PDA

View Full Version : С пусната коса на бала



mycel
04-18-2011, 17:03
Какво мислите, как го намирате? Смятам да не си правя сложна прическа за бала, просто ще си пусна косата. Според някои хора задължително трябва да си с официална прическа и вдигната коса, иначе е "странно". Аз смятам, че ако косата е красива и добре поддържана, спокойно би могла да се пусне и пак да е "бално" да изглежда добре. Вие какво мислите?

Cucko0
04-18-2011, 17:06
да би било добре,но пак можеш да добавиш някакъв аксесоар

sladkish_14
04-18-2011, 17:06
Няма нищо лошо, но всеки ден можеш да си я пуснеш, нали?
А бала не е всеки ден ;)

amnessia
04-18-2011, 17:07
Разбира се :) Не е задължително да имаш най - шантавата прическа. Това е напълно класическо , естествено , красиво и още незнам какво да кажа. Не слушай другите!! С леки къдрици и някакъв елемент до ухотокато пеперудка или нещо такова ще стой страхотно :-) Зависи каква ти е роклята де :)

sexa_na_kompleksa
04-18-2011, 17:15
Важното е ти самата да се харесваш и да ти е удобно. ; )

mycel
04-18-2011, 17:18
Няма нищо лошо, но всеки ден можеш да си я пуснеш, нали?
А бала не е всеки ден ;)
Не, тук имам впредвид класическата красота, както каза мацката над мен, а и роклята е с тюл и го позволява. :) Все пак пуснатата коса на рокля стои различно, особено пък, ако си отива с нея. :)
Пак казвам, ако е красива и поддържана косата. Иначе не. :)
Други мнения ако има, ще се радвам да прочета. :)

MissBianka
04-18-2011, 17:24
Абе какви са тия неща дето "така били приети" супер смешно е . защо пък прибраната коса да означава официална и елегантна прическа? всеки ден можеш да си с пусната коса, че то всеки ден можеш да си и с прибрана коса.това схващане прави повечето абитурентки да изглеждат нелепо.Моето мнение е че можеш да изглеждаш много стилно и елегатно с пусната и семпла коса без никакви кичове и брокати и тем подобни щуротии.Това ли е разбирането ви за красиво и елегантно? Имате странни схващания че на бала за да си личи че сме на бал айде всички да се юрнем с натруфените бухнали рокли като на принцесите от Дисни, и коси задължително обсипани с брокат и разни цветенца и тем подони ,нали отиваме на бал,дайте да сме на макс.... Смешно е ...
Ако съм обидила някой, съжалявам, нищо лично...

NambyPamby
04-18-2011, 17:27
Харесва ми и все пак съм на мнение, че не може да изглеждаш така, както в ежедневието си. Може прическата да е семпла, но да си личи, че косата е пипана, оправяна, нагласяна, че са положени някакви усилия.

3oPuTy
04-18-2011, 17:32
Харесва ми и все пак съм на мнение, че не може да изглеждаш така, както в ежедневието си. Може прическата да е семпла, но да си личи, че косата е пипана, оправяна, нагласяна, че са положени някакви усилия.
Нима това не са неща,които всяко нормално момиче (че и момче) прави ЕЖЕДНЕВНО?! :shock:

mycel
04-18-2011, 17:35
Окей, съгласна съм с последното мнение, и аз отчасти съм си мислила подобно нещо... Но какво може да се направи на пусната коса? Освен да се напръска с някакво спрейче за блясък или по някакъв начин да и се подсили блясъка и да се сложи някаква стилна диадема (не от онези кичозните) примерно с плата на роклята според мен би изглеждало много стилно. :)



Харесва ми и все пак съм на мнение, че не може да изглеждаш така, както в ежедневието си. Може прическата да е семпла, но да си личи, че косата е пипана, оправяна, нагласяна, че са положени някакви усилия.
Нима това не са неща,които всяко нормално момиче (че и момче) прави ЕЖЕДНЕВНО?! :shock:

Хаха, да, действително, повечето мацки днес се гласят ежедневно все едно са на бал, хаха... Даже някои изглеждат страхотно, когато те си се нагласят по обичайния начин, вместо онези фрапантни прически... :)

TheBeliever
04-18-2011, 17:45
Всичко зависи от цялостната визия, към която се стремиш. Няма еталон каква трябва или не трябва да ти е прическата. Ако е добре съчетана с тоалета и аксесоарите ще изглежда "бално" независимо дали е пусната, вдигната, топирана и т.н.

iiordanova
04-18-2011, 17:50
Може да е пусната и накъдрена.
Може да е пусната и с някакъв аксесоар от едната страна.
Може да е пусната,но захваната отгоре.
Според мен няма нищо лощо да си със спусната коса.

SlowDownBaby
04-18-2011, 17:52
Не мисля,че е странно.Аз също мисля да съм с пусната коса напук на всички кифли от випуска. :D Просто за мен е смешно да се накичиш с тея брукати,цветя,пера и тн.Но всеки с мнението си :)

Pamaa
04-18-2011, 17:53
Защо пък не? Има мнооОго прически за пусната коса и някои са супер ефектни :grin: :-) .

djipsito
04-18-2011, 18:00
Не виждам и аз нищо лошо. Може да си направиш ЛЕК обем (не като на фолк певица..) семплото е по-хубаво за мен.

