PDA

View Full Version : Айде уебмастъри тука.



ThEKiNgG
04-20-2011, 16:19
Айде ся да видим кой какъв сайт има. Ето моя последен проект беше бърз около час но ще видим дали ще стане нещо с адесенс http://www.frogjog.tk/

Mileva
04-20-2011, 16:24
Този твоя на Joomla ли е правен?

ThEKiNgG
04-20-2011, 16:30
Не просто е бърз начин да искарам някой лев с рекламите който виждаш от страни товa е blogger не съм се занимавал с качване на системи сега разработваме една с помоща на един мой приятел когато бъде готова ще бъде достъпна само за съфорумници. :)

Auriss
04-20-2011, 17:39
Неграмотно написано ,пък плюс това съдържанието го има сигурно на 123192893 страници из нета :D. Знам ,че не е позволено да се казва ,но докарваш ли си поне 0.1$ на ден с този сайт ?
Не че ми е работа да ти давам акъл - сигурно си знаеш ,но по-добре се заеми с нещо оригинално ,вместо да се опитваш да се наместиш там ,където има още няколко хиляди мераклии.


системи сега разработваме една с помоща на един мой приятел когато бъде готова ще бъде достъпна само за съфорумници.

Ъх? Как така само за съфорумци? Целта на един сайт не е ли да генерира максимален брой посещения ? :shock:

Lucho
04-20-2011, 18:44
Сайт (http://optgabrovo.tk/news.php) изграден от мен и мой приятел. е107 + добавки. Много стабилна и готина система, лесна за администриране, дописване, добавяне и какво ли още не. Много лесен контрол над съдържанието :)

Иначе сайтът в първият пост не е лош, но някакси темата е много обща... такива сайтове има много, а и не мисля, че всички се интересуват дотолкова от финанси, отколкото от новини :)

Mileva
04-20-2011, 19:01
Мене малко ме е срам, ама все пак това ми е първия опит в създаването на страници. Правен е на Netscape Composser преди "хиляда" години... Сигурно има едно 10 години... Ама ето го...

http://devil4e.hit.bg/

Бъдете снисходителни с коментарите. Все пак ми беше първия личен сайт.. Ахах :oops: :grin: :-)

ThEKiNgG
04-20-2011, 19:14
Неграмотно написано ,пък плюс това съдържанието го има сигурно на 123192893 страници из нета :D. Знам ,че не е позволено да се казва ,но докарваш ли си поне 0.1$ на ден с този сайт ?
Не че ми е работа да ти давам акъл - сигурно си знаеш ,но по-добре се заеми с нещо оригинално ,вместо да се опитваш да се наместиш там ,където има още няколко хиляди мераклии.


системи сега разработваме една с помоща на един мой приятел когато бъде готова ще бъде достъпна само за съфорумници.

Ъх? Как така само за съфорумци? Целта на един сайт не е ли да генерира максимален брой посещения ? :shock: Знам че е тъпо но доста глупаци се хващат и искат да печелят пари имам доста сайтове с такива глупости целта ми е 100 сайта от всеки да се печели по един долар. А за системата явно не си ме разбрал разработваме система за оналйн магазин демек готова cms която да продаваме. Тея дни се чудя доста за оригинална тема но не се сетих направих вчера торент тракер но не можах да пожъна успeх трафика беше оскъден знам че искам много за един ден но си не ми се плаща за реклама пък и кой ще търси торент при мен като може да си го дръпне от замунда кажи твоята оригинална тема па ще видим.

ThEKiNgG
04-20-2011, 19:19
Мене малко ме е срам, ама все пак това ми е първия опит в създаването на страници. Правен е на Netscape Composser преди "хиляда" години... Сигурно има едно 10 години... Ама ето го...

http://devil4e.hit.bg/

Бъдете снисходителни с коментарите. Все пак ми беше първия личен сайт.. Ахах :oops: :grin: :-) Знаеш ли че за дест години хит.бг биха те изтрили от сървара си но защо не почнеш с word много по лесно ще ти е.

Mileva
04-20-2011, 19:29
Добре не е на 10 на ~7 е. Но все още си влизам в уеб админ-а. Демек си поддържам регистрацията. С Word работех преди много време(когато бях на вълна HTML). В момента съм на вълна PageMaker и Joomla. Просто показвам първото си творение. Имам още няколко с готови темплейти насам-натам из ovo.bg и sitekreator.bg, а на Joomla не ми се дават пари за домейн все още да си го кача в мрежата, нищо, че върху самият сайт на Joomla разработвам дипломна работа :)

ThEKiNgG
04-21-2011, 07:45
Ми домейн и хостинг си има безплатни ползвай 000webhost

Cybershot
04-21-2011, 11:28
Тия програми, които ти генерират автоматично кода, не ме кефят. То трябва да знаеш същината на нещото което правиш, трябва да знаеш да пишеш код, да си навътре в материята и нещо като се скапе или искаш да промениш да знаеш как и къде да се промени, а не с тия програми да се чудиш кое, как и защо.

