PDA

View Full Version : Може ли бог да е атеист?



bazingaaaa
04-19-2011, 09:29
Може ли ? Защо?

gandalfepi4
04-19-2011, 09:34
само ако е солипсист

Shakiro
04-19-2011, 09:39
Това пък от къде ти хрумна :shock:

bazingaaaa
04-19-2011, 09:50
Това пък от къде ти хрумна :shock:

Няма значение :D

П.С Като приемем че бог е всемогъщ, той може да си изтрие спомените че е бог и да направи така, че да не вярва в себе си!

gandalfepi4
04-19-2011, 09:54
^ ти... :shock:

ти каза логичен факт?!


http://villagethinker.files.wordpress.com/2011/01/shitstorm-brewin.jpg

Nam3less3
04-19-2011, 10:03
П.С Като приемем че бог е всемогъщ, той може да си изтрие спомените че е бог и да направи така, че да не вярва в себе си! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Mileva
04-20-2011, 14:49
П.С Като приемем че бог е всемогъщ, той може да си изтрие спомените че е бог и да направи така, че да не вярва в себе си! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Е не, ще се счупя да се хиля... Ахаха

gandalfepi4
04-20-2011, 15:03
хихииии

хехееее

хохооо

радост, смях и щастие...

а сега може ли някаква кохерентна мисъл по въпроса? някаква логика? може би обяснение?




защо ли ми се струва че логиката е криптонитът за религиозните и единствената защита срещу нея са разни животински междуметия, изкуствен смях и сменяне на темата?


ето хубав въпрос - бог е всеможещ (спревка библията, талмудът, коранет etc) може ли той да се ограничи в човешко тяло и да забрави за природата си?



ако не - значи не е всеможещ бог, а просто някакво си много силно създание

ако да - значи не е всеможещ бог, а просто някакво си много силно създание


защо ли пак си мисля че отговорът ще бъде:

"ахахаха хаха хах аааааххххххххххххх... добре защо питаш в крайна сметка? не те ли интересува повече новата прическа на бойко борисов? искаш ли да ти пратя снимка на обувките които си харесах днеска?"

и тн :?

ZipFail
04-20-2011, 15:12
Всъщност ако Бог е 'всеможещ' няма как да не вярва в себе си :)

ПП: Гандалф изпревари ме

ППП: А другият отговор ще е: "Ами то всичко си е обяснено в Библията, нищо че тя казва точно обратното, то всъщност напълно отговаря на християнството, защото аз така мисля"

bazingaaaa
04-20-2011, 18:46
Ако бог иска да спре злото, но не може, то тогава не е всемогъщ..

ZipFail
04-20-2011, 18:52
Ами ако не иска ? 8-)

gandalfepi4
04-20-2011, 18:58
ако не иска значи е тъпо парче ко има да си говорим

пича епикур отдавна им е eбaл майката на теистите ма някои са още с 20 века назаде и още не ги е хванало

http://4.bp.blogspot.com/_k01vlNCnA4o/TSJ6AluROzI/AAAAAAAAADI/gE_5z4rVmXc/s1600/epicurus_quote1.jpg

Nam3less3
04-20-2011, 19:01
Тъпи сте.
Ако Бог реши да спре злото, тъй като и вие сте зли, значи да ви отнеме свободната воля и да не сте разумни същества вече.

ZipFail
04-20-2011, 19:12
А как ще съществува добро без зло ? Въобще къде е границата между доброто и злото ?

gandalfepi4
04-20-2011, 19:14
и кое ни е злото бе мой?

нито убиваме, нито крадем, нито отвличаме, нито измъчваме, нито мамим, нито изнасилване, нито дискриминираме някоя социална група гласовито


толко ме дразнят некви такива дето сочат треперещ пръст и с кривогледи очи изсъскват през слюнка че целия свят е зъл докато с другата ръка си мачкат пакета



твоят бог дава правила за това как да изнасиля момиченце след като съм избил семейството, приятелите и познатите му (+ домашни любимци) не моя


или давай доказателства и обоснования или си стой в ъгъла правещ така

http://28.media.tumblr.com/tumblr_l310yazs8u1qbj0tlo1_250.gif

bazingaaaa
04-20-2011, 19:17
Ами ако не иска ? 8-)

Ами ако не иска значи той е зло копеле и работи заедно с луцито

bazingaaaa
04-20-2011, 19:19
Тъпи сте.
Ако Бог реши да спре злото, тъй като и вие сте зли, значи да ви отнеме свободната воля и да не сте разумни същества вече.

Ми добре бе. Аре да го спре злото.
Ако бог има претенции че не е измислен защо не слезе и не ми го каже в лицето?

gandalfepi4
04-20-2011, 19:26
Ами ако не иска ? 8-)

Ами ако не иска значи той е зло копеле и работи заедно с луцито

това какво па трябва да означава???

луцито изтребва 10 човека (при това наведнъж заради бас с бог) а бог около 25 милиона души

кой е по-зъл според тебе?


ако ти е интересно как и защо

http://dwindlinginunbelief.blogspot.com/2010/04/drunk-with-blood-gods-killings-in-bible.html




ПС


Тъпи сте.
Ако Бог реши да спре злото, тъй като и вие сте зли, значи да ви отнеме свободната воля и да не сте разумни същества вече.

тоя па! взе че забрави че бог е ВСЕМОЖЕЩ

ако иска да махне злото то той МОЖЕ да направи така без да маха свободната воля... понеже е ВСЕМОЖЕЩ


единствената причина да не го е направил е че не иска (ако е истински) което автоматично му дава статут на douche nozzle

djipsito
04-21-2011, 00:51
Обсъждали сме в час по Философия за доброто и злото и бог..
Според господина ми, който много обичаше да дава примери за прегазени от автобус деца, тълкуваме това нещо като зло и поради тази причина (и не само тази ест.) хората отказват да вярват в бог и отричат да има бог, щом се е случило нещо, което ги кара да страдат. Обаче "за бог можело да означава, че е сторил добро, просто защото това дете (в примера) му трябвало в рая" (нещо такова 8-) )

Иначе, господина ми по История на правото беше казал, че атеистите са хора, които не че не вярват в бог, просто за тях бог няма име (Христос, Аалах, етц.)

Auriss
04-21-2011, 03:28
Обсъждали сме в час по Философия за доброто и злото и бог..
Според господина ми, който много обичаше да дава примери за прегазени от автобус деца, тълкуваме това нещо като зло и поради тази причина (и не само тази ест.) хората отказват да вярват в бог и отричат да има бог, щом се е случило нещо, което ги кара да страдат. Обаче "за бог можело да означава, че е сторил добро, просто защото това дете (в примера) му трябвало в рая" (нещо такова 8-) )

Иначе, господина ми по История на правото беше казал, че атеистите са хора, които не че не вярват в бог, просто за тях бог няма име (Христос, Аалах, етц.)

А моята учителка по История ми развиваше тезата ,че безверници като мен са най-лесни за манипулиране (Ъъъъъ :shock: ??? ). Това какво доказва ,освен че господинът ти / учителката ми / са на коренно различни ,и лично за мен ,тъпи мнения ?

Плюс това в Библията изрично е казано "Не убивай". Затова го смятаме за нередно ,а не защото ни кара да страдаме. Убийството в даден случай може да има точно противния ефект - да изпиташ щастие/задоволство/утеха. Но все пак е зло - не защото кара някого да страда ,а защото прекратяваш нечие същестуване ,дадено на личността от Бога.
Както се казва - Бог ти е дал живот и само той може да го отнема.
Но за съвременния човек животът е сакрален и безценен и никое същество не може да му посяга. Обществото се е развило до ниво ,на което осъзнава ,че ако съществува Бог и той се гаври по този начин с животите ни ,то този Бог би могъл да бъде само и единствено зъл.
Което би трябвало да ти говори ,че след като ние като общество сме се извисили до ниво ,на което ценим живота дори повече от този ,който го е създал ,то ние сме по-"божествени" дори от този същия Бог.

Дано си разбрала нещо.

gandalfepi4
04-21-2011, 07:19
djpsito не ти ли е хрумвало някаква твоя мисъл да измъдриш вместо да повтаряш чужди?


не е нужно някакво гигантско мислене по въпроса, за да разбереш що е това морал, нито е нужно да си изчел десет кила философски трактати по темата

моралът наистина е субективен и се влияе от адски много фактори, по тази причина и всяко социялно учение, всеки индивид и всяка група имат отделни виждания за него

но всичко се базира на две неща

1 идеята че постъпваш правилно

2 емпатия


толкоз. моралът не се корени в някаква арканна тайна ами чисто и просто в префронталния лоб

http://scholar.google.com/scholar?q=morality+brain&hl=en&btnG=Search&as_sdt=1%2C5&as_sdtp=on


ако смяташ че нещо е правилно го класифицираш като "добро"

ако нещо е дорбо значи е морално, толкоз



ако искаш да правиш "добро" на други се опитваш да се поставиш на тяхно място (чрез емпатия и нищо друго) и да постъпиш така както би ги облагодетелствало най-много



от тази гледна точка моралът ВИНАГИ има някаква логика - ако бог решава да причини на хлапе и неговите родители нещо такова

http://en.wikipedia.org/wiki/Albert_Fish#The_letter



то той е НАЯСНО с това как те се чустват, СПОСОБЕН да го избегне и НЯМА извинение

ако иска да я прати в рая по някаква си негова причина може просто да й спре сърцето докато спи и сънува прекрасен сън вместо да праща някакъв изнасилвач да деца да я погълне


учителя ти по философия му кажи да си набие една чекйика и да спре с ходатайствата че току виж му излязла пяна по устата и му са се кръстосали очите по някое време

Nam3less3
04-21-2011, 07:21
Всичко за което спорите е обяснено в източноправославните тълкувания на библията, аз няма да преоткривам топлата вода тука 8)

gandalfepi4
04-21-2011, 07:42
ми ние сме тутмеки, прати един линк


всъщност нека да изпреваря следващия ти коментар също

"добре де, все пак прати нещо. може и да перифразираш няма проблем."

както и следващия

"сигурен ли си че всъщност знаеш за какво говориш? до сега не си дал нещо което дори далечно да наподобява отговор или да е свързано с въпроса а само говориш за (цитирам) качеството на индийския пипер, кирпичениете тухли използвани по време на викторианската ера и миграциите на морските костенурки. това не е свързано с въпроса!"

както и следващия

"добре, добре, добре! разбрахме че харесваш спагети със стафиди, сега може ли да дадеш поне три думички по темата?? УМОЛЯВАМ ТЕ!"

