PDA

View Full Version : Някой тренира ли тае бо ?



xxpamzy
04-20-2011, 17:45
Някой тренира ли Тае Бо? Аз ходя вече втори път и много ми харесва. Четох в интернет, че е доста добър начин за отслабване, защото се натоварват всички зони. Та така... Ако някой е ходил и/или ходи в момента и има накакъв резултат, да пише. :)

firstdiesel
04-20-2011, 19:44
то във всички бойни спортове (които знам) се натоварва цялото тяло ;)
Ама борбата няма равен в тоя параграф!

navar
04-20-2011, 21:20
тае бо няма много общо със бойните спортове ..той си е система за поддържане на тялото ..
къде ходиш ако не е тайна ?

Chacho
04-20-2011, 22:38
Тае-бо е смесица между аеробика и таекуондо. Абе аеробика си е :D

Utopia
04-21-2011, 04:23
танцуването на хора е мн добър начин за отслабване.
и ест. един добър и правилен режим.

мн ми харесва едно правило при храненето.
ядеш докато усетих дори леко засищане.
и спираш!! каквото и да има в чинията го остави, след 15мин. храната вече напълно ще е слязла в стомаха и ще усетиш, че си напълно сит и нахранен, без да си преял.

navar
04-21-2011, 06:44
Тае-бо е смесица между аеробика и таекуондо. Абе аеробика си е :D
амииии.... НЕ :) не е смесица между аеробика и таекуондо :)
по скоро е смесица между аеробика и карате ,имайки предвид че системата е съзададена от Били Бланкс а той е състезател( и шампион) ,и треньор по контактно карате :):)
но да,аеробика си е ..
обаче съм забелязал че много хора бъркат Тае Бо с Тай бокс...:)

Chacho
04-21-2011, 09:43
Това, че е шампион по карате, не значи, че Тае Бо-то е основано на карате. Били бланкс има и черен колан по таекуон-до.

Името Тае Бо идва от Таекуодно и Бокс, но не мяза много на бокс, предимно техниките са от таекуондо. В изпълнението като се загледаш, ударите не са характерни за карате, а за ТКД.

И понеже всякакви хора са трениори по тае бо е добило вече много различен вид, на повечето места махат с ръце и крака без грам техника. Набляга се само на аеробиката, рядко се тренира по предназначение (разгрявка за БИ).