PDA

View Full Version : Обрив



JustForFun
04-19-2011, 18:12
Здравейте. Забелязах , че имам някакви пъпчици само по гърдите и дясната част на левия крак и то само до коляното. Мислех отначало че имам някаква шарка, но защо тогава имам само на 2 места??? И също , много е странно че е само на единия крак от едната страна и то само до коляното. Купих си наскоро една нова нощница - знам, че преди употреба се перат, но сега само я изгладих от вътре. Възможно ли е да е от това? Но защо тогава нямам по цялото тяло?? Пъпките са малки , без бели връхчета и ме сърбят. Моля , помогнете! Ще мине ли от самосебеси ?

vivito
04-19-2011, 18:37
Имах подобен проблем. Малки обривчета по краката от страни и само до коляното като теб. След това се появиха и в зоната на деколтето и до там. Сърбяха много, но пъпчиците не приличаха като тези при шарката, а обикновен обрив. В крайна сметка се оказа алергия към ядки и млечни продукти.. до тогава никога не бях имала такива проблеми. Не ги мажи с нищо. Едва ли е от нощницата, тогава щеше да имаш обриви по цялото тяло. Изчакаи 2-3 дена ако не почнат да минават по - добре се консултираи с лекар. Възможните причини са много... алергии.. хран. натравения.. раздразнение на кожата..

JustForFun
04-19-2011, 20:08
Нищо различно не съм яла. Ще изчакам още две седмици някъде и се надявам да се махнат. Тези по деколтето ми вече почти избледняха.

vivito
04-20-2011, 12:56
Да, по-добре изчакаи още няколко дни.. дано се оправиш :)

chasovnicibg
04-21-2011, 20:28
Познат случай .
Татко ми беше купил чисто нова риза от Германия ...
Не я изпрах , носих я 2 дена и на 3тия се появиха пъпчици(обрив) от дясната страна на тялото ми (гърдите и корема) изкъпи се обилно с топла вода , и си сложи прани дрехи , до 2 дни ако не се оправи , което е малко вероятно , потърси лекар, бъди спокойна - от това не се умира :-D :) :)

JustForFun
04-22-2011, 19:03
Сетих се за това, и веднага се изкъпах с топла вода и смених дрехите - на следващия ден вече почти ги нямаше. И сега съм си о'кей :) Мерси много. Сигурно след като се изперат, дрехите стават по меки и нежни ..