PDA

View Full Version : Изправяне на коса - съвети и мнение



darking
04-18-2011, 12:39
Първо искам да уточня, че съм момче и съм 100% хетеро xD Та писнало ми е от къса коса, а като си пусна дълга, макар и сравнително права, ми се завива адски много и приличам на Justin Bieber...което адски много ме дразни. Реших се да си пусна по-дълга коса отново, но все си мисля, че ще имам нужда от преса. Искам да се получи нещо като това ( http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/196208_203175819706438_100000420655534_682532_6455 419_n.jpg ) , но си нямам и на представа какво ще ми трябва. Лакове, кремове против изгаряне, спрейове, вакси,....нямам си и на понятие от тези неща. А относно самата преса - до колкото знам най-добре е да се вземе керамична, но като гледам все се въртят около 80-100 лева, а финансовото положение в момента не е много цветущо. Ако някой бъде така любезен да ме посъветва нещо или да препоръча някакъв продукт ще му бъда изключително благодарен! :)

и btw - един off-topic въпрос... Какво ви е мнението за момчетата(не емота!), които си изправят косата с преса? Аз лично не виждам нищо ненормално в това, но всички в семейството ми са на мнение, че само педалите си правили 'модерни прически'... Изобщо не дават дори да се повдига тази тема вкъщи... Недоумявам....

vagarious
04-18-2011, 13:04
Първо искам да уточня, че съм момче и съм 100% хетеро xD Та писнало ми е от къса коса, а като си пусна дълга, макар и сравнително права, ми се завива адски много и приличам на Justin Bieber...което адски много ме дразни. Реших се да си пусна по-дълга коса отново, но все си мисля, че ще имам нужда от преса. Искам да се получи нещо като това ( http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/196208_203175819706438_100000420655534_682532_6455 419_n.jpg ) , но си нямам и на представа какво ще ми трябва. Лакове, кремове против изгаряне, спрейове, вакси,....нямам си и на понятие от тези неща. А относно самата преса - до колкото знам най-добре е да се вземе керамична, но като гледам все се въртят около 80-100 лева, а финансовото положение в момента не е много цветущо. Ако някой бъде така любезен да ме посъветва нещо или да препоръча някакъв продукт ще му бъда изключително благодарен! :)

и btw - един off-topic въпрос... Какво ви е мнението за момчетата(не емота!), които си изправят косата с преса? Аз лично не виждам нищо ненормално в това, но всички в семейството ми са на мнение, че само педалите си правили 'модерни прически'... Изобщо не дават дори да се повдига тази тема вкъщи... Недоумявам....

Само на офф-топика ще ти отговоря: МРАЗЯ момчета, които си изправят косите.Няма значение какви са - емота,мемота,темота .. все тая.Изобщо не ги харесвам.На пръв поглед може да са симпатяги,но ако са с изправена коса - директно аут и да не ме занимава! 8) Не е ли си то момче с подстрижка 1-3 номер .. да, не на всички им отива,но предпочитам така,отколкото с дългра и/или изправена коса! :?

kristito3
04-18-2011, 13:18
Много скъпи преси си гледал. Има и за много по-малко. Трябва да потърсиш и на други места. Убедена съм, че ще видиш и за по 40-50лева. Гледай да е над 40-50W, за да е по-мощна! Е, щом си решил да се изправяш - хубаво. Ако е добре направено, няма проблем. Иначе мисля, че първо фризьорка трябва да ти оформи косата, щом така искаш. После е лесно - само изправяш, пръскаш лак и готово! Като искаш може и гел. :) [/i]

valll
04-18-2011, 13:41
кристали за коса.

егати и това ли вече не е запазена женска територия? то остана ли нещо, което да е характерно само за момичетата?

SexyBitch
04-18-2011, 13:58
А откъде мога да си купя спрей против горене на косата и колко струва? :-o

MissBianka
04-18-2011, 16:28
Не е нужно да е керамична пресата, все ми се струва че като за момче може и по обикновена да е и пак ще изправя хубаво, може би заради по късата коса.Аз лично ползвам преса на Brown, взех я за 60 лева и съм доволна, но има и по-евтини които могат да ти свършат работа,трябва да обиколиш магазините. А колкото до разни продукти, мисля че ти трябва само лак за да запазиш ефекта на прическата след като го постигнеш.
Относно другия ти въпрос - не съм против, зависи от самото момче,от неговия стил и дали му отива такава прическа.