както и следващия

"http://cache.gawker.com/assets/stills/BehindTheScenesGlennBeck.flv.jpg"



та ако си способен топзи един път спри да дрънкаш глупости а се обоснови и спри да бягаш като дявол от мутирала пишка

Nam3less3
04-21-2011, 07:49
:razz: :razz: :razz:

http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=22295 8)

GregoryHouse
04-21-2011, 08:13
Ако задълбаем в темата за доброто и злото... Доброто не може да съществува без злото. Както и светлина без тъмнина. Това са термини взаимно свързани един с друг в съществуването и значението си. Ако едното не съществува - няма как да съществува другото.

Относно Бог... ако го имаше, би слязъл на земята само за да се изфука какво може да направи със пауъра си...Аз бих направил тва... А нали сме подобия на бог ...

gandalfepi4
04-21-2011, 08:15
в тази пък се съдържа контрааргументът

http://www.amazon.com/WAR-PEACE-Tolstoy-Tolstoi-ebook/dp/B004H1T9AK



въпросът е достатъчно прост че отговорът да може да търпи съкращаване

ВСЕКИ отговор може да търпи съкращаване (стига да не е строго математическо уравнение)

ако не можеш да го перифразираш спри да вдигаш пушилка




всъщност ДОБРЕ! ЩЕ ПОГЛЕДНА

само, мили мой, бъди така любезен да ми посочиш къде да чета и ще си набавя текста

http://en.wikipedia.org/wiki/Philokalia#Contents

ето направих го лесно за тебе

къде по - точно се съдържа отговорът на този конкретен въпрос?





ОЩЕ ПО-ЛЕСНО

http://books.google.com/books?id=8ViqQ6qYSjIC&pg=PA143&lpg=PA143&dq=Philokalia+evil&source=bl&ots=899xNOOC74&sig=i_DCojRSdlSHKwfgVK5GoumWLkg&hl=en&ei=KPuvTZCzOMzoOcLM4JgJ&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=3&ved=0CCAQ6AEwAg#v=onepage&q=Philokalia%20evil&f=false


показвай на коя страница, кой парагра, коя глава, кой откъс се занимава с това

аз имам трудности с намирането на нещо за злото - има за аскетизма, има за молитва, има за тащаци ма за злото бъкел

ето ти ЗЛАТНА възможност да покажеш за какво става въпрос и да спасиш няколко заблудени души

умолявам те покажи ми къде е това което отговаря на този въпрос

bazingaaaa
04-21-2011, 10:03
Ако бог иска да спре злото, но не може, то тогава не е всемогъщ.. Ако бог може да спре злото, но не иска значи той е зъл.
Ако бог може да спре злото и иска да го спре, то тогава от къде идва злото?

GregoryHouse
04-21-2011, 10:53
А кое е обратното на Бог ??????? След като светлината има обратно, доброто има обратно...хетеротата си имат хомота... какво е обратното на Бог? Анти-Бог? И не Луцифер не е обратното на Бог...

filmimilmi
04-21-2011, 11:12
^
Бог олицетворява доброто. Антиподът му е Сатаната. Ако търсиш друго обяснение за противоположното на Бог, трябва да намериш атонима на епитета божественост.

GregoryHouse
04-21-2011, 11:21
Бог олицетворява доброто ли? Според мен Бог е толкова добър и толкова лош колкото е и Сатаната. Не виждам как тези 2те са антоними. Както казах, не е Луцифер. Първи Луцифер дори не му е равен...Той е бил някакъв си архангел, а не бог.

Nam3less3
04-21-2011, 11:38
Гандалфски, трябва да прочетеш всичките книги, всичко е взаимосвързано. Макар че и това не е гаранция, че ще разбереш, някой хора просто не искат да разберат и това е, ако ще търсиш антидоводи постоянно по-добре се откажи 8-)

filmimilmi
04-21-2011, 11:49
Ако Бог е един единствен, създател на всичко, тогава няма как да има пълна противоположност на себе си, освен ако не търсим такъв образ из нещата, които е създал.

djipsito
04-21-2011, 12:17
:D Тва че повтарям чужди мисли не значи, че съм съгласна с тях. Аз си имам свое виждане, ако исках щях да го споделя. Не прочетох темата, само заглавието и после ми се мерна Добро/Зло и се сетих за това, което написах...

Auriss, ставаше дума, че страдат родителите, когато детето им го блъсне от автобус и то почине (примера е такъв) и тва ги отказва от вярата им в бог и в доброто.

Аз не вярвам в бог, не вярвам и на църквата. Същия даскал се опитваше да ме убеди, че има бог, понеже всичко било или създадено или генерирано. И кой го бил създал и генерирал ? - Господ. Аз го питах, щом всичко е създадено и генерирано, кой е създал господ тогава. Той вместо да ми отговори ме пита аз кво мисля. И му казах, че го е създал човешкия ум, за да вярва в нещо добро.. След много обяснения ме пита дали вече съм повярвала и казах, че не съм, а той ме нарочи за обладана от дявола :lol:

gandalfepi4 съгласна съм с това, което казваш за доброто. Всеки си има изградени морални ценности, пък и не е новина, че си има и традиционни норми още от едно време, когато хората, чрез лидера, "магът" на племето се учат да разделят доброто от злото. А и понякога се определя като зло всичко, което е извън тези общоприети норми на обществото.

Всеки го разбира различно, ако дадено нещо за теб е зло, за мен може да е добро. И обратното.[/b]

gandalfepi4
04-21-2011, 13:01
Гандалфски, трябва да прочетеш всичките книги, всичко е взаимосвързано. Макар че и това не е гаранция, че ще разбереш, някой хора просто не искат да разберат и това е, ако ще търсиш антидоводи постоянно по-добре се откажи 8-)

а някои хора са бъзливи пъзлювци, които ти казват че в една книга има конкретен отговор на конкретен въпрос, но когато им дадът книгата и им кажът "посочи" се извиват като змия в гащи и казват че всъщност трябва да прочетеш не само книгата която са дали изцяло ами и още 1001832740178324 страници


я се скрий бе! толкова ли ти е сложно да кажеш едно "не знам"

първо е


Всичко за което спорите е обяснено в източноправославните тълкувания на библията

после като те питам за въпросното "обяснение" даваш не обяснение ами книга която говори за теми като "аскетизъм", "нечии писма до еди кой си", "добродетели", "бдителност", "характера на човек", "как да се молим" и "съвети за тези които избират монашеския живот"

справка

http://en.wikipedia.org/wiki/Philokalia#Contents



КАКВО ОБЩО ИМА ТОВА С ВЪПРОСА МИ?!?!?!

КАКВА ЛОГИКА ИМА В ТОВА ДА ЧЕТА "153 текста за Декларацията на Света Гора в отбраната на тези, които благочестиво Практикуват живот на Неподвижност" АКО ИСКАМ ДА НАМЕРЯ ОТГОВОР НА ВЪПРОСА МИ?!?!?


баси страхливата, лъжлива мишка си


най-лошото е че имах някаква мижава надежда че поне този път когато ти предоставям книгата ще можеш да се обосновеш пък ти се подриска автоматично

егати разочерованието! във въпросното нещо дори не фигурира част свързана със злото или нещо дори далечно и бегло свързано с въпроса


няма па да изчета за аскетизма и за бдението и за молитвата и за бла бла бла за да може след 1 месец когато съм свършил и ти кажа

"тъпак, нямаше и две думи свързани с това което те питах"

пак да се скриеш и да кажеш

"ми дааааа! трябва да изчетеш и том втори, трети, четвърти, пети и 7 а I №5.4 #125XD. 2 г за да добиеш поне елементарна представа за това което трябва да изчетеш, за да бъдеш подготвен за отговор на въпроса ти от 5 думи!"

лъжльо дребен, жалък :?

Nam3less3
04-21-2011, 13:29
Е ти какво искаш, досега сигурно 10 пъти съм обяснявал за доброто и злото, но просто като не искаш да повярваш няма да повярваш, ако ще и цяла книга да ти напиша 8)
Нещата не са такива, каквито ти се иска да бъдат.

gandalfepi4
04-21-2011, 15:23
покорно и смирено се извинявам

би ли бил така любезен да ми "цитираш" един или повече от отговорите си или ако не ти се търси/не можеш да намериш да ми перифразираш един такъв

благодаря предварително :)

Nam3less3
04-21-2011, 16:33
покорно и смирено се извинявам

би ли бил така любезен да ми "цитираш" един или повече от отговорите си или ако не ти се търси/не можеш да намериш да ми перифразираш един такъв

благодаря предварително :)Добре, задай си конкретно и кратко въпросите, по-късно ще ти отговоря, днеска ме боли главата и не ми е много до форума.

gandalfepi4
04-21-2011, 17:52
защо има зло ако бог е добър - ако той искаше да махне злото (тоест ако той беше добър) той щеше да махне злото?

ако контрааргументът е "така нямаше да има свободна воля" - ако е всеможещ (както пише в библията) и добър то той МОЖЕ да махне злото БЕЗ да маха или ограничава свободната воля - ако той желае той може да направи така че махайки злото и правейки така че всеки да е добър, със свободна воля, щастлив, разбиращ истински (така както ти претендираш че можеш) светите писания като това довежда до ситуация милиони по-перфектна и добра и в унисон с нравът му отколкото оригиналния план

защо не го направи ако е добър и всеможещ освен ако просто не харесва идеята хора и животни да страдат?


това е то (отново)

Nam3less3
04-22-2011, 08:56
За да съществува добро, значи може да съществува и зло.
Но Бог е добър, той е самото добро.
Той е създал първоначално хората по свой образ и подобие, те имат част от божествената искра(естествено в днешно време всички сме далеч от този първоначален образ, почти нищо общо нямаме с него).
Бог има свободна воля, но той е "избрал" доброто, по-точно винаги е добър.
Съответно и хората, които е създал, имат свободна воля и това е най-големият им дар.
Та тогава не е имало зло, щото всички са избирали доброто.
Някой от хората обаче са се възгордяли и са поискали сами да властват, а не да служат на доброто(на Бог), съответно са избрали злото и са отпаднали от рая, отдалечили се се от Бог дотолкова, че виж докъде е стигнал света.
Бог не иска да има зло, но ако го премахне, ще наруши свободната воля, защото щом съществува добро, трябва да съществува и зло.
Ако Бог "изтрие" злото, съответно няма да имаме свободна воля, щото това означава и да "изтрие" доброто(ще станем все едно програмирани роботи).
А ако примерно прости на всички зли хора и ни прибере всички в рая, тъй като имаме свободна воля, някой пак ще изберат злото(примерно Луцифер за който се казва, че е първия). Но за да получи някой прошка, той трябва да я потърси.
Тъй че Бог е толкова добър, че не би премахнал свободната воля за да няма зло, защото това на практика би ни унищожило.
Ако толкова не искаш да има зло, не върши зли работи и това е, ако така прави всеки ще става все по-добър света и всичко.

gandalfepi4
04-22-2011, 09:09
това по никакъв начин не отговаря на въпроса ми

учтива приемам че проблемът в мен и не съм го задал достатъчно ясно

нека да ти помогна като го перифразирам:



защо бог не махне злото като опция? може да промени и законите на логиката и всичко тъй че това не би трябвало да му е проблем

в перфектна ситуация той би направил така че хората не могат да правят зло, дори и да искат това, без това да ограничава свободната им воля

също така и животни и люде не биха страдали или чуствали неприятни неща, НО биха могли на макс да оценяват добротата и тн.





