PDA

View Full Version : Не знам накъде отиваме...



AliceSw
04-21-2011, 21:31
Във форума тема не съм писала от много време, така де вече съм и извън тези години, обаче пак я оплетох съвсем и имам нужда от някакво странично мнение...

Синтезирана предистория - студентка съм, до преди половин година бях безумно влюбена в колега за цели 2 години. Октомври миналата година прекъснахме почти всякакви отношения, защото аз не можех повече да съм в неведение за отношението му към мен. Празнувахме 8-ми декември заедно, с негови приятели и малко колеги. Същата вечер поради неясни причини (прекалено много алкохол и ревност от моя страна най-вероятно) съм си легнала с друг човек, пак наш колега (та за него ще става въпрос).

Същата вечер секс не е имало. Събудихме се сутринта, говорихме малко, разбрахме се, че той има сериозна приятелка (от година и половина), а аз излизам също с друг човек. Но все пак следващата вечер правихме секс (чудесен, държа да подчертая :-D ). Повтори се още само веднъж в рамките на седмицата и решихме, че това си остава така по ред причини.
За колегата - не мога да отрека, че е имало привличане, но в моята глава беше друг и освен 2-3 кафета насаме и кежуал разговори друго никога не е имало. Той е прекъсвал и не се вясваше много, но бяхме в приятни отношения. След случката обаче промяната беше значителна - празнувахме Нова година заедно, с негови приятели, излизахме поне веднъж седмично. До февруари - седмицата на Свети Валентин ми се обади една вечер, видяхме се за малко - каза, че е скъсал с приятелката си, може би месец по-рано аз му казах, че не се виждам с човека от преди, защото като цяло интересът от моя страна беше изчезнал. След неговата раздяла обаче аз се паникьосах много здраво, защото какво ще се случва беше ясно. След като ме измъкна от парти, на което бях бясна ме заведе при негови приятели и се повтори историята. Започнахме от време на време да спим заедно, което е така и до момента. Говорихме за отношенията си и двамата ни устройваше положението - правим секс, никой не знае. През това време се запознах с всичките му приятели, излизахме през ден най-много, бяхме често заедно в университета. Говорихме пак - да си затвърдим, че са просто приятелски отношения + секс, защото се държахме като прекалено обвързани (от седмицата евентуално се прибирах за 2-3 вечери вкъщи - през другото време - с него, той с мен.) Нищо не се промени, освен че напоследък приятелите му вече започнаха да ни гаврят прекалено много. И спряхме да правим секс напоследък...
За мен - аз бях супер в началото - изкарвах си добре вечерите, напомняше ми на друг период от живота ми. Не сме правили секс всяка вечер, но ми е окей с него. Напоследък обаче съм се хванала, че започвам да се привързвам, много даже, което той не иска да се случва. Вината в себе си обаче само не мога да я намеря. Отношението му към мен не е като към приятелите му - за мене са всичките грижи, на мене не ми се кара по никаква причина, моите простотии се търпят всичките. Гледана съм като детенце, слушана съм като говоря...нямам от какво да се оплача. И тук идва проблемът - добре де мамицата му, верно ли е крайно време да говоря с него и да му кажа, че това е връзка, искаме или не...или да продължавам да си затъвам, както само аз си мога през годините и да чакам да съм преебана пак....

ПП Трябва да сте луди, за да сте прочели дотук, много е дълго и обстоятелствено, ама поне си измрънках, каквото имах....

MilanowPz
04-21-2011, 21:37
Еми по добре говори с него и му кажи как стоят нещата от твоя страна и това е :)

djipsito
04-21-2011, 22:10
И аз съм на мнение да говориш с него, за да е всичко точно в началото, пък и да не се стига до там, че да хлътнеш още повече и да се надяваш само, а нещата от негова страна да са различни.

Поговори с него и се разберете.

Sh@d0w
04-22-2011, 04:50
Говори с него на тази тема,друг начин не виждам.Това да си траеш и да чакаш един ден сам да се усети накъде отиват нещата е тъпо..него очевидно си му е добре така.

Разговора му е цаката.