Minerva
04-18-2011, 18:26
Купи си преса, ама поне 50-60 лева дай и да става и за къдрене ;) Ще ти хареса ефекта!
Вземи си и нещо термозащитно да не ти се гори косата...
....и силен лак - да не ти се разваля от влагата...
.....и маска да си я подхранваш
....носи си лака в чантичка и като имаш време тичай някъде да дооправяш прическата ;)
Аййййде :D

valll
04-18-2011, 19:34
....носи си лака в чантичка и като имаш време тичай някъде да дооправяш прическата ;)
Аййййде :D

разби ме, ама наистина, че натам отиват нещата... е все пак си е вярно, не може да положиш толкова усилия и да се развали за 10 мин :-D

marin4itu
04-18-2011, 19:47
Първо искам да уточня, че съм момче и съм 100% хетеро xD Та писнало ми е от къса коса, а като си пусна дълга, макар и сравнително права, ми се завива адски много и приличам на Justin Bieber...което адски много ме дразни. Реших се да си пусна по-дълга коса отново, но все си мисля, че ще имам нужда от преса. Искам да се получи нещо като това ( http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/196208_203175819706438_100000420655534_682532_6455 419_n.jpg ) , но си нямам и на представа какво ще ми трябва. Лакове, кремове против изгаряне, спрейове, вакси,....нямам си и на понятие от тези неща. А относно самата преса - до колкото знам най-добре е да се вземе керамична, но като гледам все се въртят около 80-100 лева, а финансовото положение в момента не е много цветущо. Ако някой бъде така любезен да ме посъветва нещо или да препоръча някакъв продукт ще му бъда изключително благодарен! :)

и btw - един off-topic въпрос... Какво ви е мнението за момчетата(не емота!), които си изправят косата с преса? Аз лично не виждам нищо ненормално в това, но всички в семейството ми са на мнение, че само педалите си правили 'модерни прически'... Изобщо не дават дори да се повдига тази тема вкъщи... Недоумявам....

Само на офф-топика ще ти отговоря: МРАЗЯ момчета, които си изправят косите.Няма значение какви са - емота,мемота,темота .. все тая.Изобщо не ги харесвам.На пръв поглед може да са симпатяги,но ако са с изправена коса - директно аут и да не ме занимава! 8) Не е ли си то момче с подстрижка 1-3 номер .. да, не на всички им отива,но предпочитам така,отколкото с дългра и/или изправена коса! :?

Аз съм на абсолютно същото мнение!
А пък мои познати, които си изправят косата как ги базикам не е истина!

Minerva
04-18-2011, 20:36
....носи си лака в чантичка и като имаш време тичай някъде да дооправяш прическата ;)
Аййййде :D

разби ме, ама наистина, че натам отиват нещата... е все пак си е вярно, не може да положиш толкова усилия и да се развали за 10 мин :-D

Е ама така си е :D Между другото тва е реален случай преди седмица две едно момче пред мене си извади лака и другите глупости и тръгна да си оправя косата - нещо, което и аз никога не съм правила...
Няма ги мъжетеееееее!!! :shock: :shock: :shock:

darking
04-18-2011, 22:06
Ох ох колко обичам хейт коментари.... <33 xD И все пак искрени благодарности за хората придържали се към 'он-топик'-а :)

sm_95
04-19-2011, 06:09
Аз ще огороворя малко отзад напред.
Не виждам нищо лошо в това момче да си изправя косата, по-добре това отколкото да приличаш на JB.
Само си помисли дали така наистина ще ти отива и няма да заприличаш на педеал. Най-добре иди при специалист да ти я оформи и да ти обесни как да я носиш.
Само моля те пропусни публичното оправяне на прическата, мрънкането като малко дете, че от влагата ще ти се съсипе косата и т.н. (не, че смятам, че нормално момче ще го направи, но все пак да кажа...)

За преси:
По-принцип не ползвам тази, но смятам да си я взема. Леля ми има такава и изправя уникално и дълготрайно. Струва 50лв, можеш да се огледаш и за по евтини и на някоя промоция.
http://sonoma.bg/product/157/presa-digital-ceramic.html

Вземи си хубав лак за коса - *лично мнение* - Taft. Моята коса я държат много добре.
Можеш да си вземеш и кристали, за да не ти гори много косата - *лично мнение* - Linea Bio
http://img847.imageshack.us/img847/5849/5477.jpg

Има някой балсами за изправяне, вакси и т.н. но не съм ползвала (а смятам да го направя) и не мога да ти препоръчам нищо.

Minerva
04-19-2011, 08:10
баце, да не беше искал мнение, щом не си готов да го приемеш ;)

pitfall
04-19-2011, 11:07
Вземи си течни кристали, струват към 7-10 лева, поне няма да ти се гори косата. Да ти огтоворя и на офф топика - изобщо не харесвам такива момчета, направо се побърквам като видя момче с изправена коса, не че нещо, но веднага бих те помислиза за пе*ал. След години като станеш по-голям и като си гледаш снимките ще се чудиш как си могъл да си го причиниш, повярвай ми, сега искаш да си модерен, така да се каже, но след години като ти дойде акъла в главата мнението ти ще се е обърнало на 180 градуса.

FuckingFreak
04-19-2011, 11:22
Първо искам да уточня, че съм момче и съм 100% хетеро xD Та писнало ми е от къса коса, а като си пусна дълга, макар и сравнително права, ми се завива адски много и приличам на Justin Bieber...което адски много ме дразни. Реших се да си пусна по-дълга коса отново, но все си мисля, че ще имам нужда от преса. Искам да се получи нещо като това ( http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/196208_203175819706438_100000420655534_682532_6455 419_n.jpg ) , но си нямам и на представа какво ще ми трябва. Лакове, кремове против изгаряне, спрейове, вакси,....нямам си и на понятие от тези неща. А относно самата преса - до колкото знам най-добре е да се вземе керамична, но като гледам все се въртят около 80-100 лева, а финансовото положение в момента не е много цветущо. Ако някой бъде така любезен да ме посъветва нещо или да препоръча някакъв продукт ще му бъда изключително благодарен! :)

и btw - един off-topic въпрос... Какво ви е мнението за момчетата(не емота!), които си изправят косата с преса? Аз лично не виждам нищо ненормално в това, но всички в семейството ми са на мнение, че само педалите си правили 'модерни прически'... Изобщо не дават дори да се повдига тази тема вкъщи... Недоумявам....

Само на офф-топика ще ти отговоря: МРАЗЯ момчета, които си изправят косите.Няма значение какви са - емота,мемота,темота .. все тая.Изобщо не ги харесвам.На пръв поглед може да са симпатяги,но ако са с изправена коса - директно аут и да не ме занимава! 8) Не е ли си то момче с подстрижка 1-3 номер .. да, не на всички им отива,но предпочитам така,отколкото с дългра и/или изправена коса! :?

точно, кратко, ясно !!!! Няма момче, което не е хубаво с къса коса, просто или е леко в ляво, има такива наклонности, или се води от модата да е турбо хаусер с цаки, оскубани вежди и нацупена муцка ...

britzy
04-19-2011, 12:15
Абе ,ба*ти консервите дето сте.Той като се харесва така-нека си ходи така.Какво го одумвате сякаш ,че го интересува тъпото ви мнение.Пффффф аман...всеки ще си ходи както си иска


ПТ-има по-евтини преси на кауфланд и ако уцелиш някоя по-добра си е далавера.Също така има черен лак на тафт с червено,който е добър ии така.И не е нужно да е супер скъпа преса,защото тя ти е сравнително къса коса и едва ли ще гори толкова ...

minavla
04-20-2011, 13:49
тази прическа където си я показал на снимката ако я правиш всеки ден ще останеш без коса. за да е толкова готина изисква много лак, който е ужасно вреден особено лятото ;) иначе само със сешоар може да се направи, не ти е нужна преса ;)

sugargirl94
04-20-2011, 19:02
Ама и вие какви съвети му давате :razz: :razz: :razz:
Купи си няква по-обикновенна преса за 20-30лв и силен лак за коса и си готов! Никакви маски не ти трябват....момче си....даже да ти се изтощи косата просто се подстригваш късо и си перфе 8)

darking
04-20-2011, 22:04
@sugargirl94 - Ама аз все пак искам да остана с някаква коса.... xD

Иначе преса за 15 лева(уж керамична) с 30 W мощност дали ще свърши някаква работа? Косата ми е къса все пак и сравнително права... :?

Pikachu
04-21-2011, 12:43
Бате, браво, че не ти пука за чуждото мнение, ама да видиш как ше ти вярват момичетата, че си хетеро 8-)

nomatterwho
04-21-2011, 13:02
и btw - един off-topic въпрос... Какво ви е мнението за момчетата(не емота!), които си изправят косата с преса? Аз лично не виждам нищо ненормално в това, но всички в семейството ми са на мнение, че само педалите си правили 'модерни прически'... Изобщо не дават дори да се повдига тази тема вкъщи... Недоумявам....

Ами аз ВЪОБЩЕ не харесвам момчета с изправени коси.
Като видя момче с прическата, която си дал честно ми се драйфа и не мисля, че бих си хванала момче с такава коса. Та той ще използва повече лак за коса и преса от мен. :( Не знам, отблъскващо е за мен и мисля, че много трудно ще си хванеш гадже, ако това целиш, защото много момичета не се привличат от такива прически. Аз директно отписвам такива момчета.
Дълга коса - може, но изправена с преса - не. Личи им и много гадно стои, тъй като как да кажа - не е пригладена и изглежда изтънена, което не ми харесва на мъжка коса. :?
Брат ми се беше зарибил да си изправя косата с пресата ми и го правеше, след като изляза от нас, и почнах сутринта да си крия пресата и той се отказа. :D

mine
04-21-2011, 13:13
и btw - един off-topic въпрос... Какво ви е мнението за момчетата(не емота!), които си изправят косата с преса? Аз лично не виждам нищо ненормално в това, но всички в семейството ми са на мнение, че само педалите си правили 'модерни прически'... Изобщо не дават дори да се повдига тази тема вкъщи... Недоумявам....

Ами аз ВЪОБЩЕ не харесвам момчета с изправени коси.
Като видя момче с прическата, която си дал честно ми се драйфа и не мисля, че бих си хванала момче с такава коса. Та той ще използва повече лак за коса и преса от мен. :( Не знам, отблъскващо е за мен и мисля, че много трудно ще си хванеш гадже, ако това целиш, защото много момичета не се привличат от такива прически. Аз директно отписвам такива момчета.
Дълга коса - може, но изправена с преса - не. Личи им и много гадно стои, тъй като как да кажа - не е пригладена и изглежда изтънена, което не ми харесва на мъжка коса. :?
Брат ми се беше зарибил да си изправя косата с пресата ми и го правеше, след като изляза от нас, и почнах сутринта да си крия пресата и той се отказа. :D



Мислех че съм единствената която НЕ харесва момчета с изправени и оправени коси.. ;дд
И аз докато видя такова момче директно го отписвам и направо го наричам "селяк" :D
Предпочитам момчета с КЪСА МЪЖКА ПРИЧЕСКА !!

Иначе ти си знаеш :)

durexxx681
04-21-2011, 14:44
има преси и за 10 лева за изправяне на коса 40 вата мисля че са ... виж в калфландд моята е от тамм ако искаш даже и ще ти я подаря понеже не я ползвам от много времее :(

unknown0inlowe
04-22-2011, 18:42
Аз ти предлагам да си вземеш една мини преса примерно на белисима за 30-30 лева те са хубави,пък и нямаш много дълга коса за голяма преса :) Иначе аз познавам 6 момчета , които си изправят косата с единия ходех а още един харeсвам сега и според мен не е гейско :) Само недей да си правиш вафлички :D:D

darking
04-23-2011, 20:50
Такам... Купих я въпросната преса, но имайки в предвид, че 2 часа след използването й, косата все още ми е бая нагрята си мисля, че все пак ще ми трябва някакъв спрей(кристали за коса ли се водят какво са не знам...)... Бихте ли препоръчали някакъв(да е качествен, но и що годе евтин все пак...)? Също така от къде в София може да се закупи подобно нещо?

infected9
04-29-2011, 13:47
Аз пък ще ти дам един малко по-различен съвет.Каквото и да правиш не се изправяй с ютия.Казвам ти го от ЛИЧЕН ОПИТ :D

dumbassnigga
04-23-2013, 07:10
Виж аз съм момче ;д на 16 години съм и се изправям от 2 години... изправавям се защото косата ми е къдрава.. не си мисли, че е забавно.. не си го причинявай щом имаш права коса :D Аз бих дал всичко да имам права коса и да спре това мъчение с изправянето..

marin4itu
04-24-2013, 09:08
Тема на 2 години... Момчета, мина му модата на това чудо мъжете да си изправят косата...