ако той е всеможещ както пише в библията той МОЖЕ да направи така и НИЩО не би могло да го спре или ограничи ОСВЕН собствения му нрав, който ЖЕЛАЕ да има зло и страдание


логиката е ясна:

бог може всичко

значи може да махне злото и страданието БЕЗ да ограничава свободна воля или нещо друго като това би довело до още по-готин резултат от сегашната ситуация

Nam3less3
04-22-2011, 09:16
Е какво да промени, има добро, съответно има и зло, значи ти искаш той да премахне и доброто?
Просто това е както ти го написах, злото го правят хората, защото така са избрали. Свободна воля.
Пък и не вярвам да може да се поставиш на мястото на Бог, че да го съдиш що такъв е света :D

gandalfepi4
04-22-2011, 09:31
Е какво да промени, има добро, съответно има и зло

той е всеможещ и МОЖЕ да направи така че да не е логично да има добро и зло, а да е логично да има само добро (понеже е ВСЕМОЖЕЩ)

това е като да кажеш "бог не може да скочи от три метра понеже е много високо". МОЖЕ! та той е ВСЕМОЖЕЩ


значи ти искаш той да премахне и доброто?

отново - ако той е ВСЕМОЖЕЩ (какъвто е) то той МОЖЕ да махне злото и страданието БЕЗ да влияе на доброто и свободната воля

щом не казваш "бог НЕ МОЖЕ да направи квадратен кръг" значи и не можеш да кажеш "бог НЕ МОЖЕ да махне злото и страданието БЕЗ да влияе на доброто и свободната воля"



Просто това е както ти го написах, злото го правят хората, защото така са избрали. Свободна воля.

бог МОЖЕ (понеже е ВСЕМОЖЕЩ) да направи така че хората да НЕ ИЗБИРАТ да правят зло БЕЗ да ограничава свободната воля

той може това понеже е (изненада) ВСЕМОЖЕЩ



Пък и не вярвам да може да се поставиш на мястото на Бог, че да го съдиш що такъв е света Very Happy


ако бях с неограничена сила и знания БИХ направил така че да няма зло и страдания и след като съм ВСЕМОЖЕЩ бих могъл да направя това по такъв начин че резултатите да са милиарди пъти по-добри и според божия нрав от сегашния план

(ПОНЕЖЕ БИХ БИЛ ВСЕМОЖЕЩ)

единственото което пречи на бог да направи това (тъй като той е ВСЕМОЖЕЩ) е неговия нрав




ако той НЕ ЖЕЛАЕ (понеже може, нали е всеможещ) да махне злото и страданието (без да ограничава свободната воля или намалява доброто) като като резултат постигне по-задоволителен и добротелен резултат от сегашната ситуация то единственото нещо което го спира е неговото

ЖЕЛАНИЕ ХОРАТА И ЖИВОТНИТЕ ДА СТРАДАТ ИЗЛИШНО


логиката е необорима, ако мислиш че греша някъде, моля, бъди така галантен и учтив че да ми посочиш къде

(и не казвай "бог ме може да направи така", щом не казваш "бог не може да излекува този човек без да го удря с чук по главата" значи не можеш да кажеш и горното. толкова би било абсурдно)

Nam3less3
04-22-2011, 09:35
Тъй като никой човек не знае истината за живота, вселената и всичко останало никой не може да прави такива заключения(или ти знаеш всичко за Бог), а и думите на Христос са си живо доказателство, че Бог е доброто.

gandalfepi4
04-22-2011, 09:57
това е по твоя преценка, а ти не си безгрешен


ЖЕЛЯЗНАТА ЛОГИКА КОЯТО НЕ МОЖА ДА ОБОРИШ

чисто, ясно, просто и извън всякакво съмнение показва три неща:



1 бог МОЖЕ да направи така че да махне страданието и злото БЕЗ да ограничава свободната воля, да намалява доброто или да постига като краен резултат нещо което би било по-лошо по негово мнение от сегашната ситуация

2 бог НЕ Е направил така

3 единствената причина бог да не е направил това е ЧЕ НЕ ИСКА да направи света по-добро и по-в унисон с неговите идеи място, а ЖЕЛАЕ да има страдание и зло


точка

бог е садист. не може да е не е такъв.

ти току-що получи

http://thumbpress.com/wp-content/uploads/2011/04/Champagne-Nut-Shot_thumb.gif

Nam3less3
04-22-2011, 10:00
:razz:
Добре, нали не вярваш в Бог, значи той не е садист, кк?
А аз като вярващ в него ти казвам, че е добър 8)

gandalfepi4
04-22-2011, 12:38
Добре, нали не вярваш в Бог, значи той не е садист, кк?

няма логика - не вярвам в саурон, но мисля че е "садист", вярвам в албърт фиш и мисля че е садист,

не вярвам в питър пан, но не мисля че е садист, вярвам в петко каравелов, и не мисля че е садист


А аз като вярващ в него ти казвам, че е добър

това че вярваш или не вярваш в нещо по никакъв начин не рефлектира върху обективната оценка на поведението му (както си личи от примерите горе)


СТИГА ДА НЕ Е САМО ФРАГМЕНТ НА ВЪОБРАЖЕНИЕТО ТИ


единствената причина поради която все още твърдиш че нещо което току-що беше доказано за зло и садистично е добро е че искаш да защитиш собствената си представа за безгрешност


виж - не направи и жалък опит дори да адресираш нищичко от написаното горе понеже ЗНАЕШ че няма какво да кажеш

единственото което ти остава да направиш е

http://www.sandbarstosunsets.com/wp-content/uploads/2010/02/man-with-ears-plugged-eyes-closed-holding-breath.jpg

жалкото в случая обаче е че не казваш

"този образ е добър според мен въпреки че не мога да защитя тази теза"

ами

"аз съм винаги прав и следователно логиката и фактите са тривиални пред моето мнение, вярвайте ми"

какво друго има да си говорим - ти не се опитваш да го защитиш позовавайки се на някакви мисли или хипотези, А ПОЗОВАВАЙКИ СЕ ЕДИНСТВЕНО НА СОБСТВЕНАТА СИ ПРЕЦЕНКА, КОЯТО ТВЪРДИШ Е БЕЗГРЕШНА И БЕЗЦЕННА КАТО МОРАЛЕН КОМПАС ЗА НАС ПРОСТОСМЪРТНИТЕ КОИТО ТРЯБВА ДА ТИ ВЯРВАМЕ



нямаш на какво да стъпиш и вместо да осиновиш по-моралната и честна позиция на сляпа вяра в лицето на доказателства за противното ти нагло твърдиш че си някакво безгрешно създание, което без каквато и да е логика или заслуги е винаги по-висше от другите и заслужава автоматично почитание, вяра и обожание и следователно да спрем да мислим и да ти вярваме въпреки че е напълно нелогично



явно по тази причина ти все казваше


вярвайте ми, не мислете

когато 5 човека ти искахме обяснения и доказателства в темата която САМ отвори за въпроси към тебе




колко жалка позиция и колко социално несигурен и слаб индивид :?

Nam3less3
04-22-2011, 13:02
Значи ти току що доказа, че Бог е лош, тъй ли :razz: :razz: :razz:

http://img811.imageshack.us/img811/236/themostepicfailever.jpg

gandalfepi4
04-22-2011, 13:28
ако можеш да обориш логиката давай, подиума те чака

Nam3less3
04-22-2011, 14:09
ако можеш да обориш логиката давай, подиума те чакаМи аз ти я оборих вече(според християнските писания), или ти си по-умен от Бог и знаеш повече от него? Или по-точно си по-логичен от Бог?

gandalfepi4
04-22-2011, 14:28
eдинственото което отговори беше:


Добре, нали не вярваш в Бог, значи той не е садист, кк?
А аз като вярващ в него ти казвам, че е добър

което важи само и единствено за индивиди които са базирани на твоята вяра в тях (въображаеми)


по същата логика аз мога да кажа "ти не си способен да покажеш с каква скорост се движи кола понеже не си състезател от три ралита с 5 години опит" или "не можеш да кажеш дали манджата е солена понеже не си дългогодишен майстор готвач"


ясно и просто го доказах - ти каза едно "аз вярвам че е добър" без да се обосновеш защо

не може просто да кажеш подобно нещо, какво би станало ако аз кажа "вярвам че адолф хитлер е китайски селянин от 30 век преди новата ера който се е занимавал с ремонтиране на плазмени пушки и йога и ти не можеш да докажеш противното понеже аз вярвам че е така"

това го правят само едни хора без да им се смеят или бият и те са на възраст под 4 години или със остра умствена ретардация





или докажи тезата си, или обори моята, или и двете едновременно, или млъкни и приеми че си оборен

НО САМО СПРИ ДА СЕ ДЪРЖИШ И ГОВОРИШ КАТО НЯКОЙ СЪС СИНДРОМ НА ДАУН

ZipFail
04-22-2011, 14:29
Аз съм безмълвен пред простотията на неймлеса, той си живее в негов си собствен свят май..

Бива унизен и изгаврен по най-бруталния начин и накрая казва 'виждате ли, доказах ви всичко' :lol:

Nam3less3
04-22-2011, 14:46
Обясних още миналата страница за злото, това е, друго няма.
Нито може да държите сметка на Бог, нито да го изкарвате лош на базата на някакви си безпочвени логики измислени от вас самите.
Най-малкото ако Бог беше злото, сега щяхте да сте на по-лошо място и от ада :lol:
И кое е по-силно и "доказващо" - логиката на гандалфепи4 или думите на Христос? Тука се изкарахте по-големи мислители и от Бог бе.
Самият свят е доказателство на моята теза, както и библията, думите на Христос и самото християнство, или думата ти е по-тежка от всичко това взето заедно?
Викаш в библията пишело, че Бог е всемогъщ, ами също пише и че е добър, или четеш това което ти е изгодно?
Ако някой друг християнин почне да ви чете разсъжденията, ще му стане лошо, то толкова много излагане едва ли има другаде.
Чак атеистите ви се смеят.

gandalfepi4
04-22-2011, 15:04
това което отговори на миналата страница общо взето гласеше:


Бог не иска да има зло, но ако го премахне, ще наруши свободната воля, защото щом съществува добро, трябва да съществува и зло.


