PDA

View Full Version : Креатин



chepa681
04-18-2011, 10:38
Хай! Закупих си креанин MICRO CREATINE. Бихте ли ме казали как да го приемам. Момчето от магазина ми вика - първите 5 дена по 4 пъти на ден - като стана, преди тренировка, след и когато лягам, а след това по 2 пъти на ден. А и най-важно да питам, какво ще стане ако го употребявам 2 месеца, след това спра да пия? Дали ще ми увисне кожата? Забравих да кажа, на 16 съм. Мерси предварително!

DownloadVirus
04-18-2011, 10:59
Хай! Закупих си креанин MICRO CREATINE. Бихте ли ме казали как да го приемам. Момчето от магазина ми вика - първите 5 дена по 4 пъти на ден - като стана, преди тренировка, след и когато лягам, а след това по 2 пъти на ден. А и най-важно да питам, какво ще стане ако го употребявам 2 месеца, след това спра да пия? Дали ще ми увисне кожата? Забравих да кажа, на 16 съм. Мерси предварително!

Значи ако хранитерният ти режим е правилен ще загубиш само малка част,кожата няма да ти увисне..

Но не мога да разбера децата (като теб) , защо ви е креатин на този етап? Само си гориш козовете..

ПП: Ако буташ 100 кила от лег за 10-12 повторения без проблем може и да вземеш.

anonymous546178
04-18-2011, 11:22
само да се включа
Какво бихте препоръчали за 19-годишен младеж със сравнително добра физическа култура и правилно хранене. Максове: лежанка-60, мъртва тяга 160, клек-150 (бях писал и преди, че лежанката ми е супер слаба дисциплина) Та търся си след около месец-два да взема нещо, мислих креатин и глутамин, и да го комбинирам с някъв протеин, ама ми се струва вече множко, кво ще кажете?

redbul2
04-18-2011, 11:50
само да се включа
Какво бихте препоръчали за 19-годишен младеж. Максове: лежанка-60, мъртва тяга 160, клек-150
Това за лежанката са максове,а не правиш цяла серия с 60 кг,нали? Иначе евала за тягата и клека! Имаш голяма сила там. За по-добри резултати на лега,трябва да ти заякнат много ръцете и особено трицепса.Имаш ли добри постижения за трицепса? За него какви тежести използваш? Можеш да ги пишеш тук или на лично съобщение,ако така предпочиташ. Според някои статии мускулите на гърба и раменете също имат голяма роля при лега. Там добре ли си? (за гърба и рамото)

Ако имаш продължителен застой на лега и не качваш вече сила,можеш да избереш примерно 2 варианта:Трикреатин малат-той се понася много добре.Има приятен вкус.Дава умерена сила и действа по-бавно.Не задържа вода.
И другият предпочитан препарат-креатин монохидрат.Дава максимална сила,действа бързо,но задържа вода и понякога може да дразни стомаха и червата. Той е по-натоварващ бъбреците и се пие повече вода с него.

anonymous546178
04-18-2011, 11:57
не съм сигурен за това колко повторения мога да направя със 60... с 50 правя 10.Не знам за ръцете кво разбираш под добри постижения. За бицепс последната ми серия на обикновенното сгъване с лост е 35кг.
за трицепс, изтласкването на гира зад врат, последната серия ми е 27кила. Гърба ми е сравнително здрав, тренирам гребане. За рамото не мога да преценя, упражнението с вдигане на лоста до брадичката (не знам имена), последната серия правя с 35 кг.

redbul2
04-18-2011, 12:01
(бях писал и преди, че лежанката ми е супер слаба дисциплина)
Легът е по принцип едно от най-трудните упражнения.Тъй че 60 кг е добър резултат засега. По-нататък може да се удвои след някое време. Няма да останеш само с толкова при добрите ти резултати на тяга и клек.

redbul2
04-18-2011, 12:24
За трицепса ставаше въпрос за упражнения като-лег с тесен хват,френско разгъване и трицепсово разгъване на вертикален скрипец,ако правиш някои от тях.Първите две са между основните за трицепс и развиват силата му.А трицепсът участва на лег наравно с гръдните мускули.За раменете са най-важни раменните преси с щанга и дъмбели и най-много развиват силата там.

След успешни серии с 50 кг,опитай примерно с 52,5 кг или с 55 кг или 57,5 кг според силите в момента.Иначе ще тъпчеш на място.Основно правило във фитнеса е да се правят все по-тежки серии,дори и с малко да е. И така расте силата. Но за гръб и крака се прибавят по-тежки дискове,а на лег най-малките.

anonymous546178
04-18-2011, 14:40
Ами с тесен хват правя към 40кг, обаче не ми е силно упражнение...
Упражненията ми за гърди са:
2хСуперсерия лежанка (слагам 50кг и правя 10, свалям по 5 кг, докато не стигна 30, т.е. 5серии без почивка). Почивам 5 минути между двете суперсерии
3х Флайс (стандартни серии), баш си флайс не лежанка с дъмбел
3х Долна лежанка (стандартни серии)
Една серия лежанка до отказ с 30кг (старая се действително да е до отказ.. малко е смешно като ме гледат, как с 30кг се мъча)
една серия флайс до отказ
Това е за гърди, кофички не мога да направя повече от една, уредите за гърди не ги харесвам :)

redbul2
04-18-2011, 15:16
Имаш нарушен баланс на мускулните групи.В гребането участват предимно гърбът,кръста,бицепсите.Тр цепсът май не го използвате вие гребците.Той се тренира с бутащи упражнения. Затова имаш силно развити гръб,крака и бицепс,а другите по-малко.Можеш да опитваш също лицеви опори,но основното са двата лега-с широк и тесен хват.У дома можеш да опиташ и кофички на пейка на ръба на здрав креват,диван и подобни.Това е отлично упражнение за трицепса.

DownloadVirus
04-18-2011, 15:22
Е кви са тия неща бе ? 27 кила дъмбел за трицепс , а 60 кила МАКС от лежанка .. OMG :x

chepa681
04-18-2011, 16:41
Оф вие тука на кого отговаряте. Момче, напиши се свой тема, не пиши в моята!

DownloadVirus
04-18-2011, 16:50
Хай! Закупих си креанин MICRO CREATINE. Бихте ли ме казали как да го приемам. Момчето от магазина ми вика - първите 5 дена по 4 пъти на ден - като стана, преди тренировка, след и когато лягам, а след това по 2 пъти на ден. А и най-важно да питам, какво ще стане ако го употребявам 2 месеца, след това спра да пия? Дали ще ми увисне кожата? Забравих да кажа, на 16 съм. Мерси предварително!

Значи ако хранитерният ти режим е правилен ще загубиш само малка част,кожата няма да ти увисне..

Но не мога да разбера децата (като теб) , защо ви е креатин на този етап? Само си гориш козовете..

ПП: Ако буташ 100 кила от лег за 10-12 повторения без проблем може и да вземеш.

ЧЕТИ ТОВА !

anonymous546178
04-18-2011, 16:57
Е кви са тия неща бе ? 27 кила дъмбел за трицепс , а 60 кила МАКС от лежанка .. OMG :x

Само аз ли не виждам проблема... упражнението го правя с един дъмбел, не с два, да не си помислите нещо :D :D :D

chepa681
04-18-2011, 17:18
А как да го приемам? Момчето от магазина ми каза, да сложа праха на езика и да пия вода. Друг начин няма ли, например в 1 чаша вода пускам праха вътре и след това разбърквам и пия?

redbul2
04-18-2011, 19:31
Монохидратът почти не се разтваря във вода и затова продавачът ти е обяснил най-популярния начин за вземането на тоя вид креатин.

DownloadVirus
04-18-2011, 23:12
Е кви са тия неща бе ? 27 кила дъмбел за трицепс , а 60 кила МАКС от лежанка .. OMG :x

Само аз ли не виждам проблема... упражнението го правя с един дъмбел, не с два, да не си помислите нещо :D :D :D

Еми не може да правиш 27 кг дъмбел разгъване за трицепс и 60 кг макс от лежанка..Тези 27 кг мойто момче за да ги стигнеш ще буташ от лежанка 120-130 за 10-12 повторения с едната ръка,докато с другата си пиеш кафето ;)

anonymous546178
04-19-2011, 04:50
мисля, че не се разбрахме с упражнението http://www.muskulibg.com/razdeli/--mainmenu-100/30---/705----- обаче аз го правя с гира, не с лост(по удобно ми е )

DownloadVirus
04-19-2011, 08:18
Това упражнение може да го изпълниш с 27,тоест 8 кг лоста и слагаш още 2x10,но пак от лег ще вдигаш 80-90 кг за 5-6 повторения,няма начин ;)

anonymous546178
04-19-2011, 10:30
e както кажеш,няма да си търкам клавиатурата да ти доказвам че дигам толкова :)
Не знам, как правиш съпоставки между упражненията, има връзки, но не толкова преки колкото ги слагаш.

DownloadVirus
04-19-2011, 11:27
Гърди-трицепс,няма как да буташ 28 кг трицепса и гърдите да правиш макс 60.. С трицепса буташ ;)

anonymous546178
04-19-2011, 11:47
Очевадно има как :) :)
Аз подозирам, че проблема при лежанката може да идва от друго място, но не знам къде.. тренирам всичко(само отделни упражнения за трапец не правя), не съм пренепрегвал мускулна група

firstdiesel
04-19-2011, 13:26
muscle ... ти на лежанката да не би да буташ със свъти лакти до тялото, а не разтворени встрани ?
Първият вариянт е за трицепс, предимно... вторият - за гърди

anonymous546178
04-19-2011, 14:55
мм правилно го правя, не е за трицепс.. обаче имам чуството, че докато правя лежанка рамото и трицепса много се натоварват, знам че е нормално, обаче имам чуството че се натоварват повече от гърдите..

Greennight
04-19-2011, 16:02
muscle,ако не се бъркам ти беше едър нали ?Около 1.95 и към 90 кила ?Ако е така явно нещо в техниката ти куца,щото 60 кила не са мн за тия килограми.

DownloadVirus
04-19-2011, 16:20
Вярно е,и подозирам,че техниката ти при трицепса повече ще куца ;)

anonymous546178
04-19-2011, 16:46
1.88 85 килограма... знам, че 60 кг на лежанка не са много за тея габарити, за това се старая да направя нещо по въпроса... за сега упражненията, които правя за гърди носят резултати.. не съм пробвал макс, но повторенията се увеличиха... около 2 пъти.

redbul2
04-19-2011, 17:43
обаче имам чуството, че докато правя лежанка рамото и трицепса много се натоварват, знам че е нормално, обаче имам чуството че се натоварват повече от гърдите..

Раменете не трябва много да се натоварват. Това става,ако хвата ти е прекалено широк.Той трябва да бъде ето така |_| Двете успоредни вертикални черти са предмишниците ти в долно положение на щангата.Така трябва да изглеждат,а не така V примерно. Някой авер трябва да стои пред теб и гледа колко ти е широк захвата.Широк хват товари прекомерно рамото,прекалено тесен-само трицепса.

anonymous546178
04-19-2011, 18:54
т.е. и при максимално изпънато положение на ръцете, те трябва да бъдат успоредни една на друга, така ли ?

едит. те ако са успоредни и в крайно изпънато положение, това е за трицепс