PDA

View Full Version : Изпит пред КАТ



penetration
04-20-2011, 16:17
Хора, утре съм на изпит пред КАТ - кормуване. 8)

Искам да попитам някой, който вече е взел книжка, през какви препятствия се е преминал докато я вземе, от кой път, как е протекъл изпита му, каква е била продължителността на изпитването, паркирал ли е, също така какви са грешките, за които те късат (първостепенни) и второстепенните? :-)

Мерси.. :booooomb:

Kinghood
04-20-2011, 16:26
Миналата година взех книжка. Нямах камера в колата. Изпита беше към 15 минути. Паркирах само, когато трябваше да сляза от колата. Не направих нито 1 грешка. Когато се качваш зад волана запомни: С.О.К !
Седалка, огледало, колан! Късат те за не спиране на STOP веднага. Ако забравиш да сложиш колана. Предполагам, че инструктура ти, ти е обяснил как да проверяваш нивото на маслото, на спирачките и дали има вода в радиатора. Гледай знаците, гледай в огледалото, не забравяй мигачите. Дръж волана с 2-те ръце. Изпита би трябвало да ти бъде 30 минути кормуване. Успех леко и безаварийно!

stigmata
04-20-2011, 16:43
Също така внимавай да не те подведе на знак-забранено завиването(дясно,ляво) след знака.Защото от притеснение и бързина аз му казах,че нямам право,а всъщност преди знака имам право.Та го черпих уиски и бяла риба за тая работа.Престроявай се на време и много внимавай с пешеходците!Смисъл ако са на пешеходна пътека им давай предимство,задължително!Ме н лично не са ме карали да паркирам и да карам назад.Кормувах 25 минути.Пропуснеш ли стопа или не спреш колата в покой преди него съм убеден,че ще те изгони!

DrunkenLullaby
04-20-2011, 16:51
Мен ме скъсаха веднъж за пълна ( моя ) простотия -- изтрита пътна маркировка и продължих направо от платно за завиване надясно ... два пъти на едно и също място :D :D Ама иначе карах общо взето добре. Втория път карах адски нервно, обаче беше пичав изпитващият, не направих нарушения и го взех. Първия път ме караха да паркирам, втория не. Иначе 25 минути продължава изпитът, случаите, при които веднага те късат, са преминаване на червено, ПТП ( като да качиш колата върху бордюр също се счита за ПТП ) и неспиране на знак STOP. Оттам насетне могат за всичко да ти се заядат или пък не -- много зависи на какъв човек попаднеш. За отнемане на предимство вече не помня дали директно късат, ама май да. Ще ви направят подробен инструктаж предварително, така че ще знаеш, споко.
И, моля ти се, разучи си откъде да си включваш фарове, чистачки, аварийни и такива работи, 'щото е цифра смешно като питат на устройство на колата елементарни неща да не се знаят. Никой няма да те кара на изпита да обясняваш как функционира двигателят, ама е срамота утре да излезеш на пътя и да не знаеш откъде да си отвориш капака на колата, нали ...

Успех!

penetration
04-20-2011, 17:21
А в колата отзад има още курсисти, които се возят нали? :-D

Kinghood
04-20-2011, 21:01
А в колата отзад има още курсисти, които се возят нали? :-D
Зависи от инструктора ти, ако има още курсисти за явяване на изпит.

semantics
04-20-2011, 21:10
Баче, ти се казваш penetration, няма да имаш ядове!

iLovePussyJuice
04-20-2011, 23:07
е добре тия неща инструктора не ти ли ги е казвал? :-o

SemperArdens
04-21-2011, 00:28
колан, огледала -странични, средно, седалка.
може да си цъкнеш и фарове ако е някво мрачно, ако ти каже що ги цъкаш и иска да ги спреш, няма проблем, важен е факта, че си се сетил/а.
като гледаш страничните огледало, даже и средното, гледай да си мърдаш повече главата, не само очите, защото понякога изпитващия се заблуждава, че не гледаш въобще. на мен след изпита ми каза нещо от сорта на "имаш изградени навици да получаваш информация за околната среда", именно поради факта, че си следях през няколко секудни огледалата.
спираш на спот, не само да намаляш. няма значение дали е изтрит, наклонен, счупен..
гледай си знаците/маркировката, че може да те накара да правиш обратен, на места където е забранено. като го правиш обратния (ако), изнасяй се малко повече в дясно преди завоя за да имаш място, иначе рискуваш да не го вземеш и да се забиеш насредата на пътя, да почнат да ти бибиткат, нямаш право мисля че да даваш назад, и обстановката става изнервяща.
дръж си волана с 2 ръце, не го върти с една.
винаги мигачи, при престровяване в лентите, при завои - винаги.
спирай на пешеходни ако са стъпили на платното, иначе не си длъжна/ен да спираш, както и на хора, които пресичат където си искат.
като паркираш, гледай да не дереш колите / бордюрите около тебе, ако те кара на паркинг (кауфланд, била) гледай да не стъпваш в/у лините, които разделят паркоместата.

machoka
04-21-2011, 09:28
За всички, които четат тая тема - всички даи-аджии късат директно за някои неща

1. Не спиране на знак СТОП
2. Висока скорост
2. ПЕШЕХОДЦИ...
3. Влизане в забранена (еднопосочна) улица .. от към грешната страна.
4. СВЕТОФАР (за това по-долу)

по време на изпита, още докато пешеходецът си взима душ у тях, трябва да СПРЕТЕ и да го изчакате да дойде до зебрата и да мине през нея! Ако сте на голям булевард и пешеходецът е тръгнал по зебрата, но вие имате достатъчно време да минете преди него и да не го застрашите - НЕ го правете. Стъпи ли с единият крак на нея, ако ще вие да сте в София, а той в Перник, СПИРАТЕ.За това са НАЙ-стриктни.

Шегата на страна, когато някой малоумник пресече ПЛИСКА отгоре (или за несофиянците - пешеходец пресича на булевард, където НЯМА право), повечето курсисти си мислят 'ся ше мина пред него, щото съм в правото си'... в правото си сте, НО ЩЕ ВИ СКЪСАТ директно, а ако вече имате книжка и сте бастисал човека - ВИЕ влизате в затвора, нищо че сте били в правото си.

Следват второстепенни грешки -

1. Спряли сте на наклон нагоре и при потегляне МПС-то тръгва назад - тогава изпитващият ще ви натисне спирачката демонстративно така, че МПС-то да се разтресе като в японско земетресение, но не се панирайте. Би трябвало инструкторът да ви е научил да дърпате ръчна на наклон и да тръгвате плавно на първа при отпускането и.

2. Предимство в кръгово движение - ВИНАГИ спазвайте, в 99% от случаите в България и по света предимство имат тези ВЪТРЕ в кръга, т.е. като захождате към него гледайте на ляво и пропускайте движещите се МПС-та, докато можете да тръгнете плавно и без да бързате - да навлезете в кръговото движение, без да отнемете предимството на идващото МПС.

3. Син знак 'завой САМО надясно след знака', вие сте дали ляв мигач. Гледайте да се поправите, преди да сте завили дефакто и спирачките на изпитващият ви залепят отново муцуната на волана.

4. СВЕТОФАР - ЖЪЛТАТА СВЕТЛИНА НЕ Е ЗЕЛЕНА! На жълто трябва да сте заковали. Също много важно - има стоп линии преди светофарите. НЕ ги настъпвайте с предните гуми.

5. Спазвайте доволно преувеличено отстояние от предното МПС. ДИСТАНЦИЯ!

5. Трамваите (за софиянците) ВИНАГИ са с предимство.

Има и други, това са важни неща. От по-малките грешки едно време имахте право на 2. На третата късаха, сега не знам как е.

Rorschach
04-21-2011, 10:41
Оставането в кръстовище - в София е много често срещано да влезеш в кръстовище и да не можеш да се изнесеш преди да е светнало червено.

Когато аз взимах книжка не беше толкова зле, но вече доста сериозен процент са изгърмяли заради това... :)

BrokenInnocence
04-21-2011, 18:00
За отнемане на предимство късат директно също... за съжаление, личен опит.

penetration
04-21-2011, 18:58
Скъсаха ме ... :o
И то заради някакви тъпи грешки, дето не знам и аз защо ги направих..
Отивам си аз първо в 9.30, спокоен, 3 учебни коли имаше, 10 курсиста, 1 изпитващ. Курсистите от нашата кола бяха 4-ма, от втората - трима и от третата - трима. ОК, разбра се даяджията с инструкторите, че нашата кола ще е последна. И от там като почна едно чакане, едно висене, до 3 на обяд. ОК, дойде и моят ред. Качвам се, седалки, огледала, колан. На контакт, паля и ха да тръгна и загасна. Викам си край, ебаси гадното започване направих. Викам си вкарал съм трета вместо първа. Изключвам, включвам, паля отново и пак угасна. Иии тъпата ръчна била вдигната. Ама понеже колата е от новите, ръчната има малък ход, така че на пръв поглед не можеш още при качване в колата дали е вдигната или не. Както и да, почнах да карам. Не знам за чия простотия реших да карам динамично, но в лявата лента. ОК, всичко точно, после карах в една тясна уличка, някакъв джип в нарушение - спрял на пешеходна пътека и аз леко минавам и един пешеходец изкочи из нищото и даяджията скочи върху спирачката. Е сега, дано имам повече късмет на следващото явяване, защото грешката си беше напълно у мен! .. :x

SemperArdens
04-21-2011, 22:22
кво динамично каране, бе, пич, каква лява лента :д
на изпит си.
ще караш така както искат да караш, ще казваш това, което искат да чуят...... :D

пп. и ръчната няма да око да определяш пусната ли е, не е ли.. има си индикация на таблото.

