PDA

View Full Version : Въпроси за Kick box



Denislawa
04-22-2011, 14:32
Здравейте!Имам приятелка която се интересува от kick box,но няма регистрация.Реших да задам няколко въпроса от нейно име. :)

Тя е на 15 години и е висока 1.65м, тежи 47кг - Това в плюс или в минус е?
Има 2 операции в областа на корема - Това ще бъде ли пречка?
Кое е ще бъде по-добро като начало - Частен учител или в група.(Момичето е притесниелно)
Някакви съвети и препоръки?
Къде във Варна може да се открие такъв спорт?


Благодаря предварително! :-)

blackking
04-23-2011, 09:26
За килограмите и височината не знам да ли е в + или - , тя като иде на тренировките ще си и кажат.Операциите от колко време са ? Ако са скорошни е възможно да има проблеми :) Според мен трябва да опита групово, защото в групата има повече от 1 човек, които могат да и помагат и ако е голяма ще има спаринг винаги :) Няма значение дали е притеснителна, тя ще се запознае с хората там и се свиква бързо :)

Chacho
04-23-2011, 11:59
1 - Има нормален ръст за момиче. Срещу по-дълги кикбоксьорки ще й е трудно да скъси дистанцията, но пък по-малък размер обикновено значи по-пъргав. Ще се научи с времето как да използва тялото си в нейна полза.

2 - За тези неща винаги с лекар трябва да се консултира.

3 - Първоначално трябва да е в група. Не знам каква алтернатива е намерила, но така навлизаш в средата много бързо, има с кого да се конкурираш, създаваш контакти, научаваш се да се адаптираш без да ти обръщат специално внимание. По-натам, ако реши да се състезава сериозно, има смисъл от индивидуални тренировки.

aiwobvb
04-23-2011, 12:13
Ако операцията и е от скоро, може да и създаде някакъв проблем :!:

navar
04-25-2011, 10:48
първо ,да се научим да пишем правилно..а правилно на латиница е kickboxing една дума ,и се пише по начина по който съм я написал аз..
второ-във варна има най много кикбокс клубове на глава от населението..остава да реши кой и допада..а за останалото-треньорът ще реши кое ,как и защо...отива,казва му какъв е проблемът и той намира решение ако може естествено..

Denislawa
04-27-2011, 19:38
Извинявам се за грешките!
Операциите й са от около 5 години.
Има проблем и с колената - Синдром на растежа.

Добре ли е да има някаква предварителна физическа подготовка?

Благодаря за помоща.

NqmamName
04-27-2011, 19:44
Ръста няма значение. Има кикбоксьори по 2 метра,има и по 1.60.
Това за операциите най-добре да се консултира с лекар.
А да си взима частен учител,защото била притеснителна.. това е смешно.. ако се притеснява,че хората ще я гледат как удря/върви/скача/бяга и т.н. по-добре да си остане вкъщи.

WooDy
04-27-2011, 20:21
Височината няма значение,но операциите може да са проблем

xinfamous
04-27-2011, 21:35
Различните височини в кик-бокса играят по различен начин.Общо взето ръста няма значение защото всеки намира сам начина по който му е най-удобно да играе. Относно операциите,предполагам че няма никакъв проблем.И както каза този над мен,ако се притеснява да я гледат как удря и т.н. по-добре да си остане вкъщи и да забрави контактен спорт.Всеки е започнал от нулата.