PDA

View Full Version : Проблем с интернет връзката



peshy94
04-22-2011, 20:41
Здравейте,
Имам два компютъра вързани към интернет посредством рутер. На единия компютър се наложи да преинсталирам уиндоуса. Всичко вървеше добре, но когато сложа диска с драйверите и ми отвори прозорец да ги инсталирам ми дава ерор (от онези където ти дава опция Send и Don't Send) в последствие ми затваря прозореца за инсталация на драйверите. Пробвах диска и на другия компютър - там се отваря без проблем. Диска е с драйвери за звукувата карта, видео картата, интернета и други. Преинсталирах уиндоуса 3 пъти като проблема с диска остана. Опитах ръчно да ги инсталирам. Отворих папката с файловете от диска инсталирах това-онова, но нищо не постигнах. Свалих драйвери за видеокартата от сайта на производителя, които тръгнаха без проблем, звука ще го прежаля, но не мога да пусна интернета. Пробвах Control Panel --> Network Connection --> Create New Connection без никакъв резултат. Мисля, че при едно от нещата, които инсталирах от диска с драйвери, ми заяви, че не откривало устройство, което да ме свързва с интернет (или нещо от този сорт). Преди преинсталацията интернет имаше, рутерът не е баран, а предишния уиндоус пак аз го бях слагал и тогава всико беше ОК от раз.
Ако може да помогнете някак си ще съм страшно благодарен.
Мерси предварително.

GregoryHouse
04-22-2011, 22:00
Виж каква е картата и изтегли драйвърите от сайта на производителя.

peshy94
04-23-2011, 16:14
В гаранционната карта не пише какъв е модела. Има само едно 10/100 LAN. Друго във връзка с интернета няма.

GregoryHouse
04-23-2011, 17:32
Виж в Device manager. Дясно копче на коя комп, пропъртис, девайс мениджър.

peshy94
04-24-2011, 20:25
Този раздел въобще го няма на другия комп. От компютъра, който пиша в момента, намирам Network Adapter в Device Manager, но на другата машина няма. Компютъра (този без нет) е копуван готов и е съвсем примитивен. До колкото знам всико е вградено, макар че за тази платка за интернета не съм сигурен. Така или инъче, той не е местен нито бутан и няма как де се е изпаднала. Обаче щом отворя Network Setup Wizard от Control Panel ми изписва, че не намира "network hardware".
А относни диска с драйверите - възможно ли е да ми дава такъв ерор понеже няма Flash Player или Java?

merodiq
04-24-2011, 21:39
Начи аз сега последно като си го преинсталвах не ползвах тия драивери дето ти ги дават с компа.Пускам driver genius тя си търси тегли ми ги и ги инсталирвам и след всеки инстал го рескам както се казва на края на инсталацията.И си ми е ок.А за интернета ти как ти е примерно като си преинсталваш компа др път нета си е там само си го прави а не всеки път да трябва доставчика да идва се настроива наново.Ако доставчика тряба идва тои да го настрои.Ако е 1вия вариант като си инсталнеш драиверите ще имаш нет.Инъче запомни кфо въвежда че дан го викаш често.
И на мене така даваше грешка или бавеше при инстал от диска с драиверите.Няма проблем с тая програма пробваи и кажи как е
http://zamunda.net/details.php?id=252016&hit=1

GregoryHouse
04-25-2011, 01:50
Възможно е да си е заминала самата карта, ное много съмнително баш на преинстал...