PDA

View Full Version : Цистит!!!



kremen4eto
04-21-2011, 11:56
Имах преди почти 2 години. Пих нек'ви хапчета, които ми предписаха. Мина ми. Като се застуди тази есен - пак същата работа - болки, кръв и т.н. Правиха ми 1100 изследвания, гледаха ме за камъни, взимаха кръв, урина по 100 пъти. Лекарката каза, че трябва да се направи една програма с 3 вида хапчета - 2та вида мисля, че бяха антибиотици. Изпих ги. След месец ми каза пак да отида да види дали сме го излекували. Взеха ми кръв, урина, каза, че всичко е наред ... и за да нямам такива проблеми да пия някакви хапчета на билкова основа - мечо грозде, или пък на Д-р Тошков някакви. Изпих едно шише - някъде около месец ги пих.

И сега - пак болки при уриниране. Омръзна ми! Пазя се, цяла зима съм се навличала, поддържвам отлична хигиена, майка не ми дава да вдигам тежко (понеже лекарката каза, че и от това може да се появи). Ще отида на лекар пак, но дайте някой съвет - някакви билки, например. Знам, че циститът е често срещано заболяване при жените, но обикновено като се застуди, а мен сега на пролет пак ме хваща. :booooomb: :booooomb: :booooomb:

kalpazanka
04-21-2011, 12:00
С гинеколог консултирала ли си се?

kremen4eto
04-21-2011, 12:02
Не съм. Лекарката ме пита дали правя секс и да не би да се е получило нещо от там, но не ме прати на гинеколог. Защо да е гинекологичен проблем?

kalpazanka
04-21-2011, 12:03
Елементарно, Уотсън! Защото по съседство могат да се пренесат гадове от влагалището към уретрата.

kremen4eto
04-21-2011, 12:07
Не би ли следвало да имам проблеми с половите органи, не с отделителната система? Не знам и аз. Майка ми и тя е имала цистит на моите години и лекарката каза, че може да е по наследство, но при майка е било само тогава веднъж и толкова.

kalpazanka
04-21-2011, 12:09
Полов живот водиш ли? Да си имала някога бяло течение и да е изчезнало от само себе си? Убедена ли си, че партньорите ти досега са здрави?
Подмиваш ли се винаги след ходене по голяма нужда?

kremen4eto
04-21-2011, 12:11
Полов живот водиш ли? Да си имала някога бяло течение и да е изчезнало от само себе си? Убедена ли си, че партньорите ти досега са здрави?

Водя, да. Нямала съм бяло течение. Излекувах едни кондиломи миналата година. Не, не съм убедена за предишните, но сме се пазили.

kalpazanka
04-21-2011, 12:13
Какви антибиотици пи?
Правена ли ти е контрастна снимка на бъбреците?
Някога да ти се е налагало да изследваш хламидии?

kremen4eto
04-21-2011, 12:13
Подмиваш ли се винаги след ходене по голяма нужда?

Да!

kremen4eto
04-21-2011, 12:15
Какви антибиотици пи?
Правена ли ти е контрастна снимка на бъбреците?
Някога да ти се е налагало да изследваш хламидии?

Не се сещам за антибиотиците. Правиха ми ехограф, не знам дали това имаш впредвид.

Не съм изследвала хламидии.

kalpazanka
04-21-2011, 12:17
Нямам предвид ехографията.
Нещо нередно в положението на бъбреците откри ли се?
Урокултура правена ли ти е? А антибиограма?
Като ходиш до тоалетна, правилно ли се бършеш?

kremen4eto
04-21-2011, 12:19
Нямам предвид ехографията.
Нещо нередно в положението на бъбреците откри ли се?
Урокултура правена ли ти е? А антибиограма?
Като ходиш до тоалетна, правилно ли се бършеш?

Казаха, че всичко е наред с бъбреците.
Не са ми правени такива неща.

Отпред - назад, нали?

kalpazanka
04-21-2011, 12:21
Отпред - назад, нали?
Мдам. Все пак аз да си питам.

Според мен тая история не е зле да се разчопли и да се изключи гинекологично заболяване. И аз съм карала цистит, ама чак пък да имам такива перипетии и да пия по не знам си колко време АБ, не е било.
В крайна сметка ти си решаваш.

kremen4eto
04-21-2011, 12:25
Той вече става хроничен тоя цистит. Аз и без това не съм ходила скоро на профилактичен гинекологичен. Ще отида, със сигурност няма да търпя тия болки.

А от какво се появява цистит, освен гадовете от влагалището, за които спомена? :-D

kalpazanka
04-21-2011, 12:28
От замърсяване с флора от ануса при неспазване на хигиена и погрешна техника на избърсване.

kremen4eto
04-21-2011, 12:35
Значи наистина нямам обяснение. Къпя се всеки ден, често по няколко пъти даже. След секс винаги гледам възможно най-скоро да се изкъпя. Дори бях чела, че за да се предпази една жена от инфекции е хубаво да ходи по малка нужда след секс, за да не навлизат бактерии в уретрата. И това правя почти всеки път. За бърсането казах. Но както и да е, случва се, поне да го излекуват. :booooomb: