PDA

View Full Version : Speed dating



Sh@d0w
04-22-2011, 18:50
Значи сега спориме с една приятелка относно спиид дейтинга и това как се приема в България.

Какво е вашето мнение?Бихте ли отишъл/ла някога,макар и само да видите за какво става дума?И дали въобще има почва у нас в България?

Давайте мнения или просто гласувайте в темата.То е ясно че аз ще спечеля баса де ;д

ПП.Който не знае какво е това чудо -> http://www.speeddatingbulgaria.com/about/

Sh@d0w
04-22-2011, 19:02
Хах ако ти не ми отговориш първа на темата кой ще е :D

btw cranberry-to скоро ще си има нов подпис 8)

BladeDancer
04-22-2011, 19:05
ъм аз не бих

Не е ли по-скоро до човека отколкото до нацията. Все пак всеки е различен. Един би ходил друг не.

Sh@d0w
04-22-2011, 19:07
Не е ли по-скоро до човека отколкото до нацията. Все пак всеки е различен. Един би ходил друг не.

Естествено,че е до човека,навсякъде е така.Няколко човека сформират група.Въпроса е коя е по-голямата част "да или не" и от това се определя дали има бъдеще... :)

Sh@d0w
04-22-2011, 19:16
Мечтите са безплатни все пак. ^^

ahh мойте лафчета ползваш ;д

и не бълнувам,просто имам способността да виждам в бъдещето :D

BladeDancer
04-22-2011, 19:18
Не е ли по-скоро до човека отколкото до нацията. Все пак всеки е различен. Един би ходил друг не.

Естествено,че е до човека,навсякъде е така.Няколко човека сформират група.Въпроса е коя е по-голямата част "да или не" и от това се определя дали има бъдеще... :)
господина по математика каза един път

лека лъжа
лъжа
голяма лъжа
много голяма лъжа
статистически факти.

Hilary_
04-22-2011, 19:19
ми не бих отишла, не съм толкова повърхностна, че да реша дали някой ми допада или не за 3 минути .. :?

п.п. очевидно обаче някои хора предпочитат просто да хващат без да подбират .. ;)

Sh@d0w
04-22-2011, 19:24
лека лъжа
лъжа
голяма лъжа
много голяма лъжа
статистически факти.

Господина ти си няма представа колко е прав.Но уви друг начин за обобщаване на общото мнение няма.

Да кажем че резултатите ще са с приблизителна стойност,клоняща към истината ;д


п.п. очевидно обаче някои хора предпочитат просто да хващат без да подбират .. ;)

Визираш ли някой иве?

nepowtorima
04-22-2011, 19:25
Интересно ще ми е и то много.. в момента съм отворена към нови запознанства.. няма да е лошо да е под формата на това!! :)

againstyou
04-22-2011, 19:25
Аз пък съм "ЗА".Струва ми се интересно.

BladeDancer
04-22-2011, 19:30
Да така е :).

xBadxApple
04-22-2011, 19:36
Точно т'ва щях да кажа.

Никой не те задължава или непременно това не означава, че трябва да тръгваш с тея хора.

Просто завръзване на базисна комуникация, която евентуално да прерасне в по-разгърната малко. :)

ForzaFelipe
04-22-2011, 19:37
Аз пък съм "ЗА".Струва ми се интересно.

и аз :)

Grommash
04-22-2011, 21:34
Мисля че този тип срещи трябва да се вземат само в крайни ситуации.

BladeDancer
04-22-2011, 22:13
Или за забава ? Млади хора има .. търсеще развлечение. Кво лошо има да се пробва?

jghgh
04-22-2011, 22:26
ми не бих отишла, не съм толкова повърхностна, че да реша дали някой ми допада или не за 3 минути .. :?

п.п. очевидно обаче някои хора предпочитат просто да хващат без да подбират .. ;)
Ти нормална ли си бе, маца, във всяка тема нещо се репчиш... Имам чувството, че просто те кефи на всичко да си контра.
Психологически са ти нужни 3 минути да прецениш дали един човек "става" и на базата на тая химия обратът обикновено е един, ако ти си харесала обекта за 3 минути и той тебе те е. ;)
Ще цитирам бейбиту, че тоя неин пост ми се е забил яко -> "Когато има химия, всичко останало е въпрос на време".

Не пиша този пост за да изразявам мнения за спийддейтинга. Не съм против, не съм върла привърженичка или отчаяна, пропаднала и т.н., просто искам да ти изложа фактите и да се опитам да ти повлияя да не пишеш толкова големи щуротии.

И, между другото, хората сме си повърхностни. Щото ти, дето много се надъхваш, съм убедена, че като се разминеш с мазен дебеланко никога няма да помислиш дали този човек е добър, чувствителен и т.н., а той може реално да е невероятен човек за връзка. Но ти няма да помислиш изобщо за съвместно бъдеще с него, защото няма да фигурира в мозъка ти като атрактивн обект. Винаги 1во е телесното, така си е!, а не душевното. Първо се гледа външния вид, small talk-а дали върви, етц. Вярваш или не, 3 минути са необходими на човек за да си хареса някого и на инстинктивно ниво да "предвиди" дали ще си паснат ; ) Това са доказани факти още преди да се измисли спийддейтинга.


От любопитство бих отишла, въпреки че не съм убедена, че там ще срещна моя тип момчета. Донякъде държа версията, че тези блайнд-дейтс, спийддейтингс и пр. "шано" неща са за по-отчаяните хора, а аз не обичам отчаяни мъже. Не че е задължително всички да са такива, ама не си представям един здрав, прав, готин и самоуверен мъж да тръгне на такова нещо. А аз точно тея ги обичам, дори да не са лъжица за моята уста (за момента)

icebulllet14
04-23-2011, 00:44
Неее ... Не разбирам как може 1 човек да бъде преценен за 3 минути. Това е само 1 впечатление, а то (поне при мен) често се променя.

BladeDancer
04-23-2011, 01:23
Аз пък съм "ЗА".Струва ми се интересно.

и аз :)
http://store.picbg.net/thumb/B0/AC/83690e8606ebb0ac.jpeg (http://picbg.net/img.php?file=83690e8606ebb0ac.jpeg)

Hilary_
04-23-2011, 05:40
Щом съм решила, че не ме устройва, никой не може да ми промени мнението! + това аз не залагам на първи впечатления, защото винаги търся нещо сериозно и бързите "преценявания" не са в мой стил .. ;)
Не вярвам, че за толкова време можете да прецените човека!!
Може само да добиете бегла представа за него, а мен това не ме устройва!

п.п. спестете си отговорите към мен .. всеки си има мнение!! ТОЧКА! ;)

Sh@d0w
04-23-2011, 05:46
защото винаги търся нещо сериозно и бързите "преценявания" не са в мой стил ..

ъъ сори,ама не ловиш смисъла на спийд дейтинга ;д

Целта не е да отидеш там и да си хванеш гадже за 3 минути...отиваш там за да се запознаеш с нови хора,достатъчно са 3 минути да решиш дали човека срещу теб e симпатичен и дали би искала да контактуваш с него занапред.След това ако ти допадне си излизате и имаш доста време да се опознавате по-сериозно.

Това е общо взето :)

SisiStrange
04-23-2011, 06:06
Мен ми звучи забавно. Бих отишла да погледна и да се похиля. Малко ме съмнява, че там ще си намеря гадже или някой, който да ми хване окото, ама самата идея ми е интересна. Дет се вика, не знаеш къде ще срещнеш някой нов добър приятел.

Hilary_
04-23-2011, 06:47
ъъ сори

ъъ не си извинен ..

И отново не си ме разбрал (както винаги) за 649 път ще повторя: бързите неща не са за мен - няма значение какво си търся! Защо трябва да прекарвам 3 минути с някой като може да ми отдели цял ден? ..

п.п. НЕ си прави труда да ми отговаряш Радославе!! ;)

Sh@d0w
04-23-2011, 06:54
ъъ не си извинен ..

Някой да и отговори,че на мен ми е сърдита и колкото и просто да и го напиша пак се прави..инатче 8-)

Виж поста на сиси преди теб ето това е свободното мислене..много точно си го е написала.


Защо трябва да прекарвам 3 минути с някой като може да ми отдели цял ден?

Точно това и аз написах,като видиш че не ти стигат тия 3 минути с човека и виждаш че искаш още взимаш му координатите и след това си излизате колкото ви душа иска.Нали това е целта на спийд дейтинга :)

Hilary_
04-23-2011, 06:57
Добре на какъв език да ти го напиша, че не бих отишла на такава среща бе??
Малоумен ли си или да?? .. :x (т'ва е риторичен въпрос)

аре тихо вече .. :?

Sh@d0w
04-23-2011, 06:59
Добре де без нерви,разбрахме че не би отишла,само че доводите ти куцат..

Кажи си просто че поддържаш това мнение само защото е обратно на моето и се приключва :)

Ако има нещо ЛС,не оспамвай темичката ;д

Violenza
04-23-2011, 07:10
Това само по филмите съм го виждала, не знаех, че наистина организират такива. Скептично съм настроена, определено не бих отишла.

Hilary_
04-23-2011, 07:31
Направи си услуга и повече НЕ си позволявай да ме коментираш .. ;)

skatew
04-23-2011, 12:57
Супер интересно ми е да го видя какво е, бих отишъл :)

XxInn0cencexX
04-23-2011, 13:21
И аз бих отишла .. ще бъде забавно :) !

Punk
04-23-2011, 13:45
Не. Писна ми от изкуствени запознанства.

