PDA

View Full Version : Софтуерен разработчик



ProKiller2
04-22-2011, 18:12
Та искам да става софтуерен разработчик но незнам към каква литература да се насоча кой програмни езици да изуча ако може да ми кажете с кой да знапочна.

GregoryHouse
04-22-2011, 20:57
А какво искаш да правиш...софтуер е малко общо... приложен софтуер, операционни системи...? Езици бол за каквото се сетиш. Някаква подготовка имаш ли до момента?

Auriss
04-23-2011, 06:11
Аз искам да ставам космонафт - какви упражнения да правя ? А да - и математиката ми е малко слаба - да ми препоръчате някакви учебници ?

Righteousness
04-24-2011, 01:07
Аз искам да ставам космонафт - какви упражнения да правя ? А да - и математиката ми е малко слаба - да ми препоръчате някакви учебници ?

:razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol:

Ако сериозно искаше, щеше да знаеш :) А щом питаш очевидно не се занимаваш с компютри - в такъв случай - зарежи!

Darkbound
04-24-2011, 19:52
Аз искам да ставам космонафт - какви упражнения да правя ? А да - и математиката ми е малко слаба - да ми препоръчате някакви учебници ?

:razz: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol:

Ако сериозно искаше, щеше да знаеш :) А щом питаш очевидно не се занимаваш с компютри - в такъв случай - зарежи!

А за да знае нали трябва да се интересува и да пита? Не всеки решава само от четене някой хора искат мненията и на другите. Аз от 3 дни чета книгата на Наков за Java за сега ми се струва добре като за начинаещ, а и тази книга като цяло не е ориентирана точно спрямо Java, а да те научи да мислиш като програмист след като свършиш с нея можеш да се ориентираш към каквото искаш и ще ти е много по-лесно понеже много от нещата са общи при програмните езици като изключим синтаксиса. Поне това са моите наблюдения до сега, преди това с Java съм се занимавал съвсеееем малко с C++.

DaRkS7eP
04-24-2011, 19:58
Аз искам да ставам космонафт - какви упражнения да правя ? А да - и математиката ми е малко слаба - да ми препоръчате някакви учебници ?незнам закво се ебвате на човека просто пита нали за това е форума

Auriss
04-24-2011, 20:55
Ебавам се ,щото аз като реших да се занимавам с уеб дизайн влязох в piratebay и изтеглих близо 30гб книги и видео уроци за Adobe ... А разните dreamweaver/fireworks/flash са детски занимания пред C++ и сходни ...
Е ,или поне на мен ми се струва доста по-сложно ,знам ли ...

И аналогията ,коята направих, е доста подходяща в случая.

mimisoffice
04-24-2011, 21:08
Та искам да става софтуерен разработчик но незнам към каква литература да се насоча кой програмни езици да изуча ако може да ми кажете с кой да знапочна.

Започни със С# или Java, тези двата езика са най-търсени и най-популярни! А също и най-платени! Ако искаш сайтове да правиш научи PHP! Ами това е, успех и ако си сериозен може да видиш в НАРС - Национална академия за разработка на софтуер, там са много добри преподавателите!