PDA

View Full Version : Nestea



Sunshin3
04-19-2011, 20:30
кво ще кажете за него? подходящ ли е за здравословен/диетичен режим?

AdrenaliNa
04-19-2011, 20:35
не
калорично е
има захар
... но е за предпочитане да го пиеш пред кола(примерно)

SUNinTHEsunset
04-19-2011, 20:40
Не.

shell
04-19-2011, 21:55
Не.

tanch3t093
04-19-2011, 23:36
Май-диетичното, което можеш да пиеш е вода.. ;)

mynichka
04-20-2011, 09:32
^ или чай без да го подслаждаш

Pamaa
04-20-2011, 11:09
Не е диетично, но е по-добре от някои други неща :o .
Както казаха можеш да пиеш чай, не билкови отвари, а черен/зелен чай и 100% ще свалиш някакви килограми, въпреки че е малко горчивко, ако не сложиш нищо / аз слагам малко обезмаслено мляко и става като кафе 8-) /.

Infinity
04-20-2011, 11:25
Доста захар има, но в зеления май няма толкова много, честно казано не знам .... Става дума за зеления чай на Nestea със ягода и алое вера.
http://images.ibox.bg/2010/05/05/nestea/256x382.jpg

iiordanova
04-20-2011, 12:23
Не е препоръчителен за диети, защото има захар. По-добре избери или вода, или чай без захар.

Greshka
04-20-2011, 13:46
И според мен не е много здравословно.Ако искаш до отслабнеш по-добре не го пий.Има доста калории, но иначе можеш да се заблудиш, че е много здравословно.Най вече заради вкуса и този леко прозрачен цвят. :)

britzy
04-20-2011, 14:25
От един път нищо няма да й стане-вие пък съвсем.Ако отиде на кафе на вода ли да бъде? :-o

dollyz
04-20-2011, 14:46
Не е много здравословно, но аз съм си на диета и си пия по едно Nestea на ден. Не ми пречи на свалянето на килограми. Може би при всеки е различно. :)

Wwwooow
04-20-2011, 14:50
"Нестле Фитнес" Абе, пълни бълвочи :-& .
А Какво ще кажете за нещата на Корни ?

не знаех,че нестле фитнес е ,,бълвоч'' ,

то какво ли да се очаква от толкова много реклами по тв... :?

vikiraa
04-20-2011, 17:05
Ако пиеш по едно на 3 дни примерно не мисля,че ще повлияе на диетата,режима ти :) !
За Корни съм на същото мнение ... не знам колко калорий е , защото не пише , но може да се хапнат 2 в седмицата (примерно) :)

Fr3eGiRl
04-20-2011, 17:10
Не мисля, че от едно Nestea на ден нещо ще ти стане .. Аз обичам и го предпочитам пред коли,фанти и спрайтове .. ;дд Пък и не е газирано.. 8-)

MakeMeLaugh
04-20-2011, 21:52
Студеният чай Nestea не е продукт на Нестле!
Пишете глупости.

Rebirthing
04-21-2011, 07:11
Студеният чай Nestea не е продукт на Нестле!
Пишете глупости.

А тогава на кой е ?! Точно на Нестле си е !

Nestea is a brand of iced tea manufactured by Nestle and distributed by Nestle company's beverage department in the United States and by Beverage Partners Worldwide (BPW).

източник: уикипедия

mimsssssss
04-21-2011, 08:38
Nestea е продукт на Нестле!!!
доказателства:
1. http://www.mundodomarketing.com.br/images/materias/nestea_nestle%281%29.jpg

2. http://www.nestle.ca/en/products/brands/nestea/index

По темата - изобщо даже не е здравословен, а какво да говорим ако си на "диета" или режим, или там на каквото си.
Пий прясно мляко, чай с мед и лемон - билков, айрян, вода, в най - лошият случай степче(то е с подсладител, същото като на лайт продуктите) и т.н.

ri41
04-21-2011, 11:16
Не е диетично, но е по-добре от някои други неща :o .
Както казаха можеш да пиеш чай, не билкови отвари, а черен/зелен чай и 100% ще свалиш някакви килограми, въпреки че е малко горчивко, ако не сложиш нищо / аз слагам малко обезмаслено мляко и става като кафе 8-) /.
някой ще ми каже ли как да си направя чай с мляко без да се пресече, много искам а не мога да си го направя

mimsssssss
04-21-2011, 12:42
Като са на една и съща температура. Затопли 2 пръста мляко в кафена чаша в микровълновата и след това го добави в чашата с чая :)

MakeMeLaugh
04-21-2011, 14:02
Топло, топло, много топло, ама не пари :)
Симпатяги :D

Не осмисляш фрагментите от информацията точно.

А и си свършила наполовина работата си с Wikipedia, не си довършила изречението си:

Nestea is a brand of iced tea manufactured by Nestle and distributed by Nestle company's beverage department in the United States and by Beverage Partners Worldwide (BPW),[1] a joint venture between The Coca-Cola Company and Nestle .................. The beverage comes in several flavors, depending on the country.

http://www.coca-cola.bg/products/?product=nestea

http://www.coca-colahellenic.bg/Productsandbrands/

Брандът (марката) Neastea е замислена от Nestle. Но чаят или по-точно неговата формула и маркетинг се управлява от другаде в различните страни.
За България е от Кока-Кола Хеленик.
Ако правата за формулата на чая и т.н. бяха на Нестле - Нестле щеше да си го продава, а не ние (т.е. Coca-Cola).

Това е като Fanta. Fanta си е немска марка. Те държат правата на марката (брандът), но примерно ротационните вкусове (примерно Меднес, Диви плодове и т.н.) не са немски, а румънски и т.н., в които страни пък оперира Кока-Кола Хеленик и са техни идеи.

Различните страни пък има различно плодово съдържание, вкусове, опаковки и т.н.

Нестле у нас се опита да се наложи с идеята със степчета на прах, които са с коренно различен състав от бутилираното Нестий, понеже нямат правата в БГ да копират напитката. Но там качествеото е друга, замисъла е друг, целевата група консуматори е друга, няма много място за сравнение.

И т.н. и т.н. :)
Горе-долу го обясних, може да има пропуски, но това е накратко.


Сега по темата:
Да, във вкусовете Нестий, които са на нашия пазар има съдържание на захар (пише го на етикета). Но няма никакви боклуци от сорта на консерванти и тем подобни. Напитката си е добра, съответният показател е цената. Естественият чай от торбичките е по-полезен и богат, но и по-гаден, а и там не се знае какви треви смесват :) Ти избираш. Аз смятам, че в нормални или малки количества няма да ти навреди на идеята.

Molzinka
04-21-2011, 15:07
Не мисля, че от едно Nestea на ден нещо ще ти стане .. Аз обичам и го предпочитам пред коли,фанти и спрайтове .. ;дд Пък и не е газирано.. 8-)
+ И едва ли се дебелее от него кой знае колко.