PDA

View Full Version : Защо??



peace94
04-18-2011, 18:02
Защо когато най-после си мислиш, че всичко е наред, нещо се прецаква? И защо някои хора се държат... грубо??
Моята история не е нито драматична, нито чак толкова тегава. Но какво пък, искам да задам някои въпроси.
Харесвах си едно момче от много време, само че не го познавах. И понеже все не ставаше да се запозная с него, реших да му пиша във fb. И събрах къде що имам смелост (за 1-ви път) и му писах. Той ми отговори. През цялото време само аз поддържах "разговор" и го питах неща, той само отговаряше-с по 1 дума, през 2 минути. Накрая просто излезе, излезе! Не каза дори чао, не си направи труда да ме отреже деликатно, нищо-голямо, тъмно и безгранично нищо OFFline. И всичко продължи най-много 5 минути. А моите гемии-под морското равнище!
Защо го направи?? Толкова грубо... И на мен ми се е налагало да режа, но винаги съм го правила деликатно. Най-малкото заради другия човек, та той дори не ме познава. И да му е било криво и да не му се занимава, трябва ли да се държи така??
Някои ме посъветваха да му пиша пак, но вече честно казано нямам и желание. Не искам да минавам отново през това. Явно не е чак толкова свестен. Пфф даже напротив.
На мен ще ми мине, но искам да знам защо се държа така... Според вас? Нали не само аз мисля, че идеята да му пиша пак е... абсурдна?!

П. П.: Ако го видя някъде (по улиците, на кафе) как би трябвало да се държа-да го подмина, да се усмихна... ??

againstyou
04-18-2011, 18:13
Аз например като трябва да ставам от компа и също не винаги казвам чао.Това не значи нищо,филмираш се.Пиши му пак ако толкова ти пука ама моя съвет е,да не се занимаваш.

SisiStrange
04-18-2011, 18:20
Варианти много. Може:
- да му е спрял нета (често ми се случва на мен например);
- изобщо да не става дума за рязане, а наистина да се е наложило да стане по някаква причина;
- да не му се е говорело с никой в тоя момент (всички хора си имат такива моменти пък и щом е отговарял с по 2 думи и ти си била водеща);
- да не е намерил за необходимо да се сбогувате щом едва се познавате;

- да не те е харесал и да е решил, че деликатно и чрез фейсбук може да не схванеш намека, ако не е директно груб.

Ще разбереш тези дни кое е. Ако пак ти пише, значи е някоя тривиална причина.

GLaDOS
04-18-2011, 18:52
Виж сега :
Срам те е - добре . Много хора ще ти кажат че през компютъра е по-лесно ...
Лично стигнах до извода че чата само наврежда .По -добре е да излезете двамата и да си говорите .Така ще ти премине и срама , и ще се гледате как реагирате (дали ви е забавно или тъпо).
А така да го мислиш защо не ти е отговорил е много глупаво ( въпреки че и аз се садвам когато не ми отговорят ,нищо че на живо сме си прекарали страхотно)
Да не ти пука ,може причините да са хиляди ,а ти седиш и ти става тъжно за глупости .
Другия път му подхвърли ,да речем че ти се излиза ,ама няма с кой или каквото си измислиш ... айде успех ! \:D/

catyyyy
04-18-2011, 19:05
Направи така,че да се засечете.Щом го харесваш от доста време,предполагам знаеш доста неща за него,без той да предполага.
Повторен опит в чат е възможен,но разочарованието от повторно действие на случката ще бъде повторно. Днес дадох подобен съвет,ще го дам и на теб - Направи така,че да те забележи,покажи му,че имате общи интереси,за да привлечеш вниманието му! Все пак имаш фейсбука му - от него много може да се научи ((:

lubomirky
04-18-2011, 19:22
и без т'ва според теб вече раотите са се прецакали, минавай директно - питаш го има ли някъв проблем с теб и дали нахалстваш/пречиш и т'ва е.

SorrowEyes
04-18-2011, 19:37
He's just not that into you ...
По-добре да ти го каже сега вместо да се ядосваш и таиш празни надежди занапред. В крайна сметка ще осъзнаеш,че е било безсмислено.
Дори и да го поздравяваш или да го игнорираш, на него ще му е все едно (предполагам)...

sonnyto
04-18-2011, 19:42
може и да е имал причина да излезе без да ти каже наистина има много варианти , но пък може и нарочно да те е отрязал така ако питаш мен не му пиши дори и да е имал причина ако му пишеш отново ще разбере че наистина го харесваш ако има интерес към теб сам ще те потърси ;-)

peace94
04-18-2011, 20:59
Изчерпахте ли се? Плс хелп, нз кво да правя, като се засечем (градът е малък) :-o

NambyPamby
04-18-2011, 21:07
Не е заинтересован от теб, съжалявам. Дали ще минаваш на отсрещния тротоар, когато го видиш, или не, е без значение за него(но по-добре не го прави). Преодолей фактът, че не ти се е получило тоя път и продължи напред. Не е нужно да забиваш поглед в земята всеки път, когато се засечете из града, все пак, не ти си се държала зле.

TheNewReligion
04-18-2011, 21:52
Аз съм на мнение, че "рязането" трябва да е в прав текст. Какви деликатности, какви глупости...Много от хората след "деликатно рязане" продължават да живеят с надеждата, че човекът ще си промени мнението..да, ама не.
Продължавай напред. Той губи, ако си толкова страхотна. Другият вариант е тактиката ти да куца...