ChaoticCharm
04-23-2011, 14:49
Гледала съм само във филми,не знаех,че има такова чудо и в България. Не смятам,че тук ще вървят подобни неща,защото българите имат по-различни схващания и в някои отношения са по-консервативни - подобно на ходенето при психолог,смята се,че това е нещо,от което да те е срам и,че е само за много крайни случаи.
По принцип гледам на това като на нещо много интересно като експеримент,но някак отчаяно и изкуствено.
Още в първата секунда при запознанство човек усеща нещо,не мога да определя точно какво,което го кара да хареса или не хареса някого,обаче въпреки това 3 минути ми се струват малко. Понеже си представям хората,които ходят на подобни срещи в общи линии с ниско самочувствие,проблем с комуникацията и съвместния живот ,смятам,че не можеш за три минути да решиш точно какво да кажеш и как да се представиш. Това време би ти стигнало,за да разкажеш за себе си като за някаква стока в магазин (възраст,работа и т.н.),но не и наистина какъв си.

Sh@d0w
04-23-2011, 14:55
^И на теб ще отговоря.

Първо представите ти за спийд дейтинг са погрешни.Хората там нито са с ниско самочувствие,нито проблем с комуникацията и тн.Те са просто отворени хора,търсещи интересни запознанства.Дали ще се запознаеш с някое момиче в бар или на спийд дейтинг среща същото е.

Второ-разговорите не се водят просто ей така каквото ти хрумне.Обикновено отиваш с подготвени въпроси,въпроси от чиито отговори се интересуваш.Запитваш човека срещу теб и слушаш отговорите му.Ако ти харесат-вече знаеш обясних взимате си координатите и си излизате.

Като цяло,май не всички тук схванаха какво представляват тези срещи.

Ето едно интересно клипче http://www.youtube.com/watch?v=Y584fdQldoI

Общо взето така протичат нещата :)

ChaoticCharm
04-23-2011, 15:19
Може би съм гледала филми,в които тази идея се е търсела и оттам представата ми е такава. Наистина може да не съм права,но от друга страна не можем да слагаме всички под общ знаменател,може би има и от едните,и от другите.
Това за предварително подготвените въпроси и т.н. е логично,но не винаги изпълнимо,а и ми звучи като интервю Не можеш да плануваш как точно ще се развие разговорът в тези няколко мунити.
Ако пък наистина всичко си стане естествено и непринудено,попаднеш на човек,с който да няма неловки паузи или да чакаш кога ще изтече времето,супер.^^

bloodyF
04-23-2011, 17:24
ми що не?
би било забавно според мен..

а че 3 минути не са достатъчни да опознаеш някого, не са-то е ясно.
но нали това е идеята...да се опиташ да запалиш 'искрата' в някого..

djipsito
04-23-2011, 18:11
И аз бих отишла от любопитство.

nomatterwho
04-23-2011, 18:12
Бих отишла. Даже във филм или сериал, не помня точно в кое от двете, бях гледала такива срещи и ми се стори интересно.. Та гласувах за "Да". :D

flyingCastle
02-19-2014, 17:04
Някой ходил ли е скоро на speed dating и може ли да препоръчате някое място? Един приятел ми спомена за нова разновидност на speed dating с игри, мисля, че сайтът е http://www.zapoznaj.me, чували ли сте за това?

zliat
02-19-2014, 17:09
Не знам може би.Това не се ли прави за хора в по-напреднала възраст(над 35г.)
за намиране на постоянен партньор в живота?
Май автора само прави проучване....
Авторе може и да има хляб в това.

zxcvbnmmnbvcxz159
02-19-2014, 19:09
Аз съм за, звучи ми забавно и различно и мисля, че точно сега имам нужда от нещо подобно.

toad
02-19-2014, 19:32
Много момичета казват, че биха отишли, но на такива рандъм срещи ми се струва, че ще е са 90% кочове и 10% млади козички.

SpiritInBlack
02-19-2014, 19:41
Интересно. С една позната бяхме решили да ходим да видим кой ще клоузне другия пол повече, уви , разбрахме , че има възрастова граница

DisappointedDreamer
02-19-2014, 19:41
Добре на какъв език да ти го напиша, че не бих отишла на такава среща бе??
Малоумен ли си или да?? .. :x (т'ва е риторичен въпрос)

аре тихо вече .. :?


Направи си услуга и повече НЕ си позволявай да ме коментираш .. ;)


хаххааххахахаххахахахахах а

NeutralMilkHotel
02-19-2014, 19:58
Хах, енигмата около Хилари (която се криеше между краката й) си замина и вече си показва каква дива селянка е и че не можа да си намери приятел до последно, 'щото има видими проблеми с общуването и нервичките. Радвам се, че се отпусна най-после, тук сме си наши хора.

По темата: Бих отишла на спийд дейтинг с Хилари, за да й помогна да осъзнае, че всички проблеми тръгват от там, че е лесбийка.

Lucho
02-19-2014, 20:40
По анкетата: да

Иначе администратори търсят ли се? Познавам AMX mod menu отлично.