Една моя приятелка беше вързана на опашка, добре направена опашка, пригладена и много отиваше на роклята, приличаше на древногръцка богиня.

valll
04-18-2011, 18:04
незнам кой е тоя дето ти е казал, че езадължително да си на бала с вдигната коса. аз бях с вдигната и бях единствената на моя бал, в последно време прическите с пусната коса са много по-търсени. отиди както ти прецениш, че си хубава и както ти е удобно ;)

mimsssssss
04-18-2011, 18:11
Аз бях с пусната коса на моя бал - и грима, и косата, и ноктите всичко сама си гласих. Исках нещо не толкова кичозно и да стоя като препарирна от страх да не си разваля нещо, и също така залагах на по - естественото. Е, познай - никой не ме върна :)
Подкрепям идеята ти, мисля, че е най - добре да бъдеш така, както самата ти искаш, все пак косата е твоя.

Minerva
04-18-2011, 18:14
И аз на моя бях с пусната коса.Фризьорката я прави с преса, обем и направи повечко и толко. Никакъв брокат, нищо не съм и слагала. Нещо не ми беше кеф да си прибирам косата и според мен ми отиваше повече на роклята. Няма нищо странно.

pinkflower
04-18-2011, 18:47
Няма нищо лошо, но всеки ден можеш да си я пуснеш, нали?
А бала не е всеки ден ;)

Както и всеки ден можеш да си я дигнеш ;)
Пък и никъде не пише,че косата трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да е вдигната :х
На много момичета прическата им е такава,че и косата е пусната. Ама как се изказах :D

Greshka
04-18-2011, 19:08
Мисля, че няма да изглежда зле,след като имаш хубава коса.Ако пък си намериш и някакъв аксесоар, който да е като роклята (диадема,фибичка) ще изглежда още по добре. :)
ако пък искаш прическа при фризьор няма как да не намериш нещо хубаво за пусната коса. :)

CupcakeMonster
04-18-2011, 19:49
Не ви ли е топло :-o И из тея ресторанти,дискотеки и тн..ако е права ще стане на гъз :D

marin4itu
04-18-2011, 19:54
Не ви ли е топло :-o И из тея ресторанти,дискотеки и тн..ако е права ще стане на "задни части" :D

Да, между другото, авторке, замисли се дали няма да ти стане топло, все пак в ресторанта ще има танци, пийване..

Иначе аз на моя бал ще съм с къдрава пусната коса, защото вдигната не ми отива чак толкова, пък и косата ми е къса и нямам този проблем за който писах по-горе. Пък и да ти кажа като си говоря с момичетата от моя клас почти всички ще са с пуснати коси.

Minerva
04-18-2011, 20:32
Не ви ли е топло :-o И из тея ресторанти,дискотеки и тн..ако е права ще стане на "задни части" :D

Аз на моята и казах "направи ме възможно по-рошава, че даже и като съм била цяла вечер там да мога едва ли не да се наведа да се разроша и пак да си изглежда като в началото на вечерта" И вярно ме направи така :D

mycel
04-26-2011, 19:01
Ооо, кой каквото иска да си прави - не ме блазни да си друсам задника на чалга ни най-малко, така че надали ще ми е топло :D

rosencetooo
04-27-2011, 02:28
Защо не ? И аз мисля да съм с пусната коса , само че ще я правя на ретро преса.. Това , че косата ти е пусната не означава , че няма да изглеждаш по-добре от много други , който са си направили некфи специалнии прически , с който няма да мязат на нищо :)А и няма да си единственото момиче с пусната коса.. ;)

mrazqkindergarten
04-27-2011, 09:56
До моя бал има една година, обаче от сега мога да кажа, че ще съм с пусната коса... просто някаква прическа, най-вероятно къдрици...

ghahg
04-27-2011, 10:51
С пусната коса е добре, особено ако имаш хубава дълга коса. Даже може да я преметнеш на една страна и да я закрепиш с някви фиби, примерно от тези обикновенните. Стой прекрасно. ;)

mine
04-27-2011, 16:02
Еми и аз ще съм с пусната коса..
С едно щръкнало ухо съм иииииии просто няма как да си прибера косата.. така че давай смело.. с хубава прическа всичко е ОК :)

marin4itu
04-27-2011, 19:15
Еми и аз ще съм с пусната коса..
С едно щръкнало ухо съм иииииии просто няма как да си прибера косата.. така че давай смело.. с хубава прическа всичко е ОК :)

Можеш да прибереш от страната на нещръкналото ухо. Пак би изглеждало добре :)

bloodyred
04-30-2011, 11:55
То даже повечето вече са със спуснати коси .. има нещо все по тях, но са пусната .. Проблем е само да не ти стане топло, но ти си знаеш : )

nomatterwho
04-30-2011, 15:52
Абе според мен момичето иска да каже права пусната коса без преси и глупости.
Иначе нямаше да има нищо лошо в това и авторката нямаше да пита и да казва, че косата й е добре поддържана, супер много абитурентки си ходят с пуснати коси на букли, ретро преса и т.н.
И все пак чисто права коса не е добре, може да се сложи нежна диадема или пък да се хване едната част на косата с онези кръглите не шноли ми не мога да се сетя как им се вика. 8-)