PDA

View Full Version : Желатин за обем и удебеляване



WaterLilly
04-19-2011, 15:37
Току-що прочетох нещо крайно интересно, което може би би ми помогнало да придобия малко обем в корените, защото съм с тънка коса и много лесно натежава. :(

Четох, че желатинът покрива косъма и го удебелява, а придава и обем в корените. Трябвало само да се смеси с шампоана и да се разбие много добре.

Някой чувал ли е за такова нещо? Нали не е като силикона - покрива в началото и после косата е още по-изтъняла и изтощена? :)

misheli7a
04-19-2011, 15:50
Не знам. Не им вярвам много на тия бабини деветини. :? Веднъж си сложих на главата яйце за по-"хубави" къдрици. :x Косата ми изглеждаше ужасно. А приятелки идваха у дома и отиваме до магазина и едната изръси : Ужасс как смърди на сурови яйца. :D Повече такива глупости няма да си слагам на главата.

WaterLilly
04-19-2011, 15:54
Не знам. Не им вярвам много на тия бабини деветини. :? Веднъж си сложих на главата яйце за по-"хубави" къдрици. :x Косата ми изглеждаше ужасно. А приятелки идваха у дома и отиваме до магазина и едната изръси : Ужасс как смърди на сурови яйца. :D Повече такива глупости няма да си слагам на главата.
Желатинът не мирише на нищо, гарантирам (пробвала съм го за маски). Поне този вид, който трябва да се използва, де - ясно е, че си има и други с миризма на плодове и т.н.

И най-вероятно просто ти не си направила маската с яйцата както трябва и после не си я отмила добре, за да мирише. Аз си правих наскоро също и абсолютно нищо не се усещаше.

В много случаи точно бабините деветини помагат там, където и козметика не помага. :)

misheli7a
04-19-2011, 15:59
Не знам. Поне при мене вонята беше ооогромна.Най-вероятно аз не съм направила маската както трябва. :)

angel4eto966
04-19-2011, 16:06
не съм чувала за такова нещо но има логика като се замислиш. В ДМ продават едни малки шампоанчета водят се за пътуване вземи си едно такова слагаш малко желатин и пробваш да не съсипваш цяло шише шампоан ако няма ефект :) :) :)

WaterLilly
04-19-2011, 16:31
Е то малко ме е страх да пробвам, да не е като със силикона, в началото косата да изглежда добре, а всъщност да вреди и после да се съсипе...

Cucko0
04-19-2011, 16:51
Никога не бих си сложила желатин на главата

Pamaa
04-19-2011, 16:55
Като го сложиш в шапоана първо ще набъбне и ще стои на големи топчета, после, ако решиш да го затоплиш на водна баня ще стане ОК, но като изстине ще се желира и ще получиш едно нищо :lol: 8-) !

pitfall
04-19-2011, 16:58
аз не вярвам на такива маски за коса, със зехтин, яйца, желатин, все едно, не вярвам че ще ти помогне, но все пак опитай, едва ли ще ти стане нещо, но дори да има ефект, дали той ще е забележим от първия път? :-o

WaterLilly
04-19-2011, 18:15
Като го сложиш в шапоана първо ще набъбне и ще стои на големи топчета, после, ако решиш да го затоплиш на водна баня ще стане ОК, но като изстине ще се желира и ще получиш едно нищо :lol: 8-) !
Сума ти народ са писали, че нямат абсолютно никакви такива проблеми. Едва ли са седнали да пишат лъжи по форуми.
Нямам съмнения, че ще се получи, ако го направя както трябва, имам съмнения само дали е вредно. :)

FuckingFreak
04-19-2011, 18:26
Желатина ще ти остане по косата,едно такова като желе е като засъхне.. По-добре не пробвай, поне аз не бих рискувала 8-)

Pamaa
04-21-2011, 18:32
Като го сложиш в шапоана първо ще набъбне и ще стои на големи топчета, после, ако решиш да го затоплиш на водна баня ще стане ОК, но като изстине ще се желира и ще получиш едно нищо :lol: 8-) !
Сума ти народ са писали, че нямат абсолютно никакви такива проблеми. Едва ли са седнали да пишат лъжи по форуми.
Нямам съмнения, че ще се получи, ако го направя както трябва, имам съмнения само дали е вредно. :)
Правила съм си маска за лице с желатин / подчертавам, че съм го затопляла на водна баня / и първоначално си е като вода, но с малко по-гъста консистенция. Първия път забравих, че ще се желира, като изстине, и така за има няма 5 мин. четчицата за маски ми стана на желе!
Ако желатина не е затоплян на водна баня, няма да стане така и само ще си стои на топченца! Може би заради всичките химии в шампоаните желатина не стяга :? . Извинявам се много, но казвам от мой личен опит и ти нямаш основание да ми опонираш, защото съм го видяла с очите си и пипнала с ръцете си. Пак повтарим с шампоана може да не се случва така :) .