AliceSw
04-22-2011, 13:29
Дам, обаче това е проблемът. Нямам желание да говоря с него за връзка. Всъщност нямам желание за връзка въобще в момента, но той ме провокира с противоречащите си поведение и изказвания.

Нямам нужда от нова връзка с колега, защото това ще ме съсипе. Предната ми промени възприятията прекалено много и чак не ми се вярва, че в момента мога да вярвам на някого и да обмислям обвързване. Искам да го накарам да ми каже в очите какво е решил да се случва между нас, защото съм убедена, че има мнение по въпроса, а при все че аз се колебая така безумно най-вероятно ще стане неговото....

nepowtorima
04-22-2011, 14:55
Щом не искаш да се обвързваш точно в момента и то с колега - недей..
Щом ти е добре така с него... не прави нищо по въпроса.. остави нещата да са така както са.. така или иначе все някога ще има край и това..
просто го подпитай какви са ви отношенията помежду от негова гледна точка...

AniBG
04-22-2011, 15:40
Щом не искаш да се обвързваш точно в момента и то с колега - недей..
Щом ти е добре така с него... не прави нищо по въпроса.. остави нещата да са така както са.. така или иначе все някога ще има край и това..
просто го подпитай какви са ви отношенията помежду от негова гледна точка...
+1! Щом не искаш да говориш с него недей, просто го попитай как той иска да продължите и докъде да стигнете.. Предполагам това няма да е чак толкова голям проблем за теб.. :-o Пък и сама казваш, че не искаш започваш връзка - тогава недей, но внимавай да не хлътнеш прекалено много по него.. Пробвай да ограничиш малко дистанцията. :wink:

djipsito
04-23-2011, 19:02
^ Съгласна.

Помисли си добре. Мисля, че рядко се случва в днешно време нещата да се получат толкова естествено, а за мен по-хубаво нещо от тва няма.

AliceSw
04-24-2011, 00:15
Отношенията ни не ги отрича само той, аз го правя също толкова и съм наравно виновна. Реално държа на него, не на секса или на постоянното време заедно. Затова не искам да започвам подобен разговор, след това ще ме е яд супер много, защото не съм сигурна, че ще разбере правилно моята гледна точка и това ще е причина за истински скандал. А тези отношения нямам намерение да ги съсипвам за едното нищо...

Обаче се хванах, че се дразня от някой неща, което всъщност провокира писането на темата - разделяме се за първи път за 10-тина дена и ми е странно, не знам какво да правя и се замислям над сериозни въпроси :D

djipsito
04-24-2011, 00:53
Май само се самозалъгвате с тва отричане :)

Има два варианта, или се пускаш по течението без да го мислиш много много, или приключваш с вижданията си с него (защото уж не искаш нещата с него да се задълбават, а като се виждате става обратното).

Тегли един чоп :-D, ако се падне това, което уж искаш, ама нещо отвътре те кара пак да хвърлиш чоп, за да се падне другото, значи е ясно ;р

Josefinne
04-24-2011, 18:15
Явно сме луди, прочетохме до края...
Ти сигурна ли си, че той не иска това да е връзка? Да не би и той да си трайка , мислейки си, че ти си против. По-добре си изяснете отношенията, преди ти съвсем да си затънала в чувства, да си заслушала раздрани любовни софт рок балади и да се натъпчеш с бонбони.
Не е хубаво да почваш с полу-скарания тон " Абе, ние гаджета ли сме по неволя или на мен ми се струва?" по-добре обмисли така думите си, че по-скоро да го попиташ дали иска официално да се наречете заедно или предпочита да останете така както сте, защото май се появява проблем за това от твоя страна.

AliceSw
05-02-2011, 20:58
Няма софт рок балади, а вече и следа от отношенията май няма...затова тея "неопределените" връзки не струват...защото седмица по-късно те оставят с пръст в уста от потрес. А аз специално явно не умея да правя изводи от поведението на хората към настоящото им отношение...но явно някои неща не са писани да бъдат...а на мене ми остава само да стоя и да се самосъжалявам, но и това се случва понякога....само да ми мине бързо.