PDA

View Full Version : Няколко въпроса



BlindedAngel
04-19-2011, 11:07
Здравейте.Въпреки, че не съм писал тука досега следя раздела с интерес и имам няколко въпроса.Ходя на фитнес от ноември месец миналата година, като поради една или друга причина общо съм прекъсвал ходене за не повече от 2-3 седмици.Когато почнах да ходя бях 61-62 кила, висок съм 1.74.Половин година по - късно съм 66-67 кила и харесвам как ми се развива тялото, но от известно време имам чувството че съм в застой.Спрях да качвам кила и имам чувството че каквото и да правя си стоя все същия.Работата ми е такава че ми позволява да ходя през ден на фитнес.Пих гейнър, но и 1 кило не мръднах.Горе - доло спазвам хранителен режим, макар че не винаги мога.Как мога да кача килограми, съответно за да продължа да се развивам - приемам всякакви съвети и критики.И другия ми въпрос е как мога да си развия гърдите ? От както почнах да тренирам забелязах че гръб и ръце така по ми вървят от другите неща, но гърдите са ми много зле :( и общо взето се получава хубав и релефен гръб, оформени ръце и малки гърди и честно казано не ми харесва...Метаболизма ми е изключително бърз и това е една от главните причини заради които не мога да кача, но за сметка на това съм много релефен...Мерси предварително за съветите :)

anonymous546178
04-19-2011, 11:54
Напиши доло-горе какво и колко ядеш за един ден.
Напиши какви упражнения правиш за гърди.

navar
04-19-2011, 13:22
всеки си има приоритетни мускулнигрупи ,които растат добре,и такива коити изостават..решението -плюс оюе едно упражнение за изоставащите..а отвреме навремее добре да се сменят упражненията ,щот мускулите привикват..
освен това правилния хранителен режим е от основно значение за покачване на ММ,добавките също..гейнърите са търговски трик,по добре комбинирай суроватъчен протеин с глюкоза/фруктоза/декстроза...
та сподели как тренираш,как се храниш,как възстановяваш и може и да помогнем :)

BlindedAngel
04-19-2011, 15:15
Понеже работя дневна, нощна 2 дена почивам и горе доло така протича деня.Когато съм дневна си вземам преди работа няколко баници с боза 8-) които ги ям на 2 пъти и после обядвам.Понеже на работа имаме осигурена храна ( готвена ) и всеки път е различно , но до обяд ми се събират 3 ядения.Свършвам работа в 19:00 след което се прибирам вкъщи и каквото има сготвено ям, после излизам някаде навън и като се върна ако съм гладен евентуално ям пак и после лягам да спа.Когато съм нощна ставам закусвам каквото намеря в хладилника, но предимно това е хляб, сирене, кашкавал, и вече там салам, шунка каквото има.Обядвам каквото е останало от снощи или пък ако няма нищо същото като на закуска.Следобеда отивам на тренировка, след която обикновено хапвам по 2 парчета пица ( просто са наблизко до фитнеса ) и отивам на работа в 19:00.После ям в 00:00 каквото има за деня.Прибирам се в 7:00 сутринта и обикновено ям пържени филии и както на закуска.След това лягам да спа и спа до следобеда ( зависи колко съм уморен от работа ).Ставам, ям каквото има наготвено и пак излизам някаде.Чак като се прибера ям пак.Горе доло процедурата е същата и на следващия ден.Ставам, закусвам, после обядвам, след това на тренировка, прибирам се - ям, и излизам някаде и след това вечерта чак като се прибера ям.Вкъщи понеже баща ми се изживява като готвач 8-) има предимно някоя манджа, макар и много често да прави пържоли, да пърже пиле,пиле с картофи, но като цяло повече с пилешко се храня по моя преценка.
За гърди от един месец правя следните упражнения, които инструктора ми препоръча.На едната тренирова флайс горен, равен долен, като долния ми е супер серия с кофички.А на другата преса с дъмбели пак така горна лежанка, равна и долна и после Pullover.

DownloadVirus
04-19-2011, 17:24
Първо си оправи хранителният режим и после ще говорим.Това е първото,което трябва да направиш!

redbul2
04-19-2011, 18:27
Колко тренировки имаш седмично? И колко от тях за гърди? Само с дъмбели ли? С щанга как го усещаш?

