PDA

View Full Version : Сгъстяване на коса и витамини,нужни за косата.



SuperBadSuperFresh
04-19-2011, 19:13
Здравейте!Някой може ли да ми предложи лесни домашни (е,може и ефикасни "купешки") маски за сгъстяване на косата.Четох някакви,ама в едната трябва да си миеш всеки ден косата с не знам си какво,а за другата трябва някакъв мозък :shock: :D Знам за Тривитаминола,от него само ми расте бързо.Хининовата вода съм забелязала-не ми действа много добре на косата.Преси,маши и така нататък съм ги спряла.Само за официални случаи.

FuckingFreak
04-19-2011, 19:20
Косата ти оредяла ли е, или просто ти е тънка и рядка по природа и искаш да си я сгъстиш? Ако е 2рото - отсега ти казвам, никакъв начин няма, до ген си е всичко.. Ако ти е оредяла, виж да не би да имаш липса на витамини, или не усвояваш нещо като хората, или пък не се храниш здравословно?

Hilary_
04-19-2011, 20:27
Ако косата ти си е по рождение рядка НЯМА как да я сгъстиш .. :?

SuperBadSuperFresh
04-19-2011, 21:21
Изтъня от пресите и от някои проблеми със здравето.

mrazqkindergarten
04-19-2011, 21:25
Оох, а мойта е много гъста и всички и се кефят, а мен ме дразни .. много грижи изисква, затва са ми е по-къса от преди, че ми писна.. O.o Иначе нз кво точно би помогнало за сгъстяване, хининовата вода е за растеж, а разните ампулки не знам дали помогат.. :S

Sunshin3
04-19-2011, 22:06
за тривитаминола има добри мнения, но не съм го пробвала лично :)

kalpazanka
04-20-2011, 04:55
Изтъня от пресите и от някои проблеми със здравето.
Полови хормони изследвала ли си? А щитовидни?
Гладуваш ли?

mimsssssss
04-20-2011, 09:06
Маска Миозотис с костен мозък и планцета - около 10лв
Ампули Урти Комплекс - 10бр 10лв, може и единични бройки. Аз със една се мажа около 4-5 дена. Ползвам ги всеки ден. Ефекта е много добър - за месец повече от 4 пръста дължина :) и е постоянно бухнала, имам страшен обем, иначе не мога да преценя дали е само обем или е и сгъстена, защото моята по принцип си е нормална.

n3zabrawiimaa
04-20-2011, 10:10
^ Може ли да обесниш по-подробно? :shock:

mimsssssss
04-20-2011, 11:51
Ще ти пиша на лс, да не спамя тук.

SuperBadSuperFresh
04-20-2011, 15:57
Изтъня от пресите и от някои проблеми със здравето.
Полови хормони изследвала ли си? А щитовидни?
Гладуваш ли?

Имах проблеми преди една опеция,та ми дадоха някакви хапчета,за да могат да ме оперират.Не съм много убедена дали и те са оказли ефект,и пресите.

Както и да е,четох за ампули прогсестерон.Ако не се лъжа това е вид хормон?Някой ползвал ли е?

А какви странични витамими бих могла да приемам.Гледах онзи ден в аптеката някакви за кожа,коса и нокти.Бяха към 40 лв,няма ли по-евтин и ефикасен вариант?

Sevgii
08-20-2012, 06:31
Здравеййте .. имам проблеми с косата значи преди 2 години косата ми беше гъста , но няколко пъти фризьорката ми направи филиране и след това страшно се истъня, помислих си, че отново ще се възтанови,и пак ще си е гъста, обаче няма никаква промяна : ( .. също така и от косопада стана така , много ще се зарадвам ако, някой знае, нещо за сгъстяване и удебеляване на косъма .. надявам се някой да ми помогне.

wiiwa
08-20-2012, 14:40
^ Прави си маски за укрепване. В тях може да се сложи жълтък, зехтин, различни масла - бадемово, пшеничен зародиш, кокосово , рициново и др. , стимулант за коса на Икаров, тривитаминол, мед , кисело мляко, оцет .. За друго не се сещам.
Може след къпани да си слагаш някакъв спрей без отмиване. Не я гори. За повече информация виж в темата за косите.

strawberry88
08-20-2012, 15:07
Здравеййте .. имам проблеми с косата значи преди 2 години косата ми беше гъста , но няколко пъти фризьорката ми направи филиране и след това страшно се истъня, помислих си, че отново ще се възтанови,и пак ще си е гъста, обаче няма никаква промяна : ( .. също така и от косопада стана така , много ще се зарадвам ако, някой знае, нещо за сгъстяване и удебеляване на косъма .. надявам се някой да ми помогне.

