PDA

View Full Version : Искам съвет



mish0ka
04-22-2011, 18:30
Здравейте! Нуждая се от вашите съвети - имам огромен според мен проблем. На 17 години съм и от доста време търся любовта. Изборът е голям, но в повечето случаи или са обвързани или не се получава. Не се получава, защото може би нямам подход към едно момиче т.е. как да прескоча бариерата на приятелството. За приятел всички ме харесват, но до тук. Излизаме, говорим си за какво ли не, всичко минава идеално. Всичко спира до тук, защото нямам смелостта да изкажа чувствата си по какъвто и да е начин, правя какви ли не намеци, но само с намеци не става. Срамежливостта и стахът да не бъда одрязан може би са главните виновници за това. Посъветвайте ме как да преодолея бариерата на приятелството и да разкрия своите чуства! Хиляди благодарности предварително!!! :oops: :oops: :oops:

Sh@d0w
04-22-2011, 18:37
Момичетата имат нещо като радар,за такива като тебе.Твърде много се стягаш и явно ти личи.Просто се отпусни,бъди по отворен,не се срамувай да говориш за чувствата си.Да те отреже едно момиче е също толкова фатално като да си изпуснеш вафлата на улицата... ;)

BladeDancer
04-22-2011, 18:44
Писнало ми е като цяло да обяснявам, че не трябва да има срам при такива ситуации, но както и да е...

Все едно да кажеш на кучето да спре да лае цигани ... Моля ти се. Човек има ли страх от това да бъде отрязан или се притеснява да не каже нещо грешно не може да си го избие от главата. Капиш ?

Sh@d0w
04-22-2011, 18:55
Все едно да кажеш на кучето да спре да лае цигани ... Моля ти се. Човек има ли страх от това да бъде отрязан или се притеснява да не каже нещо грешно не може да си го избие от главата. Капиш ?

Всичко е до нагласата.Проумее ли че няма причина да се срамува,ще си хване приятелка.

В случай че няма някакви сериозни комплекси които да го карат да се срамува-например че е грозен,дебел,тъп.В такъв случай първо трябва да се заеме с разрешаването на проблема и след това идва самочувствието.

Примера с кучето и циганите беше неуместен.

ЧервенатаБоровинка беше права,нека прочете темата на Влади,има малко истина и там,въпрки че като цяло се гради на дървената философия :)

BladeDancer
04-22-2011, 18:58
Има невъзможни неща в тоя живот. Човек може да се комплексира за нещо което не може да оправи. Кефете се. Казвам истината. Ако някой от вас е бил така ще разбере, ако ли не няма кво да се обажда по този въпрос.

Sh@d0w
04-22-2011, 19:11
Щом се обаждам значи знам.Невъзможни неща няма,всичко си го ограничаваш ти.

Добре както казваш да приемем,че се комплексира за нещо което не може да оправи.Предполагам има някакви други заложби на които може да наблегне и пак да бъде готин.

Примери-много само попитай ;)

BladeDancer
04-22-2011, 19:17
Живота не е такъв какъвто си го мислите. Някои хора просто не могат да успеят да направят нещо други могат. Срамът не изчезва ейтака като ти кажат "спри да се срамуваш". При някой може да се получи но при повечето просто ще си остане.

Sh@d0w
04-22-2011, 19:33
Така BladeDancer както казах по света има далеч много примери за това,че с желание всичко се постига.

Може би си чувал за keenan cahill или поне си му гледал клипчетата.Та тоя пич,както забелязваш страда от синдром,не е нищо особенно откъм визия,но всички луднаха по него?

Въпросът е защо?

Отговорът:Защото не се отказва да се бори,вярва в себе си и виж какво постигна.едва ли не целия свят говори за него,след като обиколи ютубе.

Така че всико е в глава ти.Поставяш ли си някакви бариери винаги ще бъдеш сдухан.Преодолееш ли ги няма какво да те спре.

В тоя ред на мисли,ако мислиш че не можеш да свалиш едно момиче-няма да успееш.

BladeDancer
04-22-2011, 20:03
Знам кой е. Жалко е да мислиш хора страдащи от някакво заболяване или по някакъв начин различно от нас за неспособни. Това, че е болен от нещо не го прави забавен. Нямах предвит комплекс който човек да има като болест и т.н. А пример че е тъп или грозен.
И има невъзможни неща. Някой човек може да му куца в любовта. Не може ли ?

Grommash
04-22-2011, 20:07
Едно момиче ми каза "Ако търсиш любовта, няма да я намериш". Тя сама си идвам точно когато най-малко я очакваш. :P

selenasky
04-22-2011, 22:53
Това, 4е не се натискаш на моми4етата, а искаш да са ти приятелки е добро ка4ество, което малко мом4ета притежават :) .....Но от ли4ен опит знам - когато харесваш някого, кажи му го!! Ина4е нищо не би могло да стане м/у вас!!