Rorschach
04-21-2011, 23:35
:lol:

тоя е счупил тъпометъра направо

Aleks5x4
04-22-2011, 02:34
5. Трамваите (за софиянците) ВИНАГИ са с предимство.
Ти знаеш. А ако излизат от път без предимство?

machoka
04-22-2011, 05:55
е тоя чупи тъпомера дваждий.

CanisDirus
04-22-2011, 07:40
5. Трамваите (за софиянците) ВИНАГИ са с предимство.
Ти знаеш. А ако излизат от път без предимство?

Ако това стане се обади на полицията на телефон
1651611216515pp25446341bb634654ad34wr64s646q4r46we
Ама БЪРЗО!

Rorschach
04-22-2011, 09:04
Милко вече не му трябва тъпометър, а Гайгеров брояч :lol:

RageAgainstTheMachine
04-22-2011, 09:37
Милко вече не му трябва тъпометър, а Гайгеров брояч :lol:

Е недейте така , той поне се е опитал :D

Aleks5x4
04-22-2011, 11:16
е тоя чупи тъпомера дваждий.

Кой водач е с предимство в показания пример - A или B?

http://img534.imageshack.us/img534/2356/abtv.jpg

amk933
04-22-2011, 11:29
Милко вече не му трябва тъпометър, а Гайгеров брояч :lol:

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

100% съм сигурен, че въобще не схвана как го обиди. 8-)

Aleks5x4
04-22-2011, 11:44
Това е като да твърдиш, че пътуваш без визи заради членството в ЕС.

go71n
04-23-2011, 16:36
е тоя чупи тъпомера дваждий.

Кой водач е с предимство в показания пример - A или B?

http://img534.imageshack.us/img534/2356/abtv.jpg

трамвая винаги е с предимство извода е B минава преди А !! ако тръгнеш да минаваш първи А гази В 8-) 8-)

Aleks5x4
04-23-2011, 18:33
Някой друг ще се изкаже ли преди да дам верния отговор?

catalogueofanger
04-23-2011, 21:08
Илко, така нарисувана ситуация не може да съществува.

tuzaro
04-23-2011, 21:52
глобала кара черен джиБ, той винаги е с предимство.
Правилото "Черен джиб е с предимство"
Пътуваме си из София с един колега и по едно време един ЧЕРЕН ДЖИБ ни удря. Една проста ежедневна случка. Последвалите събития са уникални. Слиза някаква руса спермоядка и започва да ни се кара. Ние гледаме тъпо и не знаем какво да кажем. Естествено това не трая дълго, започнаха да хвърчат клетви и красиви думи към нея. Съответно прозвуча и заплахата, че ще ни се стъжни. Звънна някакъв телефон и намали тона. Тя вика, не ме интересува, за тоя джип ще ви разсипят. Не се разбрахме с протоколите и решихме да викаме КАТ. От там прозвуча шегата, че да сме викали КАТ "черен джиБ е с предимство", та Викнахме КАТ, през това време се лееха закани как щяло да ни се стъжни след малко и т.н. Съответно се лееха и от наша страна люти клетви. По едно време пристига някаква S-ka и слиза един муньо с размерите на комар. Прозвуча едно злокобно "ей сега ще ви еба майката". Колегата се излетя към него и комарът скочи у джипа. И той започна да звъни телефони. Все тая, тая част не е интересна. БОЙ нямаше, имаше само псувни и закани. След около 40 минути идва КАТ.

Взеха им проби за алкохол, всичко как си трябва. Нямаше проблем. Викат айде да напишем протоколите. И и викат на оная путка да си даде документите да и напишат акт. От там пак прозвуча "ама защо на мен". Те и обясниха, че тя е виновна, ние сме дясностоящи и т.н. Тя отговори "еми защо на мен, черен джиБ е с предимство!" Предишното и изказване ни прозвуча като шега, затова не ни направи впечатление, но сега прозвуча по-сериозно. От там се намеси и онзи минзухар като и той настояваше, че "черен джиБ е с предимство". Куките и те гледаха като гръмнати, докато ония не скокна в колата и донeсе някакво принтирано листче от Правилника за движение по пътищата. Покрай всички правила беше вметнат и член", в който пишеше общо казано, че "черен джиБ има предимство на пътя". Това абсолютно сериозно, а джиБ беше написано баш джиБ. Това копие на правилника му бил дал негов приятел, същото нещо имаше и русата путка от джиБа. Реакцията на полицайте няма да я коментирам, хората не знаеха какво да кажат. Ние също гледахме като гръмнати.