което би било абсолютно валиден отговор АКО БОГЪТ В КОЙТО ВЯРВАШ НЕ БЕШЕ ПРЕДСТАВЕН КАТО ВСЕМОЖЕЩ

в отговорът си аз илюстрирах това 7 пъти (изброих ги) с жалката надежда че ще схванеш





ако бог иска - бог може.... ПОНЕЖЕ Е ВСЕМОЖЕЩ



но ти си явно толкова глупав че дори 70 пъти да ти се повтори това което ти и библията и коранът и тората уж представяте като факт няма да го осъзнаеш


zip е прав. вече ми е наистина неприятно да се гавря с теб, чуствам се като участник в ганг от 20-ина негра които бият миниатюрно дакелче




последно:



1 - бог уж е всеможещ


2 - бидейки всеможещ той може да премахне злото и страданието БЕЗ да ограничава свободната воля или да намаля доброто (ПОНЕЖЕ Е ВСЕМОЖЕЩ)

3 - ако той не го прави то той желае да има страдание и зло






как можеш да докажеш това за невярно или каква хипотеза можеш да представиш като алтернатива

Nam3less3
04-22-2011, 15:14
Е нали написах - Бог е всеможещ, но също и е добър, защо четеш само онзи цитат в който пише, че е всеможещ, ами не четеш онзи, в който пише че е добър.

Така че хем е добър, хем е всеможещ, другото са подробности.

И щом не прави това, което ти искаш(да премахне злото без да премахва свободната воля), не значи, че не е добър, или ти ще даваш съвети на Бог и знаеш по-добре от него кое е правилно?? Ти се изкара по-умен и от Бог бе, а твоята логика я изкара божествена.

Auriss
04-22-2011, 15:50
Неймлес ,приятелю мой - Акинетона ли си спрял да си пиеш ???
Дай да опитам да ти го представя по-просто и от Гандалф -
Абе Бог като може всичко ,защо да не може и да премахне неделимостта добро/зло ; мрак/светлина ; лъжа/истина и да остане само позитивната (тоест добрата ,тоест божествената ... пръц!) част ?
В Библията се казва ,че силата му е абсолютна и той е всеможещ ,което означава ,че не съществува нещо ,което да не може да направи ... Което пък означава ,че МОЖЕ да изкорени злото като цяло ...
А след като може ,но не го е направил ,значи или има невероятно основателна причина (и тя не е ,че са неделимо цяло ,защото ако бяха щеше да означава ,че балансът добро/зло е по-висш и от БОГ) ,или просто не иска.
Та би ли ни отговорил - ИМА ли основателна причина Бог да НЕ ИСКА или ДА НЕ МОЖЕ да изкорени злото от света ни ?

ПП: атеистите не му се смеем на гандалф ,а на теб. Пък се басирам и ,че ако пратя темата на някой християнин 1)ще го откажа от религията му след като види разпенен поп в действие и 2)ще се посмее и той.

gandalfepi4
04-22-2011, 15:53
Е нали написах - Бог е всеможещ, но също и е добър, защо четеш само онзи цитат в който пише, че е всеможещ, ами не четеш онзи, в който пише че е добър.


защото ЯВНО двете са взаимноизключващи се в случая (пък и не виждам как и ултра идиот може да нарича "бог" който казва че трябва да убия жена си или детето си ако не вярват в него добър)



Така че хем е добър, хем е всеможещ, другото са подробности.


това е само и единствено в случай че наистина някой започне да взема мнението ти на сериозно (опасност от което няма)


И щом не прави това, което ти искаш(да премахне злото без да премахва свободната воля), не значи, че не е добър


разбира се че означава точно това глупаче :-D


или ти ще даваш съвети на Бог и знаеш по-добре от него кое е правилно??

ми явно. ако аз имах безгранична сила щях да направя така че всички, дори и мравките, да живеят красиво, свободно, без страх, без глад, без мъка, с много мъдрост и любов


Ти се изкара по-умен и от Бог бе, а твоята логика я изкара божествена

не е моя логика, универсална е и доста простичка такава между другото. толкова проста даже че се насра ама не можа и копче да й кажеш. (а от яхвето РАЗБИРА СЕ че съм по-умен от божеството на средновековните идиоти. по-умен съм и от тебе - ти примерно не знаеш че йешуа НИКОГА, според никой не е бил бог (дори според самия себе си) докато това не бива изкуствено добавено по-късно от църквата към канона. ти обаче светотатстваш срещу богът на иисус и не знаеш това)

Nam3less3
04-22-2011, 15:56
Бог е добър и всеможещ.
Има си причина да не изкорени злото така, както вие искате. И не е длъжен да ви я споделя. Всичко друго са глупости което пишете и няма да ги коментирам, защото написах всичко което имам да кажа по темата.
Който все още се чуди защо Бог не маха ей тъй злото, да ми прочете отново всички мнения по темата и да ги усмисли, знам, че е трудно за разбиране, но би трябвало да ви стигне акъла :idea:

Auriss
04-22-2011, 16:03
Има си причина да не изкорени злото така, както вие искате. И не е длъжен да ви я споделя.


Който все още се чуди защо Бог не маха ей тъй злото, да ми прочете отново всички мнения по темата и да ги усмисли, знам, че е трудно за разбиране, но би трябвало да ви стигне акъла

Значи си има причина ,но не я е споделил? Но ти я знаеш и си ни я намекнал ?
Или си има причина и я е споделил ,но ти не искаш да ни я кажеш в прав текст и шикалкавиш ?

gandalfepi4
04-22-2011, 16:04
Бог е добър и всеможещ.

ако си неспособен да го обосновеш спри да го повтаряш. не си нито олигофрен, нито шизофреник, нито умствено изостанал, нито 5 годишен, нито даун


Има си причина да не изкорени злото така, както вие искате.

и единствената такава е ЧЕ НЕ ИСКА. а единствената логична причина да не иска е че е садист. колко му е?


И не е длъжен да ви я споделя.

никой не е казал че е длъжен да ни я казва. забележи че в "ни" включвам и "теб", тъй като не знаеш, забележи че няма апологетика която да може да отговори на този титанично важен въпрос и забележи че тези които са искали отговор или са се молили за такъв даже са получавали ефективно невидим среден пръст и саркастична усмивка



Всичко друго са глупости което пишете.

това го каза само понеже доказателствата в полза на интелектуалната ти нестабилност, слабост и лабилност се трупат по бързо от лaйнa под опашка на крава с диария

и ти колкото и да се пънеш не можеш да дадеш отговор а ние продължаваме да ти се смеем

Nam3less3
04-22-2011, 16:05
Има си причина да не изкорени злото така, както вие искате. И не е длъжен да ви я споделя.


Който все още се чуди защо Бог не маха ей тъй злото, да ми прочете отново всички мнения по темата и да ги усмисли, знам, че е трудно за разбиране, но би трябвало да ви стигне акъла

Значи си има причина ,но не я е споделил? Но ти я знаеш и си ни я намекнал ?
Или си има причина и я е споделил ,но ти не искаш да ни я кажеш в прав текст и шикалкавиш ?Никой не знае причината, но все пак дадох едно силно предположение.

gandalfepi4
04-22-2011, 16:07
изпуснал съм въпросното предположение. би ли бил така добър да го повториш?

(ако говориш за свободната воля което ти обясних с четири предълги поста защо е грешно СПОРЕД ТВОЯТА СОБСТВЕНА ЛОГИКА си малоумен)

Nam3less3
04-22-2011, 16:08
ако си неспособен да го обосновеш спри да го повтаряш. не си нито олигофрен, нито шизофреник, нито умствено изостанал, нито 5 годишен, нито даун
Тъй е, ама някой път имам чувството, че вие сте, просто колкото и елементарно да го напиша, не го проумявате :D

и единствената такава е ЧЕ НЕ ИСКА. а единствената логична причина да не иска е че е садист. колко му е?
"Неведоми са пътищата божии" стига ли ти?

никой не е казал че е длъжен да ни я казва. забележи че в "ни" включвам и "теб", тъй като не знаеш, забележи че няма апологетика която да може да отговори на този титанично важен въпрос и забележи че тези които са искали отговор или са се молили за такъв даже са получавали ефективно невидим среден пръст и саркастична усмивка
Аз мисля, че се досещам за причината и вече ви я обясних, но явно не може да си представите голямата картинка

това го каза само понеже доказателствата в полза на интелектуалната ти нестабилност, слабост и лабилност се трупат по бързо от лaйнa под опашка на крава с диария

и ти колкото и да се пънеш не можеш да дадеш отговор а ние продължаваме да ти се смеем
Аз най-много се смея, и си позволявам да пиша по такъв начин, щото ако тръгна да пиша на по-високо ниво ептен няма да ме разберете :x

Nam3less3
04-22-2011, 16:10
изпуснал съм въпросното предположение. би ли бил така добър да го повториш?

(ако говориш за свободната воля което ти обясних с четири предълги поста защо е грешно СПОРЕД ТВОЯТА СОБСТВЕНА ЛОГИКА си малоумен)Не, не си обяснил, защото не е грешно според моята логика, ами просто ти не може да схванеш, и явно не знаеш какво е свободна воля. Все едно четвъртокласник да се опитва да ми обяснява интеграли :razz:

gandalfepi4
04-22-2011, 16:10
"Неведоми са пътищата божии" стига ли ти?

не. нито за мен, нито за който и да е уважаващ себе си човек


Аз най-много се смея, и си позволявам да пиша по такъв начин, щото ако тръгна да пиша на по-високо ниво ептен няма да ме разберете


пробвай

Nam3less3
04-22-2011, 16:13
Аз спирам до тук с този въпрос, вече казах всичко, това, че имате други разбирания за свободна воля, за добро и зло, за Бог и това, че едни цитати от библията приемате за вярни а други не, си е ваш проблем 8)
Вие казвате - Бог е всемогъщ, аз казвам неведоми са пътищата божии, щом Бог не е премахнал ей тъй както както на вас ви кефне злото, значи не е правилно. А Бог не прави неправилни работи, тъй като е безгрешен.

И още едно нещо:
тъй като Бог е всемогъщ, той знае, че доброто е по-правилно от злото, т.е. в такъв случай няма как да е зъл, щото ако беше, нямаше да е всемогъщ.
Т.е. досега сте си противоречали вие :lol:

Nam3less3
04-22-2011, 16:29
Отново:
1.Бог е всемогъщ - щом е всемогъщ знае, че доброто е правилно и злото не е, значи е и добър, не може да е всемогъщ и зъл.

2.Ако Бог премахне злото, означава да премахне свободата и свободната воля. Ако премахне злото, без да премахва свободата и свободната воля както вие искате, щом някой има свободна воля, той пак ще може да избере злото. Ако Бог промени принципите на доброто и злото, на избора и т.н.(много безумно звучи), то ние няма да сме хора вече и няма да сме по негов образ и подобие, защото Бог има свободна воля и винаги избира доброто. Това, което вие искате е, на света всичко да е хубаво, да няма лоши неща, но тогава ще сме животни, защото ще действаме по инстински, а не чрез разсъдък(за разсъдък трябва свободна воля).