BladeDancer
04-22-2011, 22:57
Това, 4е не се натискаш на моми4етата, а искаш да са ти приятелки е добро ка4ество, което малко мом4ета притежават :) .....Но от ли4ен опит знам - когато харесваш някого, кажи му го!! Ина4е нищо не би могло да стане м/у вас!!
Не бих слушал опита на 12 годишна. А ти ?
4 не е ч ок ?

ч-то на фонетичната се намира отляво на цифрата 1

Sh@d0w
04-23-2011, 03:57
Жалко е да мислиш хора страдащи от някакво заболяване или по някакъв начин различно от нас за неспособни.

Човек,чети какво ти пиша,не си вади някакви висящи изводи...

Точно това ти обяснявам,че въпреки недостатъците си,всеки има някакви други дарби,с които може да изпъкне.

И това както казваш ако е грoзен,също не е пречка,имам познати които не са първа хубост,ама ходят с егати мацките.

Така че,както вече казах,всичко е до нагласа и самочувствие :)

SisiStrange
04-23-2011, 06:31
^^ Така е. За момичетата също важи. Виждала съм доста непривлекателни момичета, които гледат така сякаш светът е техен, с момчета с перфектна визия. Даже напоследък все по-често засичам такива случаи. Въпрос на начин на възприемане на самия себе си. Ако се виждаш прекрасен в собствените си очи, си такъв и в чуждите.

bobbyto
04-26-2011, 18:03
Живота не е такъв какъвто си го мислите. Някои хора просто не могат да успеят да направят нещо други могат. Срамът не изчезва ейтака като ти кажат "спри да се срамуваш". При някой може да се получи но при повечето просто ще си остане.
И аз много се срамувам,но ако ми го каже момичето което харесвам да спра да се притеснявам ще спра

NightGuardian
04-26-2011, 18:43
^^ Така е. За момичетата също важи. Виждала съм доста непривлекателни момичета, които гледат така сякаш светът е техен, с момчета с перфектна визия. Даже напоследък все по-често засичам такива случаи. Въпрос на начин на възприемане на самия себе си. Ако се виждаш прекрасен в собствените си очи, си такъв и в чуждите.


Стига говорите заучени фрази! То за него си всякой е супер , но пак не го харесват всички , даже има някои и никой не ги харесва....


Има много критерии , които могат да те харесват момичетата...

Може да си бабаит , може да си луд , те харесват лошите момчета...

Други може би , защото си умен , други може защото си забавен и общителен , други , защото говориш много добре , знаеш как да говориш, да разказваш...

Има някои , които ги смяташ за малоумници , но пак им се лепят , те пък са симпатяги момчетата , какво да направиш...
Те като видят хубаво момче и унемяват... много им трябва какво говори...

Така ,че болнаа тема.... седи мирен , все ще доиде твоя влак...


Друго това е от личен опит... аз не съм пръв красавец , но когато имах цифри(пари) в джоба излизах с по-красиви... сега е каквото дойде в тая криза :razz:

xxpamzy
04-26-2011, 19:21
То за него си всякой е супер

Нали до сега хорицата говориха точно за това, че не всички имат самочувствие и ги е страх да ги отреже някоя мацка, примерно. А самочувствието от къде идва - от самооценката, а когато се мислиш за "куха лейка" никой не може да ти помогне дори да ти кажат 100 човека "не си куха лейка".

SaRiTaTa
04-26-2011, 19:39
Срамежливостта и стахът да не бъда одрязан може би са главните виновници за това.

точно там ти е проблема, просто се отпусни от личен опит знам, че не е лесно но друго решение на проблема няма

withdrawsmoke
04-26-2011, 19:41
... страх те е да не те отрежат ... малко си противоречиш изборът е голям а те е страх да не те отрежат ?!?! Няма защо да се притесняваш ,какво като те отреже ? Да не си мислиш че само момичетата могат да отрязват ..... Супер: мил си , забавен , точен и т.н. но това само не стига, трябва да и покажеш че не си и в рацете, да и покажеш че и ти можеш да я отрежеш когато си пожелаеш ....
За срамът : срам те е да направиш първата крачка >> предполагам << аз лично така го преодолях, погледнах момичето в очите хванах я за кръста и я целунах ... след това ти идва една увереност и ако случайно те отреже.. , имаш едно на ум че винаги можеш да повториш същото ... да се сближите и от тук на татак от теб зависи дали ще я целунеш и ще стане твоя (образно казано) или ще държиш ниво приятели. Запомни движещата сила си ти , а момичето не е някакъв определящ фактор не зависи само от нея дали ще се получи или не !!! :]