Но за първи път виждам толкова прости хора. Явно тоя и беше тъпкачът и добре си бяха паснали по тъпотия. Може ли да твърдиш, че в правилника има "черен джиБ е с предимство". Това слага край на всякакви истории на пътя. Какви ли не неща съм виждал от всякакви селяци, но това разби всичко в мен. Случало ми се е да премигам на някоя за предимство, а тя да отвори прозореца и да ме пита "какво ми мигаш бе, аз съм в правото си", случавало ми се е да видя как човек присвирква на светофар на една мърла, че е включила задна, а тя да си помисли, че и дават зор, да извади ръката си, да покаже среден пръст, и с мръсна газ да удари този зад нея. Какво ли не. Но това уби всичко.
И да си знаете на пътя - черен джиБ е с предимство. Видите ли черен джиБ спирайте !!!

из българските форуми

Aleks5x4
04-23-2011, 22:31
Картинката съм я рисувал аз и защо да не може да съществува?

catalogueofanger
04-23-2011, 23:00
Двупосочно ли е движението по пътя на колата ? Има ли платна за движение на МПС по пътя на трамвая ? А там двупосочно ли е ?

Всъщност подобна ситуация ( не такава каквато си нарисувал ) съществува на петте кьошета. И там проблемът е решен със светофарна уредба. Такъв случай, какъвто ти си нарисувал не може да съществува и не съществува. Дори хипотетично да има, то той определено включва светофар.

Aleks5x4
04-23-2011, 23:13
Какво значение има всичко това? Защо да не може да съществува такава ситуация?

Rorschach
04-24-2011, 00:22
Двупосочно ли е движението по пътя на колата ? Има ли платна за движение на МПС по пътя на трамвая ? А там двупосочно ли е ?

Всъщност подобна ситуация ( не такава каквато си нарисувал ) съществува на петте кьошета. И там проблемът е решен със светофарна уредба. Такъв случай, какъвто ти си нарисувал не може да съществува и не съществува. Дори хипотетично да има, то той определено включва светофар.

Подобна уредба има и на Дондуков, където 20-ката се включва от малките улички - нека някой отиде и снима уредбата на пътя и движението. :)

machoka
04-24-2011, 00:50
Малката уличка е Кракра към Дондуков, и сега всички, които имат книжки да се запишат за опреснителни часове.

РЕЛСОВОТО ПРЕВОЗНО СРЕДСТВО Е С ПРЕДИМСТВО НАВСЯКЪДЕ!

Дори на пешеходна пътека:


Чл. 119. (1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.


Чл. 120 (2) Когато пешеходец, стоящ на банкета или тротоара, сигнализира с ръка за
намерението си да премине по пешеходната пътека, водачът на нерелсово пътно превозно
средство е длъжен, без да създава опасност за движението, да спре, за да пропусне
пешеходеца.


Следват 2 извадки из

ПРАВИЛНИК
за прилагане на Закона за движението по пътищата


Чл. 36. Напречната маркировка може да бъде:
N: 8 "Пешеходна пътека тип "Зебра". Означава се с широки непрекъснати линии успоредно на оста на пътя. Пешеходците имат предимство и пред пътните превозни средства с изключение на трамваите.

(3) Трамваите имат предимство пред останалите участници в движението независимо от местоположението (дясно или ляво) или от посоката на движението им. Водачите на трамвате се ръководят помежду си от правилото за предимство на десния.

Може да си направите справка от същата наредба и кои знаци не важат за ватманите ('по време на служба де') и други благинки около този вид транспорт.

Извод - трамвят не е задължен да спира по закон дори на пешеходна пътека за да даде предимство на пешеходците, така че се оглеждайте.

Rorschach
04-24-2011, 00:58
Дебиш, аз ровичках да търся това за знаците, защото имах същия спомен, ама бързо ме домързя.. :lol:

iLovePussyJuice
04-24-2011, 01:23
Ако Алекс каже, че има книжка...моята я извхърлям! :D
(не съм чел цялата тема, ако е споменал вече)

CanisDirus
04-24-2011, 05:35
Картинката съм я рисувал аз и защо да не може да съществува?
Защото ТъпИлко, хората, които поставят пътните значи и маркировка имат повече акъл от теб и могат да преценят, че така се създава потенциал за много конфликтни ситуации. Затова и биха решили кръстовището по друг начин - със светофар примерно.

