PDA

View Full Version : Много суха кожа на лицето.



nymphadora
04-20-2011, 10:21
Изключително ми е суха кожата на лицето,нищо че постоянно я мажа с хидратиращ крем.Тя направо е на люспички на клепачите ми :-# .И тоникът за лице ми е хидратиращ и пак нищо.Та някой да ми препоръча нещо тествано и добро?

П.П Кремът ми е на Nivea

mynichka
04-20-2011, 10:31
Бадемово масло, за да кажем сбогом на сухата кожа.За хидратиране на много суха кожа.
Това го копирах от един сайт. Но аз имах твоя проблем, обаче кожата на носа направо ми се белеше и почнах в кремовете да си слагам по- малко бадемово масло, за да не стане прекалено много и примерно да лъщя.

nymphadora
04-20-2011, 10:41
Като сложиш в крема бадемово масло то не разваля ли крема?Всмисъл една приятелка ми каза,че е пробвала и след няколко дни крема миришел лошо :-o .Иначе имам в нас бадемово масло,как не съм се сетила 8-)

Pamaa
04-20-2011, 11:12
И аз имам много суха и чувствителна кожа и при промяна във времето ми се появяват лишеи. Когато ходих на дерматолог ми предписаха Дипрозон и като ми се появят лишеите, само мажа и до 1-2 дена максимум ми се оправят :grin: 8-) .

Infinity
04-20-2011, 11:17
nymphadora нищо има няма да кремовете , когато се прибави малко бадемово масло. Пробвала съм го, а лошота миризма смятам, че е нормално, защото и при добавяне в маска за коса се получава същият ефект. :-o :)
Друг вариант е , ако имаш възможност е някой качествен хидратиращ крем. Не е зле да ни ориентираш с какви пари разполагаш.

Rebirthing
04-20-2011, 13:08
Най-добре посети дерматолог преди да предприемеш каквото и да е. Люспи на клепачите ми звучи прекалено, имайки предвид, че там кожата е изключително тънка.

Не ти препоръчвам да слагаш бадемово масло в крема ! Лошата миризма може би идва от някаква химична реакция между съставките на крема и маслото. Също така за да се запазят качествата на бадемовото масло, то трябва да се съхранява в тъмни шишенца.


Имай предвид, че може и да получаваш някаква алергична реакция от някоя от съставките в крема или в хидратанта. По-добре не ги използвай няколко дни.

nymphadora
04-20-2011, 13:40
Ами аз попринцип имам атопичен дерматит и може той да се обажда сега при промяна на времето.При дерматолог съм ходила и той ме препоръчва едно единствено нещо-зехтин.Преди ми помагаше,но исках да видя и какви кремове има подходящи.За цена-не искам някакви прекалено скъпи-може би до 15 лв :-o

Minerva
04-20-2011, 14:21
Започва да мирише гадно крема, защото бадемовото масло като всяка мазнина гранясва при контакта с кислорода.
Аз бих ти препоръчала на Bioderma крема Atoderm с цинк. За суха кожа е, с дерматит и е доста добър, мен ми го предписа дерматолог преди 7-8 години и отначало използвах само него, понеже имах страшен дерматит и проблеми, подобни на твоите. Някъде около 20 лева е обаче една тубичка 100 милилитра, има го и на промоции.

koni
04-24-2011, 20:25
Има един крем за силна хидратация с 24 часово действие на Риор. Може би е за теб.

Youth_boy
03-28-2015, 09:27
за суха кожа аз препоръчвам този крем http://faberlic.bg/litse/dneven-krem/Dneven-krem-za-suha-kozha-Aqua-Kislorod

MonnyMonsterr
03-30-2015, 22:38
Пробвай бебешки кремове. Ако не стане има един крем който адски много ми помага и не мога да опиша колко съм доволна. Крем с невен... не съм сигурна кое е марката защото всичко е на немски, но на опаковката пише следното: Vom pullach hof Ringelblumen creme. На немски е както предполагам се досещаш. Потърси го в гугъл и ще ти излезе. Може да си го поръчаш в интернет. Дистрибутори за България са Грийн Мастър. Ето то и линк към случаен сайт за да видиш как изглежда, какво представлява: http://apteka.framar.bg/30035176/крем-с-невен-250-мл-vom-pullach-hof

Ellinor
04-01-2015, 18:50
Аз предлагам за хидратиране, а и премахване на пъпки за ползваш мед, като го можеш по лицето си и да стои така известно време...не мисля, че кремовете изобщо помагат, защото колкото и такива да ползвам промени не виждам. Зехтинът също върши чудеса!