PDA

View Full Version : Скромност



an0nimn0
04-20-2011, 14:32
Какво според вас е скромността? Нещо лошо ли е или хубаво? А вие скромни ли сте?

Nam3less3
04-20-2011, 14:42
Недостиг - Малодушие
Баланс - Скромност/Смирение
Крайност - Гордост

SisiStrange
04-20-2011, 15:13
Хубаво е. Хората забелязват какво вършиш и го оценяват повече, ако не се възгордяваш и фукаш. В другия случай просто дразниш.

Unendlich
04-20-2011, 15:23
Качество за хора, които няма с какво друго да се похвалят.

SmilezZz
04-20-2011, 15:56
Зависи от каква гледна точка го гледаш.. От една страна не е чак толкова добро качество,но от друго е хубаво качество,което човек може да притежава..

А това:
"Качество за хора, които няма с какво друго да се похвалят. "
Най-тъпото нещо,което съм чувала и чела някога.. Не скромността определя какъв е човека или дали има,или няма с какво да се хвали.. А да не говорим,че е по-добре да си скромен,а не да се фукаш наляво-надясно ,че си направил еди- си какво..

Greennight
04-20-2011, 16:59
Хубаво нещо е скромността.Защото не винаги всички е материално.Защо ли,чудя се четох наскоро една статийка,че на висок е % на самоубийствата при богатите хора.Може би щото осъзнават,че не всичко може да се "купи".Не мога да кажа,че съм кой знае колко скромен,но не съм и алчен.Никога не съм искал да имам някви яхти и ферарита,но от друга страна не искам да живея супер мизерно.Балансирано е най-добре :)

Djenka
04-20-2011, 17:19
Добро нещо е според мен. Хубаво е да си скромен, така получаваш повече похвали, а не говорене зад гърба колко си надут, високомерен и т.н. Лично аз мисля че съм скромна, но другите трябва да преценят. :)

iiordanova
04-20-2011, 17:27
"Скромността краси човека."

Но точно човека е ключ тук. Скромността зависи от човека, от това как възприемаш скромността и какво разбираш от скромност.

kykyto
04-20-2011, 17:28
Да вземем пример:
Ако Ясен забива мацки с лекота и може да забие всяка, дали ще се фука с това нещо? Аз мога да вдигам шишето от масата с лекота, но никога няма да се похваля с това, че мога да го вдигам, както и Ясен няма да се похвали, че може да забие всяка една мацка.

Extremescream
04-20-2011, 18:08
Намирам го за положителна черта. Наистина, имам приятелки, които знаят доста по дадени теми, но едно е когато можеш го показваш скромно, когато се налага и хората имат нужда от твоята помощ и съвсем друго е, когато се показваш колко си вещ с повод и без повод.