Добре поне, че не караш кола и си стоиш вкъщи. Един талибан по-малко на пътя.


Ако Алекс каже, че има книжка...моята я извхърлям! :D
(не съм чел цялата тема, ако е споменал вече)
Кой е тоя Алекс?

Aleks5x4
04-24-2011, 06:38
Следват 2 извадки из

ПРАВИЛНИК
за прилагане на Закона за движението по пътищата

Тези извадки да не са от същия източник, според който черен джип е с предимство?



Ако Алекс каже, че има книжка...моята я извхърлям! :D
(не съм чел цялата тема, ако е споменал вече)
Имам. Изхвърляй я! А ти отговори ли на въпроса - A или B?



Картинката съм я рисувал аз и защо да не може да съществува?
Защото ТъпИлко, хората, които поставят пътните значи и маркировка имат повече акъл от теб и могат да преценят, че така се създава потенциал за много конфликтни ситуации. Затова и биха решили кръстовището по друг начин - със светофар примерно.

Добре поне, че не караш кола и си стоиш вкъщи. Един талибан по-малко на пътя.


Ако Алекс каже, че има книжка...моята я извхърлям! :D
(не съм чел цялата тема, ако е споменал вече)
Кой е тоя Алекс?
Алекс съм аз, а ти, фекалисе, не си специалист, за да правиш такива заключения дали можело по друг начин да се реши кръстовището. Но чакам отговор от другия каталожен фекал защо не можело да има такова кръстовище, а не ти да отговаряш вместо него.

Ти не знаеш отговора на въпроса - A или B, нали?

CanisDirus
04-24-2011, 08:32
Илко, тъп си!

Aleks5x4
04-24-2011, 09:57
Фекалисе, кой е с предимство - A или B?

CanisDirus
04-24-2011, 09:58
Илко, кой е с предимство, самолет или параход? А?

Aleks5x4
04-24-2011, 10:07
Фекалисе, аз първи попитах.

Rorschach
04-24-2011, 10:13
Милко,

ама на теб кой ти даде книжка, бе?


Ти да не се окажеш някой ватман със заложби за паркетен лъв? :lol:

Aleks5x4
04-24-2011, 10:19
Рорташак, кой е с предимство - A или B?

Rorschach
04-24-2011, 10:20
Черен Джиб с предимство :grin:

Aleks5x4
04-24-2011, 10:23
Не се измъквай, отговори на въпроса.

catalogueofanger
04-24-2011, 10:48
Оставете го на мира. Момчето просто не е добре, то е видно.

amk933
04-24-2011, 10:51
Аз съвсем сериозно мисля, че има медицински проблем. :)

Вече даже не е смешно.

Aleks5x4
04-24-2011, 11:00
Понеже настоявам да се даде отговор на въпроса, не съм добре, така ли?

machoka
04-24-2011, 11:07
Нали ти дадох отговор на олигофренския въпрос бе, ти тъп ли си или само така си миришеш?!?!

Aleks5x4
04-24-2011, 11:12
Ти - да, но другите - не.

Rorschach
04-24-2011, 11:17
флебит,

ти да не искаш всички да цитираме отговора на мачока?

LadyDi
04-24-2011, 11:20
Оставете го момчето, Бог достатъчно го е наказал.

NaOH
04-24-2011, 11:46
не съм го наказвал? :-o

LadyDi
04-24-2011, 11:54
не съм го наказвал? :-o
За баща ти говорех, Ице :)

NaOH
04-24-2011, 12:33
За салама ли говорите, госпожа?

Cerveza
04-24-2011, 13:03
По-важния въпрос е ,защо хората от Карлуково не си вършат работата?

iLovePussyJuice
04-24-2011, 15:05
Ако Алекс каже, че има книжка...моята я извхърлям! :D
(не съм чел цялата тема, ако е споменал вече)
Кой е тоя Алекс?т'ва е псевдонимът на Илко. с него твори във форума 8-)

amk933
04-24-2011, 15:10
По-важния въпрос е ,защо хората от Карлуково не си вършат работата?