BlindedAngel
04-19-2011, 19:32
Първо си оправи хранителният режим и после ще говорим.Това е първото,което трябва да направиш!
Затова съм пуснал темата, за да видя къде са ми грешките и евентуално да ми се помогне със съвет...
Еми тренирам през ден и вече съответно когато ми се падне.Иначе програмата ми е гърди+бицепс,рамо+трапец+кр ака,гръб+трицепс, така че или по 1 или по 2 тренировки ми идват на седмица.Еми по принцип с дъмбели го усещах по - добре, отколкото със щанга, ама в последно време не ги усещам и с дъмбелите.

redbul2
04-19-2011, 19:45
Можеш да опиташ с тренировки през два дни.Повече време за релакс. Треньорът трябва те наблюдава за добрата техника с дъмбелите. С по-добра техника ефектът е по-силен. Но може и да претренираш и тогава по-добре върти групите през два дни,вместо през ден. Отделно от това след трен бързо се вземат въглехидрати и протеиново хранене. Тренировките е добре да са кратки и интензивни до 1 час.В краен случай 1,5 часа. Трябва време за добри резултати,отделно сънят също е важен.Да се отспива в свободното време. За повече маса,трябва и повече сила.

BlindedAngel
04-19-2011, 20:22
Няма как през 2 дни работата не ми го позволява.Относно тренера, ако нещо не го правя като хората ( каквото и упражнение да е ) идва и ми изчиства движението, така че с ръка на сърцето мога да кажа, че може и да не го правя с много, но поне го правя правилно :) По принцип ям по много сладко, така че предполагам си вземам "дозата".А относно тренировката тя по принцип ми продължава средно по час, освен когато правя крака, там отиват час и петнайсет минути...

Utopia
04-20-2011, 16:54
добре е да правиш смяна на упражненията и групите мускули които тренираш за деня

или като усетиш, че си в застой или през месец, трябва да правиш тези рокади.

сменяш и типовете на упр. и мускулните групи.

BlindedAngel
04-20-2011, 17:41
Аз ги сменям, въртя упражненията, но просто факта че мога да ходя през ден не ми позволява да сменям групите мускули които тренирам за деня... :(

firstdiesel
04-20-2011, 20:56
не ядеш!
качил си 3-4 кила само защото като почнеш да тренираш ти се отваря апетита, при всички е така, в началото качват от раз килограми и после са в застой, защото не се хранят. Както ти каза ДаунлодВирус оправи си яденето, целта е никога да не си гладен ... яж през 2-3 часа (кат си буден) и ще имаш напредък :)
Другото, което май не ти е наред е сънят. Но ако бачкаш то не зависи много от теб.

BlindedAngel
04-23-2011, 19:21
не ядеш!
качил си 3-4 кила само защото като почнеш да тренираш ти се отваря апетита, при всички е така, в началото качват от раз килограми и после са в застой, защото не се хранят. Както ти каза ДаунлодВирус оправи си яденето, целта е никога да не си гладен ... яж през 2-3 часа (кат си буден) и ще имаш напредък :)
Другото, което май не ти е наред е сънят. Но ако бачкаш то не зависи много от теб.
За яденето ми е ясно това, обаче не винаги съм гладен...Имало е случаи, в които цял ден да не ми се яде, да не се чувствам гладен, само вечерта ям и лягам да спа и съм си наред.В смисъл нито се чувствам гладен,"празен" и т.н...

DownloadVirus
04-23-2011, 19:23
Апетита идва с яденето :)

BlindedAngel
04-23-2011, 19:39
^Дано.Ще пробвам пък ако да видим какво ще излезе :)

DownloadVirus
04-23-2011, 20:42
Лека по-лека брат! Да не почнеш веднага да се тъпчеш с прекалено много,защото само ще омазниш!

BlindedAngel
04-24-2011, 21:03
^хах няма, знам как става номера 8-) А иначе относно омазняването, просто нещо не го виждам по мене :-o

navar
04-25-2011, 11:46
^хах няма, знам как става номера 8-) А иначе относно омазняването, просто нещо не го виждам по мене :-o
и аз такаис мислех преди 10 години,сега мисля различно..така че внимавай с омазняването ..