Е по-елементарно не знам как да ви обясня, вече 2 пъти ви затапих по тая тема но даже не разбрахте, тук отново го правя :D

gandalfepi4
04-22-2011, 16:30
Аз спирам до тук с този въпрос, вече казах всичко, това, че имате други разбирания за свободна воля, за добро и зло, за Бог и това, че едни цитати от библията приемате за вярни а други не, си е ваш проблем

всъщност е твой проблем понеже иисус казва да убием тези които не те харесват, не аз


Вие казвате - Бог е всемогъщ,

ти го казваш също идиот такъв


аз казвам неведоми са пътищата божии

което е най-себеунизителното, безчестно и долно измъкване


щом Бог не е премахнал ей тъй както както на вас ви кефне злото, значи не е правилно.



това че на тебе не ти пука за чуждото страдание не означава че и ние сме безсърдечни. отделно и че означава и друго - може просто ти да грешиш. ако си набиеш в черепа идеята че богът който защитаваш не си всъщност ти самият ще е доста добре




А Бог не прави неправилни работи, тъй като е безгрешен.

ако извадя от библията цитат в който бог сам казва "сгреших" ще ми дадеш ли вафла? или още по-добре - ще спреш ли да лъжеш?





тъй като Бог е всемогъщ, той знае, че доброто е по-правилно от злото,


това е базирано само и единствено на арбитрарна оценка. напълно отделен въпрос е че знаенето на нещо няма нищо общо с моженето на нещо


т.е. в такъв случай няма как да е зъл, щото ако беше, нямаше да е всемогъщ.


що бе? откъде я измъдри тази алогична мисъл?







И ЗАЩО ТРЪГНА ДА СЕ ИЗМЪКВАШ И ДА СПИРАШ РАЗГОВОРА ТОЧНО В МОМЕНТА В КОЙТО КАЗА ЧЕ МОЖЕ ДА ОБЯСНИШ И ПО-ДРУГ НАЧИН ТОВА КОЕТО СЕ МЪЧИМ ДА РАЗБЕРЕМ ВЕЧЕ ТРИ СТРАНИЦИ И АЗ ТЕ ПОМОЛИХ ДА СПОДЕЛИШ?!?!?![/quote]

gandalfepi4
04-22-2011, 16:33
Отново:
1.Бог е всемогъщ - щом е всемогъщ знае, че доброто е правилно и злото не е, значи е и добър, не може да е всемогъщ и зъл.


това е толкова логично колкото и "аз съм добър бегач следователно знам че dos е по-стар от десет години"



2.Ако Бог премахне злото, означава да премахне свободата и свободната воля. Ако премахне злото, без да премахва свободата и свободната воля както вие искате, щом някой има свободна воля, той пак ще може да избере злото. Ако Бог промени принципите на доброто и злото, на избора и т.н.(много безумно звучи), то ние няма да сме хора вече и няма да сме по негов образ и подобие, защото Бог има свободна воля и винаги избира доброто. Това, което вие искате е, на света всичко да е хубаво, да няма лоши неща, но тогава ще сме животни, защото ще действаме по инстински, а не чрез разсъдък(за разсъдък трябва свободна воля).

това е то. ти СИ идиот. ти просто не може да осъзнаеш това което ти се пише от трима човека (+ самата библия, стар завет(това) и коран). не е възможно да не си душевно болен



Е по-елементарно не знам как да ви обясня, вече 2 пъти ви затапих по тая тема но даже не разбрахте, тук отново го правя :D

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F_% 28%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3 %D0%B8%D1%8F%29

Auriss
04-22-2011, 16:35
А Бог не прави неправилни работи, тъй като е безгрешен.



тъй като Бог е всемогъщ, той знае, че доброто е по-правилно от злото


това, че имате други разбирания за свободна воля, за добро и зло, за Бог и това

Така. И аз имам няколко интересни въпроса във връзка с това ти изказване.

По начало не е имало нищо ,освен Бог. Бог създава всичко и всички.
Бог създава и хората. Хората са създадени по образ и подобие божии. Хората имат свободна воля и могат да избират дали да вършат добро или зло ,следователно и Бог има този избор.
Следователно доброто и злото предшестват сътворението и съществуват още преди началото на времето.

Обяснявам

След като ние като 'образ и подобие божии' правим избора добро/зло ,значи и Бог го прави. Което автоматично означава ,че и Бог е подвластен на решението добро или зло да върши ,точно както по-нисшите от него същества.
Разликата е само ,че няма как да знаем кое е наистина добро и кое наистна зло ,тъй като нашата представа за това се определя от Бога.

Получава се леко логически невъзможно - виждаш ли - ние сме създадени по образ и подобие божии и със свободна воля ,което (която!) ни дава право на избор. Но избора е нищо повече от решение дали да сме добри или не.
След като значението на 'избор' е просто 'свободна воля' ,то Бог или няма свободна воля ,или Бог също е подвластен на избора.


Баси ,нищо не ми се разбира ;д. Ще се опитам малко по-просто да го пресъздам

Бог създава хората по свой образ със свободна воля. Свободната воля е правото да избираш между добро и зло.

Следователно Бог също е със свободна воля (как иначе би я дарил) ,но не се знае той избира ли между добро и зло или е абсолютен авторитен ,неподвластен на тези понятия ?

Ако е второто, значи той е създател дори на доброто и злото ,което какъв го прави ?

Ако е първото ,значи Библията лъже и той не е всеможещ.

gandalfepi4
04-22-2011, 16:37
^ aз разбирам и тръпна в очакване на отговора като девица пред брачно ложе

Nam3less3
04-22-2011, 16:48
За всяко нещо което човек напише, някой друг може да му извади контрааргумент. Вие сте атеисти, вашето е лесно, нямате никаква позиция освен "аз не вярвам", и тука си играете с цитати от библията.
Аз вече ви написах на базата на християнски разсъждения защо Бог не е зъл ами е добър, и в библията пише - бог е добър, всемогъщ и са неведоми неговите пътища.
Тъй като вие сте атеисти, нямате ясна представа за нещата.
Примерно - написах, че тъй като бог е всемогъщ, значи е добър, защото като е всемогъщ знае че доброто е правилно. Някой каза, че това, че е всемогъщ не означава, че задължително ще избере доброто. Аз пък не мисля тъй, тъй че да няма да тръгна сега и за това да споря. Друг е въпроса, че самият Бог е съвършеното знание и добро, той не му се е налагало да избира, Бог е добро и доброто е Бог. Докато разсъждавате като атеисти, винаги и даже и нарочно ще търсите противоположното/невярното и т.н.
Но да стигнете до там че да изкарате Бог лош няма да успеете, а и няма как, като всеки разумен човек знае, че не е така 8)

Nam3less3
04-22-2011, 16:50
Ако е второто, значи той е създател дори на доброто и злото ,което какъв го прави ?Самият Бог е доброто, за да съществува това добро, теоретично същестува и злото, но то не съществува в Бог, ами хората са почнали да бъдат зли и да вършат зло. Защото са създадени по образ и подобие на Бог, т.е. имат свободна воля, и избират злото.
Доброто не може да съществува без злото, или искате да живеем като животни само с инстинкти и без разум за добро и зло?
Пак казвам, Бог не е създадел на доброто, защото той е самото добро.

gandalfepi4
04-22-2011, 16:55
http://cdn.theurbandaily.com/files/2010/09/Antoine-Dodson-Dumb.gif

Nam3less3
04-22-2011, 16:58
http://cdn.theurbandaily.com/files/2010/09/Antoine-Dodson-Dumb.gifМи аз кво да кажа, задавате страшно тъпи въпроси и атеизма толкова ви е промил мозъците, че и елементарни истини не може да проумеете.

gandalfepi4
04-22-2011, 17:00
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F_% 28%D0%BF%D1%81%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B3 %D0%B8%D1%8F%29

Auriss
04-23-2011, 06:06
Неймлес ,неймлес ,слушай сега. Не твърдя ,че Бог е зъл.
Питам откъде се е взело 'злото'. Ти казваш ,че е следствие от свободната воля на хората ,но след като ние сме по образ и подобие на Бога ,значи и у него съществува единството "добро-зло" ,нали така ?
Значи и той би трябвало да има този избор - да върши добро или зло.
Даже в Библията се казва - и направи Бог еди-какво-си и видя ,че това е добро.

Е ,добре ,откъде се е взело злото ??


След като дори самия Бог прави разлика между доброто и злото (виждайки ,че това ,което е сътворил е добро) ,значи и той като нас самите има този 'инстинкт' ? А също значи и ,че понятията добро-зло предхождат дори Бог ?

Което пък го принизява и показва ,че не е абсолютен авторитет във Вселената ,бидейки подвластен на това противоборство.

Капиш ?

cigarettekisses
04-23-2011, 07:26
[quote=bazingaaaa]
П.С Като приемем че бог е всемогъщ, той може да си изтрие спомените че е бог и да направи така, че да не вярва в себе си! :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

:D :D :D :D :D :D :D

Nam3less3
04-23-2011, 08:50
Неймлес ,неймлес ,слушай сега. Не твърдя ,че Бог е зъл.
Питам откъде се е взело 'злото'. Ти казваш ,че е следствие от свободната воля на хората ,но след като ние сме по образ и подобие на Бога ,значи и у него съществува единството "добро-зло" ,нали така ?
Значи и той би трябвало да има този избор - да върши добро или зло.
Даже в Библията се казва - и направи Бог еди-какво-си и видя ,че това е добро.

Е ,добре ,откъде се е взело злото ??


След като дори самия Бог прави разлика между доброто и злото (виждайки ,че това ,което е сътворил е добро) ,значи и той като нас самите има този 'инстинкт' ? А също значи и ,че понятията добро-зло предхождат дори Бог ?

Което пък го принизява и показва ,че не е абсолютен авторитет във Вселената ,бидейки подвластен на това противоборство.

Капиш ?Ами самият Бог е доброто.

gandalfepi4
04-23-2011, 08:57
Аз създавам светлината и творя тъмнината; Правя мир, творя и зло! Аз Господ съм, Който правя всичко това.

Исая 45:7

Nam3less3
04-23-2011, 09:25
Аз създавам светлината и творя тъмнината; Правя мир, творя и зло! Аз Господ съм, Който правя всичко това.

Исая 45:7Виж ся, в Стария Завет има някой особености, но имай предвид, че Господ не твори зло. Христос да го е казвал някога?

gandalfepi4
04-23-2011, 11:27
Лука 19:27

27А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.