За да прибереш някой луд в Карлуково трябва или да е опасен (убил няколко човека, изнасил още толкова, етц) или близките му да го осъдят (защото няма луд който си признава). И чак тогава може да го затворят. В случая на Илко...да е опасен, не е. Близки явно няма или поне не такива, на които да им пука за него. А той самият не осъзнава, че има нужда от помощ, така че ни остава само да си го търпим. Или да му резнем достъпа окончателно. :)

iLovePussyJuice
04-24-2011, 15:11
според мен е доста опасен и изпитвам страх от него :(

CanisDirus
04-24-2011, 15:11
мен Илко ме заплашва на няколко пъти с чупене на ръце и крака, с отравяне, наказателни бригади и тн. и тн.

Това не стига ли поне за местния психодиспансер?

amk933
04-24-2011, 15:24
Тц. :)

Трябва да направи нещо.
Другият вариант е да издирим близките му. :-o

iLovePussyJuice
04-24-2011, 15:27
ами ако те са се отказали от него?

amk933
04-24-2011, 15:34
Ми предлагам да го осиновиш, полсе да го осъдиш и да го вкараш в Корило/Карлуково, избавяйки всички нас. 8)

Не знам тогава. Ако нямаше близки, щеше да е умрял от глад и мързел. Да не говорим, че няма как да поддържа жилище сам. Погледни му капацитета, акъла и бездействието. :)

Aleks5x6
04-24-2011, 16:30
А сега, ето го и верния отговор:

ПРАВИЛНИК ЗА ПРИЛАГАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА

Глава шестнадесета.
ПРЕМИНАВАНЕ ПРЕЗ КРЪСТОВИЩЕ

Чл. 103. На кръстовище, на което няма сигнализиран път с предимство:

1. водачът на нерелсовото пътно превозно средство е длъжен да пропусне пътните превозни средства, които се намират или приближават от дясната му страна. От същото правило се ръководят помежду си и водачите на релсовите пътни превозни средства;

2. водачът на нерелсовото пътно превозно средство е длъжен да пропусне релсовите пътни превозни средства независимо от посоката на движението им;

...

Чл. 104. (1) На кръстовище, на което единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство, водачите на пътни превозни средства от другите пътища са длъжни да пропуснат пътните превозни средства, които се движат по пътя с предимство.

(2) Когато на кръстовище пътят с предимство променя направлението си, което е указано с допълнителна табела Т13, водачите, които излизат от него, се ръководят помежду си от правилата на чл. 103, т. 1 и 2. От същите правила се ръководят помежду си и водачите на превозни средства, които навлизат в пътя с предимство.

Чл. 105. На кръстовище, на което с пътни знаци, със сигнал на регулировчик или със светофар е разрешено едновременното преминаване на релсови и нерелсови пътни превозни средства, водачите на нерелсовите превозни средства са длъжни да пропуснат релсовите независимо от посоката на движението им.

-----------------

Така, значи, първо - изводът е че ханалмангалчока чете правилника, както чете правилника на форума си! Второто е, че изобщо не го знае! А твърди, че е навъртял 700 хил. км. Което значи, че през цялото време е бил опасен за движението! Което значи, че трябва да му вземат книжката, да го пратят на проверочен и да го уволнят от форума!


Второ, примерът ми по-горе е реален пример - кръстовището се намира точно на една пряка преди главния вход на Южния парк. Ето тук:

maps. google. com/?ie=UTF8&ll=42.676116,23.309386&spn=0.001394,0.002411&t=k&z=19

Ето и снимки от преди половин час:

img824. imageshack. us/img824/3487/img0964f.jpg

img40. imageshack. us/img40/9195/img0965f.jpg

machoka
04-24-2011, 18:15
МНОГО си тъп, САШЕ!!!!

На това място трамваят е с предимство, ти тъп ли си или да. Кога ще разбереш, че трамваите на ВСЯКЪДЕ са с предимство бе, бахти идиота.

Нищо нищо, пробвай да минеш пръв следващия път :lol:


Глава четвърта

ПРЕМИНАВАНЕ ПРЕЗ КРЪСТОВИЩЕ

Раздел I

РЕГУЛИРАНО КРЪСТОВИЩЕ


Чл. 74. Ако сигналите на регулировчика или на светофара или пътният знак разрешават движение едновременно на трамвай и на нерелсови превозни средства, трамваят има предимство независимо от посоката на движението му.

Aleks5x6
04-24-2011, 18:34
Много си тъп. Тук важи Чл. 104. (1)
Къде видя, че е разрешено едновременното движение на трамвай и кола?

iLovePussyJuice
04-24-2011, 19:31
добре, че има светофари...щото иначе Илко ще даде фира, смачкан от някой трамвай :-o

amk933
04-24-2011, 19:44
добре, че има светофари...щото иначе Илко ще даде фира, смачкан от някой трамвай :-o

Добре че или жалко?

Aleks5x6
04-24-2011, 19:50
Кой ви дава книжките на вас, илковци.

iLovePussyJuice
04-24-2011, 19:53
добре, че има светофари...щото иначе Илко ще даде фира, смачкан от някой трамвай :-o

Добре че или жалко?eee...т'ва е гадно, не е редно да се пожелават такива неща :-x

Илко, аз моята си я купих, щото ме скъсаха 2 пъти на практиката и то заради няква глупост
отнел съм предимството на трамвай...
викам му на изпитващия "вие чл.104 не сте ли чели, бе?!"
тоя ми каза слизай от колата...

и после пусках жалби...звънях при милен цветков и лора крумова, ама те ми се изсмяха и ми затвориха :?

Aleks5x6
04-24-2011, 20:57
А като те кара да му лижеш подметките, лиза ли?

amk933
04-24-2011, 21:16
Отчайващо зле си бе, Илче.

CanisDirus
04-24-2011, 21:33
Милко, много си тъп!


Абе, Мачо, нали си фокусник и като напушем мир с три правописни грешки и излиза кур. Я нарпави като се напише "Алекс" да излиза "Илко", че нещо Илко си пише името с 5 правописни грешки от 4 букви.

Aleks5x6
04-24-2011, 22:03
То се видя кой е тъп и отчайващо зле по-горе.

Rorschach
04-24-2011, 22:18
Милко, тъп си...

научи се да четеш

Aleks5x6
04-24-2011, 22:23
ИздЪни се!

machoka
04-25-2011, 08:10
Кой по-ясно ще каже на този форумен катил, че когато пресича трамвайни релси *интонация като за олигофрен*, рееееелсовото превоооозно среееедство винаги е с предимство, независимо от посоката му на движение.

Обяснявам като за олигофрени, че някои не могат да ме разберат.

http://img534.imageshack.us/img534/2356/abtv.jpg

на тази олигофренска схемичка, която си пуснал, да си представим че трамвая идваше от другата страна - отляво на Илко педерастът и завива надясно по трамвайните релси. Т.е. от път с предимство завива по път без предимство, докато автомобила глобал се движи направи само по път с предимство. По твоята логика - ти си с предимство, а трамвая изчаква?! Е да, ама тогава и малко дете знае, че трябва да изчакаш да завие трамвая надясно и тогава си продължаваш по пътя. Такива кръстовища бол в София, например това за което говорихме по-рано на Кракра и Дондуков, което е решено по този начин, вярно със светофар - който вечер не работи обаче. Там е така, както аз казвам. Слизаш по Дондуков в посока моста Чавдар. Пресичаш Васил Левски и следващият светофар е с ул. Кракра. Там релсите (респективно трамваите) завиват надясно по Кракра и имаме същата ситуация като твоята - знак за предимство по Дондуков и кракра без предимство, но с релси). И понеже живота ми мина там ти гарантирам, че е така както казвам аз. В твоята ситуация е същото.

А сега да наблегнем на израза 'независимо от посоката на движение'. Т.е. дори да влиза ОТ пътя без предимство КЪМ пътя с предимство (както е на твоята насрана схемичка), ТИ ТРЯБВА ДА ГО ИЗЧАКАШ ДА МИНЕ, ИДИОТ!

CanisDirus
04-25-2011, 08:58
Милко е тъп.

Rorschach
04-25-2011, 09:06
Милко е флебит, но всички стискаме палци да отнеме предимство на трамвай с трабантчето си и то да го цунка... :shock:

Aleks5x6
04-25-2011, 10:15
Наблюдавам уникална тъпота. Ако трамваят се движи по моя път и завива надясно, то попадаме под чл. 105.

разрешено едновременното преминаване на релсови и нерелсови пътни превозни средства

независимо от посоката на движението им

Тогава трамваят е с предимство.

Но, когато идва отдясно, попадаме под чл. Чл. 104. (1) - това е, което някои хора не могат да схванат.

единият от пътищата е сигнализиран като път с предимство

Къде пише, че ако пресичаш път с релси, релсовото е с предимство? По тази логика, и на светофар на зелено да преминаваш, трамваят, който е на червено, също е с предимство.

Сигнализиран като път с предимство е все едно на трамвая да му свети червено! На неговия си светофар.

С предимство е само по чл. 105, а случаят не е такъв.

Някои хора са идиоти.

А рорташака явно няма богат опит с карането щом още не е виждал такова кръстовище без светофар. Такова има и на последната спирка на трамвая на Хладилника - според вас сигурно и там трамваят е с предимство, когато излиза?

Когато осмислите написаното, ще осмислите и, че се казвам Алекс.

Rorschach
04-25-2011, 10:21
Милко,

аз казах ли ти да се научиш да четеш, м?

Я ни разкажи как е организирано движението на колелото на Хладилника, че изведнъж стана много интересна ситуацията 8-) :lol:

Aleks5x6
04-25-2011, 10:26
Рорташак,

аз казах ли ти да се научиш да четеш, м?

Я ни разкажи как за целия ти период на каране, за който си получил златен талон, или каквото там беше, никъде не си виждал такова кръстовище, а ти кръстовищата ги познаваш отлично, нали - изведнъж стана много интересна ситуацията 8-) :lol:

Rorschach
04-25-2011, 10:28
Милко,

защо продължаваш да ни доказваш, че си тъп, а? :)
Както казах - научи се да четеш, а после идвай тук да се правиш на тежка вода, засега си само гола такава.

Aleks5x6
04-25-2011, 10:33
Рорташак,

защо продължаваш да ни доказваш, че си тъп, а? :)
Както казах - научи се да четеш, а после идвай тук да се правиш на тежка вода, засега си само гола такава.

Подобни похвати от школата на БКП - когато ти свършат аргументите, да започнеш с обидите, клеветите и хвърлянето на кал, не минават.

amk933
04-25-2011, 10:47
Алекс, колко струва прегледа при психиатър? Готов съм да ти го платя, където си избереш. :)

Rorschach
04-25-2011, 10:48
Флебит,

дори не можеш да отговориш и повтаряш моите думи. Хайде, кажи ни как е регулирано обръщалото на Хладилника, попитах те вече, но нещо не отговори. :)

Aleks5x6
04-25-2011, 11:06
Алекс, колко струва прегледа при психиатър? Готов съм да ти го платя, където си избереш. :)
Хайде да залагаме - ако имам диагноза, аз плащам, а ако нямам - ти.

Рорташак,

Няма да ти се водя по акъла да измислям нови неща. Разкажи колко богат опит имаш зад волана и как никъде нямало такива кръстовища.

Rorschach
04-25-2011, 11:32
Защо не отговаряш? :lol:

Aleks5x6
04-25-2011, 11:45
А ти защо не отговаряш?

Това, което аз не разбирам, е как така един админ евентуално разбира от PHP и MySQL, които са много по-сложни неща, а не разбира такъв елементарен въпрос от правилника за движение по пътищата, неизискващ даже и основно образование! Щом той това не разбира, как може да е админ и да се бута в PHP и MySQL?

Rorschach
04-25-2011, 11:57
Май нещо се осра и не искаш да кажеш нищо сега, а? :) :lol:

catalogueofanger
04-25-2011, 12:09
Просто игнорирайте Илко, знаете че не е добре момчето.

Aleks5x6
04-25-2011, 12:13
Май нещо се осра и не искаш да кажеш нищо сега, а? :) :lol:

А, ето го и каталогфекала! Каталогфекале, я кажи как такава ситуация като на схемата не можела да съществува. И кой е с предимство!

catalogueofanger
04-25-2011, 12:16
Илко, недей бе мойто момче. Не си добре, защо предизвикваш хората да те обиждат. Виж какви лоши думи се използват по твой адрес. Никой не иска да разговаря с теб, а това е защото си болен. Не искаш ли и ти да си като другите хора ? Не искаш ли, честно кажи! Просто отиди да се лекуваш момче!!!

Aleks5x6
04-25-2011, 12:20
Ти на сина си във форума ли пишеш?

Искаш ли да спечелиш пари? Ще отидем лекар да ме прегледа и ако ми има нещо, ще ти дам пари. А ако ми няма - ти на мен. Искаш ли?

horacio
04-25-2011, 17:51
Ти на сина си във форума ли пишеш?

Искаш ли да спечелиш пари? Ще отидем лекар да ме прегледа и ако ми има нещо, ще ти дам пари. А ако ми няма - ти на мен. Искаш ли?
Притрябвали са му двата ти лева :/

machoka
04-25-2011, 18:52
Аз се отказвам вече от темата, че ще стана грубо циничен.

Всеки нормален потребител, който чете тази тема нека знае за добро, че трамвая винаги се пуска, защото е с предимство и това е основна част от ЗДП. Не се подлъгвайте по провокациите на тая форумна гнида, независимо каква още помия ще се изсипе след този мой пост..

Живи и здрави.

Aleks5x6
04-25-2011, 19:07
Големият въпрос е дали разбра, че не си прав и се опитваш да си прикриеш поражението или продължаваш да си верваш.
Това, че трамваят бил винаги с предимство, трябва да се подкрепи с член от закона и правилника. Но това не се случва.