има разлика

mycel
04-17-2011, 18:37
Става въпрос за този цвят, не е толкова русо.. или поне ми се иска да не е :D :)
http://img706.imageshack.us/img706/5266/kids22.jpg
Моето в момента е това..
http://img535.imageshack.us/img535/2729/dscf3424c.jpg
Ако се изсветли до тон-два примерно и се матира после с матиращ шампоан? Наистина трябва да я изсветля за бала :(

mycel
04-18-2011, 06:00
Еее, хайде де, няма ли някой да отговори :(

SlowDownBaby
04-18-2011, 07:35
Mмм то според мен тва горе дори не е русо,повече качели бие на кестеняво,може и да греша.По темата идея си нямам как да го постигнеш,обаче не мога да разбера,защо косата ти трябва да е в тон с роклята ?! Аз синя ли да се боядисам,след като ми е синя роклята ? Пък и като ти гледам косата на 2рата снимка,цвета е ужасно сладък,не разбирам защо ще го разваляш... и съжелявам,че не мога да ти помогна :)

ghahg
04-18-2011, 08:01
Недей, само ще си развалиш хубавата косица ;)

mentallyAdvanced
04-18-2011, 12:44
Това естествения цвят ли ти е?
Ако е..не си разваляй красивия цвят. :)

mycel
04-18-2011, 14:23
Mмм то според мен тва горе дори не е русо,повече качели бие на кестеняво,може и да греша.По темата идея си нямам как да го постигнеш,обаче не мога да разбера,защо косата ти трябва да е в тон с роклята ?! Аз синя ли да се боядисам,след като ми е синя роклята ? Пък и като ти гледам косата на 2рата снимка,цвета е ужасно сладък,не разбирам защо ще го разваляш... и съжелявам,че не мога да ти помогна :)
Не, боже. Роклята ми е черна, аз не искам черна коса... Не си ме разбрала правилно, никъде не съм написала, че искам "да е в тон", а че просто, че този цвят би изглеждал прекрасно в комбинация с черната рокля... И всъщност, не само с нея. Кожата ми е бяла и имам светли очи и... би ми отивал този цвят, ще стои много нежно.

Между другото, няма как да не отбележа, извини ме, просто го виждам в подписа ти и в отговора ти - "съжалявам" се пише с "а", а не с "е" и тази дума доста се пада на приемни изпити... Просто е написана над 5 пъти и ми направи впечатление, не друго :D


Това естествения цвят ли ти е?
Ако е..не си разваляй красивия цвят. Smile
Tова не ми е естествения цвят, естествения ми е тъмнокестеняво, това се постига с боя...

djipsito
04-18-2011, 16:16
Много ми харесва цвета на косата ти в момента.

А колкото до тва да постигнеш рус цвят, защо не питаш фризьор ? Най-добре ще те насочи и посъветва.

mycel
04-18-2011, 16:53
Защото питах куп фризьори и всичките нищо не ми казват! Отказват се, някакси. "Ама тя ще ти се изтъни много косата, не знам си какво..., тя сега ти е тънка, а после ще стане още-по тънка, блаблабла", не било препоръчително, дъра-бъра... Не мога да разбера какъв им е случая, аз не искам тотално обезцветяване, а такова най много до 1-2 тона!
Добър колорист в София?

Harum_Scarum
04-18-2011, 18:59
Те го говорят за добро..Всякакъв цвят можеш да постигнеш при добър фризиор,все пак ти си плащаш не е като да не си плащаш и те да ти кажат че няма да те направят : ))
аз моя цвят го постигнах само с боя и съм много горда..точно това исках - http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/208662_192945350749279_100001014456000_488023_6125 039_n.jpg

mycel
04-26-2011, 19:15
Какъв ти е бил предния цвят? А това, което го говорят, по-скоро не е "за добро", а от липса на опит според мен. Просто не знаят какво ще се получи от този цвят, с който съм в момента след обезцветяване, защото съм си правила доста експерименти с косата и просто знам какво ще понесе и какво не. Преди година си обезцветявах около 7-8 сантиметра от корените надолу, за да се отърва от проклетото червено... косата ми след това си беше в много добра форма, нито изтъня толкова, за колкото ми говорят, нито нищо. Даже обезцветяването повлия положително на омазняването, тоест, започна да се омазнява за 3-4 дни, а не за 2 както преди :D

norcheto0o97
04-27-2011, 07:09
Цвета естествен ли е?? Невероятен е.. искамм и азз :D :D