Nam3less3
04-23-2011, 11:41
Лука 19:27

27А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене.Цитати, извадени от контекста, не означават много.

gandalfepi4
04-23-2011, 11:48
Откровение 2:22-23

22Ето, Аз скоро ще я тръшна на болно легло: и ще туря в голяма скръб ония, които прелюбодействуват с нея, ако се не покаят от нейните с тях дела.

23И чадата й ще убия с мор. И всичките църкви ще познаят, че Аз съм Който изпитвам вътрешности и сърдца; и ще въздам на всеки от вас според делата му.

Auriss
04-23-2011, 12:07
Аз създавам светлината и творя тъмнината; Правя мир, творя и зло! Аз Господ съм, Който правя всичко това.

Исая 45:7

Не съм толкова запознат с Библията. Благодаря че ми отговори на въпроса ,макар и да беше на Неймлес работа това :oops:

gandalfepi4
04-23-2011, 12:12
^ no problem

ако ти е интересно - бог е отговорен не само за злото, но и за нещастията и природните действия

Амос 3:6

6Може ли да засвири тръба в град И людете да не се уплашат? Може ли бедствие да сполети град И да не го е направил Господ?


познай кой е зад цунамито в япония

GregoryHouse
04-23-2011, 12:12
Абе не ви ли писва...тва хората са го правили 2к години... като гледам никой не е победил. Ама сте забавни как се карате за пълните глупости 8-) Аз подозирам, че неймлес троли много здраво тука. Нз как ви се занимава с такива простотии честно :lol:

Nam3less3
04-23-2011, 12:14
Ми просто хората от преди 2к години са разбрали неща, които гандалфепи4 и кликата му и до днеска не могат да проумеят 8-)

gandalfepi4
04-23-2011, 12:49
по тази причина и сте се избивали и измъчвали до смърт нали?

PS назови макар и един човек от форума който споделя мнението ти преди да дрънкаш за "кликата" (защото сме "генг") ми

Nam3less3
04-23-2011, 22:20
по тази причина и сте се избивали и измъчвали до смърт нали?

PS назови макар и един човек от форума който споделя мнението ти преди да дрънкаш за "кликата" (защото сме "генг") миАми май аз съм единственият християнин наоколо в момента. А ако има други християни, те не биха се занимавали да ти отговарят на атеистките съчинения(не, че щото няма какво да кажат).

GregoryHouse
04-23-2011, 22:34
Не знам ама сигурно от 50 "християнина" които питам на улицата дали са чели Библията положителен отговор ще получа най-много от 1-2. И ще са хора 100% над 30-40г. Как си представяш някфо 15 годишно да седне да чете Библията вместо Twilight 8-)

Nam3less3
04-23-2011, 23:12
Не знам ама сигурно от 50 "християнина" които питам на улицата дали са чели Библията положителен отговор ще получа най-много от 1-2. И ще са хора 100% над 30-40г. Как си представяш някфо 15 годишно да седне да чете Библията вместо Twilight 8-) То на теория дали си чел или не няма толкова голямо значение, важно е на практика дали се държиш като пич(т.е. добър човек да си) или като мръсник :D

GregoryHouse
04-23-2011, 23:48
ъъъ тоест, няма значение дали вярваш в Бог, дали си чел библията и т.н. стига да си пич?

gandalfepi4
04-24-2011, 07:57
^ според него "да", според библията:

Йоан 3:36

36Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина, няма да види живот, но Божият гняв остава върху него.




разбира се отоговорът ще бъде че ад няма, което е много любопитно имайки предвид че хора го описват:

22Умря сиромахът; и ангелите го занесоха в Авраамовото лоно. Умря и богаташа и бе погребан.

23И в пъкъла, като беше на мъки и подигна очи, видя отдалеч Авраама и Лазаря в неговите обятия.

24И той извика, казвайки: Отче Аврааме, смили се за мене, и изпрати Лазара да натопи края на пръста си във вода и да разхлади езика ми; защото съм на мъки в тоя пламък.

25Но Авраам рече: Синко, спомни си, че ти си получил своите блага приживе, така и Лазар злините; но сега той тук се утешава, а ти се мъчиш.

26И освен всичко това, между нас и вас е утвърдена голяма бездна, така че ония, които биха искали да минат оттук към вас, да не могат, нито пък оттам да преминат към нас.

Nam3less3
04-24-2011, 08:54
Ако човек примерно не се занимава с религията и не е християнин, но върши добро, значи Бог един вид "говори в разума" му, т.е. дал е разум на тоя човек, а който върши добро, все едно вярва в доброто(т.е. Христос).

gandalfepi4
04-24-2011, 09:37
^ dumbass

http://www.openbible.info/topics/non_believers

Bra1nL3sS
04-24-2011, 10:14
Ако човек примерно не се занимава с религията и не е християнин, но върши добро, значи Бог един вид "говори в разума" му, т.е. дал е разум на тоя човек, а който върши добро, все едно вярва в доброто(т.е. Христос).

НАПЪЛНО СЪМ съгласен!!!!

Докато сърфирах съвсем случайно попаднах на вашите писания и този гандлаф ли е къф е - много си заблуден човек.
Вземи първо да прочетеш библията после обяснявай кой бил зъл и кой не.

Неймлес ,с теб съм на 100% евала че имаш нервите да им обясняваш така ама те милите като не вдяват не вдяват и това си е.


Не знам защо така буквално тълкувате всичко ,дето сте прочели ,ама това ,че пише ,че ако не вярваш в бог (демек не го почиташ ежедневно) 100% ще отидеш в Рая е било написано най-вероятно просто от църквата за да плаши хората.
Бог е добър и в Библията никаде няма да пише ,че е правил зло просто за да си задоволява его-манията ,както го описвате.
Пък това за доброто и злото и дали Бог ги е създал или си ги е имало са прекалено сложни въпроси за нашия ум и няма смисъл да се занимаваме с неща ,които не разбираме.
То ако хората си губеха времето да си чупят главите над разни неразрешими загадки докъде щяхме да я докараме ....

Та Гандалф вместо да се чудиш как да се заядеш с Неймлесс (който очевидно е мн по-навътре в нещата от теб) излез ,пийни една бира ,хапни някоя пържолка, хвани си някое гадже и си живей живота като доблестен пич и съм сиг. ,че ще отидеш в рая.

gandalfepi4
04-24-2011, 12:51
толкова ли ниско падна? и втори акаунт да си правиш за да се поддържаш :D

поне да беше нещо с което не съм те нарекъл преди един ден и да беше написал "е"-тата не като в предния си акаунт


ехххх. сигурен съм че библията казва нещо и за лъженето брейнлес

ПС имам дългогодишно гадже, вегетарианец съм и не пия бира

Bra1nL3sS
04-24-2011, 12:55
Gandalf ,нямам представа за какво говориш - сходството с никовете ни (което сега забелязвам :D ) е напълно случайно. Явно с Nam3l3ss мислим еднакво - какво да се прави ,няма да разбереш.

Поне пиши по темата ,вместо да се заяждаш с хората - не прави добро впечатление ,пък и прави доказването на смешните ти тези на практика невъзможно
:razz: :razz:

gandalfepi4
04-24-2011, 13:01
разбира се - вчера го наричам "брейнлес", казвам че няма и един човек който да го подкрепя във форума и днеска (чудо) има "брейнлес" във форума който пише само и единствено за да го защитава и имената са написани по абсолютно еднакъв начин

Bra1nL3sS - Nam3less3

отделно и че има еднакъв начин на писане, еднакъв стил на изразяване и еднаква тенденция да обяснява кой е заблуден и кой не БЕЗ никакво обяснение защо и използването на иконки като субститут на логика


бреех че лъжливо се извъди - И ПРОДЪЛЖАВАШ НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ!

прочети си библията и спри да правиш грехове

Bra1nL3sS
04-24-2011, 13:14
Тъй като явно си толкова убеден в твърденията си ще трябва да те опровергая ,за да ти докажа ,че не съм nam3l3ss. Искаш доказателство за какво :
че Бог е всемогъщ - ми то цялата Библия е посветена на това. Създава вселената, земята ,звездите, луната ,хората ,животните ,растенията....въобще ВСИЧКО. Какво по-всемогъщо има от това ?
Твоите "доказателства" се базират просто на някаква глупава игра на думи - казвате след като Бог е всемогъщ защо не премахне злото.
Ами сега ще те "просветля" - на никой човек не е дадено познанието защо морала е разделен на две - позитивна и негативна страна. Но Бог ,като всемогъщ ,със сигурност знае каква е причината. Аз няма как да ти отговоря ,но мога да ти кажа ,че всичко на света съществува с причина (нещо ,което дори ВИЕ атеистите знаете ! дори Физиката се базира на това) и щом Бог е решил да създаде както ДОБРОТО ,така и ЗЛОТО ,значи е имал основателна причина.

Знаеш ,че никой няма представа откъде се е 'взел' Бог ,но защо да не приемем ,че той като всемогъщ ,всезнаещ и всеможещ е преценил ,че човека не може да съществува пълноценно без да има баланс в света ,в който живее. И че нещастието трябва да съществува като способ за духовно израстване (преодолявайки препятствията човек става по-силен и мъдър).

ПС: прочети някоя и друга книжка и ще достигнеш до моите прозрения и сам. :grin: :grin:

GregoryHouse
04-24-2011, 14:20
Брейнлес и Неймлес са различни хора. :lol:

gandalfepi4
04-24-2011, 14:29
^ трънки - пише си сам от училищния комп или прокси, или нещо такова


не мога да повярвам че като кажа вчера "ти си брейнлес и никой не те подкрепя" изведнъж изкача некъв брейнлес и започва да пише само и единствено за да го подкрепя и на всичкото отгоре пише като него и се изказва по същия начин



ПС брейнлес, прочети някоя друга ти - барт ехрам би ти изнасилил вярата

GregoryHouse
04-24-2011, 15:04
Е като ти казвам, че не е един и същ човек, значи го знам батка. Казвам го като факт, а не като предположение 8-)

gandalfepi4
04-24-2011, 15:14
ок, ок

пффф

Bra1nL3sS
04-24-2011, 15:19
ок, ок

пффф

И все пак не каза нищо за това ,което написах .....

ПС: доста интересно се е получило наистина това с появата ми и това как си нарекъл въпросния Namel3ss .... сега осъзнах защо се държеше така от самото начало :D . Е - кой знае - това може да е начинът на Господ да ти каже ,че не си прав ...

GregoryHouse
04-24-2011, 15:22
Мдаа появата ти ще да е чисто божествено проявление... нищо друго.

http://www.jeffhanover.com/_/rsrc/1274802873458/Home/trollface.jpg

Bra1nL3sS
04-24-2011, 15:28
Ами не знам ... някак много егоцентрично ще е да кажа такова нещо ,но аз само така мога да си го обясня...

