PDA

View Full Version : Проблем с цикъла?



VampireLover3
04-19-2011, 17:48
Здравейте,
миналият месец ми закъсня с една седмица. Попринцип ми идва не по късно от 9ти, или на 8ми или на 6ти, но тогава ми дойде на 15ти. Този месец все още не ми е дошло? Много ме притеснява този цикъл и се чудя какви са причините..
възможно ли да е от времето, или пък защото се огриначавам от някои храни и следователно се стремя към отслабване? Или пък от нещо друго .. до сега никога не съм си следяла цикъла просто, защото не съм забелязвала нещо сериозно, но сега определено съм доста притеснена? :-x

Грешен раздел.
kalpazanka

AniBG
04-19-2011, 17:58
Попринцип е напълно нормално в първите 1-2 години от идването на цикъл за пръв път да ти е нередовен.. Не се притеснявай напълно нормално си е, но все пак относно отслабването недей да гладуваш много :D :D Смисъл поне плодове яж, а не да стоиш и да не ядеш ако ти се яде.. 8-)

VampireLover3
04-19-2011, 18:02
Цикъла ми дойде още когато бях на 12 сега съм на 15.

Не гладувам, а се храня здравословно ям сутрин обед и вечер. И съм така от 2 месеца мисля, че организма ми вече трябва да е свикнал с това ..

sasec
04-19-2011, 18:07
Ами майка ми ми беше казала, че е нормално дори и след 3-4 години също да има някакви отклонения. Ако се притесняваш много, отиди на лекар, но според мен не е нещо сериозно.

VampireLover3
04-19-2011, 18:38
И аз не мисля, че ще е нещо сериозно, но не ми се е случвало до сега и паниката е голяма. И за първи път се моля с цялото си сърце да ми доди възможно най-скоро 8-) .

dream1707
04-19-2011, 18:48
Напълно нормално е, имайки предвид, това, че гладуваш (за да отслабнеш) ... и промяната на времето ... други неща също могат да влияят, като например лекарства и тем подобни.
Имах приятелка, която беше на диета.. и заради това и пропусна един месец. Всичко е възможно, не се притеснявай :) ...
(Естествено, освен ако не си направила някой гаф .. тогава наистина имаш поводи да се притесняваш за това)

NqkfaNikakva21
04-19-2011, 18:53
имам цикъл от 3-4години вече и все още ми е нередовен
но си усещам кога ще ми дойде ;]

kalpazanka
04-19-2011, 18:56
От колко време имаш менструация?

katericArofl
04-19-2011, 19:19
На една приятелка по абсолютно същия начин се получиха нещата.. от 3 год има цикъл, винаги е бил реодвен и изведнъж от нищото 35 дни не и беше идвало и все пак и дойде и когато говореше с мед. сестра в училище я убедиха, че няма нищо страшно, но ако не и дойде все пак да се консултира с лекар. Изчакай още седмица макс и отиди... най-малкото да си спокойна!! :-)

Greshka
04-19-2011, 19:25
Мисля, че не трябва да си притесняваш много.Нормално е цикълът ти да е нередовен понякога.Все пак ако си мислиш, че има нещо сериозно отиди на лекар за всеки случай. :)

MissNothing
04-20-2011, 03:15
На мене при отслабване също така ми закъсняваше. И аз се храних здравословно, дори нетолкова стриктно, защото още си хапвах сладко например. И въпреки че имах малка нужда д отслабна, а не само да си въобразявам, пак ми закъсня. И като почнах да ям по повече ми дойде. Така че може би е заради това..

Infinity
04-20-2011, 13:20
Ако се ограничаваш прекалено е мноооооого възможно да ти е от това.
На мен не ми идва вече от година, точно заради това, въпреки че се храня нормално от доста време вече.
Ако не приемам хормонални таблетки няма да ми дойде и това е ! :-x

shell
04-20-2011, 20:49
На мен преди два месеца ми подрани с цяла седмица :o :shock: а цикълът ми е много редовен от повече от 4 години може би!минаия месец пък ми закъсня с 3/4дена,този обаче си дойде на 28я ден,както е обичайно за мен!Така че мисля че и при теб се е получило нещо от времето,инаме доста големи температурни амплитуди,та си е нормално!Цикълът е "чувствителен" към промените!А както казваш може и от това че си намалила яденето...
Един съвет : ако искаш да отсабнеш,храни се по-здравословно,спортувай и се успокой и цикълът ще си се нормализира :) Успех