Lucho
04-21-2011, 21:21
Ми домейн и хостинг си има безплатни ползвай 000webhost

Точно тези - 000webhost.com са най-противният сайт с най-некачествената услуга за безплатен хостинг. Банват и трият сайтове по всяко време и без предварителни уведомления, уж някой пуснал срещу сайта ти оплакване, при положение, че на сайта не хостваш нищо нелегално - нито тракер, нито музика, нито филми... всичко е легално, но когато надвишиш макар и минимално bandwich-а - хвърчиш. Най-стабилни от всички обаче ми се виждат www.freehostia.com, с тях никога не съм имал проблеми.

А личното ми мнение е, че ако правиш сериозен сайт, то ти трябва домейн и хостинг. За хостинг - най-добре си купуваш компютър и си сам хостер - никой нищо не може да ти каже :)

MaGuSs
04-22-2011, 00:10
www.maxamuss.co.cc <<< :lol: :lol:

А новият дизайн е в момент на разработка >>

http://prikachi.com/images/112/3252112U.jpg

vuryss
04-22-2011, 01:43
http://www.christiantv-bg.com/

Личи си че ръчно е писан от нищо :D В дизайна не ме бива :x

K_O_L_E_V
04-22-2011, 07:10
Тия програми, които ти генерират автоматично кода, не ме кефят. То трябва да знаеш същината на нещото което правиш, трябва да знаеш да пишеш код, да си навътре в материята и нещо като се скапе или искаш да промениш да знаеш как и къде да се промени, а не с тия програми да се чудиш кое, как и защо.

Какъв процент от хората могат да си напишат цяла система ? Сигурен съм, че и ти не можеш. А за някои сайтове наистина е нужна система, а не просто статични страници.

MaGuSs
04-22-2011, 09:15
Тия програми, които ти генерират автоматично кода, не ме кефят. То трябва да знаеш същината на нещото което правиш, трябва да знаеш да пишеш код, да си навътре в материята и нещо като се скапе или искаш да промениш да знаеш как и къде да се промени, а не с тия програми да се чудиш кое, как и защо.

Какъв процент от хората могат да си напишат цяла система ? Сигурен съм, че и ти не можеш. А за някои сайтове наистина е нужна система, а не просто статични страници.

Учиш PHP и си готов :)

Ronaldo7
04-23-2011, 08:27
В личния ми блог - http://plamennaidenov.blogspot.com може да намерите доста ценни съвети за оптимизация на сайтовете, а ако някой има въпроси за монетизация, може да пише на лично съобщение тук :)

Eddie
04-23-2011, 22:43
Тия програми, които ти генерират автоматично кода, не ме кефят. То трябва да знаеш същината на нещото което правиш, трябва да знаеш да пишеш код, да си навътре в материята и нещо като се скапе или искаш да промениш да знаеш как и къде да се промени, а не с тия програми да се чудиш кое, как и защо.

Какъв процент от хората могат да си напишат цяла система ? Сигурен съм, че и ти не можеш. А за някои сайтове наистина е нужна система, а не просто статични страници.

Учиш PHP и си готов :)

Мислех да не пиша, че ще си кажете "ай ся тоя се прави на разбирач", ама не става така номера с разработването на сайтове. "Учиш PHP и си готов" да си поредния "мазач" на код който си мисли, че прави нещо. Правенето на сайтове е доста общо понятие. Ако съседа Гошо ме помоли за едно малко сайтче за магазинчето му, ще прасна една joomla или wordpress и за един час с настройките и е готов. Ако някой ти каже, че иска сайт който да управлява склад на магазин да речем, ще хванеш някой framework и ще го нагласиш с малко повече работа.

Това да се хванеш да пишеш сайтове с PHP без нищо си е равно на мазохизъм. За да се получи трябва да си нясно много добре с обектно-ориентираното програмиране, та даже да имаш познания по design patterns, структори от данни и алгоритми, да си направиш router, после да мислиш за свързването с базата данни, след това как ше си направиш html файловете така, че да няма PHP в тях, да изготвиш контролера който ти свърза базата данни с изгледите, да мислиш за валидация, за роли, за хелпери, за модулност на приложението и като се сетя още колко куп неща трябва да направиш ме побиват тъпки някой като каже "ми аз и още един приятел си правим собствен CMS и ще е много по-добър от другите 100 подобни продукта на пазара". Подобен софтуер се изготвя в продължение на години и ако нямаш екип с опит, който ще се занимава само с това по цял ден по-добре зарежи.