Преди да я миеш,я мажи със зехтин!В корените и по дължината! :smt023

Sevgii
08-24-2012, 21:20
Многоо ви благодаряя :), но всички тези неша ги пробвах, свърших 3 бутилки зехтиново масло по 250 мл., тривитаминол, стимуланта на икаров, направих маски от хума, от мед, рициново масло, бадемово масло,чесън цели 3 пътии използвам кристали ... ползвам хининова вода, но нямаа промяна, не знам защо косата ми не се връща в старото си състояние ... мисля да си направя маска от урина , то това остана само вече за пробване .. ;xx

Glam0rous
08-26-2012, 08:24
^ бре ти акъл имаш ли, да не мислиш, че като си "напикаеш" главата ще ти стане по-гъста косата. Ефектът ще е същия като от другите чудеса, с които си се клепала. Гъстотата и не се е променила от филирането - същия брой косми ти растат от главата както и преди това. Явно ти я е филирала заради някакъв обем по дължините, което трябва да се махне с израстването на косата. Ама ако от тогава всеки път като те подстригват пак ти я филират няма да се оправи - казваш ли на фризьора да не го прави? По-добре ходи при някой друг да ти оправи формата.

Hayashi
08-26-2012, 08:31
Нали знаеш, че коса се възстановява с времето (2-3 години). Аз сега с каквото и да се наклепам косата ми няма да стане дълга до кръста за 2 месеца при положение, че я отрязах къса преди 2 години.

Sevgii
08-30-2012, 18:05
s1shti kosmi rastat , obace ne sa debeli kakto predi .....Sled kato se izt1ni, kazah da sprat s filiraneto, a prodiljavah samo s podstrijka 2 - 3 piti v godinata. dolu gore kosata mi e filirana sigurno 8 pitii .. ne poveche. Edna frizorka me posivetna, da izpolzvam Anastim losion i shampoan protiv kosopad, nqmam kosopad,imax predii no pik kaza che tova shte mi se otrazi mnogo dobre, a i kaza che po dobre da ne se podstrigvam izobshto, da q pusna dilga, za da se viztanovi napilno, i da polzvam arganovo maslo... ami shte opitam tezi neshta :) vse pak otnovo vi blagodarq che se interesuvate za problema mi .. :)

JuStElly
08-30-2012, 21:39
Не прави грешката да не се подстригваш... ще ти нацъфти косата,големи бели ще станат,ще ти изтънее още повече... Подстригвай си само връхчетата всеки месец и гаранция,че след 1 година няма да си познаеш косата ;) казвам ти го от личен опит...

vesinceto
08-30-2012, 21:51
витамини А Е Д3 но ги добави в домашни маски

pressiana
08-31-2012, 19:17
mimsssssss, може ли и на мен да обясниш на лично за тези ампули?

Към авторката: ходи всеки месец на фризьор и не давай да ти я филират. Храни се здравословно. Прави редовно домашни маски, разгледай темата "всичко за косата".

Sevgii
08-31-2012, 21:34
JuStElly ..права си а и без туй косата ми много цъфти, добре ще е ако ме постригват само връхчетата с гореща ножица : )

lDoLLl
08-31-2012, 22:12
Генът си е ген....за съжаление гъстотата на косата няма как да я промениш, сори..:( И аз не съм с особено гъста коса, какво ли не пробвах - тривитаминоли, домашни маски, бадемово, кокосово масло, ампули, купешки маски, продукти, ама НИЩО от това което съм ползвала не помогна, само ми я заздрави...
Моят съвет е просто да се грижиш за нея постоянно - за да е здрава, да има блясък и да не е изтощена, защото всяка поддържана коса изглежда добре, независимо от гъстотата. :)

Sevgii
09-01-2012, 11:37
Аз знам че генът си е ген, но моята коса беше с мого косми, и дебели , но сега космите са тънки от филиране, иначе, не е тънка по рождение . ;)