PDA

View Full Version : Проблем при преинсталация



merodiq
04-22-2011, 08:51
А как мога да намеря кои драивери за sata ми трябват?Щото при преинсталация ми казва че неможе да намери драивър за харда и неможе да продължи с преинсталацията.И трябва да го вградя в инсталацията тоя sata driver ама нз от версията на диска ли от модела или от др да гледам?

GregoryHouse
04-22-2011, 16:28
Мисля, че Сървис Пак 3 съдържа и САТА драйвери. Сата драйверите са едни и същи, няма различни. Вграждат се в диска с програмата nLite.

merodiq
04-22-2011, 18:09
Хм на мене ми казаха че трябвало да си намеря модела дъно и така по него.Ще пробвам тогава с готов win с sata

GregoryHouse
04-22-2011, 18:27
С един и същи Уин до сега на всички дъна си бачка без проблем. Това няма общо. Драйверите са унверсални за всички.

merodiq
04-22-2011, 19:02
Аха добре а ще ми препоръчаш ли един два добри windowsa с вграден sata

RadioMan
04-22-2011, 19:27
ае махаи бозата ХП бухаи windows 7 service pack 1 супер е лесна инсталацията намира и сата длаивери всичко ко са тровиш с тази бозица :D

merodiq
04-22-2011, 19:54
ае махаи бозата ХП бухаи windows 7 service pack 1 супер е лесна инсталацията намира и сата длаивери всичко ко са тровиш с тази бозица :D
Ами даи пари за нов комп и я слагам кфо ша кажеш а?Ама много ви бива да давате идеи за тая тъпа 7ца ве : ( бахти.

DarkAngelOfHope
04-23-2011, 07:21
Този (http://zamunda.net/details.php?id=188228&hit=1) Windows със сигурност работи но има няколко особености при инсталацията, първо е на Български (мисля че после може да се обърне на Английски), при инсталацията не излизат опциите за регионалните настройки и както и не ти дава да си направиш акаунт. Тези неща трябва да ги направиш след инсталацията и най - важното да си създадеш акаунт защото не е много хубаво да се работи изцяло от администратора, регионалните и да не ги буташ не мисля че ще ти е проблем :)

merodiq
04-23-2011, 09:35
Този (http://zamunda.net/details.php?id=188228&hit=1) Windows със сигурност работи но има няколко особености при инсталацията, първо е на Български (мисля че после може да се обърне на Английски), при инсталацията не излизат опциите за регионалните настройки и както и не ти дава да си направиш акаунт. Тези неща трябва да ги направиш след инсталацията и най - важното да си създадеш акаунт защото не е много хубаво да се работи изцяло от администратора, регионалните и да не ги буташ не мисля че ще ти е проблем :)
аха мерси ще го видя и аз гледам няколко windowsa от zamunda ама незнам дали са сигурни затова ви питам

WooDy
04-23-2011, 10:25
Сложи SP3 и ще се оправи.В него има вградени SATA драйвери.

merodiq
04-23-2011, 10:42
Сложи SP3 и ще се оправи.В него има вградени SATA драйвери.
Не няма аз имам 2 XP-та на SP3 отпреди дето съм си ги правил като бях с стария хард и на тоя нестават.Предния не беше sata.

RadioMan
04-23-2011, 12:50
неслучаино windows 7 стана по популярен от виста

GregoryHouse
04-23-2011, 12:54
неслучаино windows 7 стана по популярен от виста

Чшш, ае стига спами. Тва ти е 2рия безполезен не по темата коментар. Да не да ти бухна аз БАНанова седмица...

Righteousness
04-24-2011, 07:33
С един и същи Уин до сега на всички дъна си бачка без проблем. Това няма общо. Драйверите са унверсални за всички.

Не съм изцяло съгласен, при мен се различаваха. Горе-доло си определих 4-5 стандартни, който са съвместими с почити всички. DELL(лаптопите) правеха най-адските проблеми, както винаги...

merodiq
04-24-2011, 10:20
Пробвах с един windows маи беше същия като този
http://zamunda.net/details.php?id=121447&hit=1
ама го дръпнах от датата.И за сега си върви добре инъче не съм пробвал да го сменя пак както си е по default настроики да си е на achi незнам може и пак да не иска да тръгва.Начи поне вече знам само с sata драивер ще слагам.

GregoryHouse
04-24-2011, 15:47
Аз говорех за настолните щайги. Въпреки, че съм се занимавал главно с Sony Vaio, Asus и Acer лаптопи, не съм имал никакви проблеми със SATA драйверите. Винаги със едни и същи съм ги подкарвал...