Много по-добра идея е да пишеш plugins и extensions за разни отвърдили се системи като joomla, wordpress, някой популярен framework и да пробваш да ги продаваш из разните сайтове, като да речем http://envato.com/ или да ги разпространяваш безплатно и да таксуваш хората солено за съпорт.

Другото което е някой спомена, че иска да направи 100 сайта и да печели от тях със adsens. Хубаво, тоя номер работи, даже имам едни познати които го правят, ама те вадят по 100 нови сайта на СЕДМИЦА. На мен лично ми се вижда безумие да правиш подобна схема. По-добре направи 2-3 сайта или даже само 1 с уникално съдържание, обновявай го често и ще привлече хора.

Другото което е не бива да се подценява рекламата във фейсбук. Тя е сравнително евтина и достига доста бързо до хората. Също така има разни хора дето държат идиотските страници като "Харесай това и ще видиш снимки как андреа бели краставици", които имат по няколко стотин хиляди потребителя и срещу 10-20 лева поблукиват линк в тях за каквото им кажеш.

Наистина да изкараш пари в интернет е по-лесно отколкото ако копаш на полето, ама за да се изкарват добри пари трябва малко да се мисли. Не е истина как ме стресна тази тема с наивни идеи...

Righteousness
04-24-2011, 00:33
Това да се хванеш да пишеш сайтове с PHP без нищо си е равно на мазохизъм. За да се получи трябва да си нясно много добре с обектно-ориентираното програмиране, та даже да имаш познания по design patterns, структори от данни и алгоритми, да си направиш router, после да мислиш за свързването с базата данни, след това как ше си направиш html файловете така, че да няма PHP в тях, да изготвиш контролера който ти свърза базата данни с изгледите, да мислиш за валидация, за роли, за хелпери, за модулност на приложението и като се сетя още колко куп неща трябва да направиш ме побиват тъпки някой като каже "ми аз и още един приятел си правим собствен CMS и ще е много по-добър от другите 100 подобни продукта на пазара". Подобен софтуер се изготвя в продължение на години и ако нямаш екип с опит, който ще се занимава само с това по цял ден по-добре зарежи.

Не съм много сългасен. Правенето на сайт е забавно и предизвикалтено, не както ти го описа. Може да се изработи доста стабилна страничка без всичките тези глупости по-горе. Нещата който изброй не са за обикновен сайт, а за нещо от което се вадят златни пари. Обектно-ориентираното програмиране нито е нещо трудно, нито има голямо приложение в простосмъртните сайтчета. Свързване с база данни се прави и с готовите системи. HTML файлове без PHP в тях абе човек ръсиш простотии. Ако ще се прави система, файловете ще са .php не .html да не сме в hit.bg? Нещата който казваш са нужни ако ще правиш система за употреба от други хора, не твой сайт. Едва ли някой в теенпроблем почва да изработва комерсиални системи. Слез на земята и насърчи малко поколението да научи някой друг език за програмиране. Ако всички си кажем - няма смисъл да се занимавам то има готово добро... къде е иновацията? къде са бъдещите програмисти?

Ако ще се прави сайт за няколко часа отговорът е ясен, но за сериозен сайт, в който се влагат време и пари е срамота да си го направиш на готова система (като изключим форумите, там наистина е играчка за нищо).

За мен лично е удовоствие да почна да пиша сайт от нищо, отнема много време - месеци и години, но си е кеф да си изработваш всяко битче ръчно.

Друг е въпросът ако хората имат работа, нямат време, не им се занимава. Там може да се попита за лесен начин и съответно ще го залеят от системи. Но нека не убиваме интереса на младите към програмирането, като гледам имаме нужда от иноватори в Б-я...

ОФФТОПИК: Като ходих да си регистирам колата, на 10 места ми въвеждаха едни и същи данни наново. Имам чувството че хората за предаване на данни от един компютър на друг не са чували в тази държава. Само администрация попълваща едни и същи глупости по хиляди пъти всеки Божи ден! Толкова ли е трудно да се направи "меинфраим" който да събира и снабдява с данни където и когато е нужно? Липсват иновативните идей, младите пргорамисти, прогресивното мислене...