Господ не веднъж е насочвал ръката на човека в правилната посока през вековете ... защо да не е насочил и мен към този форум ,където да просветля незнаещите за смисъла на божието слово 8)

GregoryHouse
04-24-2011, 15:36
Чакай, как така е насочвал ръката на някой. Нали имахме свободна воля?! Господ не се меси в нашите избори. Противоречиш на Библията!

Bra1nL3sS
04-24-2011, 15:43
Тъй като си безверник няма как да проумееш божията промисъл - това че сме със свободна воля не означава ,че Господ Бог не може да ни дава напътствия за целомъдрен и праведен живот. Тоест да ни помага да осъществим своята мисия на Земята.
И това че казвам ,че може да съм попаднал в този форум на този светъл празник по Божията воля не означава ни най-малко ,че това е в противоречие със Светото писание.

GregoryHouse
04-24-2011, 15:47
Сиреч, ти си свободен ама аз без твоето знание манипулирам твоите избори. Мда, пълната свобода. А замислял ли си се, че може би Сатаната е направлявал ръката ти през целия ти живот, о, невернико!

Bra1nL3sS
04-24-2011, 15:55
Ама ти да не си някакъв модератор - спамер ? :-D Обясних ти съвсем човешки ,а ти продължаваш да изопачаваш всичко казано ,неискайки да приемеш истината...


Господ не веднъж е насочвал ръката на човека в правилната посока през вековете ... защо да не е насочил и мен към този форум ,където да просветля незнаещите за смисъла на божието слово

Пък и защо Сатаната да ме насочва тук ,където мога да споделя своята мъдрост ,натрупана с десетките прочетени книги? Това би могло да бъде угодно само на Бога :razz: :lol:

GregoryHouse
04-24-2011, 16:00
Спамер съм, шса банна сам. Значи си марионетка на Бога викаш, а?

Bra1nL3sS
04-24-2011, 16:04
А ти си марионетка на Сатаната щом ми противоречиш и за това ще гориш в АДА докато аз си куфея на небето

GregoryHouse
04-24-2011, 16:15
Бърн, бейби, бърн!

RagioL
04-24-2011, 16:49
А ти си марионетка на Сатаната щом ми противоречиш и за това ще гориш в АДА докато аз си куфея на небето

А аз осещам някаква нотка на болна психика. Тези работи от скука ли ги дрънкаш или наистина си вярваш?

Ти какво пророк ли си?

gandalfepi4
04-24-2011, 16:52
А ти си марионетка на Сатаната щом ми противоречиш и за това ще гориш в АДА докато аз си куфея на небето


много ще ти е приятно нали? натопорчи се малкия, брейнлес в гащите направо. а до колкото за това което ми написа:





Бог е всемогъщ - ми то цялата Библия е посветена на това.

не, не е. това е конкретно твърдение и са му посветени най-много 2-3 страници общо


Създава вселената, земята ,звездите, луната ,хората ,животните ,растенията....въобще ВСИЧКО.

включителни и якото, пиш, повръщането, злото, природните бедствия, законите за това как да изнасилиш момиче, как да биеш робите си и тн


Какво по-всемогъщо има от това ?

вселена която е по-добра от тази:

хората и животните не дрискат, няма зло, няма омраза, няма нещастия, има свобода, има мъдрост, има щастие, има хармония и разбирателство за всички, за винаги

да цитирам борис стругацки

"щастие за всички, безплатно, и никой няма да си отиде незадоволен"


Твоите "доказателства" се базират просто на някаква глупава игра на думи

не, не е и ти ще го докажеш в следващото си изречение


- казвате след като Бог е всемогъщ защо не премахне злото.

видя ли че е на логика, а не на думи?


Ами сега ще те "просветля" - на никой човек не е дадено познанието защо морала е разделен на две - позитивна и негативна страна.

морала няма позитивна и негативна страна. освен че твъдрението ти е грешно е и тотално несвързано с въпроса ми



Но Бог ,като всемогъщ ,със сигурност знае каква е причината.

и тя може да е само и единствено че така иска - нито е подчинен на нещо, нито дръгел... или не съществува както другите три хиляди и петстотин божества които съм способен да изброя


Аз няма как да ти отговоря

РАЗБИРА СЕ! няма да отговориш понеже единствената причина всеможещо създание да не направи нещо е че не иска. НЯМА ДРУГ ОТГОВОР


,но мога да ти кажа ,че всичко на света съществува с причина

кажи ми причината за диарията и получаваш 1000 интернет точки


(нещо ,което дори ВИЕ атеистите знаете !

da fuck?


дори Физиката се базира на това)

http://blog.stackoverflow.com/wp-content/uploads/then-a-miracle-occurs-cartoon.png


и щом Бог е решил да създаде както ДОБРОТО ,така и ЗЛОТО ,значи е имал основателна причина.

и след като нито способностите, нито планът му са ограничени от нещо единственото което остава СА НЕГОВИТЕ ЖЕЛАНИЯ



Знаеш ,че никой няма представа откъде се е 'взел' Бог

аз знам - идва от старата каанитска митология където яхве е част от пантеон и играе в други митове - примерно това за човек наречен адам, създаден от кал в градина и говорещ с бог посредством ангели не е ново. това че част от тази история е включена в библията и ти си мислиш че е оригинална си е твой проблем


,но защо да не приемем ,че той като всемогъщ ,всезнаещ и всеможещ е преценил ,че човека не може да съществува пълноценно без да има баланс в света ,в който живее.

да приемем - това прави създателя на тази система задник, нямам нищо против идеята ти


И че нещастието трябва да съществува като способ за духовно израстване (преодолявайки препятствията човек става по-силен и мъдър).


не виждам как агънце страдащо от червей който изяжда очната му ябълка става по мъдро, не виждам как войник от виетнам който пада от немощ и се удавя в помийната яма (пълна с диария от дисентерията) става по мъдър, не мога да се сетя за един от великите мислители или философи или учени които е станал толкова умен и мъдър след като е бил изнасилен от 10 души в глуха улица и пребит до смърт или страдал от неизлечима болест или "страдал" по някакъв друг начин НО се сещам за доста такива които са полудели след това или са умрели от това или са били осакатени за живот






ПС: прочети някоя и друга книжка и ще достигнеш до моите прозрения и сам.



ти пък пробвай да прочетеш библията - според думите на йешуа светът е свършил вече *намиг*

Bra1nL3sS
04-24-2011, 17:25
^ няма смисъл да ви обяснявам ,след като не можете да разберете :-o Живейте си в неведение ,но ще дойде денят на Страшния съд и тогава ще съжалявате за думите си.
Ако имаш конкретен въпрос - задай го. Ако смяташ просто да оборваш всяка моя дума - окей. През *** ми е :razz:

gandalfepi4
04-24-2011, 18:05
ми зададох ти вече един и ти каза че няма да дадеш (очеизбождащия) отговор по явни причини

тъй че *мех*


отделно че не ме пецка за някой който се радва на идеята да гледа как билиони хора биват измъчвани близо до него за десетки, от стотоци, от хиляди от милиони, от трилиони, от октодецилиони, от гугъли векове от хилядолетия, от ери, от еони само за начало на първата капка от океанът от първия ден на вечното им гротескно, нечовешко измъчване





между другото неймлес не вярва в ада и вярва в прераждането. само да си знаеш

RagioL
04-24-2011, 19:34
^ няма смисъл да ви обяснявам ,след като не можете да разберете :-o Живейте си в неведение ,но ще дойде денят на Страшния съд и тогава ще съжалявате за думите си.
Ако имаш конкретен въпрос - задай го. Ако смяташ просто да оборваш всяка моя дума - окей. През *** ми е :razz:

Нали бог те бе пратил, айде просветли ни, покажи ни истината! Размърдай си миропомазаната главица.

Nam3less3
04-25-2011, 09:29
Явно толкова съм му станал предвидим на гандалфепи4, че си е създал 2ри акаунт пародия на моя, и сам си защитава християнството и го опровергава, или е развил шизофрения вече :razz:

Но погледнах някой от постовете на Brainless и до голяма степен съм съгласен с него, не знам кой е, но хубаво храни гандалфски 8)

gandalfepi4
04-25-2011, 10:02
и под "хранене" разбираш "диалог" от типа на:

- всеможещо същество може да поправи страданието и злините

- бог е направил звездите и за'тва е супер

- бог е и направил дрис дрис това също ли го прави супер? отделно че няма общо с въпроса ми

-
Аз няма да ти отговоря

- що?

- ЩЕ ГОРИШ ВЪВ АДА, А АЗ ЩЕ БЪДА В РАЯ ЮХУУУУ!

- da fuck?



и двамата помаци (въпреки предполагам нещо тип "фернандо песоа" относно юзърството ви) не отговаряте на един въпрос, изплювате 20 реда абсолютно несвързани с темата или въпроса глупости (половината от които и неверни и обидни за бога на библията) и после пускате двеста емотиконки с цел да направите впечатление НА СЕБЕ СИ че когато всички ви се смеят всъщност сеете някакви велики, интелектуални успехи в "дебатите"

нищо - колкото повече клоуни, толкова повече смях

Nam3less3
04-25-2011, 10:17
Христос е доказателство, че Бог е добър.
Той също е добър, защото, тъй като доброто е по-силно от злото, и Бог е най-силният, е логично той да е добър.

Bra1nL3sS
04-25-2011, 10:23
ГандалфЕпичона ,с удоволствие бих ти отговорил ако си формулираш кратко и ясно въпроса...
От 300 редовите ти постове получавам главоболие и не мога да разбера по отношение на какво търсиш просветление.
Формулирай си въпроса и с удоволствие ще ти посоча правия път 8)

gandalfepi4
04-25-2011, 10:59
1 според библията бог е всеможещ

2 в света има зло и страдание

3 ако бог е всеможещ той може да махне злото и страданието от света - щом не го е направил значи МОЖЕ но НЕ ИСКА - щом не иска значи е зъл

греша ли някъде в гореизброените факти или бог е зъл?



ПС ако ще кажеш "това би прецакало свободната воля" или "би намалило доброто" говориш глупости понеже бог е ВСЕМОЖЕЩ и може преспокойно да направи така че да нахне злото и страданието БЕЗ да бъзика свободната воля или възприемането на доброто или каквото и да е там

F3arL3sS
04-25-2011, 11:30
Бог иска ние сами да намерин пътя към доброто, защото ако Той премахне злото то тогава какъв свят ще е това ? Аз ще ти кажа изкуствен и не реален. Той ни е дал свобода и ние трябва да се научим на отговорност. :)

gandalfepi4
04-25-2011, 11:42
F3arL3sS

Bra1nL3sS

Nam3less3

am I being trolled?

I smell faggotry

http://www.shanghaiist.com/attachments/shang_nickw/suspicious.jpg


чакам "H3adl3sS" да се логне до вечерта


anyway


Бог иска ние сами да намерин пътя към доброто, защото ако Той премахне злото то тогава какъв свят ще е това ?

свят в който намираме доброто сами без да има страдане и зло - толкова ли е трудно?



Аз ще ти кажа изкуствен и не реален.

бог може да направи света такъв и да е натурален и реален, нали е ВСЕМОЖЕЩ


Той ни е дал свобода и ние трябва да се научим на отговорност. Smile

какво общо има това (18+) http://images1.43places.com/entry/58573pw150.jpg

с отговорността????????????

F3arL3sS
04-25-2011, 11:51
Отговора ми е едно цяло като извадиш по 2-3 думи от изречението не знам как очакваш да намериш смисъл в тях.Свободата е отговност сама по себе си ти отговаряш за деиствията си

gandalfepi4
04-25-2011, 11:54
това заплаха за ад ли беше?

F3arL3sS
04-25-2011, 12:01
Явно не знаеш какво са свобода и отговорност та реших да те просветля това е всичко.
ПП: Защо се опитваш само да ме провокираш и да кажа някоя простотия като другите двама идиоти ? Не всички вярващи са малоумни.

gandalfepi4
04-25-2011, 12:12
не се опитвам - на това ми замяза

а иначе аз ще те просветля нещо - ако имаше всеможещо същество и то беше добро, то ЩЕШЕ да се оттърве от зло и страдание по такъв начин че резултата да е свят по-добър от нашия във всяко отношение


ти го знаеш и аз го знам - това че вярваш че стар каанитски бог, части от чиито митове са вкарани в канон по политически причини, канон който е бил променян десетки пъти по много начини и който противоречи на логика, морал, на самият себе си и на науката е словото на велико космическо зомби, което е своят баща и обожава миризмата на изгоряла сланина около бъбреците на овце изобщо не ме бърка (нито те прави малоумен)

RagioL
04-25-2011, 20:59
Гледам че доста яко сте се зачесали с тълкованията на библията, та за стария завет или по точно еврейския талмуд евреите са си създали цяла една наука наречена кабала. Общо взето твърдят че свещената книга не е създадена поначало да бъде разбирана от всички, като истинският и смисъл е кодиран някъде там под повърхността.

Ironclad
04-26-2011, 11:42
не се опитвам - на това ми замяза

а иначе аз ще те просветля нещо - ако имаше всеможещо същество и то беше добро, то ЩЕШЕ да се оттърве от зло и страдание по такъв начин че резултата да е свят по-добър от нашия във всяко отношение


ти го знаеш и аз го знам - това че вярваш че стар каанитски бог, части от чиито митове са вкарани в канон по политически причини, канон който е бил променян десетки пъти по много начини и който противоречи на логика, морал, на самият себе си и на науката е словото на велико космическо зомби, което е своят баща и обожава миризмата на изгоряла сланина около бъбреците на овце изобщо не ме бърка (нито те прави малоумен) Бог е създал света и хората, оставил ни е ясни и точни напътствия за духовното ни развитие и еволюция чрез словото на Исус Христос в Новия Завет и другите произведения и тълкувания, вдъхновени от Светия Дух, но само и единствено от нас хората зависи дали ще следваме завета Му. Именно в това се проявява свободната воля, която Господ ни е дал.И да, Той е всеможещ и добър, може за един миг да премахне всичкото "зло" в света.Но нека те попитам нещо: Знаеш ли какво в крайна сметка е "зло", и дали в крайна сметка всички злини по света не служат на една по-висша цел в плана на Бог? Не е дадено на човек с нищожния си ум да проумее плана на Твореца, и от тази гледна точка някой да посмее да Го критикува е просто смешно :) Как би било възможно духовното усъвършенстване в един идеален свят без зло и страдание, как би било възможно да се познае кое е добро и свято, ако не можеш да го сравниш със злото и низшето? Според мен т.нар" зло" е просто изпитание за човека, така както в училище се държат тестове, така в живота трудностите и болестите са Божиите "тестове" за вярата ни в Него. Не можеш да кажеш че Бог е несправедлив или зъл, защото за разлика от нас хората неговото съзнание не е ограничено, и мисълта му тече във вселенски план, и понякога малки "злини" и жертви са необходими, за да се изпълни накрая плана на Бог за възвисяване на човешката душа. :) Бтв точно Гандалф (който наистина е пич :D) е въплъщение на християнските добродетели в ЛОТР :wink:

gandalfepi4
04-26-2011, 15:44
^http://lanix.org/blog/images/marmot.gif


.Но нека те попитам нещо: Знаеш ли какво в крайна сметка е "зло", и дали в крайна сметка всички злини по света не служат на една по-висша цел в плана на Бог?

колко жалко и обидно. да, знам. това че ти никога не си бил подлаган на нищо чудовищно е само... жалко в случая


Dear Mrs. Budd. In 1894 a friend of mine shipped as a deck hand on the Steamer Tacoma, Capt. John Davis. They sailed from San Francisco for Hong Kong, China. On arriving there he and two others went ashore and got drunk. When they returned the boat was gone. At that time there was famine in China. Meat of any kind was from $1–3 per pound. So great was the suffering among the very poor that all children under 12 were sold for food in order to keep others from starving. A boy or girl under 14 was not safe in the street. You could go in any shop and ask for steak—chops—or stew meat. Part of the naked body of a boy or girl would be brought out and just what you wanted cut from it. A boy or girl's behind which is the sweetest part of the body and sold as veal cutlet brought the highest price. John staid there so long he acquired a taste for human flesh. On his return to N.Y. he stole two boys, one 7 and one 11. Took them to his home stripped them naked tied them in a closet. Then burned everything they had on. Several times every day and night he spanked them – tortured them – to make their meat good and tender. First he killed the 11 year old boy, because he had the fattest ass and of course the most meat on it. Every part of his body was cooked and eaten except the head—bones and guts. He was roasted in the oven (all of his ass), boiled, broiled, fried and stewed. The little boy was next, went the same way. At that time, I was living at 409 E 100 St. near—right side. He told me so often how good human flesh was I made up my mind to taste it. On Sunday June the 3, 1928 I called on you at 406 W 15 St. Brought you pot cheese—strawberries. We had lunch. Grace sat in my lap and kissed me. I made up my mind to eat her. On the pretense of taking her to a party. You said yes she could go. I took her to an empty house in Westchester I had already picked out. When we got there, I told her to remain outside. She picked wildflowers. I went upstairs and stripped all my clothes off. I knew if I did not I would get her blood on them. When all was ready I went to the window and called her. Then I hid in a closet until she was in the room. When she saw me all naked she began to cry and tried to run down the stairs. I grabbed her and she said she would tell her mamma. First I stripped her naked. How she did kick – bite and scratch. I choked her to death, then cut her in small pieces so I could take my meat to my rooms. Cook and eat it. How sweet and tender her little ass was roasted in the oven. It took me 9 days to eat her entire body. I did not fuck her tho I could of had I wished. She died a virgin.[10]




Как би било възможно духовното усъвършенстване в един идеален свят без зло и страдание, как би било възможно да се познае кое е добро и свято, ако не можеш да го сравниш със злото и низшето?


ТЪПАНАР! нали си чупя клавиатурата точно заради тъпата ви идея че бог толкова тъп, жалък и безпомощен че въпреки всичкото си всеможение и всезнание не може да направи свят в който тъпото усъвършенстване или каквото там си искате да не изисква зло и страдание!

ако иска може да промени законите на логиката и да направи така че и яденето на моркови да ни прави морални и добри и извисени



"тестове" за вярата ни в Него



http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/1703595.stm

сигурен съм че всезнаещ индивид се нуждае от тестове като оставя бебе на по-малко от годинка да бъде изнасилено и заразено със спин

PRAISE TEH LAWD






Hе можеш да кажеш че Бог е несправедлив или зъл, защото за разлика от нас хората неговото съзнание не е ограничено, и мисълта му тече във вселенски план, и понякога малки "злини" и жертви са необходими, за да се изпълни накрая плана на Бог за възвисяване на човешката душа.

всъщност мога да го кажа - виждаш ли, аз не съм отвратително чудовище. в това се корени разликата. планът му МОЖЕ да бъде изпълнен БЕЗ зло и страдание НАЛИ Е ШИБАНО ВСЕМОЖЕЩ! може дори да направи така че вселена без зло и страдание да доведе до резълтат ПО-добър от този който е запланувал (нали е всеможещ)



пък и заеби хората - защо страдат животните? да се научат малките премазани под камък котенца на морал ли? да могат умрелите от глад, осиротели кученца да упражнят свободната си воля? за да може изяжданата жива от паяк муха да се извиси духовно?

dumass

Ironclad
04-26-2011, 20:09
Бог ни е оставил точни и ясни напътствия как трябва да се живее, така че да се следва пътя на доброто.Едва ли човек който е приел учението на Исус Христос в сърцето си ще тръгне да изнасилва бебе, не мислиш ли? Тези извращения идват от нас хората, и Бог не ги спира и няма да ги спре, защото ни е дал свободна воля със всичките последици от нея-и позитивни, и негативни. Но Исус Христос е казал-"Блажени страдащите, защото те ще се утешат", така че бъди сигурен че за мъките на това детенце в сегашния живот ще има подходяща отплата на небето, както и че за човека причинил му това наказанието ще бъде страшно. И кой знае, колкото и гадно да ти звучи, цялата случка може да е предназначена за изпълнение на плана за духовна еволюция на душата на детето? Казано е че " неведоми са пътищата Господни", но каквото и да става те винаги служат на по-висше добро, което ние не можем да проумеем. И именно всеможещия Бог е създал света в който живеем перфектен, защото в него ние можем да използваме свободната воля, дадена ни от Него в каквато посока си искаме-и добра, и лоша. Така се изявяваме като творци, нали в крайна сметка сме създадени по образ и подобие на Твореца :)

gandalfepi4
04-26-2011, 20:22
^ fuck yeah йешуа никога не е давал зло напътствие

И каза им: Хубаво! вие осуетявате Божията заповед за да спазите своето предание!

Защото Моисей рече: "Почитай баща си и майка си" и: "Който злослови баща или майка, непременно да се умъртви".

Ironclad
04-27-2011, 17:20
^ fuck yeah йешуа никога не е давал зло напътствие

И каза им: Хубаво! вие осуетявате Божията заповед за да спазите своето предание!

Защото Моисей рече: "Почитай баща си и майка си" и: "Който злослови баща или майка, непременно да се умъртви".

В една друга тема ти обясних за този цитат, той се отнася до спора на Исус с книжниците, не е напътствие, което Той дава ;) И нещо много кратко го даде, очаквах по-добри аргументи след романа дето ти написах, да не ти се губят нещо 8-)